2021 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    285
Kızlar covitim dediğim gibi neler yaptığımı yazayım Allah göstermesin başınıza gelirse sakin olun o kadar korkulacak bir durum yok.
Kan sulandırıcı önemli şimdilik ekopirin yetiyor. Yetmezse iğnesini olacağım
Evde her an kandaki oksijen miktarına baktığım bir satürasyon aletim var. Eczaneden aldım 210₺ sadece parmağımıza taktığınız minicik bir alet. Oksijen 90’ın altına düşmediği sürece hastaneyle bir işim yok.
- Aktardan gebelerin yiyebileceği bir karışım yaptırdım. İşte zencefil zerdaçal karanfil bal vs var içinde arada ondan alıyorum.
-pekmez zeytinyağı pulbiber kaynatıp gece 1 raylı kaşığı yutuyorum üstüne sU içmek yok. Öksürüğü kesiyor.
Bol su, turşu suyu, evi havalandırma soğan sarımsak tüketiyorum
Zorla da olsa yiyorum. Limonlu su içmeyi unutuyorum ama o da çok etkili.
İlk iki gün biraz korktum ama şu an iyiyim Bebeğimde kıpır kıpır çok şükür toparlıyorum
aşı olmadığım için de rahatım ☺️

Şu sıralar ben de çok yaşıyorum canım. Ama dikkat ettim gerçekten bazı yiyeceklerden sonra daha kötü oluyor, mesela ağır ve çok salçalı yemekler vs. Reflun varsa tabiki daha ağırdır ama
şimdiden başladıysa ileriki haftalarda Allah yardımcımız olsun canım🙈🤲🏻 dikkat edeyim ben de ne yiyince çok kötü olduğuma 🤔

Kızlar selam, aranızda özel sektörde çalışıp, süt iznini toplu olarak kullanmayı düşünen (şirketi izin veren) var mı aranızda? Benim müdürüm bugün ne kadarlık bir izne çıkmayı planladığımı sordu, tam cevap veremedim 🤔 Bayağı bir birikmiş iznim var, hepsini mi kullansam, bir kısmını mı kullansam ne yapsam
Ben toplamda 6 ay kullanmayi planliyorum ama evden calistigim icin sut izni dahil edilir mi bilemedim acikcasi

öyle mi yapsam diyorum, ama gerçekten bayağı çok iznim var, ve Süt iznini toplu kullandırıyorlar ama onun için önce yıllık izinlerimi bitirmem gerekiyormuş. Bayağı çok oluyor, iyi güzel, ama dönüşüm çok geç oluyor (10 ay sonra filan), ve bu durumda müdürüm başka birini bulup beni ekarte eder mi gibi endişelerim var. Çok iyi bir işim var, kaybetme stresine girmek de istemiyorum, kafam karıştı.
Bazi sirketler birikmis izni maas olarak da odeyebiliyorlar, boyle bir endisen varsa aslinda orta noktayi konusabilirsiniz biraz izin biraz maas olacak sekilde?

Kızlar selam, aranızda özel sektörde çalışıp, süt iznini toplu olarak kullanmayı düşünen (şirketi izin veren) var mı aranızda? Benim müdürüm bugün ne kadarlık bir izne çıkmayı planladığımı sordu, tam cevap veremedim 🤔 Bayağı bir birikmiş iznim var, hepsini mi kullansam, bir kısmını mı kullansam ne yapsam
Merhaba, ben varım. Bizim şirket genelde tek bir gün olarak kullandırıyor süt iznini inşallah şimdi değişiklik yoktur zaten şimdi de evden çalışıyorum. Benm de birikmiş izinlerim 4 ay normal izin 4 ay da izinlerimi kullanmayı planladım

öyle mi yapsam diyorum, ama gerçekten bayağı çok iznim var, ve Süt iznini toplu kullandırıyorlar ama onun için önce yıllık izinlerimi bitirmem gerekiyormuş. Bayağı çok oluyor, iyi güzel, ama dönüşüm çok geç oluyor (10 ay sonra filan), ve bu durumda müdürüm başka birini bulup beni ekarte eder mi gibi endişelerim var. Çok iyi bir işim var, kaybetme stresine girmek de istemiyorum, kafam karıştı.
10 ay biraz uzun bir süre bizim şirket bunu çok dert etmemesine rağmen ben 8 aydan bile emin olamıyorum çok ara vermiş olurum diye 😞

Bazi sirketler birikmis izni maas olarak da odeyebiliyorlar, boyle bir endisen varsa aslinda orta noktayi konusabilirsiniz biraz izin biraz maas olacak sekilde?
bizim şirket maaş olarak vermez malesef, illa izin olarak kullandırtır. Haftaya insan kaynaklarıyla bir konuşacağım, ama onlar da hep şirketin tarafında, her şeye hayır diyorlar genelde :KK43:

Ya aslında hepsi aynı şeyi yapıyo radyolog da perinatolog da kadın Doğum doktoru da ki sonucu zaten doktorumuza göndericez:) perinatolog en ince ayrıntıyı dahi fark eder demişlerdi yoksa görüntü sonucunu da yazılan sonucu da doktorumuza göstericez elbet yani çok bariz farklılıklar olduğunu düşünmüyorum kuzum 🤗 yeter ki bebeklerimiz sağlıklı olsun gerisi önemli değil hiç 🤗💐

Ya aslında hepsi aynı şeyi yapıyo radyolog da perinatolog da kadın Doğum doktoru da ki sonucu zaten doktorumuza göndericez:) perinatolog en ince ayrıntıyı dahi fark eder demişlerdi yoksa görüntü sonucunu da yazılan sonucu da doktorumuza göstericez elbet yani çok bariz farklılıklar olduğunu düşünmüyorum kuzum 🤗 yeter ki bebeklerimiz sağlıklı olsun gerisi önemli değil hiç 🤗💐
Ayrıca gidecek olsam perinatolog tercih ederdim. Bazen çok ince ayrıntıları bilmemek daha mı iyi diye düşünüyorum. Çünkü onlar için önemsiz bir şeyi biz çok fazla kafamıza takıp etkilenebiliyoruz. Bana her şey yolunda desin yeter🙏🙏🙏 tabi bu insanın doktoruna ne kadar güvendiğiyle ilgili bir durum bence. Yıllardır aynı doktora gidiyorum ameliyat, tedavi, ilk gebelik şimdi de kısmet olursa 2. Gebelik. Adamı görünce bile bir rahatlama geliyor içime. 😊😊😊

benim de doktorum kendi yaptığını söyledi herkes başka yerden randevu alıyor fiyat alıyor detaylı da özele gidiyorum fiyat konusunda bişey demedi bana gittiğimizde sürpriz olacak yada muayeneye dahil olacak bilmiyorum, doktorum çok minnoş ama sormadan bişey söylemiyor, önceden not edip soruyorum artık ama detaylı cevap vermiyor bakalım inşallah detaylıda sıkıntı olmaz bende 23. haftada yaptıracağım ultrasona göre 10 gün filan öndeyiz inşallah sıkıntı çıkmaz
Benim doktorum ayrıntılı ultrason için ayrıca ücret almıyor. Gerçi sadece dışarıdan ayrıntılı ultrason için gelenlerde durum farklı ama rutin takip ettiklerinde normal muayene ücreti haricinde para almıyor.

Dün Dr a gittim 3 lü sonucuna çok şükür herşey yerinde sağlıklı kızımın 🙏 ancak kan tahlili vermistim ferritinim yerlerde 🥺 6.5 çıktı ya şaka gibi birde o kadar vit ilaç felan takviyeliyim.. halsizlik saç dökülmesi baş ağrısı bacaklarım felan sızlıyor bundanmış demek ki ptesi ilaçlarıma başlıcam bakalım birde sağlıkçı olacam 😁 terzi kendi söküğü hesabı hamilelik olmasa Dr a da gitmicekmişim demek ki kızlar 🙄
Ya benim de cok dokuluyir saçlarım. Normalde hamileyken çok saç çıkması gerekir bu defa tam tersi oldu. Gebeliğin başında corona olmuştum onunla bir ilgisi olabilir mi diye düşünüyorum😔

Ayrıca gidecek olsam perinatolog tercih ederdim. Bazen çok ince ayrıntıları bilmemek daha mı iyi diye düşünüyorum. Çünkü onlar için önemsiz bir şeyi biz çok fazla kafamıza takıp etkilenebiliyoruz. Bana her şey yolunda desin yeter🙏🙏🙏 tabi bu insanın doktoruna ne kadar güvendiğiyle ilgili bir durum bence. Yıllardır aynı doktora gidiyorum ameliyat, tedavi, ilk gebelik şimdi de kısmet olursa 2. Gebelik. Adamı görünce bile bir rahatlama geliyor içime. 😊😊😊
Aynen en ufak şeyi kafaya takma riski var Allah korusun ya olmaz inşallah ters bi durum hiç birimizde. 🤲🏻 Benim gittiğim klinikte Doğum hariç herşey var :) ikili testi de orda yaptırdım detaylıyı da nasipse orda yaptırıcam yani doktorum orda ya bana güven veriyo ben doktorum çekecek sanıyodum yeni öğrendim sayılır perinatolog çekiyomuş diye geçen hafta öğrendim. ay hiç bişey bilmiyorum ki ben zaten zamanı gelince işte annem biz doktora gitmedikte ne oldu diyo, bense nerdeyse doktorla birlikte yaşıcam :KK53:

Ya benim de cok dokuluyir saçlarım. Normalde hamileyken çok saç çıkması gerekir bu defa tam tersi oldu. Gebeliğin başında corona olmuştum onunla bir ilgisi olabilir mi diye düşünüyorum😔
Ferritin çinko d vit baktır buyuk ihtimal bunlardandır .. gebelikte hiç saçım çıkmadı aksine hep döküldü hele emzirme döneminde kafamda saç kalmıyor resmen .. ilk defa saç cıktıgını duydum

Ferritin çinko d vit baktır buyuk ihtimal bunlardandır .. gebelikte hiç saçım çıkmadı aksine hep döküldü hele emzirme döneminde kafamda saç kalmıyor resmen .. ilk defa saç cıktıgını duydum
Aaa hormonlar nedeniyle bolca saç çıkar aslında. Benim 1. Gebelikte çok çıkmıştı. Emzirirken çıkanlar dökülüyor tabi orası ayrı mesele😂😂😂 bu defa hamileyken de dökülüyor kel kalmam insallah

Aynen en ufak şeyi kafaya takma riski var Allah korusun ya olmaz inşallah ters bi durum hiç birimizde. 🤲🏻 Benim gittiğim klinikte Doğum hariç herşey var :) ikili testi de orda yaptırdım detaylıyı da nasipse orda yaptırıcam yani doktorum orda ya bana güven veriyo ben doktorum çekecek sanıyodum yeni öğrendim sayılır perinatolog çekiyomuş diye geçen hafta öğrendim. ay hiç bişey bilmiyorum ki ben zaten zamanı gelince işte annem biz doktora gitmedikte ne oldu diyo, bense nerdeyse doktorla birlikte yaşıcam :KK53:
Ben de çok gidiyorum. 2 ayrı doktora gidiyordum mecburen. Yaşadığım yer ilçe doktorum il merkezinde olduğu için acil bir durum olursa diye yaşadığım yerde de gidiyordum. Şimdi risk nedeniyle üniversitede perinatolog eklendi, bir de kanama oldukça acile gittiğimde de nöbetçi kimse o 😂😂😂 kadın doğumcular bıktı benden

test yaptım toplu aldığım için işte yapıyorum kan verdim ama yarın çıkacak
14. Gün bitiyor çatlatma iğnesi

Eklentiler

• CB81C600-B069-41E8-9523-C961FA00712D.jpeg
    CB81C600-B069-41E8-9523-C961FA00712D.jpeg
    117,4 KB · Görüntüleme: 42
  • 8BBF03CD-DCEE-48E0-8CB9-864D2FE8C620.jpeg
    8BBF03CD-DCEE-48E0-8CB9-864D2FE8C620.jpeg
    96,3 KB · Görüntüleme: 37
  • D5EE0B7C-0502-4045-B61B-791976082C59.jpeg
    D5EE0B7C-0502-4045-B61B-791976082C59.jpeg
    101,1 KB · Görüntüleme: 37