2021 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    285
Ailesel sorunlardan dün geceden beri mide yanması yaşıyorum zor bu hamilelik hem kendi üzüldüğüm şeyler bi de bebeği üzüyorum birşey olacak diye üzülmek hormonlardan dolayı da insan çok daha hassas oluyor.😪
Günlerdir ben de mide yanması yaşıyorum felaket bir şey. Bana tek iyi gelen ılık süt canım

Kızlar, ben dün şeker yüklemesi yaptırdım, sonuç 142 çıktı, sınırdaymış. yarın sabah da şu 3 saat süren yüklemeden yaptıracağım :KK43: inşallah gebelik şekeri çıkmaz :KK43:
doktorum bana şekeri kes demişti, ama son zamanlarda canım çok tatlı istediği için biraz yemiştim, kendimi kötü hissediyorum.

Ailesel sorunlardan dün geceden beri mide yanması yaşıyorum zor bu hamilelik hem kendi üzüldüğüm şeyler bi de bebeği üzüyorum birşey olacak diye üzülmek hormonlardan dolayı da insan çok daha hassas oluyor.😪
Bana soguk sut iyi geliyor simdilik. Pozitif olmaya calis canim sinirlenmeyecegim de sakin ol.

Canım biliyorum zor ama inan takmaya değmiyor. Kimseye birşey olmuyor valla, olan bize oluyor. Biz sıkıldığımızla kalıyoruz, üzme tatlı canını, keyfine bak.
Kızlar, ben dün şeker yüklemesi yaptırdım, sonuç 142 çıktı, sınırdaymış. yarın sabah da şu 3 saat süren yüklemeden yaptıracağım :KK43: inşallah gebelik şekeri çıkmaz :KK43:
doktorum bana şekeri kes demişti, ama son zamanlarda canım çok tatlı istediği için biraz yemiştim, kendimi kötü hissediyorum.
Canım çıkarsa bile sıkma canını. Ona uygun diyetler var, uyunca hiçbir sıkıntı çekemezsin.

bende bu aralar sekerli yedim tam da seker yuklemesi oncesi haftalar yarin ki yuklemenin sonucu iyi cikar insallah canim

Kızlar dün çok korktum ama bebeğim bugün çok hareketli maşallah. Sizlere tavsiyem hic stres yapmayın bol su için dinlenin temizlik falan yapmayın benim doktorum haftada en fazla 3 defa 30 dk yürü dedi. Kendinizi yormayın az kaldı inşallah sonrasında sabahlara ka da r uyumayacağız ayakta kalacağız zaten..

Cnm normalde nası çıkıyodu şeker ölçumlerin açlık ve tokluk vs bende seker yuklemesi yaptirip yaptirmamakta kararsızımda benim hep normal hatta düşüğe yakın çıkıyo glikoz testi sonuclarim da o sebepten sormak istedim

Canım benim doktorum prof ve vajinal ultrasondan bakmamıştı bir ay öncede aynı ağrı olmuştu. O aletle iyice açacak belki mikrop kapıcam diye endişelendim
Doğrudur canım metal olunca enfeksiyon riski var bol su iç sen

Merhaba ,
bizimde detaylıda sağ böbreğinde genişleme tespit etti perinatolog şimdilik haftasına göre sınırdaymış takip önerdi,başına gelen yada çevresinden duyan var mıdır ? Yüzde 90-95 bir problem olmayacağını söyledi Dr ama genede endişeleniyorum,takipte kalacağız.

Cnm normalde nası çıkıyodu şeker ölçumlerin açlık ve tokluk vs bende seker yuklemesi yaptirip yaptirmamakta kararsızımda benim hep normal hatta düşüğe yakın çıkıyo glikoz testi sonuclarim da o sebepten sormak istedim
hiç sorun çıkmıyordu, hatta test sonucundan önce doktor kontrolüm vardı, sende bir şey çıkacağını düşünmüyorum, hiç öyle bi sinyal yok dedi. Sonra böyle çıkınca o da şaşırdı. Bence yaptırın siz de, belli olmuyor demekki

Canım böyle kocaman bir plastik alet var onu koyup açılma var mı diye bakacaktı yine aynı konuyla kendi doktoru ma gittim kadın bakmadı bile zararı yoktur belki ama korktum
Ben defalarca oyle muane edildim csnim matsl olanı da vsr plastik olanida tabi enfeksiyon riski de oluyor onun adı spekulum .onunla vajina ağzını açarlar anfeksiyon yada kanama varmı diye açarlar ışık tutarlar bakarlar içine silerler bezle içini herşey yapıyorlar kürtajda kullanılıyor birde . Tabi bazıları öyle bakar bazıları test yaptırır bakar

Merhaba kızlar ,
Bugün baya kötü bir gün geçirdim .Telafi eğitimi için okula gittim .Hiç ağrı sızım yoktu.Bir ıslaklık hissettim ve wc ye gittim .O kadar yoğun bir kanamam vardi ki .Pıhtı falan gelmişti.Çok korktum ağlamaktan içim çıktı.Hemen hastaneye gittim kontrolde bebek gayet iyiydi kanama sebebi belli değil dedi .Serum fitil ve iğne oldum .11.30 da girdim 17.30 da çıktım hastaneden.vajinal muayene etti hafif rahim ağzında yumuşama var dedi.Korkmana gerek yok falan dedi .şimdi üç günde bir iğne olacağım ve tamamen yatış verdi .Yarın kendi doktoruma da randevu aldım .Ama kabus gibi bir gündü .Kanama henüz bitmedi az az geliyor 😔
Çok çok geçmiş olsun inşallah bir sıkıntı yoktur . Doktora gittiniz mi ? Bizleri de haberdar edin .

Canım bende bu sabah şeker yüklemesi yaptırdım sonuçları 1 saat sonra ogrenicem . Benim doktorda hamur işi tatlıyı kesiceksin dedi

Kızlar bende hamileliğim basından beri 14 kilo almışım doktorum artık dikkat etmen lazım dedi balık yağını decavitide tamamen kestirdi . Bugunden itibaren az sağlıklı beslenmeye bak dedi gelcek ay 1 kilo almış olarak görcem dedi 😴
1 kg da baya az yani, çok dikkat etmen lazım canım 😂

Kızlar bende hamileliğim basından beri 14 kilo almışım doktorum artık dikkat etmen lazım dedi balık yağını decavitide tamamen kestirdi . Bugunden itibaren az sağlıklı beslenmeye bak dedi gelcek ay 1 kilo almış olarak görcem dedi 😴

Canım ben de ilk 4 ay çok hızlı kilo aldım ama şimdi diyete uygun yediğim için (arada tek tük tatlı yiyorum gerçi canım çektikçe) şu an ayda 1-1,5 kg alıyorum artık. (Şu an 7-7,5 kg almış durumdayım)

Hareket de çok önemli, hareket etmediğim de direkt şiştiğimi fark ediyorum o yüzden en kötü akşamları eşimle yürümeye çalışıyorum artık. Artık havalar da sıcakladığı için ödem de olabilir kiloların bir kısmı ama yine dikkat etmek lazım tabii sağlık için. Hamileliği her istediğimi yiyebildiğim bir süreç olarak hayal ediyordum o açıdan hayalkırıklığı yaşıyorum 😂

X