2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ayyyyyy okurken kalbim küt küt attı ne kadar heyecanlı 😍😅😅😅 çok şükür sağ salim gelmiş bebek😍 bende bundan çok korkuyorum ya, sakin kalmaya çalışıyorum ama aklımın bir köşesinde hep var bu korku. Inşallah bu seferki bebişin sağlıkla vaktinde ve biraz haberli gelir 😅😁😁
Amin inşalah canım hepimiz için öyle olsun,ama inan bikere yaşayınca o korku gitmiyor insanın içinden kurbanlık koyun gibi bekliyorsun acaba nezaman süpriz yapıp gelecek diye🙈inan her akşam yattîğmda korku basıyor azıcık sancm olsa ahaa doğuruyormuyum acaba diye kalbm güp güp oluyor..kızlar bu serüven böyle işte bep heyecan dolu😊ahhh Annelik 💓

Benim gözüm çok korkmuştu, minicik şeyler olunca biranda bitti. Senin de öyle olur inşallah. Şimdiden kolay gelsin 😊
Çookk teşekkür ederim 😅 aslında ben bebeğime 4 tane 5li takım aldım 6 tane zıbın aldım biraz çorap patik battaniye vs var öyle çok eşya almadım hemen büyüyor diye. O yüzden işim biraz daha rahat heralde toplu alışveriş yapanlardan olmadım iyi mi yaptım kötü mü bilemedim 😅😅

Amin inşalah canım hepimiz için öyle olsun,ama inan bikere yaşayınca o korku gitmiyor insanın içinden kurbanlık koyun gibi bekliyorsun acaba nezaman süpriz yapıp gelecek diye🙈inan her akşam yattîğmda korku basıyor azıcık sancm olsa ahaa doğuruyormuyum acaba diye kalbm güp güp oluyor..kızlar bu serüven böyle işte bep heyecan dolu😊ahhh Annelik 💓
Ahhh annelik gerçekten 😍😍 benim ilk bebeğim geçen gün karnım aşırı sertleşti aha dedm doğuruyorum 😅😅😅 bende tetikte bekliyorum hep ama hayırlısı bakalım hepimizin vaktinde gelir inşallah 😍😅

Benim de kasılmalarım arttı baya bebeğin kareketleri bir yandan kasılmalar bir yandan karnım sürekli hareket halinde azıcık yorulayım ayakta durayım hemen kasılıyor karnım bir de gece idrara çıktıktan sonra kasıklarımda hafif bir ağrı oluyor gündüz olmuyor ama sadece gece ve sabah kalktığımda oluyor Pazartesi kontrolüm var inşallah herşey yolundadır
Gece su içmemiz azaldığı için bende de bazen sabah tuvalete çıkınca yandan böbreklerim. Bile sancıyor

Çookk teşekkür ederim 😅 aslında ben bebeğime 4 tane 5li takım aldım 6 tane zıbın aldım biraz çorap patik battaniye vs var öyle çok eşya almadım hemen büyüyor diye. O yüzden işim biraz daha rahat heralde toplu alışveriş yapanlardan olmadım iyi mi yaptım kötü mü bilemedim 😅😅
Büyüdükçe almakta mantıklı. İhtiyacın olunca sipariş versen 2-3 güne gelir zaten. Iyi yapmissin. Ben ilk hevesle 50 cm lik takımlardan biraz fazla almışım, şimdi her kontrolde bebeğin boyu uzun deniyor. Kac gün giyecek diye kara kara düşünüyorum 😂

Aynen sanci var diye yazmadı rahim açıklığı varmı diye baktı yokmuş çok şükür sen bu sancıları hissetmezden hissedilir sanci geldiğinde çok geç kalırsın dedi dinlenmeye aldım artık kendimi ne yapayim
En iyisi bu haftadan sonra vucutta şişme artıyor insan işe gidince suyunu guzel içemiyor yuruyuşunu yapamıyor hele oturur vaziyette çalışıyorsan ayakkabı bile olmamaya başlıyor en iyisi guzelce beslenip yuruyuş yapıp dinlenme

Eşimin ablasının acı eşiği yüksek, hiç hissetmiyormuş sancı başladığında. Nst de sancıyı görüp şaşırıyorlarmış. Senin de acı eşiğin yüksek sanırım.
Normal aslında acı esigim yalancı kasılmalar büyük ihtimal çünkü doğumla ilgili olsa belden vuruyor inş 37+0 lara kadar dayanırız

En iyisi bu haftadan sonra vucutta şişme artıyor insan işe gidince suyunu guzel içemiyor yuruyuşunu yapamıyor hele oturur vaziyette çalışıyorsan ayakkabı bile olmamaya başlıyor en iyisi guzelce beslenip yuruyuş yapıp dinlenme
Aynen haklisiniz bu hafta ayaklarım şişmeye başladı zaten temmuz bitti sayılır bayramla cabuk gecer ağustosta da temizlik hazırlık derken 2 haftada öyle geçer hızlı hızlı biter inş

Büyüdükçe almakta mantıklı. İhtiyacın olunca sipariş versen 2-3 güne gelir zaten. Iyi yapmissin. Ben ilk hevesle 50 cm lik takımlardan biraz fazla almışım, şimdi her kontrolde bebeğin boyu uzun deniyor. Kac gün giyecek diye kara kara düşünüyorum 😂
Bende bundan korktuğum için heyecanımı bastırmaya çalıştım hep😅 e bebek evime 10 dk mesafede arabayla yani o yüzden çok stoklamak istemedim bir an 3-6 ay aradı da alayım diyordum ama gelişimini görmeden akmak istemedim inşallah iyi yapmışımdır 😅

Bende bundan korktuğum için heyecanımı bastırmaya çalıştım hep😅 e bebek evime 10 dk mesafede arabayla yani o yüzden çok stoklamak istemedim bir an 3-6 ay aradı da alayım diyordum ama gelişimini görmeden akmak istemedim inşallah iyi yapmışımdır 😅
Çok mantıklı davranmışsın 👏👏👏

Kızlar dün hafif açık kahverengi lekelenmem oldu. Sonrasında az az geldi. Doktoruma yazdım hemen. Ağrın yoksa bebek hareketleri iyi ise korkmana gerek yok, Çok ayakta kalma şimdilik dedi. Bende yormuyorum kendimi daha çok dikkat etmeye başladım. Başına böyle bişey gelen var mı kızlar.
Benim de geçen hafta çok hafif pembelik gelmişti. Doktora gittim hemen çok şükür bir sorun görünmedi. Ben yürüyüş işini biraz abartmıştım 10 bin adım attığım oluyordu. Heralde o yüzden oldu diye yordum, daha dikkatliyim artık. Eğer arkası gelmiyorsa endişe etmeyelim bence de dinlenelım🙏🏼

Ya bir de ben sadece yenidoğan takımları aldım 5li olanlardan 4 takım sadece. Şimdi sen kalabalık olanları diyince bir aklıma geldi ben mi az aldım acaba diye ama çok çabuk büyüyorlar ben hemen kıyafet doldurmak istemedim her yeri 😅
Yok kuzum ben kendimde çok almadım. Yeğenlerimden kaldığı için onlar çoktu ama tabii parça parçalar kimisinin eşi var kimi yok filan onlar yorucuydu karmaşıktı onları kastettim🤗
Ben yenidoğan sadece bi tane 5 li hastane çıkışı ve iki tane zıbın aldım düşün 😂
Bir kaç takım zıbın daha aldım onlarda 3-6 ay.. küçük almak bende istemedim hemen büyüyorlar 🥰
Sadece aylık fotoğraflar için kombinler almak istiyorum da onu ay geldikçe alırım 😂

Evet o tabakanın iyi olduğu söyleniyor koruyucu özelliği varmış ama sanırım hastanelerde yıkıyor duyduklarım o yönde
Merhaba 😊ben de uzun zamandır aktif olamayanlardanım. Bebeğimin cinsiyetini öğrendikten sonra böbreğindeki genişlemeyi sürekli kafama takıyordum ki duruma yeni yeni alışmış durumdayım. Çok şükür kü sınırda bir büyüme varmış en son içim öyle rahatladı ki anlatamam... Annelik hormonları şimdiden devrede sanırım 🙈Bu arada bebeğim erkek😊 sağlığın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha iyice anladım... Allah hepimizi hayırlısıyla ve kolaylıkla bebeklerimize kavuştursun...🙏🏻🥰

Yok kuzum ben kendimde çok almadım. Yeğenlerimden kaldığı için onlar çoktu ama tabii parça parçalar kimisinin eşi var kimi yok filan onlar yorucuydu karmaşıktı onları kastettim🤗
Ben yenidoğan sadece bi tane 5 li hastane çıkışı ve iki tane zıbın aldım düşün 😂
Bir kaç takım zıbın daha aldım onlarda 3-6 ay.. küçük almak bende istemedim hemen büyüyorlar 🥰
Sadece aylık fotoğraflar için kombinler almak istiyorum da onu ay geldikçe alırım 😂
Evet ya hemen büyüyorlar bir de ne kadar doğacaklar gelişimleri nasıl olucak bilemiyor insan bende temkinli gidiyorum 😅 kombinleri bende çok beğeniyorum ya çok tatlı oluyorlar 😍😍😍

Kızlar sekerim falan normal çıkmıştı benim ama bu akşam ev ortamında ölçtük. 223 cıktı tokluk kam şekeri. Gündüzleri dondurma yiyorum sıcaklardan dayanamıyorum o mu yapıyor anlamadım. Korktum şeker yükselipte bebişe bisey olmasin diye . Dondurmayi kesicem heralde

Eki Görüntüle 2888554
hastane çantam hazır çok şükür🥰 bir tek yarın hemşireye verilecek battaniyeyi de yıkayıp ekleyeceğim 🥰
Normalde daha düzenli duruyor ya 😂 her şeyi tek tek buzdolabı poşetine koyup yerleştirdiğimden böyle kalabalık geliyor ama zaten minimum eşya koymaya çalıştım ben 🥰 dün ki ağrımdan sonra çok korktum şimdi hazırlayınca yük kalktı üstümden resmen😶
Hadi bakalım hayırlı olsun benimki 26. haftadan beri hazır 😁 iyiki erken hazırlamışım aklıma geldikçe eksikleri sürekli ekledim poşetli olması iyi aradığını hemen bulursun benimki de keselerde üstünde yazıyor içinde ne olduğu

Eklentiler

• IMG_20210611_003640.jpg
    IMG_20210611_003640.jpg
    124,8 KB · Görüntüleme: 80
Aynen sanci var diye yazmadı rahim açıklığı varmı diye baktı yokmuş çok şükür sen bu sancıları hissetmezden hissedilir sanci geldiğinde çok geç kalırsın dedi dinlenmeye aldım artık kendimi ne yapayim
Niye çok geç kalırsın dedi ki herkes ya sancıyı hissedince ya da nişanı suyu falan gelince anlıyor zaten geç kalınan ne 🤔

X