2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar önümüzdeki haftalarda yazlığa gitmeyi istiyorum, 33.haftamda olacağım, ev bizim evimiz temizlik açısından vs sıkıntı yok, annem de olacak yemek vs yorulmam da ama deniz güneş kafamı karıştırıyor, ev 5.katta günde 2 kere inip çıkıyoruz gündüz hep denizde geçiyor akşam da sahilde yürüyüş yapıyoruz. Sizce bir sakıncası olur mu? Doktoruma sordum sadece enfeksiyon kapma ve denizde 15dakikadan fazla kalma kısa kısa gir yazmış. Siz böyle bir şey danıştınız mı doktora?
Ben de 32. Haftanın içinde ailemin yanına yazlığa geldim. Denize gittiğimde sıcakta az kalmaya çalışıyorum. Gölgede oturuyorum. Yüzerken de kulaç gibi değil de daha sakin sakin kurbağalama yüzüyorum. Suda öyle çok uzun kalmadım 10-15 dk maksimum belki. Islak mayoya da dikkat ediyorum. Aşırı yürüyüş, yüzme ya da güneş olmazsa sakıncası olmaz gibi ama kendini çok yorma derim yine de.

doktorum bana genel olarak 30-40 dk yürü sonra sırtını dinlendir. Uzun yürüyüşler yapma gibi uyarılarda bulundu.

Ben de 32. Haftanın içinde ailemin yanına yazlığa geldim. Denize gittiğimde sıcakta az kalmaya çalışıyorum. Gölgede oturuyorum. Yüzerken de kulaç gibi değil de daha sakin sakin kurbağalama yüzüyorum. Suda öyle çok uzun kalmadım 10-15 dk maksimum belki. Islak mayoya da dikkat ediyorum. Aşırı yürüyüş, yüzme ya da güneş olmazsa sakıncası olmaz gibi ama kendini çok yorma derim yine de.

doktorum bana genel olarak 30-40 dk yürü sonra sırtını dinlendir. Uzun yürüyüşler yapma gibi uyarılarda bulundu.
Teşekkür ederim arkadaşım 🌸

Bana neden öyle dedi bilmiyorum 15dk için ıslanmaya değmiyor zaten 😅 ben de genelde saat 3 gibi girer 45 dk durur çıkarım diyordum yüzmenin faydalı olduğunu da düşünüyordum ama doktor öyle deyince şaşırdım
Bana havuza girme dedi. Ama denizde sen bilirsin dedi. Ben girdim ama öyle yüzme yapamadım korkttum ister istemez karın bölgesi kasılıyor millet nasıl yüzüyor hayret ettim

Pandemiden dolayı benim hastaneye kimse gelmez ama tabi herkesin ailesi düzeni çevresi farklı ona göre hazırlık yapılır eve gelen olursa diye de 20 tane tavşanlı buzdolabı süsü yaptırdım ben
Ya bende hastane icin asagidaki magnetlerden yaptırcam 3. Fotograf(yuvarlak kuğulu olandan) eve de ayrı magnet yaptırdim birde kutulu sabun . Ama korona sayılarda artyor belkide kimsecikler gelmez diye düşünüyorum hastaneye 7 binlerde olmuş bugün yine vakalar. Diğeri de kapı süsü tulum yaptırdım birde taki yastigi var takım.

Eklentiler

• IMG-20210714-WA0001.jpg
    IMG-20210714-WA0001.jpg
    92,9 KB · Görüntüleme: 78
  • IMG-20210714-WA0002.jpg
    IMG-20210714-WA0002.jpg
    65,3 KB · Görüntüleme: 60
  • Screenshot_20210712-214053_Instagram.jpg
    Screenshot_20210712-214053_Instagram.jpg
    60,6 KB · Görüntüleme: 96
Yemekten 2 saat sonra falandı. Ama karpuz ile dondurma yedim aynı gün. Ölçmeden önce de bir kurav

Karpuz falanda yemiştim onlar yükseltti sanirim
Şekerin o kadar yüksek olmasının açıklaması olamaz. Yani ya cihazın sıkıntılıdır ya da sağlık problemim vardır. Sağlıklı bir kişinin şekeri hadi şüpheli aralığı da içine katsak bile 200 un üzerine çıkmamalı ki aslında 140 diyebiliriz üst sınırı.. bence takip et bir de hastane şartlarında ölçüm yaptır yemekten önce sonra ne olursa olsun yüksek o.

Selam kızlar😊 göğsünden sıvı gelen var mı 2 gündür bende gelmeye başladı tecrübesiz olduğum için biraz da korktum normal mi değil mi bilemedim yaşayan ver mı acaba aynı durumu
Süt salgıları başladı artık bu normal bir durum 😊

Herkes ne güzel hazırlıklar süsler yapmış ama benim ilk bebek olduğu halde bu kadar ilgisiz olmam normal mi? Yani bebeğime falan değil ilgisizliğim ama bu süs şeker çikolata işlerine hep ne gerek var diye bakıyorum. Ne bilim normal değil miyim bilmiyorum.

Herkes ne güzel hazırlıklar süsler yapmış ama benim ilk bebek olduğu halde bu kadar ilgisiz olmam normal mi? Yani bebeğime falan değil ilgisizliğim ama bu süs şeker çikolata işlerine hep ne gerek var diye bakıyorum. Ne bilim normal değil miyim bilmiyorum.
Herkesin zevki, ilgisi aynı değil ki. Benim de sadece kapı süsüm var mesela :) Hastane çantası için arkadaşlar çok güzel organizerler, keseler aldılar ama ben en minik hurçlara koydum. Lohusa takımı bakıyorum ama bir yandan da gerek var mı kafasındayım. Önden düğmeli bir pijama takımı da alsam yeter diyorum diğer yandan. Hediyelik olayına ise evlenirken bile ne gerek var diyordum 🤭 Ayıp olmasın diye yaptırmıştım. Şimdi de aynı düşünüyorum. Yaparsam ayıp olmasın diye 😊

Bende hiçbirini yapmadım şimdide dşğnmuyorum. Zaten kimsenin geleceğini sanmıyorum nişan değl dugun degil artık herşey bana abartı geliyor 😂 yeni çıktı bunlr eskiden yoktu fotograf anılar için birde defter gebelikteki belirtileri yazmak için hafta hafta sonrası için iyşoluyor dogumdan sonraki sureçleri yzmak içinde ilerdeki gebelik için önemli ben tl yazıp sonra deftere geçirmeye çalılıyorum kilomu belirtilerimi hissiyatımı

Herkesin zevki, ilgisi aynı değil ki. Benim de sadece kapı süsüm var mesela :) Hastane çantası için arkadaşlar çok güzel organizerler, keseler aldılar ama ben en minik hurçlara koydum. Lohusa takımı bakıyorum ama bir yandan da gerek var mı kafasındayım. Önden düğmeli bir pijama takımı da alsam yeter diyorum diğer yandan. Hediyelik olayına ise evlenirken bile ne gerek var diyordum 🤭 Ayıp olmasın diye yaptırmıştım. Şimdi de aynı düşünüyorum. Yaparsam ayıp olmasın diye 😊
LOhusa pijaması geçen anneme birşey alırken kadın hamile olduğumu görunce gösterdi😂 sonrasında kullanılmayan şeyleri sevmiyorum ben önden dugmeli pijama alırım ya da ayrı ayrı şeyler emzirme kolay olsun diye dikkat ederim ben terlediğim için o lohusa pijaması iki saat kalır zannımca uzarimde farklı yatak kıyafeti almayı duşunuyorum rahat rahat yuruyeceğim korodorda dantelli şeyler hoşuma gitmiyor muhtemelen bans batar kaşındırır 😂

LOhusa pijaması geçen anneme birşey alırken kadın hamile olduğumu görunce gösterdi😂 sonrasında kullanılmayan şeyleri sevmiyorum ben önden dugmeli pijama alırım ya da ayrı ayrı şeyler emzirme kolay olsun diye dikkat ederim ben terlediğim için o lohusa pijaması iki saat kalır zannımca uzarimde farklı yatak kıyafeti almayı duşunuyorum rahat rahat yuruyeceğim korodorda dantelli şeyler hoşuma gitmiyor muhtemelen bans batar kaşındırır 😂
Aslında ben severim dantelli saten şeyleri. Ama hastanede 1 gece giyip evde eminim daha rahat pijamaları giyeceğim. Çok şık da buluyorum ama kararsız kalıyorum işte. Doğumdan sonra derdim şıklık değil, rahatlık olur muhtemelen.

Şekerin o kadar yüksek olmasının açıklaması olamaz. Yani ya cihazın sıkıntılıdır ya da sağlık problemim vardır. Sağlıklı bir kişinin şekeri hadi şüpheli aralığı da içine katsak bile 200 un üzerine çıkmamalı ki aslında 140 diyebiliriz üst sınırı.. bence takip et bir de hastane şartlarında ölçüm yaptır yemekten önce sonra ne olursa olsun yüksek o.
Bir baktircam canim bakalım 1 gün sonra aile hekimliğinde kan verdim hemen zaten bekliyorum bakalım açlık kan sekerim de çıksında bir hayırlısıyla inş. O iyi çıkar

Bende yapmadım canım hatta kıyafet bile biraz eskilerden kalma iki takım 5 li aldım okadar. Yatak bile yok. Bakarım bir şekilde diye öylece kaldı 🤭 memlekete geldim bikac esya tıktım bır canta ya neme lazım diye, doğası gelirse yıkar giydiririz dedım 😂😂😂

Ya bende hastane icin asagidaki magnetlerden yaptırcam 3. Fotograf(yuvarlak kuğulu olandan) eve de ayrı magnet yaptırdim birde kutulu sabun . Ama korona sayılarda artyor belkide kimsecikler gelmez diye düşünüyorum hastaneye 7 binlerde olmuş bugün yine vakalar. Diğeri de kapı süsü tulum yaptırdım birde taki yastigi var takım.
Ouyy çok güzel hepsi çok beğendim maşallah 😍🧿❤️

Herkesin yapısı farklı senin düşüncen de normal yapmak isteyeninki de normal bebekler anneler sağlıklı olsun da önemli olan bu 😊

Bende hiçbirini yapmadım şimdide dşğnmuyorum. Zaten kimsenin geleceğini sanmıyorum nişan değl dugun degil artık herşey bana abartı geliyor 😂 yeni çıktı bunlr eskiden yoktu fotograf anılar için birde defter gebelikteki belirtileri yazmak için hafta hafta sonrası için iyşoluyor dogumdan sonraki sureçleri yzmak içinde ilerdeki gebelik için önemli ben tl yazıp sonra deftere geçirmeye çalılıyorum kilomu belirtilerimi hissiyatımı
Ben defter tuttum çok güzel oldu hem bana hem kızıma hatıra 😊

Eklentiler

• IMG_20210607_153006_312.jpg
    IMG_20210607_153006_312.jpg
    75,4 KB · Görüntüleme: 85
X