2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Valla helal olsun yoneticiye iyi farketmis
Adama bak yaaa nasil bir psikolojiye sahipse
Eger evli coluk cocuk sahibiyse allah yardimcilari olsun ailesini
Şimdi şöyle bir profiline göz attım. Dönem dönem evli, daha önce bı kaç kere istemediği çocuğa eşinden hamile, öğretim görevlisi, tiyatrocu vb. dönüşler yapmış. En son sevgilisinden hamile avukat rolundeymis🤣 ama alakalı alakasiz her konuda yorumu var😁 Klinik vaka 🙈

Koronavirüsle ilgili haberler okudum şu an moralim yerlerde. Annem dışında kimseyle görüşmüyorum çocuğum okula gitmiyor ben markete bile gitmiyorum. Aşırı korkuyorum. Ama eşim işe gidip geliyor İstanbul'da yaşıyoruz. Sizler ne durumdasınız? Önlemleriniz nasıl?

Koronavirüsle ilgili haberler okudum şu an moralim yerlerde. Annem dışında kimseyle görüşmüyorum çocuğum okula gitmiyor ben markete bile gitmiyorum. Aşırı korkuyorum. Ama eşim işe gidip geliyor İstanbul'da yaşıyoruz. Sizler ne durumdasınız? Önlemleriniz nasıl?
Bende maalesef okula gonderemiyorum hamilelikte riskli diye işe bile benimle birlikte gidip geliyor yavrum eşim dışarıda esnaf mecburen insanlarla ondan korkuyorum hemen banyoya giriyor görmeden bizi aile dışında kimseyle görüşme yok zaten bu virüs gerçekten bitse keşke ama bilinçsiz çok insan var

Bende maalesef okula gonderemiyorum hamilelikte riskli diye işe bile benimle birlikte gidip geliyor yavrum eşim dışarıda esnaf mecburen insanlarla ondan korkuyorum hemen banyoya giriyor görmeden bizi aile dışında kimseyle görüşme yok zaten bu virüs gerçekten bitse keşke ama bilinçsiz çok insan var
Ne iş yapıyorsun kalabalıkta mısın? İnsanlar mı çok rahat ben mi evhamlıyım dedim eşime sen çok abartıyosun diyor. Ama o da benden dolayı çok dikkatli ofisi havalandırmaktan boynu tutuldu adamcağızın. Benim doktorum da çok önemsiyor korkutmak istemem ama lütfen kendini çok iyi koru diyor. Her dakika tüm dünyaya dua ediyorum bitsin diye. Kime ne yapacağı da belli olmuyor 30 yaşındakini öldürüp 80 yaşındakinde hafif geçiyor yani yaşa bünyeye de güvenemiyosun.

Merhaba, koronavirüsü yeni atlattım. Hem de mutant virüs kapmışım. 10 gün boyunca yattım tüm belirtiler vardı. Eklem ağrısı, ateş, öksürük. Velhasıl sizi korkutmak istemem herkes ağır geçirecek diye bir şey yok. Ben çok ağır geçirdim ama bebeğim gayet sağlıklı bu durumdan hiç etkilenmemiş. İçiniz bu konuda rahat olsun. Yine de çok dikkatli olun kızlar. Kapalı alan bile olsa maske gerçekten koruyor. Genelde gebelerin hafif atlattığı yazıyordu ben neden bu kadar ağır geçirdim bilmiyorum. Bulantılardan dolayı hiç düzgün beslenememiştim ona bağlıyorum. Umarım hiç birinize uğramaz bu hastalıkz. Sevgiler🌸

Valla bende dikkat ediyorum markete pazara çok çıkmıyorum ama şehir dışında yaşadığımız için kayınvalidem vs yatılı geliyorlar 3 günlük falan. e bizde ayda bir kere gidiyoruz 1 günlüğüne orda da ister istemez tüm sülalesiyle gorusuyoruz ayda bir gittigimiz icin. Anlayacağın yine riskli ortamlar yani ne kadar markete gitmesekte bu durumlar yetiyor. Ben dikkat ediyorum sarilmiyorum mesafeli davraniyorum vs ama kayınvalideye kayinpedere sarilmadan da olmuyor. Aslında onlar da dikkat ediyorlar ama diğerleri etmeyince onlara da geçme durumu var neticede. Ay bu konuda dertliyim valla uzun uzun yazdim 😏😏😏

Merhaba, koronavirüsü yeni atlattım. Hem de mutant virüs kapmışım. 10 gün boyunca yattım tüm belirtiler vardı. Eklem ağrısı, ateş, öksürük. Velhasıl sizi korkutmak istemem herkes ağır geçirecek diye bir şey yok. Ben çok ağır geçirdim ama bebeğim gayet sağlıklı bu durumdan hiç etkilenmemiş. İçiniz bu konuda rahat olsun. Yine de çok dikkatli olun kızlar. Kapalı alan bile olsa maske gerçekten koruyor. Genelde gebelerin hafif atlattığı yazıyordu ben neden bu kadar ağır geçirdim bilmiyorum. Bulantılardan dolayı hiç düzgün beslenememiştim ona bağlıyorum. Umarım hiç birinize uğramaz bu hastalıkz. Sevgiler🌸
Merhaba, oyy çok şükür atlatmışsınız. Geçmiş olsun. 💐 Ağır ya da hafif fark etmez bir şekilde atlatacağımı bilsem inan ki olup kurtulsam diyeceğim bağışıklık için, ama ne yapacağı belli değil. Peki en merak ettiğim şey nereden kaptığınıza dair bir fikriniz var mı?

Valla bende dikkat ediyorum markete pazara çok çıkmıyorum ama şehir dışında yaşadığımız için kayınvalidem vs yatılı geliyorlar 3 günlük falan. e bizde ayda bir kere gidiyoruz 1 günlüğüne orda da ister istemez tüm sülalesiyle gorusuyoruz ayda bir gittigimiz icin. Anlayacağın yine riskli ortamlar yani ne kadar markete gitmesekte bu durumlar yetiyor. Ben dikkat ediyorum sarilmiyorum mesafeli davraniyorum vs ama kayınvalideye kayinpedere sarilmadan da olmuyor. Aslında onlar da dikkat ediyorlar ama diğerleri etmeyince onlara da geçme durumu var neticede. Ay bu konuda dertliyim valla uzun uzun yazdim 😏😏😏
Hepimiz dertliyiz canım emin ol. Ben başkalarını kırmaktan aşırı korkarım hayal bile edemezdim biri sana gelmek istiyorum dediğinde gelme diyeceğimi ama diyorum artık sorsan herkes çok dikkatli ama bugün mesela 42bin kişi nerde o zaman? Geçen hafta kuaför botox gezen tipler görüşelim ya covid yok bende diyor ama bana hiç güven vermiyor asla diyorum. Can taşıyoruz kimseye sarılamam valla :) Sen de çok korkuyorum falan diyip geri çekebilirsin biraz o ortamlardan kendini. Ay böyle aile ilişkilerine de karışmak gibi olmasın ama anlamışsındır beni.

Kuzum benim esim pandemide doktor anliycagin önlem almam imkansiz allah a emanetiz

Cok gecmis olsun ilac kullanmadan mi atlattiniz

Allah en çok size yardım etsin. Canla başla çalışmak bu olsa gerek. Ama profesyonel olduğu için bence yine de çok dikkatlidir en azından bilinçli.
Ilk ciktiginda 3 ay gormedik hic kendisini ogluma bana bulastirma korkusyyla hastanede yatti kalkti
Oglumun psikolojisi bozuldu
Hergun soruyodu anne babam öldü mu ölecek mi atesi cikti mi diye
Baktik olacak gibi degil ona evde bi oda ayirdik kendi basina orda takiliyor artik
Maalesef su an ilk baslardakinden daha kotuymus ortam
Simdi maalesef gencler ve cocuklar cogunluktaymis

Merhaba, oyy çok şükür atlatmışsınız. Geçmiş olsun. 💐 Ağır ya da hafif fark etmez bir şekilde atlatacağımı bilsem inan ki olup kurtulsam diyeceğim bağışıklık için, ama ne yapacağı belli değil. Peki en merak ettiğim şey nereden kaptığınıza dair bir fikriniz var mı?
Ben sadece anneme ve görümcemin evine gidiyordum çok dikkatliydim. Görümcemde kaptım. O da başkasından temaslıydı bilmiyorduk. Testi pozitif çıkınca karantinaya girdik. Tam 6 gün sonra ilk belirti çıktı. Artık korona ihtimalini düşünmüyorduk grip oldum sanmıştım. 7. Gün test yaptık pozitif çıktı. İlk belirtiden sonra 10 gün sürdü. Her geçen gün daha kötü oldum. 11. Gün iyileşmeye başladım. Görümcemin evinde o gün başka bir kaç kişi daha vardı. Onlar kapmadı sadece ben çok kısa yan yana durmuştuk. Görümcemin iki gün boyunca vakit geçirdiği kuzenine hiçbir şey olmadı. O gün maskeyle otursaydım orda kapmayacaktım muhtemelen. Biraz uzun anlattım ama çok pişman oldum sonradan dikkatsizliğime o yüzden şu an herkesi uyarıyorum

X