2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Merhaba kızlar Allah izin verirse bende Eylül Annesi olacağım.Aranıza yeni katılıyorum kısmetse bu 3.çocuğum olacak sürpriz bir gebelik durumu yaşadım :) ufak bir şoktan sonra fazlasıyla duruma adapte olduk meğer ailecek istiyormuşuz demek ki:) tabi diğer gebeliklerim gibi çok rahat geçmiyor sanırım hem yaştan dolayı hemde evde beni bekleyen 2 çocuk birde eşi sayarsak 3 çocuk:) koşturması arasında çok yoruluyorum ve buda sürekli olarak hem belime hem de kasıklarıma ağrı olarak yansıyor( birde bolca halsizlik)bir sıkıntı olmadan minik mucizeme kavuşurum inşallah.
Hoşgeldiniz. Siz bir kısmımızdan deneyimli sayılırsınız :)

Kızlar Perşembe günü sağlık ocağında tetanoz aşısının ilk dozunu vuruldum. Ne yanma, ne ağrı oldu çok şükür. Salı günü de detaylı ultrasona giriyorum inşallah. Güzel haberlerle aranıza dönerim umarım. :dua::dua:
Bende nezaman çağıracaklar acaba diye düşünüyordum 😁 beni de ararlar o zaman 1 haftaya benim 2.gebeliğim ilkinde cidden çok ağrımıştı 1 hafta hissetmiştim inş benimde sizin gibi geçer bugün dr randevum vardı ayrıntılı için 21+5 max 22+3 e göre ayarla dedi 05.05 e randevu aldım 👍inş herşey yolunda geçer sizin içinde 🌞

Kızlar, aile hekimliği bana elevit pronotal yazdı multivitamin olarak. Bu ilacı kullanan var mı acaba ? Kadın dogumcuma da sordum devam et ona dedi. Sanki iştah açıyor gibi😊
Haftadan dolayı iştahın açılmıştır canım ben 5 kilo aldım şuana kadar ilk aylar çok iştahım vardı sonra kesildi dünden beri tekrar geldi iştahım dün aklıma gelmeyen canımın çekmediği bir şey kalmadı 😅 bakalım son 4 ay kaç kilo alacağız 😁

Ya sonradan aklıma geldi dr Banu çiftçi nin videolarinda bu haftalarda artık bebeğin baş-topuk mesafesini ölçüyolarmis, bebek kıvrık durduğu icin o da cok net bi sayı olmuyo sanırım. Benim dr hala baş-popo mesafesini ölçüyor, hatta videoya aldık bi daha izledim kafadan popoya kadar ölçtü. Sen dikkat ettinmi nerden nereye ölçtügüne?
Evet baş popo ölçmüyorlar artık benim doktorum baş çevresini ölçtü bir de kalçadan dize kadar olan kemiği ölçü ben de internette o bacak kemiğini ölçerek bir hesaplama yaptıklarını boy ve kiloyu o şekilde bulduklarını okumuştum ama o hesaplama şuan aklımda değil

Evet baş popo ölçmüyorlar artık benim doktorum baş çevresini ölçtü bir de kalçadan dize kadar olan kemiği ölçü ben de internette o bacak kemiğini ölçerek bir hesaplama yaptıklarını boy ve kiloyu o şekilde bulduklarını okumuştum ama o hesaplama şuan aklımda değil
Canım fl uzunluğunu 7 ile çarpınca boyunu veriyor😊

Merhaba kızlar Allah izin verirse bende Eylül Annesi olacağım.Aranıza yeni katılıyorum kısmetse bu 3.çocuğum olacak sürpriz bir gebelik durumu yaşadım :) ufak bir şoktan sonra fazlasıyla duruma adapte olduk meğer ailecek istiyormuşuz demek ki:) tabi diğer gebeliklerim gibi çok rahat geçmiyor sanırım hem yaştan dolayı hemde evde beni bekleyen 2 çocuk birde eşi sayarsak 3 çocuk:) koşturması arasında çok yoruluyorum ve buda sürekli olarak hem belime hem de kasıklarıma ağrı olarak yansıyor( birde bolca halsizlik)bir sıkıntı olmadan minik mucizeme kavuşurum inşallah.
Tebrik ederim. Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin ❤️❤️

Hoşgeldiniz. Siz bir kısmımızdan deneyimli sayılırsınız :)
Teşekkür ederim hoşbulduk:) aynen öyle ama inanırmısnz her gebeliğin seyri farklı çoğu zaman ben bile çıkmaza giriyorum,mesela diğer 2gebeliğimde kabızlık yaşayan ben,busefer bağırsaklarmda sürekli bir hareketlilik var sancı bile giriyor bazen,sabahları afedersnz ishal şeklinde gidiyorum bilmiyorum aranızda bu durumu yaşayan var mı? Bende hiç yaşamadığım için doğal olarak endişeleniyorum söz konusu evlat olunca kızlar kaçıncı gebeliğin olursa olsun evham peşinizi bırakmıyor malesef,şuanda halimi görseniz hiç deneyimli gebe değilim sanki:)

Aynen canım çok iyi anlıyorum yaşadığını bende ara vereyim en iyisi gidene kadar hastanelik olmaktansa 😊
Ay inşallah sen yaşamazsın Allah kimseye vermesin çok kötüymüş gerçekten. Istersen ara ver miden rahatlasın kötü olma🌸

Teşekkür ederim hoşbulduk:) aynen öyle ama inanırmısnz her gebeliğin seyri farklı çoğu zaman ben bile çıkmaza giriyorum,mesela diğer 2gebeliğimde kabızlık yaşayan ben,busefer bağırsaklarmda sürekli bir hareketlilik var sancı bile giriyor bazen,sabahları afedersnz ishal şeklinde gidiyorum bilmiyorum aranızda bu durumu yaşayan var mı? Bende hiç yaşamadığım için doğal olarak endişeleniyorum söz konusu evlat olunca kızlar kaçıncı gebeliğin olursa olsun evham peşinizi bırakmıyor malesef,şuanda halimi görseniz hiç deneyimli gebe değilim sanki:)
Benimde 3. Bebeğim gerçekten hepsinin hamileliği çok çok farklı geçiyor. Benimkiler 11yaş ve 2 yaş iki kız şimdi de oğlumuz oluyor. Sanki daha önce hiç gebelik geçirmemiş gibi acemilik yaşıyorum kızlarda böyle değildim. Rabbim hepsini sağlıcakla dünyaya gelmesini nasip etsin.

Arkadaşlar naçizane bir şey önereceğim domates hamilelikte çok faydalıymış bebeğin gelişimi için internetten de araştırdım ben zaten ilk günden beri her gün bir domates yiyordum kahvaltıda size de tavsiye ederim 🥰
Gebelik öncesi yiyemiyordum şimdi nar ekşisi sıkıp yiyorum resmen 😂 fazlası benim midemde ağrı yapıyor kabugundan kaynaklı olabilir safra kesesi olmayınca çözülmesi zor oluyor sanırım.

Bende boyunu sordum son muayenemde 16 cm dedi ama pek boy söylemiyorum ben dedi. 9 ay sonunda 50 cm oluyor hepsi dedi. 50 yi gecemiyolar dedi. 😊 oyuzden pek söylemiyorum dedi. Hesapladı 16 dedi sonra ölçtü aynı şekilde bas bacak karin vs. Ona gore çıktı boy ölçümü cihazda

Ihlamur içilebilir mi ben bitki çaylarından korkuyordum da 🙈
Böyle durumda ben tarhana içiyorum 1 yada 2 gün geçiyor sarmısaklı naneli. Birde gece yatmadan 1 parol alabilirsen eğer rahat uyursun sabaha dinlemiş daha iyi hissedebilirsin. Ben hep öyle yaparım bir sonraki gün hiçbirşeyim kalmaz. Bünyeden bünyeye değişir.Deneyebilirsin tehlikeli değil sonuçta.

Evet o hesaplamayı ben de duymustum. Demek o yüzden benimki cok küçük gıbi geldi bana haftalarimiz ayni olmasa da fark çok gelince şaşırmıştim benim dr baş popo ölçtü, 3 hafta sonra ayrıntılıda tüm boy öğrenirim heralde 😊

Bende boyunu sordum son muayenemde 16 cm dedi ama pek boy söylemiyorum ben dedi. 9 ay sonunda 50 cm oluyor hepsi dedi. 50 yi gecemiyolar dedi. 😊 oyuzden pek söylemiyorum dedi. Hesapladı 16 dedi sonra ölçtü aynı şekilde bas bacak karin vs. Ona gore çıktı boy ölçümü cihazda
Benim yeğenim 55 cm doğmuştu annanem soranlara 3 aylık diyordu nazar değmesin diye 😅

X