2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Bugün markete gittim sanci tuttu oldugum yerde kaldim su gibi terledim bir daha tek bir yere cikmam 😄 doguracam sandim
en korktuğum şey gezerken doğurdu derler bir de 🙈🙈🙈o yüzden dışarı çıkmıyorum hoş halim de yok zaten
Bende ilk cocugumu düsününce hamilelik yaşamamısim diye düsünüyorum🙈
Benim kızım 41.haftada gelmişti bir de nasıl beklemişsem şimdi 37 haftalığım dayanamıyorum bir an önce doğurmak istiyorum bu sıkıntılar için🤰

en korktuğum şey gezerken doğurdu derler bir de 🙈🙈🙈o yüzden dışarı çıkmıyorum hoş halim de yok zaten

Benim kızım 41.haftada gelmişti bir de nasıl beklemişsem şimdi 37 haftalığım dayanamıyorum bir an önce doğurmak istiyorum bu sıkıntılar için🤰
Oo 41e kadar iyi dayanmışsın😂
Benimkide 39da dogmustu dogmasa daha rahattım hic sıkıntım yoktu😂 bunda erken dogmasın diye ağzımı acamıyorum ama cok zorlandım gercekten.

Kizlar yazdiklarinizi hep okuyorum ama kac gündür yazamadim. Kontrolü olan arkadaşlar, gözünüz aydin, gördünüz bebisleri ne guzel.
Herhalde 1 hafta sonra birkac arkadaşın dogumu olur, yavas yavas sira bizlere de gelir.
Evimi temizlettim, mis gibo oldu. Henüz hastane cantamiz hazir degil. Onu da 2 güne hallederim.

Bu arada ev süpürüp silen robottan aldim, oyle rahatmiski, keske once alsaymisim.

Selam kizlar 🤗 bir tecrübe daha paylaşmak için geldim 😆 rezene mucizesini takdim edeyim ✌🏻 bebek ilk on gün falan gayet sakin ama sonrasinda acayip gaz sancısı ile bağırış cigiris uykusuz geceler başlayınca gazını azaltacak şeyler aradım 🥴piyasada satılan anne bebek için falan filan çayları hepsi hikaye bilginiz olsun. Aktardan rezene aldım sabah akşam onu demleyip bir bardak içiyorum bebiş hem kakasını rahat yapıyor hem de gazı kolay çıkıyor bilginiz olsun. Ve her beslenme sonrası gazi mutlaka çıkarın aklimdayken söyleyeyim yoksa birikmiş olanı daha fena 🥴 keşke bana biri önceden deseydi 🥴😆

Kızlar ya moralim bozuk biraz,bugün şekerim yüksek çıktı ,2. Saatte ölçtüm 189 3. Saatte ölçtüm 199 çıktı,yükselmesi yerine düşmesi lazım,birde bugün kan şekeri takip defterine yazma günüm değil 2 gün yazıyorum 2 gün yazmıyorum ve doktor bunu bilmicek,10 günlük takip yapıp tekrar gitcem doktora acaba kendim mi insülin istesem korkuyorum bebeğe bir zararı olcak diye,doğumda yaklaştı,insülin zararlı bişey mi ki daha sonrası için pankreasa falan zarar veriyor mu?Bu ara bayram dolayısıyla dikkat edemedim,ailelerle bir araya gelince de sırf bana göre olmuyo yemekler,o yüzden aZ aZda olsa yiyiorum onlarda hemen şekerimi etkiliyo,of içim daraldı 😭
Yaklaşık iki aydır insulin kullanıyorum endokrin doktorum kullanmamamin bebeğe daha cok zararı olduğunu söylüyor.doktorun uygun görürse kullanmalısın bence

Korkmayın artık haftalarımız artık o kadar kritik değil çok şükür. şaka bi yana gelişiminde bir sıkıntı yoksa erken gelmesi normal gelmeye başladı artık banada😋 en fazla küvezde kalıyorlar bir süre sonra kavuşuyoruz inşaallah🥰 bizimde ilk bebişimiz mayısı bırak nisanda geldi😍 bende nisana kadar takip ediyordum konuları mayısa bakıyorum şimdi sadece. Olursa sorunuz yazın çekinmeyin geç meç olmaz zaten maaşallah yabancılık çeken birine benzemiyorsun 🤣
Yani 33+5 im ama bebek 2 hafta 3 hafta geriden geliyor bazı ölçüleri ama doktor gelişim geriliği diyemeyiz sadece size çekmiş senden 3 kilo bi bebek beklemiyorum zaten demişti p. Tesi 33+2 de ölçülerim böyleydi buyüzdende biraz korkuyorum yok yabancılık çekmem ben sadece kimseye huzursuzluk vermek istemediğimden yazmıyordum bundan sonra rahatsız ederim ama valla çok soru soruyorumda aslında ☺️ hattaha hemmen ilk sorum olsun akıntılarınızda artış yada değişiklik olmuşmuydu 33. Haftada ben şuara fazla hareketliyim ondanmıdır bilmem su gibi ama içinde illaki beyazda görüyorum ortada etrafı su oluyo daha önce bi kaç defa suyum geliyor sanıp gitmiştim buyüzden sürekli aynı şeyden gitmekte istemiyorum ki açılma vs de direk bakıyolar doğumu tetiklemelerinden korkuyorum artık vallaha bu sene bebişler gerçekten çok hızlı hepsi sağlıklarıyla gelsinler inşallah hep dua ediyorumhepimize buarada benide kabul edip buşekilde ilgilendiğiniz için çok teşekkürler 😊

Yani 33+5 im ama bebek 2 hafta 3 hafta geriden geliyor bazı ölçüleri ama doktor gelişim geriliği diyemeyiz sadece size çekmiş senden 3 kilo bi bebek beklemiyorum zaten demişti p. Tesi 33+2 de ölçülerim böyleydi buyüzdende biraz korkuyorum yok yabancılık çekmem ben sadece kimseye huzursuzluk vermek istemediğimden yazmıyordum bundan sonra rahatsız ederim ama valla çok soru soruyorumda aslında ☺️ hattaha hemmen ilk sorum olsun akıntılarınızda artış yada değişiklik olmuşmuydu 33. Haftada ben şuara fazla hareketliyim ondanmıdır bilmem su gibi ama içinde illaki beyazda görüyorum ortada etrafı su oluyo daha önce bi kaç defa suyum geliyor sanıp gitmiştim buyüzden sürekli aynı şeyden gitmekte istemiyorum ki açılma vs de direk bakıyolar doğumu tetiklemelerinden korkuyorum artık vallaha bu sene bebişler gerçekten çok hızlı hepsi sağlıklarıyla gelsinler inşallah hep dua ediyorumhepimize buarada benide kabul edip buşekilde ilgilendiğiniz için çok teşekkürler 😊
Canım bu haftalarda bebiş biraz dengesiz büyüyormuş başı önde gidebilir ya da boyu aynı oranda büyümeyebiliyormuş. Son 37haftalardan sonrası önemli demişti banada doktor. Bende haftasıyla uyumlu ama burada çok görüyordum sorayım demiştim 😁 akıntı olarak bende dediğin gibi daha çok sulu azcık beyaz akıntılı oluyor. Bazen sadece ıslanmış oluyor beyaz akıntı hiç olmuyor. Normalde günde 3 4 kere beyaz akıntı olurdu şimdi 1 2 gibi diyeyim. Sulu olması da sorun değilmiş baskıdan dolayı biraz sulu akıntı olması da normalmiş. Benim doktorum herşeye normal diyor 🤣 ama gerçekten suyumda veya ölçülerde bir sorun yok ben ne kadar şikayet etsemde. Birazda biz kendi kendimize kuruyoruz kafamızda 🤦‍♀️

Yaklaşık iki aydır insulin kullanıyorum endokrin doktorum kullanmamamin bebeğe daha cok zararı olduğunu söylüyor.doktorun uygun görürse kullanmalısın bence
Şuanda gerek duymadı ama gerek duyarsa kullanırım tabi..sizin değerleriniz kaç çıkıyordu neye göre verdi insülini?

Memleketteki evi temizledigime göre kendi evimi de elden geçirip doğumu bekleyebilirim. Bugn kaynanamın komşuları miden boşalmış bebek aşağı inmiş dedi 😑 artık 5 dk bile yürüyemez hale geldim. Ayaklarım ellerim şişti iyice . Odemden nasıl kurtulucaz yada nasıl azalır varmı bildiğiniz birşey 😬😬😬

kızlar hastane çantamıda hazırladım. Bebeğin çantası zaten hazırdı. Artık tamamız.🤗
Benim için koyduklarım
vücut ve baş havlusu
2 adet pijama
2 adet emzirme sütyeni ( hala gelmedi kargoda )
2 adet kilot
2 adet çorap
bone ve örtü
terlik
4 adet depent kilot
göğüs pedi
gümüş kapak
elektirikli cezve ( su ısıtmak için )
french press ( bitki çayını demlemek için )
kupa ve çay kaşığı
rezene çayı
zemzem okunmuş hurma ( hurmayı daha halletmedim )
soğan ve bıçak ( göğsüme sürmek için )
rulo peçete
kantoron yağı
korse

Eklentiler

• 20210519_184557.jpg
    20210519_184557.jpg
    146,2 KB · Görüntüleme: 84
Kizlar yazdiklarinizi hep okuyorum ama kac gündür yazamadim. Kontrolü olan arkadaşlar, gözünüz aydin, gördünüz bebisleri ne guzel.
Herhalde 1 hafta sonra birkac arkadaşın dogumu olur, yavas yavas sira bizlere de gelir.
Evimi temizlettim, mis gibo oldu. Henüz hastane cantamiz hazir degil. Onu da 2 güne hallederim.

Bu arada ev süpürüp silen robottan aldim, oyle rahatmiski, keske once alsaymisim.
Ben de aldım kargoda bakalım inş memnun kalırım.öyle yoruluyorum ki artık şu ev işlerinden anca yetişiyorum keşke bir de şu çamaşır asma katlama işine bi çözüm bulsalar hergün mü olur ya.
Ben de kontrolden gelenlere gözünüz Aydın diyeyim okudum da çok ters bişey yok.salı benim de kontrolüm üç hafta olacak bakalım inş herşey yolundadır

kızlar hastane çantamıda hazırladım. Bebeğin çantası zaten hazırdı. Artık tamamız.🤗
Benim için koyduklarım
vücut ve baş havlusu
2 adet pijama
2 adet emzirme sütyeni ( hala gelmedi kargoda )
2 adet kilot
2 adet çorap
bone ve örtü
terlik
4 adet depent kilot
göğüs pedi
gümüş kapak
elektirikli cezve ( su ısıtmak için )
french press ( bitki çayını demlemek için )
kupa ve çay kaşığı
rezene çayı
zemzem okunmuş hurma ( hurmayı daha halletmedim )
soğan ve bıçak ( göğsüme sürmek için )
rulo peçete
kantoron yağı
korse
Soğan ne işe yarıyor canım

Soğan ne işe yarıyor canım
yara bere olmasından koruyor canım. kızımda da yapmıştım çevremde birinde yapıp birinde yapmayanlardan gördüğüm kadarıyla çok işe yarıyor sürmedikleri bebeklerinde daha çok göğüs ağrısı yaşadılar.

Canım bu haftalarda bebiş biraz dengesiz büyüyormuş başı önde gidebilir ya da boyu aynı oranda büyümeyebiliyormuş. Son 37haftalardan sonrası önemli demişti banada doktor. Bende haftasıyla uyumlu ama burada çok görüyordum sorayım demiştim 😁 akıntı olarak bende dediğin gibi daha çok sulu azcık beyaz akıntılı oluyor. Bazen sadece ıslanmış oluyor beyaz akıntı hiç olmuyor. Normalde günde 3 4 kere beyaz akıntı olurdu şimdi 1 2 gibi diyeyim. Sulu olması da sorun değilmiş baskıdan dolayı biraz sulu akıntı olması da normalmiş. Benim doktorum herşeye normal diyor 🤣 ama gerçekten suyumda veya ölçülerde bir sorun yok ben ne kadar şikayet etsemde. Birazda biz kendi kendimize kuruyoruz kafamızda 🤦‍♀️
Vallaha gerçekten allah razı olsun negüzel rahatladım çok teşekkür ederim çok bilgileyici oldu çok çok sağol☺️☺️

X