2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Doktordan geldim şükür iyiymişiz haftaya birdaha gideceğim . Ssvd için konuştum olumlu yaklaştı ebe desteği almak lazımmış. Doğuma yakın Eve gelip evde takip ediyormuş ebe. Eşimde sıcak bakmadı virüs zamanı eve gelmesine hoş ssvd de istemiyor riskli diye kararsız kaldım .
Illaki ebenin eve gelmesine gerek yok face de ssvd grubu var takip ediyor musun hic egitim almadan yapanda var ben de online egitim verenler varmış 20. Haftadan sonra onlardan almayı düşünüyorum

Günlerimiz yakın aslında ilk 3 ayda iki kilo normal kabul ediliyor ama hamile kaldığımız kiloya da bağlı tabi ki 🙈 benim boyum 1.65 şu anki kilom 64... 63.5 ile başlamıştım
Bende 1.72 boya yıllardır 90 kiloydum. Yeni 75 e düştüm hamile kaldim umarım cok almam
Biz doktorumla oğluma hamileliğimden aldık boyumuzun ölçüsünü 🤣 (22 kilo almıştım ve hiç aşermemiştim, sırf “hamileyim” kafasına girmek ve oburluktan zaman saat mekan farketmeksizin yemiştim) dikkatli gitmeye karar verdik şimdi.. Aynı zamanda endokrin/diyet bölümüyle de eşdeğer ilerlemeye çalışıyoruz.. Hedefimiz max.9 kilo, bakalım ☺️
Şimdilik kilo almadım ben..
Bende aynen hamileyim kafasıyla yiyip 20 kilo almistim:KK43: ins o kadar almam gene

talihsizlik olmuş ya doktorun hamile olması... belki de bunda da bir hayır vardır. İşte doğum paketleri de o kadar pahalı ki 9 bin 10bin falan fazla yani...
Hiç sorma yaa hayırlısı artık bakalım. Ben bizzat hastanenin doğum paketini almadım belki ileride memnun kalmazsam değiştiririm diye. O yüzden özel sağlık sigortası yaptirmistim icinde de doğumu, muayeneyi ve testleri kapsayan, anlaşmalı hastane ve dr.lara gidebiliyorum.. dediğim gibi tek sıkıntı hastane ve doktor bulmak..

Çoğu hastanede öyle normal doğum mesai saati icinde olmazsa nöbetçi dr giriyor. Bülent beyde durumu bilmiyorum çünkü benim ikinci bebek de sezeryan olacağı için zaten o girecek kısmetse ama sunu biliyorum Egepol dogum alanında cok başarılı. Kuzenimin esi 5 yıl önce gece normal doğuma alındı nöbetçi dr girmesine rağmen cok memnun kalmıştı burdan. Siz gene arastirin ama Bülent beye gidip memnun olmayan yok karar sizin
Okuyunca duygulandım, beni Doğum yaptıran doktor Bülent bey ve ben şu an 28 yaşındayım. İzmir’de askeri hastanede çalışırken Doğum yaptırmış annemi ve annem halaaaa Allah razı olsun Bülent beyden der. Nerdeeen nereye ☺️ Bence de Bülent beye gidin

arkadaşlar merhaba, ben izmirdeyim. şimdiye kadar bebiş sahibi olmak istediğimiz dönemde tedavi amaçlı gittiğimiz doktora devam ediyorduk ama muayene ücreti oldukça pahalı. Şimdi özel bir hastanede devam etmek istiyorum. aranızda İzmirde olanlar var mı? hastane ve doktor önerisine ihtiyacım var :) Tüm bebişlere ve güzel annelerine sevgiler :KK200:
Medikalpark Çiğli dr Hakan sabırlı. Doktordan çok memnunum , sırf dr için gidiyorum ama hastane fiyatları yüksek. Muayenede sigorta farkı 275 TL . Doğum sigortası yaptıracağım 8 muayene ve tüm tahliller (sadece detaylı ultrasonu karşılamıyor) + doğum (normal veya sezeryan) 8000 TL .( hastaneye sordum sadece doğuma 8200 fiyat verdi ). Muayene Fiyatları size uygunsa doktorumu kesin tavsiye ederim.her konuda insanı rahatlatıyor. Cep telefonundan 7/24 mesaj yazabiliyorsunuz.kendisi size dönüş yapıyor kesin .

İnsan inanamıyor dimi ya 🥰 bir baktığın noktacık haftalar için herşeyiyle müthiş bir bebek oluyor 🧿🥰 mucize bu 🥰
Yaa hakikaten cok ilginç kucucuk ama kasi gozu belli şaka gibi😍😍😍
Kızlar kilolar ne durumda ? Benim kaç gündür iştahım açık :oops: 500 gram almışım. İlk 3 ayda kilo almak istemiyordum ama kabızlıktan mi yoksa gerçekten kilo mu bilmiyorum aldığım 😂😂 Sizler kilo aldınız mı
Canim benim istahim normal, baslangictan yarim-1 kg kadar eksigim var, suan icin almadim yani ama her an alabilirim kendimde o potansiyeli görüyorum 🤣
Kızlar selam ,bugün kontrolüm vardı ,bebişimi gördüm geldimm🥰 Darısı bekleyenlere 😍
Haftaya nipty testi yaptır dedi ,benim gittigim hastane de yapıyormuş kendi bünyesinde yapan tek hastaneymiş ,başka firmada da yaptırabilirim benzer fiyatlar zaten biraz araştıracağım bakalım.Testi yaptıranlar arasında gebelik teminatı olanlar acaba karşıladı mı sigortaları merak ettim 🤔
Balık yaği ,vitamin ve demir hapı yazdı.Bizden haberler böyle güzel anneler ve tatlı bebişleri:KK68:
Yerimmm maasallah yaaa😍😍❤️❤️

Kızlar kilolar ne durumda ? Benim kaç gündür iştahım açık :oops: 500 gram almışım. İlk 3 ayda kilo almak istemiyordum ama kabızlıktan mi yoksa gerçekten kilo mu bilmiyorum aldığım 😂😂 Sizler kilo aldınız mı
12. Haftama girdim bugün. Son bir haftadır benim de iştahım açıldı. Karbonhidrat istiyorum resmen.. İlk 10 hafta ne tatlı , ne makarna, ne börek hiç ilgimi çekmedi ama bu hafta hepsinden yedim :) bende bu hafta +1 kg çıkıyorum. İştah böyle gitmez umarım :)

Illaki ebenin eve gelmesine gerek yok face de ssvd grubu var takip ediyor musun hic egitim almadan yapanda var ben de online egitim verenler varmış 20. Haftadan sonra onlardan almayı düşünüyorum
Ebeyle yazıştım canım 30.haftadan sonra görüşelim dedi daha çok erken .Eve gelmesinide doktor söyledi belki çok gerek bile olmuyordur.Daha çok yolumuz var hayırlısı bakalım.

Kilo fena canım ya insülin direncim var normal yiyorum ama çok hızlı alıyorum 1 2 hafta dikkat edicem yoksa ilaç kullanmaya başlayacağım
Sağlık sorunun varsa mutlaka dikkat etmeye çalış cnm kendini de mahrum etme tabi.
Çok teşekkür ederim bulantım yatıştı iyiyim şükür kabadanda iğne yaptı acıyo orası baya 😬
Yaa sevindim o zaman inşallah tamamen biter 😅 İğne acısı fena oluyor geçmiş olsun
yoook ama doktor muayenesine en son gittiğimde almamışsın dedi. memleketten dönünce tartılmayı beslenme düzenime geri dön(ebil)meyi planlıyorum. bakalım 😃 benim sıkıntım bi de ben tam kilo verme sürecindeydim, sürekli aldım verdim zaten falan. ilk üç ay vermeye devam etmeyi planlıyordum ama planladığım gitmedi gitmedi, neyse amaan 🤣
İyi işte ne güzel ben de en son almamıştım 😂😂ne olduysa en sondan sonra oldu 🤦‍♀️ doğumdan sonra veriliyor emzirirken de baya hızlı gidiyor tecrübe ile sabittir 😂 o yüzden çok abartmamak kaydı ile çok da takmamak lazım tadını çıkarmali😍
Biz doktorumla oğluma hamileliğimden aldık boyumuzun ölçüsünü 🤣 (22 kilo almıştım ve hiç aşermemiştim, sırf “hamileyim” kafasına girmek ve oburluktan zaman saat mekan farketmeksizin yemiştim) dikkatli gitmeye karar verdik şimdi.. Aynı zamanda endokrin/diyet bölümüyle de eşdeğer ilerlemeye çalışıyoruz.. Hedefimiz max.9 kilo, bakalım ☺️
Şimdilik kilo almadım ben..
İlk hamilelikte genelde tecrubesizlikten ötürü öyle oluyor ne yazık ki ben de 30 kg almıştım. Çok kötüydü 🙈benim de hedefim Max. 10 tek yapamazsam eğer destek almayı düşünüyorum
Bende 1.72 boya yıllardır 90 kiloydum. Yeni 75 e düştüm hamile kaldim umarım cok almam

Bende aynen hamileyim kafasıyla yiyip 20 kilo almistim:KK43: ins o kadar almam gene
Maşallah boyun varmış 🧿 dert etme doğumdan sonra gidiyor hepsi
Yaa hakikaten cok ilginç kucucuk ama kasi gozu belli şaka gibi😍😍😍

Canim benim istahim normal, baslangictan yarim-1 kg kadar eksigim var, suan icin almadim yani ama her an alabilirim kendimde o potansiyeli görüyorum 🤣

Yerimmm maasallah yaaa😍😍❤️❤️
İştah birden tavan yapıyor o yüzden kendimize çok güvenemiyoruz 😂😂 inşallah fazla almayiz
12. Haftama girdim bugün. Son bir haftadır benim de iştahım açıldı. Karbonhidrat istiyorum resmen.. İlk 10 hafta ne tatlı , ne makarna, ne börek hiç ilgimi çekmedi ama bu hafta hepsinden yedim :) bende bu hafta +1 kg çıkıyorum. İştah böyle gitmez umarım :)
Aslında bulantı olmasından bin kat daha iyi 😂3 ayı bitirmek uzeresin bence 1 kg gayet iyi. Ben de öyle makarna favorim 😂

X