2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
gunde 1 tane ıcılıyor ben ılk hamılelıgımde nerdeyse dogurana kadar ıctım bı yan etkısı olmadı ama etkılı bır bulantı hapı ben acıllerde serumla kendıme gelıodum suan hastanelere gıtmeye korkar olduk o yuzden bı sormanı onerırım ben calısıyorum 5 dk masada duramazdım sımdıde 1 2 gundr sıddetlendı yarın kontrolumuz var bende yazdracagım mide agrımda cok var ınsallah bebıs ıyıdır dunden berı bı tuhafım cunku
Çok geçmiş olsun bi sorun yoktur umarım. Ben de prilam içiyorum ama zirve yaptı bulantım sanırım hap da etki etmemeye başladı ilacın etkisi geçmeye başlayınca daha da kötü oluyorum bitmedi gitti şu bulantılar

Günaydın Güzeller ❤️
Dün akşam hamile kaldığım günden beri ilk defa kendimi kötü hissedip biseylerin yolunda gitmediğini düşündüm. Aslında Google var ya hiç bakmicam diye söz vermiştim iki gündür basım ağrıyor dün gece de bir kaşıntı tuttu bakayım ne olabilir acaba dedim aman Allahım anne ölümüne kadar yetiştim sonra oturup ağlamaya başladım bana bişey olursa çocuklarıma ne olur diye . Neyse ki şu an o düşünceleri kafamdan attım. Meğer tansiyonum düşmüş 9/5 ti o yüzden baş ağrısı yaşadım. Kaşıntının da sebebi yünlü giyemem Normalde dün akşam üşüdüm yünlü giymiştim 🤦‍♀️🤦‍♀️Artık Google asla bakmak yok :KK20::sopa:
Yasaklıyor doktorlar zaten benim de başım ağrıyor tansiyonum bi kez yükseldi ya tansiyonum yüksek kesin diyorum evde alet de yok halbuki sinüzitim var öyle ağrıyor biliyorum yani

Günaydın Güzeller ❤️
Dün akşam hamile kaldığım günden beri ilk defa kendimi kötü hissedip biseylerin yolunda gitmediğini düşündüm. Aslında Google var ya hiç bakmicam diye söz vermiştim iki gündür basım ağrıyor dün gece de bir kaşıntı tuttu bakayım ne olabilir acaba dedim aman Allahım anne ölümüne kadar yetiştim sonra oturup ağlamaya başladım bana bişey olursa çocuklarıma ne olur diye . Neyse ki şu an o düşünceleri kafamdan attım. Meğer tansiyonum düşmüş 9/5 ti o yüzden baş ağrısı yaşadım. Kaşıntının da sebebi yünlü giyemem Normalde dün akşam üşüdüm yünlü giymiştim 🤦‍♀️🤦‍♀️Artık Google asla bakmak yok :KK20::sopa:

Aaaah aaah sorma.. Elde değil ki, hemen bakıveriyoruz işte google’dan 🙈

Özel sağlık sigortasını ne zaman yaptırdın tamamlayıcı sağlık sigortasından farklı bişey mı yoksa aynısı mı ben de araştırdım da tamamlayıcı yapacaktım ilk yaptığın yıl doğumu ve hamilelik kontrollerini kapsamıyo 1 yıl yapacaksın sonra yenilediğinde dâhil oluyo o yüzden yaptıramadım
Canım geçen sene yaptirmistim 1 sene doldu eşim tekrar yeniletti bu sene 2. yılım. Aradan yanlış hatırlamıyorsam 1 ay geçti eşim ayriyetten tekrar aradi sigortayı doğum paketi ekletti..

kızlar günaydın aksamdan berı cok fecı mide agrım var kesıolar midemı resmen alt karnımada agrı gırıyor ama mıdem cok fena var mı önerınız doktor randevum yarın ama ıcım hzuursuz oldu suan :KK43:

kızlar günaydın aksamdan berı cok fecı mide agrım var kesıolar midemı resmen alt karnımada agrı gırıyor ama mıdem cok fena var mı önerınız doktor randevum yarın ama ıcım hzuursuz oldu suan :KK43:
Ben de öyleyim mide ağrım 2 3 gün karnıma da vurdu. 1 bardak ılık suya bir kaşık bal ekleyip içtim rahatlattı.bir iki tane kayısı da yedim.karın ağrım geçti ama mide ağrım 2 gündür yine tekrarladı.yemek yiyince azalıyor gibi

Kızlar günaydın bu sabah boğaz ağrısı be burun akıntısı ile uyandım ıhlamur içsem sorun olur mu

Ben de öyleyim mide ağrım 2 3 gün karnıma da vurdu. 1 bardak ılık suya bir kaşık bal ekleyip içtim rahatlattı.bir iki tane kayısı da yedim.karın ağrım geçti ama mide ağrım 2 gündür yine tekrarladı.yemek yiyince azalıyor gibi
sankı delıolar midemı ısteyım masada zor oturuorum nane lımon ıctım muz yedım yok gecmıo cok agrıo :KK43:

Cok sukur biraz dinlen dedi drum. Yola cikma arefesindeydim yolculugu iptal et bir ay bekleyelim kanaman tekrarlamazsa yola cikabilirsin dedi canim. Masallah minik fasulyemi de gordum yerinde rahat kipir kipirdi:) aman iyi ol canim guzel gecsin insallah hamislik. Ilk gebeligin miydi canim senin
Şükür sorun olmamasına sevindim canım maşallah. Benimde bir oğlum var ikinci olucak inşallah güzel geçiyor 😍

Kızlar günaydın bu sabah boğaz ağrısı be burun akıntısı ile uyandım ıhlamur içsem sorun olur mu
Boğaz ağrısı için tereyağı yutabilirsen iyi gelir yumuşatıyor. Bir de burda bi arkadaşa daha önermiştim tuzlu suyla gargara da boğazı temizliyor bence burnuna da çekersen burnu da açıyor genzi temizliyor. Ihlamuru bilmiyorum ama sıcak su ya da ballı sıcak su içsen daha iyi olur belki

Simdilik bence de cok iyi, açık istah zor çünkü 🤭🤣🤣 benim suan icin sindirim sorunum yok çok şükür. O da çok zor, cok yasadim zamanında. Gebelikten once daha çok gaz sorunum vardı hatta. Insallah byle devam eder🙏🙏

Olsun simdi yeniden yapabilirsin, diger yavruna da anlatırsın ne kadar zorlandığını, insani çok rahatlatan bir sey ya yazmak 😍🤎
Ne güzel maşallah diyelim de nazar değmesin 🧿 Hamilelik sana yaramış demek ki insalalh böyle devam eder 😘😘
Yasaklıyor doktorlar zaten benim de başım ağrıyor tansiyonum bi kez yükseldi ya tansiyonum yüksek kesin diyorum evde alet de yok halbuki sinüzitim var öyle ağrıyor biliyorum yani
Benim pek agirmaz genelde iki gün gecmeyince tedirgin oldum. Geçmiş olsun sinüzit de çok zor eşimde var ordan biliyorum
Canım ultrason kağıdında yazmıyor. Doktor söylüyor veya sen istersen "hocam dakika da kalbi ne kadar atıyor" dersen cevap verir 🤗
Teşekür ederim canım ❤️ haftamız ilerledi artık 12+3 te gidecem olmaz herhalde

Bende sinir oluyorum bu duruma ,tam sedyedeyim kontrolum olucak o esnada ölcülüyor,zaten heyecanlıyız ,sonra ölçemezler mi :KK34:
Benim gittiğim hastanede gebe okulu var doktor oraya gönderiyor orda ölçüyorlar yada istedigimiz zaman gidip ölçtürebiliyoruz
Ihlamur nane limon bal içebilirsin sorun olmaz

X