2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Hamilelik öncesi kılom bu 😄 keşke hala o kiloda olsam 6 kılo falan rahat almısımdır. Fazlası yoktur umarım dur birkac gune tartılıcam 😄kendimi hazır hissedeyimde 😄 Neyseki eşimde benimle birlikte alıyor 😄😄 anne kıza hamileyse babada kilo alırmıs diye okumustum internette dogru sanıyorum bizim ikiside kız ikisinde de eşim benimle aldı sagolsun yanlız bırakmıyo😄
Doğumdan sonra verirsin.😊Bizim de kız.Gönlümden geçiyordu ama, hissediyodum Beni biraz kötü etkiledi yüzümde sivilce çıktı.Aynalara küsüm birazcık..🙃Kız bebek güzelliği alıyorsa ben de doğru tescillendi.😅

merhabalar arkadaşlar ben de 16+3 haftalık hamileyim. genetik tarama testi yaptırdım ve geçen hafta yani 15+3 de doktoruma gittim ultrasonda da baktı herşey yolunda dedi. ama aklıma şu takıldı şimdi ben 3 lü tarama testi yaptırmadım dolayısıyla orada bakılan nörol tüp defeki ve spina bfida gibi şeylere bakılmadı , şimdi birkaç bir şey okuyunca endişeye kapıldım , ya öyle bir şey varsa diye :KK43: doktorum da bana taa 1 temmuzda gel dedi yani 1 ay sonra için . hiç biliyormusunuz 15+3 de spina bfida olsaydı görülür müydü yoksa ben yine en yakın zamanda doktora mı gideyim :KK43: genetik testlerde bu anomaliye bakılmıyor sanırım değilmi

Doğumdan sonra verirsin.😊Bizim de kız.Gönlümden geçiyordu ama, hissediyodum Beni biraz kötü etkiledi yüzümde sivilce çıktı.Aynalara küsüm birazcık..🙃Kız bebek güzelliği alıyorsa ben de doğru tescillendi.😅
İnşallah 😍 ya oda dogru yani erkek tecrubem olmasada 😄 neyseki yenı yenı normale dönüyorum sanki aynalarla barısmaya basladım 😄 küsme sende barıs bosver 😄

merhabalar arkadaşlar ben de 16+3 haftalık hamileyim. genetik tarama testi yaptırdım ve geçen hafta yani 15+3 de doktoruma gittim ultrasonda da baktı herşey yolunda dedi. ama aklıma şu takıldı şimdi ben 3 lü tarama testi yaptırmadım dolayısıyla orada bakılan nörol tüp defeki ve spina bfida gibi şeylere bakılmadı , şimdi birkaç bir şey okuyunca endişeye kapıldım , ya öyle bir şey varsa diye :KK43: doktorum da bana taa 1 temmuzda gel dedi yani 1 ay sonra için . hiç biliyormusunuz 15+3 de spina bfida olsaydı görülür müydü yoksa ben yine en yakın zamanda doktora mı gideyim :KK43: genetik testlerde bu anomaliye bakılmıyor sanırım değilmi
Eger ikili tarama testi yaptirdiysaniz ve her sey yolunda ciktiysa uclu tarama testine gerek duymuyor doktorlar cogunlukla eger yaşınız 35 üstü değilse. Ben de üçlü tarama yaptirmadim. Nöral tüp defekti gibi durumlarda 20. Hafta sonrasinda yapilan detaylı ultrasonda görülüyor. İçinizi ferah tutun. 😇
Arkadaşlar Merhaba, kasıklarınızda sızı oluyor mu? Olması normal midir?
Eğer dinlendiğinizde geçiyorsa kasık ağrısı hamilelikte gayet normal. Rahimin buyumesi ve genislemesinden kaynaklı. Bende de zaman zaman oluyor ozellikle cok ayakta kaldiysam ya da uzun sure yattiysam eger ayaktayken agriyorsa dinleniyorum, otururken ya da yatatken oluyorsa da biraz yuruyus yapiyorum geciyor. ☺️

Bende çok çirkinleştim kızlar ya valla sivilce adetliyken çıkıyodu hadi şimdi adette yok niye çıkıyo alnımda hafif leke

Eger ikili tarama testi yaptirdiysaniz ve her sey yolunda ciktiysa uclu tarama testine gerek duymuyor doktorlar cogunlukla eger yaşınız 35 üstü değilse. Ben de üçlü tarama yaptirmadim. Nöral tüp defekti gibi durumlarda 20. Hafta sonrasinda yapilan detaylı ultrasonda görülüyor. İçinizi ferah tutun. 😇

Eğer dinlendiğinizde geçiyorsa kasık ağrısı hamilelikte gayet normal. Rahimin buyumesi ve genislemesinden kaynaklı. Bende de zaman zaman oluyor ozellikle cok ayakta kaldiysam ya da uzun sure yattiysam eger ayaktayken agriyorsa dinleniyorum, otururken ya da yatatken oluyorsa da biraz yuruyus yapiyorum geciyor. ☺️
teşekkür ederimmm cevaplarınız içinnn, sizin kaçıncı hafta şuanda ? ben şuan 16+3 oldum. korkuyorum ya öyle bir şey çıkarsa diye ve 3 hafta daha beklemem gerekicek 20. haftadaki detaylı ultrason için :KK43: dayanamıyorum yahu :KK43: haftasonu bi perinotoloğa gideyim diyorum tam 17. hafta oluyor, sanırım spina bifida tespiti için 17. haftada yeterli oluyormuş diye okudum ama siz biliyor musunuz ? buarada allah korusun sipna bifida tespit edilirse 20. haftada yaptıracağım ultrasonda, sanırım bebeği aldırma hakkında bir hak veriyorlar kararınızı soruyorlar bunu biliyor musnuz ? biliyorsanız bilgilendirirseniz çok sevinirimmm

Bence doğru kız gerçekten güzellik alıyo sonra eskiye dönermiyiz ki bide ben yıprandım çok kusmaktan ondan çöktüm🤣
Geciyor canım hersey normale dönüyor.

Herkese merhabalar Rabbim hepinizin dogmus doğmasını beklediğiniz tum yavrularinuzi sizlere saglikla bağışlasın ben bebegimi kaybettim formdan çıkarmak istiyorum nasıl yapacağımı bilmiyorum kahrimdan ölüyorum cok uzuluyorum gördükçe bir yardımcı olur musunuz ☹️
Çok üzüldüm.. Rabbim sabır versin inşallah
Bildirim olarak mı gelıyor? Eger öyleyse yukarıda cinsiyet sorulan yerın altında takibi bırak yazıyor onu tıklayın. İmzaysa profilde dogum tarıhini silince silinir sanırım tam bilmiyorum ama

Bu kadar etkılıyor demek 😐 biraz daha kucuk yapsalarmıs ne iyi olurmus 😑
Yani herkesi o kadar etkilemeyebilir tabii de, dikkat etmekte fayda var. Benim gebelik boyunca hic bulantim olmadi, birkaç aksam olunca dikkatimi çekti, ilactan oldugunu fark ettim hemen, tansiyonumu etkiledigi icin de olabilir. Hassas biraz da ondan.

X