2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Merhabalar arkadaşlar hayırlı günler dilerim 💞 detaylı ultrason için Anadolu yakasında yaptırmayı düşünen varmi acaba yada postta konusuldu da gözden mi kaçırdım🙄 en uygun hangi hastenede yapabiliriz acaba🥰

Kızlar ben bu gün 17+1 im bebek hareketler geçen akşamlar da vardı ama dün akşam sabahları falan hissetmiyorum gene korku aldı içimi stres oldum herhangi bir sıkıntım yok ama bilemedim size danışayım dedim
Ya ben de hiç hissetmiyorum.😕Bana 20.haftaya kadar hissetmeye bilirsin dedi ebe içini ferah tut.Ama çoğu kişi hissediyormuş bakalım biz ne zaman hissedicez..😐

Herkese merhaba bende bugün 19+5 im ve tetanoz aşımı oldum. Ikinci gebelik olduğu için başka doz olmayacam
Ben de 19+3 'üm haftaya pazartesi kontrolüm o gün vurulurum diye düşündüm 20+3 teyken geç olmaz heralde di mi ilk gebelik benim de
Normalde 1 haziran yazdı ebe tetanoz aşısı tarihini ama 18 gün ileride görünüyorum sağlık ocağında doktora sordum 20.haftayı bekle demişti

Ya ben de hiç hissetmiyorum.😕Bana 20.haftaya kadar hissetmeye bilirsin dedi ebe içini ferah tut.Ama çoğu kişi hissediyormuş bakalım biz ne zaman hissedicez..😐
Ben de 19+0 da ilk hissettim benim de ilk gebelik her gün akşamları 1 defa net hissediyorum ama geri kalan zamanlarda anlayamıyorum yine sadece dinlenirken az bişey hissediyorum belki de halen daha tam bilmediğim için hee hareketini hissetmiyorum ama olsun sorun etmiyorum sonuçta ultrasonda kıpır kıpır içim rahat kafaya takmam çok 😊

Bende ya söyle rahat döneme girmek istiyorum az kaldi ins ama benimde bunda fazla sürdü bu süreç cinsiyet farklılığımi hamilelik sayısı arttıkça daha mi kötü oluyor anlamadim😊
Benim cinsiyet aynı ama bu defa rahat döneme daha erken geçtim
Arkadaşlar aranızda deneyimli olanlar yardımcı olabilir mi acaba? Bebek kıyafeti alırken yenidoğan yazanlar 50 cm yazıyor genelde bunlar bebeğe olur mu ufak mı gelir ya da? Yeni doğan mı alınmalı 3 ay kıyafeti mi alınmalı? Bir de patikli tulum lar kullanışlı oluyor mu? Çevremdekiler ayakları büyük oluesa Sığmaz patik siz al diyorlar ama yok genelde patiksiz
Yeni dogan kıyafetleri 1 hafta giyende var bir ay giyende 3 ay daha çok alınmalı
Bu patikli pantolonlar bence çok kullanışlı ve alınmalı kış bebeği olcaklari için çok kullanilcak
merhaba yatak konusuluyor 1 2 gundur bende 1 2 bırsey soylemek ıstıyorum 2 bebegım olacak rabbım nasıp ederse kızımda cok hevesle oda yaptım 4 yasına kadar bızımle yattı ayırmk mumkun olmadı odasında tas catlasın 10 defa ya yattı ya yatmadı :) almıs oldugunuz chıcconun yatagı harıcınde bence buyuyene kadr bısı almayın cunku ınsan sonrasında normal yataga gecıyor aradakı yataklar hep bosa oluyor bebegın gelısımıne gore 1 yasından sonra yatak alabılırsınız bende suan sadece o yataktan almayı dusunuorum en kullanıslısı anne yanı yataklar cunku :)
Bende İlk hamileliğimde oda yaptım oğlum hala yatmadı orda 2 yaşında olcak agustosta.ama ben Montessori yatak almıştım ne zaman yatarsa hazır bekliyor yani birde sepet beşik almıştım bir yaşa kadar kullandık şimdi yine onu kullancam
Herkese merhaba bende bugün 19+5 im ve tetanoz aşımı oldum. Ikinci gebelik olduğu için başka doz olmayacam
Bende tek doz oldum ilk hamileliğimden dolayı başka yapilmıcak

kizlar biz bugun 17+2 olduk. 17 haftalik mi yoksa 18 mi demeliyim ikisinin ayrimini bilemiyorum. bileniniz yardimci olabilir mi? Bir de simdiye kadar toplamda 3 kilo aldim. 67 ile hamile kalmistim en fazla 70 i gördüm. Bu normal mi? Ilk gebeligim oldugu icin biraz korkuyorum. Etrafimdakiler de sag olsunlar olumsuz elestirilerini hic eksik etmiyorlar 😐 Doktorumuz ilk zamanlar 2 haftada bir cagirirdi son gittigimde 3 hafta sonrasina randevu almami istedi. Zamanda gecmiyorki doktora sorayim. Gerci hersey normal görünüyor demisti son kontrolde ama iste korkutuyorlar insani. siz kacinci haftada kac kilodasiniz acaba?
Normal sanki canım bende ilk gebeligimde bu vakitlerde 3 4 kilo almıştım ama kontrollü ilerlemek gerek sonra hızlı aldım 20kilo almıştım toplamda sonra vermesi zor oluyor, bunda bulantıli geçti ve 4kilo verdim sonra 1kilo aldım şimdilik

Merhabalar arkadaşlar hayırlı günler dilerim 💞 detaylı ultrason için Anadolu yakasında yaptırmayı düşünen varmi acaba yada postta konusuldu da gözden mi kaçırdım🙄 en uygun hangi hastenede yapabiliriz acaba🥰

En uygunu değildir muhtemelen, henüz fiyatı da bilmiyorum ama ben kadın doğuma gittiğim hastanemde yaptıracağım. Kavacık Medistate. Oğlumda da ordaydık, şimdi 2.bebişte de oradayım.

dayler dayler dayler dayler şuan seni anıyorum kulakların çınladımı :) bu aksam yemekten kalkınca tam doymamıstım ilacı içtim ve çok bulantım var 🤦‍♀️
Ay hadi yaaa, cok fena sarsiyor dimi o an😬😬 iyice tokken hemen icmek lazim ya hafif boşluğu kaldirmiyor. Sonraki günler nasıl oldu?
Günaydın salı günkü fotomuz bu kız bizi şimdiden dinlemiyo kapatıyo kulakları maymuş 🙉 ultrasonda hep 1 hafta yakın önden çıkıyoz nasıl gelişiyo bu çocuk bilmem sağlıklı beslenmiyorumda bulantılardan maşallah hep böyle gitse keşke 🥰
Ay yerim yaaaa asiri tatli bi foto olmusss bayildimmm, maasallahhhh🥰🥰🥰

Kizlar sabahtan beri kasiklarimda siddetli bicak saplanmasi gibi agri var, yatarken bsy yok ama saga sola dönerken bile agri cok. Yurutmuyor iki büklüm oluyorum. Yasayan var mi bunu, normal midir 😑

X