2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Kizlar sabahtan beri kasiklarimda siddetli bicak saplanmasi gibi agri var, yatarken bsy yok ama saga sola dönerken bile agri cok. Yurutmuyor iki büklüm oluyorum. Yasayan var mi bunu, normal midir 😑
Enfeksiyon olabilir geçmiş olsun
İnşaAllah hiç sevmediğim yicek yoktu şimdi göresim yok ilaçlarla vitamin alcam böyle giderse ne zormuş annelik hamileliğimi inan özlemicem:KK12:
Özlersin bence hemde çok
Benim de 16 hafta sürmüştü bulantı bel ağrıları halsizlik yorgunluk vs.
Ama özlemiştim hamileliğimi...

Benim üçüncü bebeğim bişeyler yedikten sonra coşuyor. Özellikle de gece yatarken 😊 ikinci gebeliğim de de 16-17. Haftalarda hissetmeye başlamıştım
3. Bebekler kıpır kıpır yaa kızım dokunuyor oda hemen tepki veriyo kolu mu ayagimi bilemem ama dışarıdan artık bariz gorebiliyorum hele bugün daha da sıklaştı bı sağda bı solda 🤲🏼🥰💞🥰🥰😔

İnşaAllah hiç sevmediğim yicek yoktu şimdi göresim yok ilaçlarla vitamin alcam böyle giderse ne zormuş annelik hamileliğimi inan özlemicem:KK12:
Hâlâ tam yemek yemeye geçemedim. Midemi rahatsız etmeyen belirli şeyler var onları tüketiyorum sadece 😏 tek tip beslenme de ne kadar sağlıklı bilemiyorum. Doktora gidince mutlaka sorucam
3. Bebekler kıpır kıpır yaa kızım dokunuyor oda hemen tepki veriyo kolu mu ayagimi bilemem ama dışarıdan artık bariz gorebiliyorum hele bugün daha da sıklaştı bı sağda bı solda 🤲🏼🥰💞🥰🥰😔
Sanırım öyle 🥰 ben genelde göbek altında hissediyorum ve ayakları olduğunu düşünüyorum. Birde bazen geriliyor mu ne 🤭 olduğu yer sert oluyor.

Günaydın herkese. Dün kontrolüm vardı. Plesanta rahim ağzına yakındı benim, daha önce yazdığımdan hatırlayanlar olacaktır. Biraz yer değiştirmiş ama bu defa da rahim içindeki miyomlardan birinin tepesine çıkmış yerleşmiş... Çok canım sıkıldı. Kasılman var dedi magnezyum ve progestana yeniden başlattı.
Hamilelikten önce çok defa jinekolojik kontrollerim yapılmıştı hem bu doktor hem başka başka doktorlar tarafından ama rahim dışındaki zararsız yerde denen miyom dışında rahim içinde kimse miyom görmemişti. Rahim filmimde de dahil. Sanırım gebelikte büyüyüp görülür hale geldi bilmiyorum.
Gebelikte rahim içinde miyom olayını yaşayanlar var mı benim gibi acaba?

Günaydın herkese. Dün kontrolüm vardı. Plesanta rahim ağzına yakındı benim, daha önce yazdığımdan hatırlayanlar olacaktır. Biraz yer değiştirmiş ama bu defa da rahim içindeki miyomlardan birinin tepesine çıkmış yerleşmiş... Çok canım sıkıldı. Kasılman var dedi magnezyum ve progestana yeniden başlattı.
Hamilelikten önce çok defa jinekolojik kontrollerim yapılmıştı hem bu doktor hem başka başka doktorlar tarafından ama rahim dışındaki zararsız yerde denen miyom dışında rahim içinde kimse miyom görmemişti. Rahim filmimde de dahil. Sanırım gebelikte büyüyüp görülür hale geldi bilmiyorum.
Neye sebep oluyormus canım? Miyom yol polip var oda kanamaya sebep oluyor akıntı gıbı😑

Neye sebep oluyormus canım? Miyom yol polip var oda kanamaya sebep oluyor akıntı gıbı😑
Yerine göre değişiyormuş, hiçbir şeye sebep olmaya da biliyormuş. Hastadan hastaya, miyomun boyutundan yerine göre çok değişkenlik gösteriyomuş. Eğer riskli bi yerdeyse nadiren de olsa düşük, erken doğum vs ye sebep oluyormuş ya da bebeğin eşinin erken ayrılmasına. Nadiren de olsa nın altını çizdim ki anne adaylarımızı endişelendirmemek için. Plesanta daha da yer değiştirecek endişe etme dedi doktor ama 1 tane değil birkaç miyom olduğu için ister istemez endişe ediyorum. Allah'a emanet...

Benimki de öyle maşallah sabah uyandığımda başlıyor yatana kadar kıpır kıpır akşam eşimle izliyoruz🤩😍

Yerine göre değişiyormuş, hiçbir şeye sebep olmaya da biliyormuş. Hastadan hastaya, miyomun boyutundan yerine göre çok değişkenlik gösteriyomuş. Eğer riskli bi yerdeyse nadiren de olsa düşük, erken doğum vs ye sebep oluyormuş ya da bebeğin eşinin erken ayrılmasına. Nadiren de olsa nın altını çizdim ki anne adaylarımızı endişelendirmemek için. Plesanta daha da yer değiştirecek endişe etme dedi doktor ama 1 tane değil birkaç miyom olduğu için ister istemez endişe ediyorum. Allah'a emanet...
Etme canım saglıkla dogsunlar inşallah 🙂 hamilelik sırasında da olusabılıyırmus galiba öyle hatırlıyorum

Çok geçmiş olsun canım. Şimdiye kadar bir sıkıntı yaşadın mı hiç bu durumdan kaynaklı işte kanama ağrı vs? Bir de ayrıntılı ultrasonda mı farkettiler normal kontrolde mi?

Ara ara kasık ağrısı oluyor bende de ama bahsettiğiniz kadar yoğun olmuyor ağrı. Adet dönemime denk gelen günlerde biraz daha çok ağrı oluyor sizin de adet döneminize denk geliyorsa o yüzden olabilir belki. Dinlenin eğer geçmezse doktorunuza danışın. Geçmiş olsun😊
O donemler benim de oluyor evet, bir yerde de okumuştum ve ben de yaşıyorum. Ama simdi adet doneminde değilm ve tam öyle bsy degil, bicak saplanmasi, orda bi ekstra bsy var gibi. Doktora yazmstim zaten, endiselenme ya rahim büyümesi ya da gazdir, magnezyum al dedi. Sonra aksam yine yazdi nasil oldun diye, anlatınca yarin gel bi bakalım dedi. Gideceğim birazdan..
Enfeksiyon olabilir geçmiş olsun

Özlersin bence hemde çok
Benim de 16 hafta sürmüştü bulantı bel ağrıları halsizlik yorgunluk vs.
Ama özlemiştim hamileliğimi...
Olabilir canim belki de, yanma vs yok ama olablir tabii ki. Bakalım bi gideyim de insallah her sey yolundadir...

Günaydın arkadaşlar sağlık ocağında tetanos aşımı bir az önce oldum. Acımadı henüz bir ağrıda yok kas ağrısı olabilir 3 gün dediler.Bebeğin kalp atışlarını dinlediler tansiyonumu ölçtüler kiloma baktılar. Diğer doz tam bir ay sonra dediler.Bir de şeker yükleme testinden bahsettiler.

Canım çok geçmiş olsun arkadaşım ilk gebeliginde yaşamıştı ama miyomun zararı yok tü ona doktorda söylemişti doğumda temizlediler plasenta yerleşimi konusunu bende şuan yaşıyorum konuşmuştuk Perşembe kontrol var güzel haberler duyarız inşallah kasılma olduğunu nereden anladı doktor acaba senin karnında sertleşme felan mi var

O donemler benim de oluyor evet, bir yerde de okumuştum ve ben de yaşıyorum. Ama simdi adet doneminde değilm ve tam öyle bsy degil, bicak saplanmasi, orda bi ekstra bsy var gibi. Doktora yazmstim zaten, endiselenme ya rahim büyümesi ya da gazdir, magnezyum al dedi. Sonra aksam yine yazdi nasil oldun diye, anlatınca yarin gel bi bakalım dedi. Gideceğim birazdan..
Geçmiş olsun. İyi haberlerinizi bekliyoruz..

Günaydın arkadaşlar sağlık ocağında tetanos aşımı bir az önce oldum. Acımadı henüz bir ağrıda yok kas ağrısı olabilir 3 gün dediler.Bebeğin kalp atışlarını dinlediler tansiyonumu ölçtüler kiloma baktılar. Diğer doz tam bir ay sonra dediler.Bir de şeker yükleme testinden bahsettiler.
Geçmiş olsun. Umarım hiç ağrı olmaz. Bir şeyi merak ettim. Sağlık ocağından aşı için onlar mı sizi aradı? Ben kan testini orada vermiştim. Kalp atışını duyunca haber verin kaydınızı yapalım dediler. Haber verdim. Sonra hiç arayan soran olmadı. 20. hafta civarı yapılması gerekiyor sanırım aşının. Gerçi daha 17. haftadayım ama aramazlarsa ben giderim artık o haftalarda.

Belki de öyle oldu evet. Tek sığınağımız dua zaten, dua edeceğiz. Allah herkesin sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.

Mesajı tam anlayamadım ama sende de polip mi var?

Amin canım. Evet ne yazık ki.. Akıntı ile birlikte kanama oluyordu sonradan vajinal muayne ile anlasıldı yogun mantar ve polip sebep oluyormus. Mantar için fitil verdi ama polip için yapacak birşey yok kanama olabilir dedi. Miktar artarsa gel dedi inşallah artmaz. Fitilden sonra azaldı baya ama bitmedi. Dün mesela koyu kahve bir akıntı geldi 🤷‍♀️

Çok geçmiş olsun canım. Şimdiye kadar bir sıkıntı yaşadın mı hiç bu durumdan kaynaklı işte kanama ağrı vs? Bir de ayrıntılı ultrasonda mı farkettiler normal kontrolde mi?
Teşekkür ederim. Şimdiye dek kasılma dışında bir sıkıntı yaşamadım. Geçen haftalar çok kasılmam olmuştu, progestandan sonra baya azaldı. Henüz ayrıntılı ultrasona girmedim, Temmuz sonunda gireceğim inşallah. Miyomlarımı geçen ay gittiğim perinatolog farketti. Kendi doktorum (rahim filmimi de çekmişti) bu hafta söyledi daha. İki ayrı doktora gidiyorum ama normal doktorum bilmiyor perinatologa da gittiğimi, söylemedim.
Canım çok geçmiş olsun arkadaşım ilk gebeliginde yaşamıştı ama miyomun zararı yok tü ona doktorda söylemişti doğumda temizlediler plasenta yerleşimi konusunu bende şuan yaşıyorum konuşmuştuk Perşembe kontrol var güzel haberler duyarız inşallah kasılma olduğunu nereden anladı doktor acaba senin karnında sertleşme felan mi var
Çok teşekkürler. Geçen ay farkedildi rahim içi miyomlarım. Geçen ay eşten de bebekten de uzaktaydılar zararsız konumdaydılar. Plesanta şu an biraz daha yana kaymış ama bu defa da miyomun üstüne yerleşmiş. Bu daha da üste çıkacak merak etme dedi doktor. Ama tabi insan merak ediyor ister istemez. Pazartesi de perinatologla randevum var bakalım o ne diyecek. Senin plesanta da inşallah üste çıkmaya başlamıştır canım, dualarım kendimle beraber tümiyi haber bekleyenlerle.
Kasılmamı ultrasonda gördü, rahimde kasılman var sen hissediyor musun dedi ama ben hissetmiyordum., karnım vs normaldi. Sanırım kasılma hareketini görüyorlar ultrasonda. Çünkü geçen ay perinatologa gittiğimde de ultrason sonrası, ultrasona başladığımızda vardı kasılmanız sonra geçti demişti.

Amin canım. Evet ne yazık ki.. Akıntı ile birlikte kanama oluyordu sonradan vajinal muayne ile anlasıldı yogun mantar ve polip sebep oluyormus. Mantar için fitil verdi ama polip için yapacak birşey yok kanama olabilir dedi. Miktar artarsa gel dedi iniallah artmaz. Fitilden sonra azaldı baya ama bitmedi. Dün mesela koyu kahve bir akıntı geldi 🤷‍♀️
Çok çok geçmiş olsun canım benim, Allah hepimizin sağlıkla kucağına almayı nasip etsin :dua:

Kizlar sabahtan beri kasiklarimda siddetli bicak saplanmasi gibi agri var, yatarken bsy yok ama saga sola dönerken bile agri cok. Yurutmuyor iki büklüm oluyorum. Yasayan var mi bunu, normal midir 😑
Magnezyum takviyesi ihtiyacınız olabilir veya başka birşey olabilir ben de yaşadım benzerini geçen haftalarda. Magnezyum ve progestanla baya iyileşti. Doktordan randevu alın hemen en yakın zamana. Acile gidecek olursanız da kadın doğum acili olan bir hastaneye gidin mutlaka.

X