2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Evet o önemli bak. Pendik medicalde ablama hem fotoğrafçı hem eş girebilir demişlerdi ; ama doğumun olacağı gün alamıyoruz demişlerdi ikisi de . Fotoğrafçıya bir sürü para ödemesine malesef öyle tuhaf yaşandı . Korona dönemi de değildi.
Çok kötü olmuş cidden. Önce tamam denilip sonra vazgeçilmesini hangi gerekçe ile açıkladılar ki 😮

Ergonomik ve hava alıyormuş. Hem taşıyan kişinin hem de bebeğin sağlığını düşünerek üretilmiş. Takip ettiğim bir yenidoğan hemşiresi de önerdi. Kullananlar genel anlamda memnun kalmış (Reklam yapıyor gibi hissettim- ürün yerleştirme :-))
Aldın mı bilmiyorum ama görünce yazayım dedim ☺️ Bana bir arkadaşım neko kanguru hediye etti. Tuniko galiba tr ismi. İstersen bir bak, epey güzel geldi🌸

Eski senelerin ürünlerini mağazalardan toplayıp online’da bu senenin ürünü fiyatından satıyorlar, o yüzden bazı ürünler satışa çıktığı an bazı bedenleri bitmiş olabiliyor :)
Eskiden onlar indirimli olurdu bari 🤔 demek o yuzden stok az. Bir zamanlar her cumartesi sabah indirimli urun ekliyorlardi 1-2 tane kargoda bedavaydi 😕 artik nerdee

Ben de emzik vermeyi düşünüyorum daha huzurlu olur gibi geliyor.emmeyi de güçlendirdiğini duydum.ilk günün sonunda ya da ikinci gün veririm sanırım

Kontrolüm vardııııııı 2 gün önce.. 1 ayı geçmişti bu kez, görmeyeli.. Gerçi yine gördük denemez, poz yok 😒 Neyse ki her şey yolunda şükür. 3-4 gün ilerde gidiyordu, doktor bu kez 9 gün ilerde görünüyor dedi. Başından beri doğum için 20 kasım diyor doktorum ama bu kez tekrar sormadım. 2 kg 100 gr ve 44.5 cm ‘di 😍 Bir de kontrol 2 haftaya indi sonunda 🥳 Haberler böyle bizden.

Kontrolüm vardııııııı 2 gün önce.. 1 ayı geçmişti bu kez, görmeyeli.. Gerçi yine gördük denemez, poz yok 😒 Neyse ki her şey yolunda şükür. 3-4 gün ilerde gidiyordu, doktor bu kez 9 gün ilerde görünüyor dedi. Başından beri doğum için 20 kasım diyor doktorum ama bu kez tekrar sormadım. 2 kg 100 gr ve 44.5 cm ‘di 😍 Bir de kontrol 2 haftaya indi sonunda 🥳 Haberler böyle bizden.

MaşaAllah 🧿 ne yiyip içtin😁 bizde sürekli ben şişiyorum bebek haftayla uyumlu gidiyor sadece 🥰

Benimde bebek bu akşamm uyudum uyandım WC kalktım çok toplanıp gevşiyor kızlar bişi olurmu böyle o toplanınca kasıklaeımda bir sancı oluyor ama neyapayım normal mi

Benim bebek 4 haftaya yakın önde bu gün kontrol vardı 2.800 boyunu sormayı unuttum sığmıyor sanırım artık korku aldı içimi

Kendim bi çaybardağına tabi kaynamş ılınmş su bir kesme şeker karştrdm bi kaç çay kaşığı akıttım ağzndan serum falan almadm ben bide bu çocuk aç doymuyor diyene inanma ve sütünü mümkün olduğu kadar sağma fazla süt üretimi bile meme reddi yapıyor hadi sağdn çıkan süt senin memendeki süt miktarını göstermez aa 30 cc anca çıkıyor sütüm yok dersin yanlış algı hastane tipi makine bile memeni tam boşaltamaz kim ne derse desin sen sadece emzir ben öyle yaptm ayda 1kg alıyodu benim bebeler 🥰
Doğal yöntemleri seviyorum ben de aklımda söylediklerin en tecrübelimiz sensin 🤗
Bu arada nasıl oldun iyisindir umarım haber ver bize doğurursan allah kolaylık versin aceleci senin minnak sağlıkla sorunsuz gelsin hepimizinki inşallah 🤲
Ya sorma benim sınıfım 3. Kattaydı ve okulda asansör yok haftalardır in çık 😳Sonra rica ede ede 2. Kata indim ama o da zorluyordu. Doktor bırak demese gene dayanacaktım sonrası için ama riske atmak istemiyorum. Bir haftam da artık eksik kalsın yapacak birşey yok . Dediğin gibi Kıyafetlerin hepsini yıkadım, çok az ütüm kaldı . Artık yaparım hepsini dinlene dinlene . Çalışırken hali kalmıyor insanın .
Bir nevi doğuma iyi hazırlık olmuş merdiven olayı halledersin sen kıyafet işi kalktı mı tamamdır zaten gerisi kolay
Kızlar bende doktordan geldim gelişimimiz biraz önden gittiği için doktor umarım erken gelmek ister yoksa doğum zorlayacak seni dedi anlayacağınız dualarınıza talibim bebeğim 2 hafta kadar önce gelebilirse hayırlısıyla çok daha iyi olur 🤷‍♀️
Sağlıkla zamanında kolay doğumlar nasip etsin yardım etsin allah hepimize içini derah tut stres yapma fazla yanılabiliyormuş az da olsa ölçüler 💁‍♀️
Selammmm benim bebişin eksikleri
Küvet seti
Reflü yatağı
Anakucağı
Kıyafetleri annem yıkayıp ütüledi bugün bitti şükür
Siz bu 3 eksiği nerelerden aldınız öneri varmı
E bebekte indirime düşmüştü katlanır set ordan aldım ama trendyolda falan uygun satılıyo o katlananlar ben yer açısından öyle aldım
Aynen ya kiziminkini atmıştım plastik nasıl olsa alınır diye ama fiyatlar ucmus...legendemi yikasak napsak😀
Geçen gün eşim dedi biz küvette yıkandık ne oldu biyerimize bişey mı oldu 😄şaka bir yana gerçekten herşey uçmuş ilerde ne olur bilmem bu zamanda böyleyse

[/QUOTE]

Benim bebek 4 haftaya yakın önde bu gün kontrol vardı 2.800 boyunu sormayı unuttum sığmıyor sanırım artık korku aldı içimi
İnşallah sorun olmaz benim de öyle sanki artık içime sığmıyo gibi ama normaldir heralde 4 haftaya yakın olması da birazcık fazla gibi ama biraz yediklerine dikkat et 1 hafta bakalım düzelir mı genetiktir belki de bazılarımızın öyle oluyo ya hani

X