2021 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Yan donebiliyosun aslinda ben diyorum nefesim daraliyor diye donuyorum kuzu bide 2 kati suruyoya bizim gecen 1 saat surdu 😬
2 bebiş olunca 😍😍😍 girince derim bende bakalim
Aminnn canım 😂 Evet toplam 4 aldım. Doğuma kadar hızlanır herhalde artık

Aynen bak bakalım, zaten doktorun en iyisini bilir

Aynen maskeyle çok zor oluyor. Ama eğer imkanın varsa hafif yana doğru yatırsın, ben çok rahat ettim bugün.
Gittiğimde söylerim bi inşallah öyle yapar
Ben yarın giderken karın yastığımı yanımda götürmeyi düşünüyorum. Bu 4. Nst olacak. Edindiğim tecrübe bu karın yastığı önemli🤣 ayrıca araştırmada yaptırdıkları yatak bildiğin taştandı. Kalkamadım hemşire saolsun kaldırdı yerimden
Yastığı posete geçir kirlenmesin bari😂😂

Canım ben hem oksapar hem coraspin kullanıyorum. İğneyi doğumdan önce 3 güne kadar dedi. Ama coraspini kes dedi özeldeki.araştırmadaki doktora ulaşmam çok zor artık mecburen sadece özelde devam edicem. doktorun söylediğinide yapmak zorundayım. ama diğer doktor 38 hafta dediği için kafam karıştı iyice. Sen coraspin kullanıyormuydun. Sadece iğne mi kullanıyorsun
Canim ben de hem coraspirin hemde igne kullaniyordum aspirini kestim 33 de. Bence 38 cok gec olabilir allah göstermesin erken bir dogum baslarsa kanamanı kesemezler. Ama iğne sıkıntı değil.ilk doğumumda bir gece once vurmuştum.etkisi 12 saat ignenin o yuzden cok sikinti olmadı.

Canim ben de hem coraspirin hemde igne kullaniyordum aspirini kestim 33 de. Bence 38 cok gec olabilir allah göstermesin erken bir dogum baslarsa kanamanı kesemezler. Ama iğne sıkıntı değil.ilk doğumumda bir gece once vurmuştum.etkisi 12 saat ignenin o yuzden cok sikinti olmadı.
Canım çok teşekkür ederim. İyi ki yazmışım bu konuyu. İçimi rahatlattınız. Ben de acaba bırakınca ya bebeğime bişey olursa korkusu var maalesef. Tabi doktorda böyle bir riske girmez ama bu hassas dönemde insan herşeyi kafaya takıyor

Merhaba herkese. Nisan'da doğacak bebeğim hayırlısıyla. Eksiklerimi gözden geçiriyorum. Fakat bir türlü ne marka alacağıma karar veremedim. Göğüs pompası, biberon, bebek arabası, ateş ölçer ve burun aspiratörü olarak ne aldınız? Bir de hastane çıkışında bebeğinizi nasıl taşıyacaksınız? Portbebe ile mi yoksa kucakta mı? Portbebe çok gerekli mi acaba? Teşekkürler.
Hayırlısıyla kucağına al inşallah 🙏🏻 göğüs pompası mamajoo aldım tekli, biberon Philips avent cam aldım, bebek arabası casual cadillac air, ateş ölçer kanz aldık, burun aspiratörü otribebe aldık. Henüz kullanma fırsatımız olmadı ama yorumlara bakarak aldık. Umarım memnun kalırız. Hastane çıkışına pusetini götüreceğiz, çoğu hastane pusetsiz çıkarmıyormuş bebeği. Kendi hastaneme sormadım ama götüreceğim pusetini.

Kizlar karnimda sagdan soldan belimden agri giriyor benm 2. Gebeligim ama ilknde dogum sancisi cekmedim o yuzden ne agrisi anliyamiyorm kasilmam olmuyor sadece elektirik carpar gibi sanci giriyor
Ilkinde nisan gelince agrisiz hastaneye gidip muayene olmustm 2 cm aciklikla acil sezeryana alindim sanci hic hissetmedim 🙄

Almanya'da yaşayan bir Instagram fenomeni yeni doğum yaptı. Orada hastanelerin puseti zorunlu tuttuğunu söylemişti. Çok şaşırdım valla. Hatta hastaneler liste veriyormuş bunları getireceksiniz diye. Türkiyede de mutlaka uygulayan hastaneler vardır heralde
Merhaba ben 7 aydır almanyada yaşıyorum 30.haftama gireceğim gebelikte de.Burada herşey o kadar farklı ki bizden.evet pusetsiz hastaneden çıkarmıyorlar bildiğim kadarıyla normal doğum 3 sezaryende 5 gün kalınıyor.Öyle oda süsleme vs burada yok.çocuğa genelde onlar kıyafet veriyor hastanede kaldığı sürece.mesela ben türkiyede istediğim zaman hastaneye özel doktora vs gidip ultrasonla baktırabiliyordum burada öyle birşey yok.Kontroller aylık oluyor.Canınız istedi diye gidemiyosunuz gününüz gelmeden.bi de değişik olan bir durum daha var.Ebeyle anlaşıp 3 ay boyunca her hafta evinize gelip bebeğin kilosuna bakıyor onu yıkamanıza,emzirmenize yardım ediyor,sizin dikişiniz vs varsa onun bakımına bakıp gidiyor.Ve ebenin masrafını sigortanız karşılıyor.daha bir sürü şey var.Sizin dediğiniz fenomenin adı neydi?

Merhaba ben 7 aydır almanyada yaşıyorum 30.haftama gireceğim gebelikte de.Burada herşey o kadar farklı ki bizden.evet pusetsiz hastaneden çıkarmıyorlar bildiğim kadarıyla normal doğum 3 sezaryende 5 gün kalınıyor.Öyle oda süsleme vs burada yok.çocuğa genelde onlar kıyafet veriyor hastanede kaldığı sürece.mesela ben türkiyede istediğim zaman hastaneye özel doktora vs gidip ultrasonla baktırabiliyordum burada öyle birşey yok.Kontroller aylık oluyor.Canınız istedi diye gidemiyosunuz gününüz gelmeden.bi de değişik olan bir durum daha var.Ebeyle anlaşıp 3 ay boyunca her hafta evinize gelip bebeğin kilosuna bakıyor onu yıkamanıza,emzirmenize yardım ediyor,sizin dikişiniz vs varsa onun bakımına bakıp gidiyor.Ve ebenin masrafını sigortanız karşılıyor.daha bir sürü şey var.Sizin dediğiniz fenomenin adı neydi?
3-5 gün mü. Ayy çok fazla

Canım şimdi yükleyebildim. Ben Kasım indiriminde almıştım. 320 gibi bir rakama. E bebekte stokta görünmüyor. Ama mağazalarda mutlaka vardır. Kraft için yataşın ürettiği bir yatakmış.

Çok iyi ben zaten 350 ye kadar ayırmıştım bütçe yarın hem e bebeğe bakayım yoksa Yataş twingy alırım teşekkür ederim çok 💐💐

Biliyorum canım söylemiştin hatta benim de hala sepette duruyor ama kalınlığını bilmiyorum hani normalde yataklar daha kalın oluyor ya bu Sünger gibi mi bilmiyorum çok kararsız kaldım yaa
Kalin canim bu sunger gibi degil bide cift tarafli 0-1 yas arasi bir tik daha sert. Kalinligifa 9-10 cm var bu arada

3-5 gün mü. Ayy çok fazla
Evet çok ilginç.Biz de sezaryen oluyorsun durumun iyiyse ertesi gün çıkıyorsun.Ama burada biraz değişikmiş.Tabi pandemide her hastane bu şekilde mi bilemiyorum.Ayrıca ben korkuyorum sezaryen olmak istiyorum diye birşey.Normal doğum yapılıyor eğer çocuğun gelişinde ya da annede bi sıkıntı varsa zorunlu olarak sezaryene alınıyor.Haa bi de şu var sizin doğumunuzu 9 ay boyunca takibinizi yapan doktor değil doğuma gittiğinizde hangi doktor ebe varsa o yaptırıyor.

Ebe yardımı gerçekten güzelmiş .😊
Canım fenomenin ınstagram hesabı ‘’thesarikafa’’
Dün ki paylaşımında da çocuk doktorunu da seçemediklerini yani belirlenen çocuk doktoruyla devam etmek zorunda olduklarını yazmıştı.aslında iyi mi
kötü mü bilmiyorum.mesela ben gebeliği başından beridir 2 doktorla takip ettim . Şimdi sona gelince ne yapacağımı şaşırdım. Oradaki gibi olsaydı belki bu kadar kafa karışıklığıda olmazdı .

Evet çok ilginç.Biz de sezaryen oluyorsun durumun iyiyse ertesi gün çıkıyorsun.Ama burada biraz değişikmiş.Tabi pandemide her hastane bu şekilde mi bilemiyorum.Ayrıca ben korkuyorum sezaryen olmak istiyorum diye birşey.Normal doğum yapılıyor eğer çocuğun gelişinde ya da annede bi sıkıntı varsa zorunlu olarak sezaryene alınıyor.Haa bi de şu var sizin doğumunuzu 9 ay boyunca takibinizi yapan doktor değil doğuma gittiğinizde hangi doktor ebe varsa o yaptırıyor.
Fazladan hastanede kalmak iyi mi kötü mü bilemedim ama hangi doktora denk gelirsen onda doğuracaksın fikri hiç güzel değil🙁

Kizlar karnimda sagdan soldan belimden agri giriyor benm 2. Gebeligim ama ilknde dogum sancisi cekmedim o yuzden ne agrisi anliyamiyorm kasilmam olmuyor sadece elektirik carpar gibi sanci giriyor
Ilkinde nisan gelince agrisiz hastaneye gidip muayene olmustm 2 cm aciklikla acil sezeryana alindim sanci hic hissetmedim 🙄
Bunları benim doktora söylesek şimdi kesin derdi ki ‘’hamile olduğun için olabilir mi acaba 🤔’’ . benim şuan sadece alt tarafımda ağrı var . Yani oturduğum ya da yattığım yerden kalkınca ilk bir kaç adımı biyerlere tutunarak atıyorum . Eğer sürekli devam eden bir ağrı değilse korkma bence

Kızlar bugün kontrolüm vardı bebeğim 2800 olmuş çok şükür 😍 iki hafta önce geriden geliyo diye korkmuştum ya şimdi tüm değerleri haftasıyla uyumlu çıktı doktor iyi beslemişsin bebeğini dedi şükür ki 🤗🧿 iki haftada 600gr almış ben de alıyorum tabi bu arada 🙈 nstde de sancı çıkmadı yüzünü de göstermedi sırtı dönükmüş haftaya 37 olucaz bakalım o zaman gösterecek mi 🥰
Gözün aydın canım 🤗

Ebe yardımı gerçekten güzelmiş .😊
Canım fenomenin ınstagram hesabı ‘’thesarikafa’’
Dün ki paylaşımında da çocuk doktorunu da seçemediklerini yani belirlenen çocuk doktoruyla devam etmek zorunda olduklarını yazmıştı.aslında iyi mi
kötü mü bilmiyorum.mesela ben gebeliği başından beridir 2 doktorla takip ettim . Şimdi sona gelince ne yapacağımı şaşırdım. Oradaki gibi olsaydı belki bu kadar kafa karışıklığıda olmazdı .
Benim riskli gebelikti bide.5 tane kaybım var son gebeliğimi kaybettim sezaryenliyim üstelik mart ayında olmuştum.düşünün daha 1 yıllık sezaryenim bile yok bana bile hala sezaryen olacaksın demediler 😂 doğumdan 1 ay önce doktorla görüşmeye gideceğim sanırım orada söylerler.bana ne ikili ne üçlü test yapılmadı burada.ayrıca şeker testi de türkiyeden farklı bir şekilde yapılıyor.Bi de burada özel devlet ayrımı yok herkes eşit.Yani paranla bile bir yerlere gidip kendini gösteremiyosun 😂

Benim riskli gebelikti bide.5 tane kaybım var son gebeliğimi kaybettim sezaryenliyim üstelik mart ayında olmuştum.düşünün daha 1 yıllık sezaryenim bile yok bana bile hala sezaryen olacaksın demediler 😂 doğumdan 1 ay önce doktorla görüşmeye gideceğim sanırım orada söylerler.bana ne ikili ne üçlü test yapılmadı burada.ayrıca şeker testi de türkiyeden farklı bir şekilde yapılıyor.Bi de burada özel devlet ayrımı yok herkes eşit.Yani paranla bile bir yerlere gidip kendini gösteremiyosun 😂
Kaç haftalıksınız sımdı?

Bunları benim doktora söylesek şimdi kesin derdi ki ‘’hamile olduğun için olabilir mi acaba 🤔’’ . benim şuan sadece alt tarafımda ağrı var . Yani oturduğum ya da yattığım yerden kalkınca ilk bir kaç adımı biyerlere tutunarak atıyorum . Eğer sürekli devam eden bir ağrı değilse korkma bence
😀 benim doktorumda hemen progestan ic derdi 😬 gik desen progestan ic diyor 😂

Evet Hollanda da yaşayan arkadaşım da ebe ye gidiyor cırt pırt doktor kontrolu Yok ,doğum mecburi normal , ultrason neredeyse yok denecek kadar nadirmis

Normalde de sağlık konusunda çok rahatlar çocuğun bebeğin ateşi 40 a çıksa bile gönderiyorlarmis vücut Kendi savassin diye vs

X