2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
İns tutar canim hic stres yapma aliscaktir sabret ama asla vazgecme hepimiz yanindayiz buraya memeyi aldi yazdiginida okucam eminim ,:)
Canım tutup çok süt gelmiyor diye bırakıyor. Üstten şırıngayla mama yada süt damlatınca emiyor.
Çok teşekkür ederim güzel dileklerin için

BEn hafif vuruyom ya hatta cogu zaman ovuyorum daha iyi geliyor sanki

Bende bu çaydan aldım bugün kullanmaya baslayacam gaza iyi gelir mi burda yazan kişi bir kasıkta kimyon atın demişti sen onu da denedin mi yoksa sade mi ictin

Selam kizlar yazamadim gunlerdir. Suyla ilgili geri donusunuz icin tsk ederim. Bende guneyde yasiyorum bu hft dan itibaren 2 cay kasigi veriyim diyorum.
Bu arada bulgur ve kisir yedim sut yapsin diye
Catladi cocuk nette gaz yaptgini okudum perisan olduk keske baksaydm onceden dedim. Aklinizda olsun
Sutum cok yok ama surekli memedeyiz. Yerimden kalkip bisey yapamiyorum. Yerine koyunca aglmaya basliyo. Uykuszluktan catlicam sabah 2 saat annem bakti uyumysum. Gogsumden sut akmis hep. Dinlenmek gercktn etkili ama gelgorki yenidoganin en zor zamanlari. Hep meme ve memede uyumak istiyo. Acaba ev icin kanguru falan mi alsam diyorum. Hic bisey yapamiyorum.
Siz nasil yapiyosunuz

Cnm 1 su bardagi su
1 cay kasg kimyon kaynat
Suz icine seker koy
Limonda koyabilirsin
Dibe cokcek kimyonlar oyle suz
Agi

Demekki herkese bir diğeri zor geliyor.
Alışkın oldugumuzun dışındaki daha zor gelio.

Günde 10kereye kadar kaka yapabilir diye söylemişti doktor,ay bu gazzz mahvetti bizii

Kızlar anakucagi almaya karar verdim. Otomatik sallananlar 1000 TL civarı. Manuel sallanan ve titreşimli bir model var, 360 TL. Kullananlardan yorum rica ediyorum. Manuel sallananlar kullanışlı mi yoksa mutlaka otomatik sallanan mi olmalı?
Manuel olan bondigo markası

İnsan kotu oluyor serum fizyolojik ve burjn aspiratoru yapiyorum bi kac gundur daha toparladi sanki ama ara sira hizli ara sira yavas nefes akmasi normalmis cnm ama boyle uyurken degisik sesler cikarinca surekli tetikte oluyorum
Bende oyleym canim bazen hizli aliyor bazen yavas hemen aklima neler neler geliyorbide emerken hirlamis gibi ses geliyor bu aralar

Canım tutup çok süt gelmiyor diye bırakıyor. Üstten şırıngayla mama yada süt damlatınca emiyor.
Ayakta dolaşarak, hatta hoplaya zıplaya dans ederek filan (şaka değil gayet ciddiyim ) emzirmeyi denedin mi hiç? Benim kız bi ara anca öyle emiyordu. Ahhh cimcime ne çektirdi bana şimdi kardeşini kıskanıyor emcem emcem diye peşimde dolanıp duruyor bi ara da fön sesi ile emziriyordum (süpürge sesi, aspiratör sesi vs)

Bi de madem memeyi başta tutuyor eds yapsana hem sağdığın sütü veya mamayı vermiş olursun, hem de memeyi emdiği için süt üretimi artar, hem de emmeye iyice alışır. Ama gri uçlu beslenme sondası ile yap diğeri çok akıtıyor

Mrb kizlar benim bebekte nefes alirken ozelliklede emerken hirilti gibi bir ses geliyor sebebini anlayamadim panik oldumbu durumu yasayan var mi bebeginde?

15 gunluk bebek icin az degil ideal..

Canim belki daha iucuk diye almamisti gucu yoktu olabilir mi acaba sanki bence senin miniginde tutacak hepsini gibi geliyo icimden seninkide heveslencek. Bi de mesela akt degistirirken agladi diyelim o zaman bi denesen hic pes etme olcak bence buyuk kolaylik zor zaman kurtaricisi resmen nuku denedikten snrada yaz buraya merakederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…