2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
İns tutar canim hic stres yapma aliscaktir sabret ama asla vazgecme hepimiz yanindayiz buraya memeyi aldi yazdiginida okucam eminim ,:)
Canım tutup çok süt gelmiyor diye bırakıyor. Üstten şırıngayla mama yada süt damlatınca emiyor.
Çok teşekkür ederim güzel dileklerin için 🙏

Kizlar emzirdikten sonra gaz çıkarma yaparken ben cok üzülüyorum ya sırtına hemşire pat pat vurarak göstermişti. Bizde öyle yapıyoruz ana ne kadarlık canı var bebislerin canı aciyo bence kesin sırtı agriyodur diye evhak yaptim ama vurmayincada gaz cikmiyo hos vurunca da her zaman cikmiyor.

Siz nasil yapiyorsunuz gaz cikarmalari. Ben once omuza aliyorum pat pat sonra biraz gobek masajji bisikelt hareketi falan
BEn hafif vuruyom ya hatta cogu zaman ovuyorum daha iyi geliyor sanki

Burda bir arkadaş dogadanin kayısılı çayını önermişti eşime söyledim dogadani bulamamış ama doğuş çayın kayısı çayını almış onu ictigimden beri hem benim bağırsak düzenim normale döndü hem bebeğim emerken alttan çok rahat gaz cikarmaya başladı günde iki fincan öneriyor üzerinde ben bir kere içiyorum o bile baya farketti içinde sinameki rezene falanda var

Oğlum doğduğu gibi üstüme yapıştı daha hastanedeyken memeden koynumdan indiremedim yikti ortalığı ,kızımda sakin olduğu her an yatağında yatiyordu sakinse asla kucağıma almıyordum oda 40 gün sonra bana bir yapisti 6 ay inmedi kucaktan bebek sürekli annede durmak istiyorsa sen ne yaparsan yap o illa kucağa alışıyor şimdi sling aldım kucakta durmak isterse baglarim üstüme yaparım işimi tadını çıkarmaya bakarım çok çabuk büyüyorlar sonra özluyorsun bu minnak hallerini
Bende bu çaydan aldım bugün kullanmaya baslayacam gaza iyi gelir mi burda yazan kişi bir kasıkta kimyon atın demişti sen onu da denedin mi yoksa sade mi ictin

Selam kizlar yazamadim gunlerdir. Suyla ilgili geri donusunuz icin tsk ederim. Bende guneyde yasiyorum bu hft dan itibaren 2 cay kasigi veriyim diyorum.
Bu arada bulgur ve kisir yedim sut yapsin diye
Catladi cocuk nette gaz yaptgini okudum perisan olduk 😔 keske baksaydm onceden dedim. Aklinizda olsun
Sutum cok yok ama surekli memedeyiz. Yerimden kalkip bisey yapamiyorum. Yerine koyunca aglmaya basliyo. Uykuszluktan catlicam😕 sabah 2 saat annem bakti uyumysum. Gogsumden sut akmis hep. Dinlenmek gercktn etkili ama gelgorki yenidoganin en zor zamanlari. Hep meme ve memede uyumak istiyo. Acaba ev icin kanguru falan mi alsam diyorum. Hic bisey yapamiyorum.
Siz nasil yapiyosunuz😔

Cnm 1 su bardagi su
1 cay kasg kimyon kaynat
Suz icine seker koy
Limonda koyabilirsin
Dibe cokcek kimyonlar oyle suz
Canım şu kimyon çayını nasıl yapıyoruz veya hazır mı alıyoruz bana da anlatır mısın?

Ah kızlar.. biliyorsunuz biz de bebişi 20.gün çıkardık yoğun bakımdan. O 20 günü sağ salim atlattık ama her gün ağladım. Hatırlamak bile istemiyorum ama hala kendimi kafa olarak toparlamış değilim açıkçası
Agi
Canım şu kimyon çayını nasıl yapıyoruz veya hazır mı alıyoruz bana da anlatır mısın?

Ah kızlar.. biliyorsunuz biz de bebişi 20.gün çıkardık yoğun bakımdan. O 20 günü sağ salim atlattık ama her gün ağladım. Hatırlamak bile istemiyorum ama hala kendimi kafa olarak toparlamış değilim açıkçası

Bana da tam tersi kız zor geldi ya. Genitali falan temizlemek. Kaka yapınca aralara giriyor çok fazla müdahale etmek de iyi değil diyorlar dikkatli yapılması gerekirmiş temizliğinin. Ama her defasında kaka gidiyor olması canımı sıkıyor. Erkek de yok hiç öyle Bi dert. Olsa bile çok nadir
Demekki herkese bir diğeri zor geliyor.
Alışkın oldugumuzun dışındaki daha zor gelio.

Amin cnm bizimkide ha bire kaka yapıyor günde 7-8 kere fln yapıyordur normal mi yoksa bir sıkıntı mı var diye merak ettim açıkçası gaz sorunu bizdede var o kdr yapıyor gene gazdan kıvranıyor sürekli ıkınma halinde
Günde 10kereye kadar kaka yapabilir diye söylemişti doktor,ay bu gazzz mahvetti bizii

Kızlar anakucagi almaya karar verdim. Otomatik sallananlar 1000 TL civarı. Manuel sallanan ve titreşimli bir model var, 360 TL. Kullananlardan yorum rica ediyorum. Manuel sallananlar kullanışlı mi yoksa mutlaka otomatik sallanan mi olmalı?
Manuel olan bondigo markası

İnsan kotu oluyor serum fizyolojik ve burjn aspiratoru yapiyorum bi kac gundur daha toparladi sanki ama ara sira hizli ara sira yavas nefes akmasi normalmis cnm ama boyle uyurken degisik sesler cikarinca surekli tetikte oluyorum
Bende oyleym canim bazen hizli aliyor bazen yavas hemen aklima neler neler geliyor😔bide emerken hirlamis gibi ses geliyor bu aralar 😕😧

Canım tutup çok süt gelmiyor diye bırakıyor. Üstten şırıngayla mama yada süt damlatınca emiyor.
Ayakta dolaşarak, hatta hoplaya zıplaya dans ederek filan (şaka değil gayet ciddiyim 😅) emzirmeyi denedin mi hiç? Benim kız bi ara anca öyle emiyordu. Ahhh cimcime ne çektirdi bana 🤦🏻‍♀️ şimdi kardeşini kıskanıyor emcem emcem diye peşimde dolanıp duruyor 😅 bi ara da fön sesi ile emziriyordum (süpürge sesi, aspiratör sesi vs)

Bi de madem memeyi başta tutuyor eds yapsana hem sağdığın sütü veya mamayı vermiş olursun, hem de memeyi emdiği için süt üretimi artar, hem de emmeye iyice alışır. Ama gri uçlu beslenme sondası ile yap diğeri çok akıtıyor

Mrb kizlar benim bebekte nefes alirken ozelliklede emerken hirilti gibi bir ses geliyor sebebini anlayamadim panik oldum🤦‍♀️😔bu durumu yasayan var mi bebeginde?

Merhabalar bizim de gaz sorunumuz başladı huysuzlanma, yatağına koyduğum gibi uyanma ağlama kucağımda olmak istiyor hep normalde memeyi öğrenmiştik bugün hiç emmedi bebeğim beni sağdığım süt 60cc çıktı az mı bilemedim 15 günlük bebek için
15 gunluk bebek icin az degil ideal..

Ya ne güzel bütün emzikler almış. 😍 Bizimki de ne aventi ne bibs i ne de wee babyi aldı 😩 nuk un Bi emziği var onu denicem. Sanki çok büyük geliyormuş giib öğürüyor ya. Kustuğu için de zorlamak istemiyorum.
Almaya hevesli bebek hepsini alıyor işte. Almayan da almıyor
Canim belki daha iucuk diye almamisti gucu yoktu olabilir mi acaba sanki bence senin miniginde tutacak hepsini gibi geliyo icimden seninkide heveslencek. Bi de mesela akt degistirirken agladi diyelim o zaman bi denesen hic pes etme olcak bence buyuk kolaylik zor zaman kurtaricisi resmen nuku denedikten snrada yaz buraya merakederim 🥰🥰

X