2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Benim kizimdada olmustu ayni sekilde puturlu pisik birde kol dirsek iclerinde vardi sut ve yumurta tuketmeyi birakinca gecti hemen acaba yediginiz ictiginiz birseydemi etki ediyor, deneme yanilma yoluyla bulabilirsiniz Allah kolaylik versin hepimize kolay degil bir insan yetistiriyoruz avuclarimizda

Antibiyotik aldiktan sonra 2 saat bebegi emzirmemistim ben, emzirecegim zaman da ilk sütü sağıp dokmustum. Ilactan ilaca fark eder mi bilmiyorum ama neticede Antibiyotik agir bir ilaç, bu şekilde mi kullandin? Boyle yapmadiysan belki de sebebi o olabilir mi yan etki gosterdi belki. Ya da surekli yikamak tahriş etmis olabilir mi cildini nemlendirici falan sursen acaba bir etkisi olur mu? (sadece fikir yuruttum bu arada)

Günaydın arkadaşlar, bizim kiza gayet güzel uyurken çığlık atarak ve ikinarak uyanma güncellemesi geldi malesef.
Her sabah saat 4 sularında tuvaletini yapmaya çalışıyor ama inanilmaz zorlanarak, ıkınıyor sıkılıyor çırpınıyor. Gaz çıkarıyor rahatliyor uykuya dalıyor ama biraz zaman sonra Çığlık kiyamet Uyaniyor, sanirim tam yapamiyor, sakinlestirmekte çok güçlük çekiyorum. Cok da meyve veya posali seyler yerim ben, benim yediklerimle alakasi yok mu acaba ne dersiniz. Bağırsakları mi gelişiyor acaba

Hala bebek arabası almadım kızlar arabasından çok memnun olanlar markalarını yazabilir mi
Cok uzun süre araştırdık bizde o kadar zor aldik ki, bizim kriterlerimiz bebek arabasinin hafif olmasi, kullanımı kolay olmasi, aracta cok yer kaplamamasi yani katlandıginda küçük olmasiydi boyle boyle derken yilan hikayesjne döndü, bir türlü alamadjk. En son şunda karar kıldık bir bakın isterseniz belki ihtiyacinizi karşılar sizin de.
Travem sistem arac ama traveller kadar hantal degil, katlandıginda da epey küçük kalıyor

Eklentiler

• Screenshot_20210706-100353.jpg
    59,1 KB · Görüntüleme: 51
Chicco liteway 8 yıl önce kızımda kullanmıştım. 4-5 yıl sahilde kumda bile kullandım. Hala sapa sağlam.aynı arabayı ikinci çocuğumda kullanıyorum şimdi. Hem baston hrm yatar pozisyonu var ve hafif.

Bugün 2. Ay aşılarımızı olduk hemşire ateş yapabilir dedi. Saat başı mı kontrol etmek gerekiyor onu sormayı unuttum. 38 üstüne çıkarsa calpol verirsin çıkmazsa gerek yok dedi. İnşallah çıkmaz zaten çok ağladı, çıktığımız gibi yorgun düşüp uyuyakaldı

Hemen emzirdin mi pissa bebegini?

Benim oglan dun oldu.37.7 yi gorduk.gunduz biraz dinlendim ama yine de gece de bayilmisim cok sukur sorun yasamadik ben de korkuyordum.ama cok huysuzlandi.aynen hemen ilaci verme derim korktum ama o rakami asmadi .bebek isininca soydum serin odaya goturdum camlari acip havalandirdim.kizim 7 yil once 38.5 atesi oldu hic unutmuyorum 2.aylik asisinda cami acip balkona cikarmistim ara ara.endiselenme sikinti etme kendine.

Bizimkinde huysuzluk değil de uyku yaptı zor emziriyorum hep uyuyor. Ateşi şimdilik iyi. Doktor da calpol hemen verme zatürre aşısının etkisini azaltıyor dedi. Kaç saat sonra ateşin yükselme riski kalmıyor acaba

Bazen domates gibi asitli yiyeceklerin de pisik yaptigini duymustum. Cilt dokuntuleri de alerjik reaksiyondandir belki. Gozlem yapmakta fayda olabilir. Neler yedikten sonra artiyor gibi.

Geçmiş olsun, Bizim dr Sudocrem ve hamazinc diye bi krem önerdi. Geçmezse Travazol kullanın dedi. Bizimki de yeni geçti, Kızarıklık görünce bu kremlerden birini sürüyorum.

Bizde bugün aşılarımızı olduk sadece veerem aşısı kaldı haftaya salı günğ olacağız onuda

Selam canım ben sudocrem kullandım bir kaç kez iyi geldi. Ama bir arkadaşımın bebeğine doktor trosyd verdi çünkü mantar da varmış. Doktor görse iyi olur o pişiği bizler anlayamıyoruz pek fazla. Bide yediklerinin etkisi de olabilir diye biliyorum kırmızı meyve veya süt ürünü çok tüketir misin?

Geçmiş olsun canım. Sen anlarsın zaten ateş olursa. Gece alarm kurup kontrol et 2 saatte bir fln. Yarından sonra ateş yapmaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…