2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Küvet konusunda çok cahilim, ne çeşitleri var bilmiyorum açıkçası. 🤣 zaten ilk zamanlar kovaya sokup çıkarmayı düşünüyorum:KK70:
Kız olur mu öyle balık gibi fırt fırt kayyolar anacım ne yapcan :halay: ben set almıstım sevibebeydi muhtemelen filesi kovası tası küveti 60tl idi 2018 yılında 😁 hatta 2018e girmeden almıstım zam gelecek die, kışın. Şimdi artmıştır biraz illa ki. Ama içinden çıkan file tül gibi köpük file almıstı kızlar ben pişman oldum almadıgıma bunda alacağım İnşaAllah onda çok rahst oluyor file rahatsız etmişti bebeği bizi yıkamakta zorlanmıstık

ben de küveti banyo tezgahının üstüne koyarak yıkamayı düşünüyorum, duşun içinde yerde falan bel ağrıtır her türlü.
Ben normal dümdüz kovada da bebek yıkadım ama 1 yaşında falandı tabi 🤣🤣 büyük küvetler daha çok biraz daha büyüyüp kendi kendine oynayıp oyalanabilecekleri yaşta güzel oluyor sanırım.

Birde sıcak soğuk su ayarı radyo frekansı yakalamak gibi saniyesinde dalgalanabildigi için direkt suyun altında hiç yikayamadim ben korktum 😀😀 illa kovaya doldurcam kendim derecesini ayarliycam gönlüm rahat etcek 😀 daha bir aydır falan biraz risk alıyorum aniden kaynar ya da aniden donar da çocuğu banyodan temelli korkuturum diye 😀😀 master ana konustuuuuuu 😀😀😀
Benim ablam çocuğu veriyordu enişteme, beraber duşa giriyolardı. Ablam da dışarda havluyla bekliyordu. Bence master ana o :KK70:

Kız olur mu öyle balık gibi fırt fırt kayyolar anacım ne yapcan :halay: ben set almıstım sevibebeydi muhtemelen filesi kovası tası küveti 60tl idi 2018 yılında 😁 hatta 2018e girmeden almıstım zam gelecek die, kışın. Şimdi artmıştır biraz illa ki. Ama içinden çıkan file tül gibi köpük file almıstı kızlar ben pişman oldum almadıgıma bunda alacağım İnşaAllah onda çok rahst oluyor file rahatsız etmişti bebeği bizi yıkamakta zorlanmıstık
Evet ben de köpük file almayı düşünüyorum

Benim ablam çocuğu veriyordu enişteme, beraber duşa giriyolardı. Ablam da dışarda havluyla bekliyordu. Bence master ana o :KK70:
Analigin olmazsa olmazı budur ikiz anaları bu tekniği çok kullanır 😀😀 şimdilerde risk alıyorum dediğim oydu alıyorum kucağıma yıkıyorum havlua bekleyen eşime posta😀😀 arkasından hamam keyfisi 😀😀

Valla bütün yabancı arkadaşlarım öyle yıkıyor. Kovaya daldırıp çıkarıyorlar. Onlarda öyleymiş. Bebek de aşırı sakin ve rahat duruyor ana karnında gibi. 😁 tabi kaç günden sonra yapılıyor ona emin değilim, bunu sormam lazım.

Selam kızlarr. Gebelik nasıl gidiyor?? Biz şuan 15. Haftamızdayız ve 2 gün önce hareketlerini hissettim sanırım. Bebeğin olduğu bölgede minik bir pıt oldu sanki parmağınla hafif dokunur gibi. Siz hissediyor musunuz hiç? Dünden beri de hadi oğlum yine hareket diye taciz ediyorum çocuğu 😂 bir de burda 17. Haftada görünüyorum ama aslında 15. Sizde de böyle mi?
Ay ne güzel bende ilk oglumu o haftalarda hissetmistim ama bu cok aktif bir bebek deil 18. haftadayiz hissetmedim daha:/

20201214_132844.jpg
Merhaba kızlar, ben bundan aldım. Babymall'dan 289 tl idi yanlış hatırlamıyorsam. Filesi süngeri herşeyi içinde.
20201214_132920.jpg

Yenidoğanı duşakabinin içine mi sokuyoruz? :KK70: ben lavaboda ya da tezgahın üstünde küvette yıkayan gördüm de duşakabin için çok minik olmayacaklar mı? 😁

yok canım onu sokmuyorsun, küvetiyle birlikte onun içinde halledenler var :KK70:
ama benim o küveti oraya sokmam çok zor, çocuğa git kendin duş al desem daha kolay olabilir :KK70:

bu linkini paylaştığım katlanır fakat küvet baya küçük diye yorumlar var.

evet güzelmiş bu da, valla yer kaplamasın da tek derdim o.
kocaman eve nasıl sığamıyoruz bilmiyorum ama sığamıyoruz valla :KK70:

Duru en cok konulanlardanmis dimi 😔 bu ara Ela yi da begeniyodum aslinda ama o da Bade gibi kokeni Turkce olmadigindan eledim😔
Evet Duru yaygın bir isim ama ben Defne’yi daha çok duyuyorum. Her ailede en az bir tane var sanki. Çevremde o kadar çok ki. Duru’yu o kadar çok duymadım. Güzel isim bence beğendiyseniz vazgeçmeyin 🤗

yok canım onu sokmuyorsun, küvetiyle birlikte onun içinde halledenler var :KK70:
ama benim o küveti oraya sokmam çok zor, çocuğa git kendin duş al desem daha kolay olabilir :KK70:
Yok onu anladım :KK70: ne manası var onu çözemedim. Duşakabinin içinde eziyet olur resmen. :KK43: lavaboya file ger daha iyi 😁😁

Evet Duru yaygın bir isim ama ben Defne’yi daha çok duyuyorum. Her ailede en az bir tane var sanki. Çevremde o kadar çok ki. Duru’yu o kadar çok duymadım. Güzel isim bence beğendiyseniz vazgeçmeyin 🤗
Gerçekten defne ismini o kadar çok duydum ki ben de. Önceden beğenirdim isimden soğudum resmen :KK70:

X