2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Merhaba çok kötü çatı ağrım var böyle olan var mı ? Dün gerildim normalde vardı arttı nst girdim sancı çıkmadı açılma için muayene olmadım bugünde dr gitsem mi kararsızım bu kadar ağrı olur mu bilmiyorum dinlenirken yok duştan sonra geçmişti yürüdükçe yine başladı.

Kizlar bebek ve bizdeki olan sancinin gitmesi ozellikle bebegin sancisi asil gider buyuk tuvaletini de yapamiyor

Merhaba hanımlar. Tansiyon olan varmı aranızda. Hamileliğin son haftalarında çıktı alfamet alıyordum 3 defa ama doğumdan sonra devam etti bu kardiyoloji ye gittim alfamet süte karışıyor dedi adalat başladı 30 mg acaba süte karışıyor mu buda.

Merhaba çok kötü çatı ağrım var böyle olan var mı ? Dün gerildim normalde vardı arttı nst girdim sancı çıkmadı açılma için muayene olmadım bugünde dr gitsem mi kararsızım bu kadar ağrı olur mu bilmiyorum dinlenirken yok duştan sonra geçmişti yürüdükçe yine başladı.
Canım agrın uzun süredir devam ediyorsa git doktora kacıncı haftadasın bilmiyorum ama riske atma

bebeğine kavuşmuş olanları tebrik ediyorum bekleyenlerde inş çok güzel bir şekilde bebeklerine kavuşur. kızlar size sorum vardı. şimdi ben pazartezi 3 mayıs günü spinal anestezi ile bebeğimi dünyaya getirdim. bugün dr düşük riskli sarılık geçirdiğini soyledi. zaten burnunun ucu sarı gözlerinin de beyazı hafif sarı. ilk bebeğimde yaşamamıştım hiç tecrübem yok. sizin fikirleriniz önerileriniz nedir? bir de bebeği uyandırırken nasıl yaptınız?
Anne sütü sarılığı birçok bebekte olan bir şey. Ben de endişe ediyordum oğlumda uuzun sürdü baya zor geçirdik. Ama şimdi kızım iyi emmesine rağmen yine de oldu sarılık. Bugün sağlık ocağında ebe bazen ne yaparsan yap oluyor anne sütünden dedi. Gerçekten öyle oldu bizim. Bol bol emzir erek atlatacağız inş. Verebiliyorsan emzirme sonrası günde üç kez falan mama verebilirsin. Ben veremedim almadı doyuyor demek diye düşündüm. Uyandırma kısmı zor oluyor gerçekten.altını açıyorum öpüyorum mıncıklıyorım uyansın diye. 🙈

Merhaba hanımlar. Tansiyon olan varmı aranızda. Hamileliğin son haftalarında çıktı alfamet alıyordum 3 defa ama doğumdan sonra devam etti bu kardiyoloji ye gittim alfamet süte karışıyor dedi adalat başladı 30 mg acaba süte karışıyor mu buda.
İlaçları hemen hemen hepsi anne sustune karısıyor diye biliyorum emzirme den en az 3 4 saat once alınması gerek ama bence bunu burda dglde direk hekımınıze sorun en dogru cevabı o verir bence

İlaçları hemen hemen hepsi anne sustune karısıyor diye biliyorum emzirme den en az 3 4 saat once alınması gerek ama bence bunu burda dglde direk hekımınıze sorun en dogru cevabı o verir bence
Ulaşamadım die sormak istedim kullanan yda bilgisi olan vardır diye.

benim de öyle. Hatta nstden kalkarken çatı ağrımdan doğrulamadım ama nstde sancım yok gözüküyordu baskıdan ağrıyor galiba

Çatı ağrısı bende de var sürekli biraz yürüsem ayakta kalsam artıyor. Gece yatıp kalkarken daha çok hissediyorum. Dün kontrolüm vardı nst sancı çıkmadı, rahim ağzımda kapalıydı.

Ulaşamadım die sormak istedim kullanan yda bilgisi olan vardır diye.
Adalat ıcerıgı nifedipin olarak hatırlıyorum ben ve gebelerde yeterli calısması yok bu ıçeriğin gerekli görmedikçe önerilmiuor ama hekim bunu yazdıysa vardır bıldıgı ama sunu net biliyorum nifedipin anne sütüne kesin gecıyor

Günaydın kızlar. Safra kesesi taşı yaşayan var mı. Benim bir haftadır sağ üst karnım ağırıyor. İlk bebek kaburgama baskı yapıyor sandım. Ama artık yaraya tuz basar gibi sızlayan bir ağrı. Yanıcı. İnternette safra kesesi bu ağrıyı yapar flan diye bişey gördüm. Yaşayan var mı pztesi doktora gidicem erken mi gitsem.
Canım benimde karaciğerim ağrıyor hatta sızlıyor bazen eğilip doğrulsam artıyor ağrısı. Dün doktora sordum normalmiş. Bebek yüzünden sıkıştığı için ağrı yapıyor sanırım. Benim plesanta da orada bi yerlerde.

Canim bildigim kadariyla ilaclar azda olsa sute geciyor..yani sadece senin kullandigin ilac degil

Çatı ağrısı bende de var sürekli biraz yürüsem ayakta kalsam artıyor. Gece yatıp kalkarken daha çok hissediyorum. Dün kontrolüm vardı nst sancı çıkmadı, rahim ağzımda kapalıydı.
Ultrasonla bakardı heralde gitsem ama gitmedim dışarıdada dolaştım bi sorun yoktur inşallah

Ultrasonla bakardı heralde gitsem ama gitmedim dışarıdada dolaştım bi sorun yoktur inşallah
Rahim ağzına ultrasonla baktı alttan muayene olmadım. Benim ilk hamileliğim vücudum kendini hazırlamaya çalışıyor esniyor ortadan ikiye ayrılcak gibiyim kalça kemiğim, vajinamın içinden kemikler ağrıyor doğurana kadar böyle sanırım.

Rahim ağzına ultrasonla baktı alttan muayene olmadım. Benim ilk hamileliğim vücudum kendini hazırlamaya çalışıyor esniyor ortadan ikiye ayrılcak gibiyim kalça kemiğim, vajinamın içinden kemikler ağrıyor doğurana kadar böyle sanırım.
Benim ikinci diğer kızımda 41 e kadar bekledik böyle ağrı görmedim değişiyor hamileliğe göre sanırım doktorda öyle dedi bilmiyor hazırlıyor kendini diye çatı muayenesinde zor bişey sevmiyorum

Günaydın kızlar. Safra kesesi taşı yaşayan var mı. Benim bir haftadır sağ üst karnım ağırıyor. İlk bebek kaburgama baskı yapıyor sandım. Ama artık yaraya tuz basar gibi sızlayan bir ağrı. Yanıcı. İnternette safra kesesi bu ağrıyı yapar flan diye bişey gördüm. Yaşayan var mı pztesi doktora gidicem erken mi gitsem.
safra taşı tanısı koymak için çok yertersiz bu söylediğin ağrı ama bildiğin bi durumun varsa ok. şu an benim de sağ göğsümün altı yara acısı ve ağrı gibi kıvrandırıyor beni tamamen bebeğin gerdirmesi ve baskısıyla oluşan bir şey, benim safra taşından dolayı safra kesem alındı onun daha çok sırta vuran bi ağrısı ve bulantı kusma olur bu belirtileri vermeyebiliyor da aslında ultrason dışında kesin tanı koymak zor sende bulantı kusma var mı varsa hiç bekleme safra kanalı tıkanıp farklı sorunlara sebep olabilir

X