2021 Nisan Anneleri

Anlıyorum, benim kızım emerek uyuyordu çalışmaya başladım ve 3.gün annemde uyumaya alıştı, çocuklar çabuk uyum sağlıyor bence. Emmeleriyle ilgili geleceğe yönelik olumsuz yorum yapıp anneleri kaygılandıranlardan ben pek hoşlanmıyorum
Benim kizim emerek uyuyor yakinda ise doncem bugun islerim vardi babasi bakti 12 den 5 e kdr uyumus koynunda yerde uzanirken.Uyuyakalmis bende asla kalmiyor ama belki alisacaklar boyle boyle bugun bende de emdi ama direk uyumadi sonra uyuyakaldi.Yarindan itibaren bunu deniycem gecis saglarmi die.

Uyuma konusunda sürekli bana bağımlı olabilir benim dışımda birisi uyutmak istediğinde zorlanabilir diye.
Canım valla oglumu 23 ay emzirdim ve hep emerken uyudu.
Gece uyanir emerdi artik geceleri 7-8 uyanip emmeye baslayinca ve bazi saglik nedenleriyle emzirmeyi biraktim tabii aklimda deli sorular bu cocuk nasil uyuyacak diye.
Daha o gece uyudu yanina yattim bacaklarimla oynaya oynaya uyudu emerkende bacaklarimla oynardı.
Ve emzirmeyi birakinca gece uyanmalari da bitti.
Cocuklar alısıyor
Simdi kizımda meme de uyuyor.cogunlukla ama uykusu coksa kendi kendine de uyuyor.
Ben hic uyku egitimi vermedim ikisine de.

Anlıyorum, benim kızım emerek uyuyordu çalışmaya başladım ve 3.gün annemde uyumaya alıştı, çocuklar çabuk uyum sağlıyor bence. Emmeleriyle ilgili geleceğe yönelik olumsuz yorum yapıp anneleri kaygılandıranlardan ben pek hoşlanmıyorum
Burda kaygılandıran ben olmuyorumdur umarım. Bunu bize kızımın doğduğundan beri o takipleyen huyunu suyunu bilen doktorumuz önerdi. Emzirmem konusunda çok hassas davrandı. Nice emzirme danışmanları eds denildiğinde o neymiş derken bana kendi sütümle eds bile yaptırmıştı. Benim kızım da emmeyi çok seven bir bebek oldu gelişimi de normal aralıkta ilerledi. Belki de bu önerisi bize has bir durumdur. Başka bebeklerde daha farklı olabilir. Ben çalışan bir anneyim iş başı yaptım ve zihinsel anlamda yoğun bir işim var. Bazen eve de iş taşıdığım oluyor. Mottomuz hep mutlu anne=mutlu bebek oldu.

Canım valla oglumu 23 ay emzirdim ve hep emerken uyudu.
Gece uyanir emerdi artik geceleri 7-8 uyanip emmeye baslayinca ve bazi saglik nedenleriyle emzirmeyi biraktim tabii aklimda deli sorular bu cocuk nasil uyuyacak diye.
Daha o gece uyudu yanina yattim bacaklarimla oynaya oynaya uyudu emerkende bacaklarimla oynardı.
Ve emzirmeyi birakinca gece uyanmalari da bitti.
Cocuklar alısıyor
Simdi kizımda meme de uyuyor.cogunlukla ama uykusu coksa kendi kendine de uyuyor.
Ben hic uyku egitimi vermedim ikisine de.
Ne kadar güzel umarım ben de senin kadar emzirebilirim. Benim kızımın uykuları uzun süredir bütün oluyor geceleri ağlaması yok. Ekstrem bir şey yoksa da uyanmıyor atak haftalarındaysa veya dişse ya da o gün günü hareketli geçirmişse rutinin dışına çıkılmış bir şey yaptıysak anca günün sağlamasından ötürü uyanıyor. Ben de uyku eğitimi vermedim sadece rutin uyku alışkanlığı kazandırmaya çalışıyorum.

Burda kaygılandıran ben olmuyorumdur umarım. Bunu bize kızımın doğduğundan beri o takipleyen huyunu suyunu bilen doktorumuz önerdi. Emzirmem konusunda çok hassas davrandı. Nice emzirme danışmanları eds denildiğinde o neymiş derken bana kendi sütümle eds bile yaptırmıştı. Benim kızım da emmeyi çok seven bir bebek oldu gelişimi de normal aralıkta ilerledi. Belki de bu önerisi bize has bir durumdur. Başka bebeklerde daha farklı olabilir. Ben çalışan bir anneyim iş başı yaptım ve zihinsel anlamda yoğun bir işim var. Bazen eve de iş taşıdığım oluyor. Mottomuz hep mutlu anne=mutlu bebek oldu.
Hayır canım tabii ki siz değilsiniz, net ifade edememişim sanırım. Annelere emzirmesiyle ilgili dışarıdan müdahale yapıldığında anneler olarak biz hep acaba diyip kendimizi sorguluyor bazen yanlış yaptım diyip kendimizi üzüyoruz ya onu demek istedim. 2 aylık bebeğim memede uyuyor diye bana bi kadın prof meme yatak değil memede uyumasın demişti, daha 5 günlükken de çok emzirmişsin çocuğu sen gazlı yapmışsın demişti başka bi doktor. Zaten tecrübem yok hem üzülmüş hem kendimi suçlamıştım, sonra asıl onların dediklerinin mantıklı olmadığının farkına vardım

Hayır canım tabii ki siz değilsiniz, net ifade edememişim sanırım. Annelere emzirmesiyle ilgili dışarıdan müdahale yapıldığında anneler olarak biz hep acaba diyip kendimizi sorguluyor bazen yanlış yaptım diyip kendimizi üzüyoruz ya onu demek istedim. 2 aylık bebeğim memede uyuyor diye bana bi kadın prof meme yatak değil memede uyumasın demişti, daha 5 günlükken de çok emzirmişsin çocuğu sen gazlı yapmışsın demişti başka bi doktor. Zaten tecrübem yok hem üzülmüş hem kendimi suçlamıştım, sonra asıl onların dediklerinin mantıklı olmadığının farkına vardım
Kötü deneyimleriniz olmuş doğru doktorlara da denk gelememişsiniz üzüldüm. Bizim en büyük şansımız kızım doğar doğnaz aynı frekansta doktora denk gelmek oldu. Bir de ben bu bebeğime çok maceralı kavuştuğum için sağlıkla kucağımda ya gerisi bi şekilde hallolur kafasında pembe bulutların üstündeydim.

Ben onu ikisinde de yapamadim.
Benimkilerin yatagi meme yani🤣
Her defasinda tabii ki uyumuyor emerken ama uykusu varsa da anne kokusuyla memede karni da doyuyor rahatliyor uyuyor.
Hayir ne yapayim yani uyandirip tekrar mi uyutayim yarida kesersem aranmaya devam.ediyor.
Annelik ic gudulerine cok inaniyorum.

Ne kadar güzel umarım ben de senin kadar emzirebilirim. Benim kızımın uykuları uzun süredir bütün oluyor geceleri ağlaması yok. Ekstrem bir şey yoksa da uyanmıyor atak haftalarındaysa veya dişse ya da o gün günü hareketli geçirmişse rutinin dışına çıkılmış bir şey yaptıysak anca günün sağlamasından ötürü uyanıyor. Ben de uyku eğitimi vermedim sadece rutin uyku alışkanlığı kazandırmaya çalışıyorum.
Ay insallah ya emzirirsin.
Çalisinca azaliyor diyorlar pek cok arkadasim ablam hep calisirken 24 aydan fazla emzirdiler 3 aylikken ise baslayip.
Tabii ki sagmakla emzirmek ayni olamaz evde olup emzirmeye de benzemez belki ama onda da bir rutin olusuyor. Baya da buyuduler zaten.
Yasına girecekler artık.
Ben ucretsiz izin aliyorum oglum 27 aylikti basladigimda belki bende calissam uyku rutini olusturmaya calisirdim.
Cunku calisirken gercekten cok zor.

Ya nasil denebilir 2 aylik bebege bir prof birde ben anlamiyorum.Bizim doktora ben sordum uyku egitimini 6.ayda flndi ne egitimi hayir tabiki lutfen birak istedigi gbi devam etsin demisti.Tabi rutin vs kastetmkyor onlar zaten desteklencek guzel seyler ama hani bebege bak dedi o mutlu olsun.1 yas sonrasi dusunebilirsin dedi.9.aydan sonra omznda uyur biraz arayi acarsin gbi seyler soyledi ama ilk odak noktasi bebek ve mutlulugu.Bende ise donucem benimde bazi kaygilarim var ama donmesydim bu surecte evds olsaydim umrum olmazdi ozgur briakirdim max 2 aene zTen 1i bitti sonra hersey duzene oturuyor.

Her defasinda tabii ki uyumuyor emerken ama uykusu varsa da anne kokusuyla memede karni da doyuyor rahatliyor uyuyor.
Hayir ne yapayim yani uyandirip tekrar mi uyutayim yarida kesersem aranmaya devam.ediyor.
Kesinlikle.Tabi suursuz bir suru annede var bazen delirecek gbi oluorm ama normal saglikli bir insan icgudulerine guvenmeli.Her kafadan bi ses cikio.

Kesinlikle içgüdülerimiz çok değerli, uyuyamadığı için ağlayan 2 aylık bebeğin ağzından memeyi mi çekecektim 🤦🏻‍♀️ ben de kendi kendine hemencecik uyusun daha az yoruluyum isterdim ama hayaller hayatlar daha çok zamana ihtiyaçları var, şimdilik çalışırken annanede bazen de babada uyuyabiliyor bana yeterli

Kızım 5 aylık benim hala ayaklarını tutmuyor ağzına sokmuto var mı yaşayan bu bi sorun mu bilen paylaşabilir mi rica etsem endişelenmelimiyim

Kızım 5 aylık benim hala ayaklarını tutmuyor ağzına sokmuto var mı yaşayan bu bi sorun mu bilen paylaşabilir mi rica etsem endişelenmelimiyim
Sorun değil, biz de burada konulmuştuk bunları. İnternette yazana bakmayın. Ama ayak farkındalığı oluşsun diye yapılan öneriler var, oyuncak takmak falan gibi onları yapın, siz ayaklarıyla oynayın, masaj yapın. Vücut farkındalığı böyle böyle artar

Sorun değil, biz de burada konulmuştuk bunları. İnternette yazana bakmayın. Ama ayak farkındalığı oluşsun diye yapılan öneriler var, oyuncak takmak falan gibi onları yapın, siz ayaklarıyla oynayın, masaj yapın. Vücut farkındalığı böyle böyle artar
Hepsini yapıyorum çok hareketli ama ayaklarını ellemek istemiyor ayaklarına da basıyor

X