2021 Nisan Anneleri

Dislerrr 🥺 😭 2 gundur mememi isiriyor. Dun sabah agzinda kan gordum aklim cikti meger memem kanamis 😵 Aniden yanagimi sikmaktan yanak iclerimi yara yaptim hep. Cok yordu bebegimi dislerr!

Benim kilom cktu ozellikle dogum sonrasi 3 ayda hormonel bazi sorunlarda yasadim ve kiloda aldim gebelikte aldigimdan daha cok.18 kilo vrdim suan yeni yeni yavaslio vermem.Ama diyet gbi degilde cok gevsek yapiyorum yoksa simdiye biterdi verme surecim.Kati degilim kendimi cok bjnaltmiorm bazen asiriya kaciorm bazen cok guzel olayo devam ettiriyorum.Bunalttikca iyice yiyesim geliyor.
Saglik en onemlisi.
Acikcais pelinde oglum kdr sutum yok zaten selimde tisort basardim goguslerime o kdr akardi sirilsklam olurdu ustum basim fln ama pelinde hic oyle olmadi ona yetti hep sonra memele terbye oldu e simdi ise donuorm 1 2 haftaya gun ivin hic emzoremycem gece full kalkip emio.Zamanla azalicak ben 18 ay gbi keserim zaten selimide kestjm tabi bu sefer o ksr dayanirsa sutum😅
Yani ayni vucut ama emzirme kapasiyesi bile degisio insanin.
Yapcak bisi yok seneye tutulur ama yasla alakasi yok bence 80 likler ttuo😅😅😅
Dogru benim kv. Kp tutuyor yani.
76 yasinda falan kp.
Bana bir aclik bastiriyor bazen dunyayi yiyebirim🤣

Merhabaaa hanımlaaar,ben yumurtalı kek yaptım 3 gün yedim çok şükür bir tepki olmadı. Bugünde yumurta haşladım sarısını yedim 3 günde bu şekilde ilerlicem inşallah geçmiştir yumurta alerjiside🥰
Ay insallah canım ya gecmistir masallah cok sevindim🥰.

Kızlar Ela düsmustu gecen gece.
Besiginden bizim yataga atlamis yatakta bazali ve ayakli yani 65 cm falan.
Ordan da yere.
Sac ile alın arasinda hafif sislik kizariklik oldu acile goturduk.
2 saat orda kaldik kusma olursa bir farklilik olursa getirin dediler.
Ama hic yurumek istemiyor suan.
Hemen oturuyor cokuyor yerine birkac adım atiyordu simdi hic yok.
Acaba beyin hasari mi olustu.
Tomografiye gerek gormediler iyi gorunuyor dediler.

Ordan da yere.
Çok geçmişş olsun bi fikrim yok tekrarlanmasın inşallah Rabbim korusun

Ordan da yere.
Ayyy kıyamam çok geçmiş olsun...Çocuklar düşünce biraz tedirgin olup gerileyebiliyor.. Şükür ki farklılık olmamış kusma ya da başka birşey.. Bizimki de cumartesi akşamı yürürken geriye doğru düştü halı boşluğu fayans küt diye kafa vurdu yere.. Aklım çıktı takip ettim şükür birşey olmadı.. Ama o günden beri penguen gibi tedirgin yürümeye başladı zamanla düzelecek diye düşündüm takılmıyorum..

Ayyy kıyamam çok geçmiş olsun...Çocuklar düşünce biraz tedirgin olup gerileyebiliyor.. Şükür ki farklılık olmamış kusma ya da başka birşey.. Bizimki de cumartesi akşamı yürürken geriye doğru düştü halı boşluğu fayans küt diye kafa vurdu yere.. Aklım çıktı takip ettim şükür birşey olmadı.. Ama o günden beri penguen gibi tedirgin yürümeye başladı zamanla düzelecek diye düşündüm takılmıyorum..
Sagol canim size de cok gecmis olsun.
Aslinda ayakta duruyor emekliyor kalkiyor yani sorun yok gibi ama adım atmak istemiyor.
Korkmus olabilir tabii.
Hangi arada yapti anlamadim bu kadar seyi.
Uyuttum besigine koydum.
Mutfaga gittim ve ses duydum yani bunlar 30 saniye de olsun.
Ne ara atladin bizim yataga hala inanamiyorum hoparlöru elime aldim dugmeye basamadim😔
Ben besiginden dustu sandim o sesi duyunca baktim besinin yaninda yok sonra aglama sesine baktim ki taaa diger ucta yatiyor o anı hayatim boyunca unutmam.

Sagol canim size de cok gecmis olsun.
Aslinda ayakta duruyor emekliyor kalkiyor yani sorun yok gibi ama adım atmak istemiyor.
Korkmus olabilir tabii.
Hangi arada yapti anlamadim bu kadar seyi.
Uyuttum besigine koydum.
Mutfaga gittim ve ses duydum yani bunlar 30 saniye de olsun.
Ne ara atladin bizim yataga hala inanamiyorum hoparlöru elime aldim dugmeye basamadim😔
Ben besiginden dustu sandim o sesi duyunca baktim besinin yaninda yok sonra aglama sesine baktim ki taaa diger ucta yatiyor o anı hayatim boyunca unutmam.
Yaşadığın şoku tahmin edebiliyorum.. Allah beterinden korusun.. Allahtan bizim şapşik daha beşiğinden tutunup kalkmaya çalışmıyor.. Biraz rahatına düşkün olacak sanırım daha zamanı var ya da.. Ablası yürümeden önce sıralıyordu tırmanmaya çalışıyordu.. Hatta yatak başlığımız değişecekti, çıkartmıştık başucumuzda petek ile yatak arası boşluk vardı... Gece de bizim yanımızda yatıyor. Gece yarısı bir çığlık kıyamet Allahım ses var çocuk yok ortada uyku sersemi el yordamı çocuğu boşluktan nasıl çektim bilmiyorum... Canı nasıl yandıysa, kendime çok kızdım.Şükür birşey olmamıştı.. Yıllar sonra ona anlatınca gülüp geçiyoruz.

Yaşadığın şoku tahmin edebiliyorum.. Allah beterinden korusun.. Allahtan bizim şapşik daha beşiğinden tutunup kalkmaya çalışmıyor.. Biraz rahatına düşkün olacak sanırım daha zamanı var ya da.. Ablası yürümeden önce sıralıyordu tırmanmaya çalışıyordu.. Hatta yatak başlığımız değişecekti, çıkartmıştık başucumuzda petek ile yatak arası boşluk vardı... Gece de bizim yanımızda yatıyor. Gece yarısı bir çığlık kıyamet Allahım ses var çocuk yok ortada uyku sersemi el yordamı çocuğu boşluktan nasıl çektim bilmiyorum... Canı nasıl yandıysa, kendime çok kızdım.Şükür birşey olmamıştı.. Yıllar sonra ona anlatınca gülüp geçiyoruz.
Allah korusun ya bende oglumu gece uyandigimda bulamamistim.
Annemlerde kalmistik gece bir kalktim benim oglan yok aglama seste yok yani.
Sonra baktim yerde uyuyor lazimligi da yastik yapmis kendine battaniyesi de yaninda😆

Ordan da yere.
Kusma,gözde kayma vs yoksa korkmayin demisti selimde 3 aylik donup dusmustu yastik olmasina ragmen bize cekmislerdi ama yersiz bulmustu diger doktor.Bence korkuyor olabilir.Genelde yeni yurume evresnde bu tarz seyler yasayan cocuklar yurumeyi anlik birakabiliyor.Biraz gozlemle.Beyin hasari olsa kalkamaz Allah korusun.Istememesi trcih olabilor korkudan.
Bu arada Pelinse 2 sefer dustu bizim yataktan.1 sefer ciddiydi digeri degildi.Cok ckk buyuk bir korku seni anliyorum ama telaslanma biraz rahat birak bakalim ne oluyor.

Aynisi benim basimada geldi pelinde yatagimizin yaninda bosluk var 1 sefer dustu cidden aklim cikti.Yani nerde derdi havasiz mi kaldi derdi ay valla ya.

Kusma,gözde kayma vs yoksa korkmayin demisti selimde 3 aylik donup dusmustu yastik olmasina ragmen bize cekmislerdi ama yersiz bulmustu diger doktor.Bence korkuyor olabilir.Genelde yeni yurume evresnde bu tarz seyler yasayan cocuklar yurumeyi anlik birakabiliyor.Biraz gozlemle.Beyin hasari olsa kalkamaz Allah korusun.Istememesi trcih olabilor korkudan.
Bu arada Pelinse 2 sefer dustu bizim yataktan.1 sefer ciddiydi digeri degildi.Cok ckk buyuk bir korku seni anliyorum ama telaslanma biraz rahat birak bakalim ne oluyor.
Evet kuzum korkmus sanirim bu aksam normale döndü cok sukur yine adım atmaya başladi🥰
Bu gibi durumlarda dedigin gibi kusma varsa o da beslendikten sonra degil ya da 1 defa kusmayi kabul etmiyoruz en az iki defa fiskirir seklinde, gozlerde kayma varsa cekiyoruz ama aileyle birlikte karar veriyorum benim cocugum olsa su durumda cektirmem dedi.
Bizde tamam dedik ama tabii ertesi gün boyle yurumesi kesintiye ugrayinca ve cok keyifsiz olunca ben korktum.
Cok sukur eski haline döndü.

X