2021 Nisan Anneleri

Cok cok zor bir deneyimdi senin icin.Rabbim mekanini cennet etsin.Bazen annen var ama yok bazen iyiler yok bazen bazen iste herkesn imtihani baska herkes icin baska acilar.Rabbim imtihanlarimizdan ders almamizi nasip etsin evlatlarimiza ve bizlere saglikla uzun omurler versin.
Amin canım.
Annem bana cok destek oluyordu kemoterapi alirken bile ben ise giderken cocugu bana birak ben bakarim diyordu.
Kiyamiyordu hem bana hem torununa.
Kv. Sinir oluyordum oglum orda kalmak istemiyordu bunlari bildigi icin o haliyle destek olayim diye ugrasiyordu.
Mekani cennet olsun.

Bugun bunu dusundum cidden cocuklar olmasa bu hayatin yasanir hali hic kalmamis tadim tuzum yok.Insanlar hirslari yalanlari dunyada olanlar ama cocuklar cok masum onlar olmasa isimiz cok zor.
Zaten bu dünya onlar yuzu suyu hurmetine var kesinlikle.
Onlar masum.
Insanlar insan olmaktan cikmis maalesef saygisizlik, kotu niyet had safhada bugun bende hic iyi degilim

Emziren arkadaslarim oruç tutacak misiniz?
Yani sutte azalma olur mu?
Oglumda emzirirken tutmadim bu defa tutsam mi diyorum baya borcum oldu.

Ayy benimde aklımda bu kaç gündür. Yani benim derdim şu ben günde 3-4 öğün yiyprum oğlum çok yoruyor çok sık acıkıyorum yani. Acıkıp yemediğimde de insanın eli ayağı boşalır ya öyle olıyOrum.Birde çok iştahli değil sürekli emmek istiyor. Bu akşam yemek yediriyordum sırf emmek isteidği için yemedi mesala yakama sarılıyor ağlıyor 🥲 napcam bilemedim bende.

Ayy benimde aklımda bu kaç gündür. Yani benim derdim şu ben günde 3-4 öğün yiyprum oğlum çok yoruyor çok sık acıkıyorum yani. Acıkıp yemediğimde de insanın eli ayağı boşalır ya öyle olıyOrum.Birde çok iştahli değil sürekli emmek istiyor. Bu akşam yemek yediriyordum sırf emmek isteidği için yemedi mesala yakama sarılıyor ağlıyor 🥲 napcam bilemedim bende.
Iste bende bu durumdayim.
Zaten yemiyor sadece emmek istiyor.
E dedigin gibi ven cok acıkıyorum ve cok susuyorum hep su icmek istiyorum.
Ve gecen gün yemek yemedim ellerim titredi duramadim.
Sutumun azalmayacagini bilsem aslinda o maneviyatla dayanabilirim sanki.
Yeterli kizim doysun😔

Iste bende bu durumdayim.
Zaten yemiyor sadece emmek istiyor.
E dedigin gibi ven cok acıkıyorum ve cok susuyorum hep su icmek istiyorum.
Ve gecen gün yemek yemedim ellerim titredi duramadim.
Sutumun azalmayacagini bilsem aslinda o maneviyatla dayanabilirim sanki.
Yeterli kizim doysun😔
Ben geçen sene şey diyordum seneye tutarım bi yaşında olcak nasılsa felan ama eşimde annemde sen tutamazsın bu çocukla diyorlae. İlk gün eşim evde olcak bi denesem mi bilmiyoeum

Ben geçen sene şey diyordum seneye tutarım bi yaşında olcak nasılsa felan ama eşimde annemde sen tutamazsın bu çocukla diyorlae. İlk gün eşim evde olcak bi denesem mi bilmiyoeum
Ben ilk gün deniycem.
Solgarin bir vitamini varmis arkadasim ben onunla tutuyorum sutum azalmiyor demisti.
Onu alip denerim ilk gun.

Ben diyet yaptigim halde hatta isvec diyeti yaptim 6 gun sutume bisi olmadi ama o diyet surecinde vit takviyesi aliyorum.Degrlerimde hepsi baya iyi cikti takip ettiriyorum.
Decavit kullaniyorum. Ama eger cok susuyorsaniz su cok onemli olmadi 1 sene sonra tutarsnz.Allah niyetimizi biliyor.Ben tutucam ama.sizde kendinizi cok zorlamayaon canlarim...
Benim kizimda surekli emme derdinde heleki geve hic bitmiyor.

Ben diyet yaptigim halde hatta isvec diyeti yaptim 6 gun sutume bisi olmadi ama o diyet surecinde vit takviyesi aliyorum.Degrlerimde hepsi baya iyi cikti takip ettiriyorum.
Decavit kullaniyorum. Ama eger cok susuyorsaniz su cok onemli olmadi 1 sene sonra tutarsnz.Allah niyetimizi biliyor.Ben tutucam ama.sizde kendinizi cok zorlamayaon canlarim...
Ben ne zaman su tüketimini aksatsam az içsem hemen farkediyorum azaldığını ama bi denemek istiyorum yinede😊

Peki kilo veriyor musun kuzum?
Ben yine 60 kilo oldum tam diyorum veriyorum bir istah patlamasi yasiyorum tekrar ayni kilodayim.
Sanirim tutamiycam ya gece cok sık uyanıyorum bir de bugun biraz ac kalayim dedim elllerim titriyor ve gercekten cok su iciyorum emzirdigim icin olabilir.
Ben sonucta o en sıcak yaz günlerinde butun gun calisip is cikisinda carsida gezip taaa aksam 21.30 larda orucumu acardim hicte zorlanmazdim.
Yaslanmak boyle bir sey mi acaba yoksa emzirmenin verdigi bir sey mi bilmiyorum

Peki kilo veriyor musun kuzum?
Ben yine 60 kilo oldum tam diyorum veriyorum bir istah patlamasi yasiyorum tekrar ayni kilodayim.
Sanirim tutamiycam ya gece cok sık uyanıyorum bir de bugun biraz ac kalayim dedim elllerim titriyor ve gercekten cok su iciyorum emzirdigim icin olabilir.
Ben sonucta o en sıcak yaz günlerinde butun gun calisip is cikisinda carsida gezip taaa aksam 21.30 larda orucumu acardim hicte zorlanmazdim.
Yaslanmak boyle bir sey mi acaba yoksa emzirmenin verdigi bir sey mi bilmiyorum
Benim kilom cktu ozellikle dogum sonrasi 3 ayda hormonel bazi sorunlarda yasadim ve kiloda aldim gebelikte aldigimdan daha cok.18 kilo vrdim suan yeni yeni yavaslio vermem.Ama diyet gbi degilde cok gevsek yapiyorum yoksa simdiye biterdi verme surecim.Kati degilim kendimi cok bjnaltmiorm bazen asiriya kaciorm bazen cok guzel olayo devam ettiriyorum.Bunalttikca iyice yiyesim geliyor.
Saglik en onemlisi.
Acikcais pelinde oglum kdr sutum yok zaten selimde tisort basardim goguslerime o kdr akardi sirilsklam olurdu ustum basim fln ama pelinde hic oyle olmadi ona yetti hep sonra memele terbye oldu e simdi ise donuorm 1 2 haftaya gun ivin hic emzoremycem gece full kalkip emio.Zamanla azalicak ben 18 ay gbi keserim zaten selimide kestjm tabi bu sefer o ksr dayanirsa sutum😅
Yani ayni vucut ama emzirme kapasiyesi bile degisio insanin.
Yapcak bisi yok seneye tutulur ama yasla alakasi yok bence 80 likler ttuo😅😅😅

Ben ne zaman su tüketimini aksatsam az içsem hemen farkediyorum azaldığını ama bi denemek istiyorum yinede😊
Evet su etkiler ama 2 3 gun sonra vucut onu farkedip kendini ona gore ayarliyor ama zorlanirsan tutma tabi sonucta emzirmek cok onemli bisi sneler var ins tutulur yani.

X