2021 Nisan Anneleri

Merhaba bakıcı kızımın demir lamsini vermemiş ya kış vermiş hep bugün ortaya çıktı nasıl dengeleyenilirim şu an test yapamıyoruz hasta olduğu için:KK43:

Tekrardan çok geçmiş olsun, insan kendine değil de çocuğuna daha çok endişe ediyor. Kızım daha hafif geçirdi ateşi 38 e çıktı en çok, sanırım rsv aşısı olmuştu o baya korudu.
Neden Rsv asisi yaptirdiniz grip donemi die mi?
Evet tabiki cidden 3 gun cok yiprandi yavrum eger beklemesydik daha kolay gecrcekti ama nasipten otesi yok bazen oyle bekliosun 1.gece ateslenince bekledik 2.gun gittik.sonra ilaci alinca 3.geceden sonra iyilesme basladi.Doktorumuz evde covid varsa oda oyledir calpol ver dedi, hastane o teldeki kisi bizi yaniltti.Ama cidden hersry nasip suan iyi cok sukir pazartesi 21.30da kontrol var ins hersey yolundadir.Bronsitte yapmis cunku oda gecmistir ins.

Kızlar yumurta beyazını omlet pankek içinde falan denediniz mi bebişlere? Ben haşlanmış olarak iki üç kere yumurta beyazı verdim herhangi bir alerjisi olmadı çok şükür
Ben denedim başlarda dudak kenarında kızarıklık oldu sonra geçti şükür, alıştı, ama ben de hiç hasşlanmış vermedim, onu nasıl verdin?

Ben denedim başlarda dudak kenarında kızarıklık oldu sonra geçti şükür, alıştı, ama ben de hiç hasşlanmış vermedim, onu nasıl verdin?
Uzun çubuk şeklinde ince dilimleyip eline verdim canım. Ben de pankek omlet şeklinde hiç vermedim ondan sorayım dedim.

Neden Rsv asisi yaptirdiniz grip donemi die mi?
Evet tabiki cidden 3 gun cok yiprandi yavrum eger beklemesydik daha kolay gecrcekti ama nasipten otesi yok bazen oyle bekliosun 1.gece ateslenince bekledik 2.gun gittik.sonra ilaci alinca 3.geceden sonra iyilesme basladi.Doktorumuz evde covid varsa oda oyledir calpol ver dedi, hastane o teldeki kisi bizi yaniltti.Ama cidden hersry nasip suan iyi cok sukir pazartesi 21.30da kontrol var ins hersey yolundadir.Bronsitte yapmis cunku oda gecmistir ins.
İyileştiğini görmek gibisi yok :) inşallah tekrar yaşanmaz 🙏 rsv aşısını devlet karşılıyor kalp, akciğer gibi ciddi hastalığı bulunan 2 yaş altı bebekler için, enfeksiyon kapmaları çok ciddi sonuçlar doğurabiliyor çünkü. Keşke tüm bebeklerin aşısı karşılansa çünkü çok etkili bir aşı bence.

İyileştiğini görmek gibisi yok :) inşallah tekrar yaşanmaz 🙏 rsv aşısını devlet karşılıyor kalp, akciğer gibi ciddi hastalığı bulunan 2 yaş altı bebekler için, enfeksiyon kapmaları çok ciddi sonuçlar doğurabiliyor çünkü. Keşke tüm bebeklerin aşısı karşılansa çünkü çok etkili bir aşı bence.
Doktor bize onerseydi ucretlide olsa ben yaptrrdim.Ama tabi ki ozel durumlari karsilamasi daha onemli.Gecmis olsun.

Uzun çubuk şeklinde ince dilimleyip eline verdim canım. Ben de pankek omlet şeklinde hiç vermedim ondan sorayım dedim.
Sarısı beyazı birlikte verdin değil mi? Yoksa sadece beyaz şeklinde mi? Haşlayıp birlikte verince boğazına takıkır mı diye korkuyorum ben 🙄
Ben bir aydır pankek ve omleti hep tam yumurta şeklinde kırıyorum, sadece sarı asla yemiyordu, çorbalarını da tam yumurta tabii.

Sarısı beyazı birlikte verdin değil mi? Yoksa sadece beyaz şeklinde mi? Haşlayıp birlikte verince boğazına takıkır mı diye korkuyorum ben 🙄
Ben bir aydır pankek ve omleti hep tam yumurta şeklinde kırıyorum, sadece sarı asla yemiyordu, çorbalarını da tam yumurta tabii.
Evet canım ince dilimler halinde verdim kendi eline. Birazını yese birazı yerlerde oluyor. Sarışını yemek istemiyor tıkanıyor sevmiyor. Alerji testinde yumurta negatif çıkmıştı doktorda herşeyi yiyebilir dediği için birkaç kez verdim şükür sıkıntı olmadı şimdi bi de omlet vs tarzda vercem.

Bende bogaz agrisi,kulak agrisi, burun tikanikligi sonraki gunler akintisi yorgunluk grip hali ses kisikligi vardi ama ben test yaptirmadim.

Kizimin ates 39 larda, huzursuzluk,uyuyamama,burun tikanikligi sonra akinti, bogaz agrisi,ses kisikligi...
Geçmiş oksun inşallah iykerdşr artık🙏 Hastalıkllar yakaladı hepimizi bende poztfim çarşambadan beri tam seviniyordum bebeğime bulaşmadı diye bgn sesi kısıldı 😣 bebeğe ilaç verdiler mi ? Normal ateş takibi emzirmeyle mi geçirdiniz? Yarın doktora da sorucam ama mersk ettim

Kızlar Allah aşkına hâlâ sabaha kadar uyanık olan var mı aranızda napiyorum uyumuyor bı bağlanmış bana kimseye gitmiyor hep benimle oyna diyor tuvalete bile gitsem çığlık üstüne çığlık tam uykuya dalıyor mutfağa gidiyorum ağlama sesi nedir bu ya napicam ben

Kızlar Allah aşkına hâlâ sabaha kadar uyanık olan var mı aranızda napiyorum uyumuyor bı bağlanmış bana kimseye gitmiyor hep benimle oyna diyor tuvalete bile gitsem çığlık üstüne çığlık tam uykuya dalıyor mutfağa gidiyorum ağlama sesi nedir bu ya napicam ben
Benim bebegim geceleri dis cikarmiyorsa ya da hasta degilse uyuyor ama gunduzleri ayni anlattigin gibi.
Surekli pesimde hep kucagimda olmak istiyor.
Mutfaga gidiyorum hemen aglaya aglaya geliyor tuvalet ayni sekilde baskasini gec babasinda bile durmuyor.
Gecer degisirler zamanla merak etme.
Gunduzleri sadece kucagimda uyuyor bırakınca aglıyor.
Inan ev aldı basini gitti bir daginiklik var daginiklik arttikca benim mutsuzlugum artiyor oglanda evde her yer oyuncak uzerimizden cikarttiklarimizi yerine koyamiyorum dusun o haldeyim.
Sonra diyorum bosver saglikli olsunlarda boyle olsun.

Geçmiş oksun inşallah iykerdşr artık🙏 Hastalıkllar yakaladı hepimizi bende poztfim çarşambadan beri tam seviniyordum bebeğime bulaşmadı diye bgn sesi kısıldı 😣 bebeğe ilaç verdiler mi ? Normal ateş takibi emzirmeyle mi geçirdiniz? Yarın doktora da sorucam ama mersk ettim
Cok gecmis olsun.
Oglum 8 yasinda ona hicbisi vermediler bebegim covid degil domuz gribi ona 5 tane ilac verdiler.
Corona olsaydi calpol ve emzirme seklinde oluckmis sadece ama ses kisikligi benim kizimda da oldu domuz gribinde oluyormus.
Bizde kimseye gecmedi covid oglumdan.
bizde 3 asiliyiz cok sukur hep negatiftik.
Ama cabuk geciyor gibi dursada takip gerekli sure bitse bile.Umarim kimseye bulasmadan cabucak gecer belkide normal bogaz enf bile olmus olabilir.

+1
Her gece gaz sancısı var daha bir gün olmadığını hatırlamıyorum gün içinde de aynen dediğin gibi beni bırakmıyor ben hep evde tek başımızayız kimseyi görmüyor diye böyle olduğunu düşünüyordum ama sizlerin bir çocukları daha var. Bilemedim niye böyle olduklarını

X