2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Benim 10gündür kırmızı kanama gelmedi maşallah da arada nadir kahve lekelerim oldu şimdi elhamdülillah o da kesildi kaç gündür birşey yok. Yarın da randevum var doktorla kanama alanı kapanmıştır inşallah. Değişik bir biçimde sağ tarafıma kramplar giriyor batmalar oluyor.

Benim 10gündür kırmızı kanama gelmedi maşallah da arada nadir kahve lekelerim oldu şimdi elhamdülillah o da kesildi kaç gündür birşey yok. Yarın da randevum var doktorla kanama alanı kapanmıştır inşallah. Değişik bir biçimde sağ tarafıma kramplar giriyor batmalar oluyor.
Ben bugün kalp atışını duydum eve geldim.lekelenmem oldu yatiyorum bitmiyor korkular😔aman artık olmasın ins hiç birimizin

Benim doktorum tüp bebek olanlarda kanama alanı çok çok sık gördüğümüz bişey dedi
Ben önceden tüp bebek olunca, pozitif gördükten sonraki süreç normal hamilelikle aynı oluyor diye düşünüyordum, sonra burda okudukça işin içine girdikçe öyle olmadığını anlıyosun.. vucut kendi kendine yaşamayımca bu süreci o tutunma sonrası çok daha narin oluyormuş

Ben önceden tüp bebek olunca, pozitif gördükten sonraki süreç normal hamilelikle aynı oluyor diye düşünüyordum, sonra burda okudukça işin içine girdikçe öyle olmadığını anlıyosun.. vucut kendi kendine yaşamayımca bu süreci o tutunma sonrası çok daha narin oluyormuş
10.haftadan sonra prolutex iğneyi, 12.haftadan sonra da progesteron fitili bırakıcam. En çok da ondan sonraki süreçten korkuyorum. 😔

10.haftadan sonra prolutex iğneyi, 12.haftadan sonra da progesteron fitili bırakıcam. En çok da ondan sonraki süreçten korkuyorum. 😔
12. Haftadan sonrası riskler baya azalıyor canım, aklına kötüyü getirme.. ondan sonra artık keyfini çıkarma zamanı, karnın da büyümeye başlıyor iyice en zevkli zamanları, tedirgin olmadan geçirmeyi nasip etsin allah

Evet doktorum bana söyleyince ben de şaşırmıştım.

Net bir şekilde dedi ki tüp bebeklerde kanama alanı görülmesi çok çok sık karşılaştığımız birşey. Eğer bebek sağlıksızsa ve düşecekse ne yaparsak tutamıyoruz. Ama eğer sağlıklı embriyo ise progesteron takviyesi işe yarayabiliyor . Genelde çocukların çoğu bu kanama alanlarını sağlıklı bir şekilde atlatıyor dedi

Ya ben ev yogurdu yiyorum. Ayran yapıyorum iciyorum.
Hazir yogurt sevmiyorum. Guzelce kaynatiyorum eskiler hep kendileri sagip içer yermiş napayim ya
Ben de aynısını yapıyorum canım. Bu konuda doktorlar ikiye bölünmüş durumda. Pastorize asla yemeyin, doğal inek sütü, yoğurdu yiyin diyen de var; ille de pastorize yiyin diyen de. O yüzden hiç kafama takmıyorum ben bunları. Ben de hep ev yoğurdu yerim ama ara ara pastorize süt de içerim, inek sütü de.

12. Haftadan sonrası riskler baya azalıyor canım, aklına kötüyü getirme.. ondan sonra artık keyfini çıkarma zamanı, karnın da büyümeye başlıyor iyice en zevkli zamanları, tedirgin olmadan geçirmeyi nasip etsin allah
İnşallah canım. Yani normalde 12.haftadan sonrası rahat diyorlar, evet ama işte ilaçları bırakınca sanki işler zorlaşacak gibi geliyor.
Bebeği tutan progesteron ve tüp bebekte vücut progesteron üretmiyo ya. Dışarıdan almayı da bırakınca nasıl olacak acaba? 😔

İnşallah canım. Yani normalde 12.haftadan sonrası rahat diyorlar, evet ama işte ilaçları bırakınca sanki işler zorlaşacak gibi geliyor.
Bebeği tutan progesteron ve tüp bebekte vücut progesteron üretmiyo ya. Dışarıdan almayı da bırakınca nasıl olacak acaba? 😔
Artık o progesteron u plesenta üretecek çünkü 😊 şimdiye kadar hep yumurtalıklarımızla alakalıydı. Zaten ilk 12 haftada kullanmamızın sebebi plasentanın tam anlamıyla oluşmaması. Demekki 12.haftadan Snra bebeğe yetecek kadar üretiyor 😊

Artık o progesteron u plesenta üretecek çünkü 😊 şimdiye kadar hep yumurtalıklarımızla alakalıydı. Zaten ilk 12 haftada kullanmamızın sebebi plasentanın tam anlamıyla oluşmaması. Demekki 12.haftadan Snra bebeğe yetecek kadar üretiyor 😊
Süpersin canım. 👌🏻
Bak bu içimi çok rahatlattı.
Yani doktorlar da şu şekilde açıklasa nolur sanki. ☺️
Korktuğum şeyleri araştırmaktan da korkuyorum, hiç bakmamıştım o yüzden. 🙈

Süpersin canım. 👌🏻
Bak bu içimi çok rahatlattı.
Yani doktorlar da şu şekilde açıklasa nolur sanki. ☺️
Korktuğum şeyleri araştırmaktan da korkuyorum, hiç bakmamıştım o yüzden. 🙈
Aklına kötüyü getirme canım. Rabbim hiçbirimizin emeklerini zai etmesin. Etmez de. Inşallah herşey çok güzel olacak. Dediği gibi en eğlenceli zaman olcak 😊

Yaa şuan aydınlandım resmen 😀 neler neler öğreniyoruz şu süreçte 🙈

X