2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

geçmiş olsun canım ne ilacı verdi doktor yakınına acaba bana ekstra bişey vermediler kanama alanı oldugu halde
Sanırım duphaston di canım. Şimdi sordum ona dönüş bekliyorum. Ben tüp bebeğe başlar baslamaz duphaston kullanmaya başladım, günde üç kere, hala devam ediyorum. hem progestrasn için hemde kanama ya karsi.

İnşallah canım, inşallah.
Hepimiz sağlıkla kucağımıza alalım yavrularımızı. 🥰
Bugün yine kafamı dağıtmak için bi dolu iş çıkardım kendime.
Şu kontrol öncesi 2-3 gün hiç geçmek bilmiyor. 🙈
Ben de kötü bir gece geçirdim ne zaman gözümü kapatsam olumsuzdu gördüğüm rüyalar uyuyamadım filan Rabbim hayra çıkarsın. Sağ Salim sağlık huzurla geçsin günlerimiz inşallah 🤲🏻 Benim muayeneye çooook var çok geç gel dedi doktor ya. Bir ay sonraya verdi randevuyu. Arada olumsuz bir şey olmazsa diye de ekledi 🙄 inşallah olmasın da olumsuz şeyler bekleriz ne yapalım. Senin az kaldı yarın değil mi randevun?

Kuzum işte yapay bi süreç sonuçta, vucudun o kendi mükemmel işleyişi gibi olmuyor. O zamanlar bunlardan hiç haberim yoktu tabi ama geçen sene normal yolla hamile kaldığımda herşey kendi görevini yapmış, haftalarca haberim bile olmadı.. o günden bugüne bissürü şey öğrendim tabi, allah başka kötü şeyler tecrübe ettirmesin. her uygulamanın başka avantajları dezavantajları var, yine de çok şükür en azından böyle bir opsiyonumuz var, bu tedaviyi olacak gücümüz var.. bu süreçleri korkuyla geçirmek bunun karşılığı olacaksa varsın olsun, hayırlısı sağlıklısı olsun yeterki
Aynen canım tedavi sürecinde bazen bunu deneme şansım bile olmayacak diye çok ağlamıştım. Yumurta rezervim az ya. Onun hiç çaresi yok. Tüp bebek bile olmayacak diyordum içimden. Ya da maddi durumum hiç elvermeyebilirdi. Bu tedaviyi olabilmek bile şans bir yönden. Önemli olan sağlıkla kucağımızda yavrularımız evimize gelebilmek. Allah ım nasip etsin bizlere inşallah 🤲🏻

Günaydın kizlar, kanama alanı olan arkadaşlara doktorları ilaç verdi mi? Bu hafta hastaneye gittim hamile yakinim ile birlikte. Kendi doktorumu önerdim ona. O normal yolla gebe kalmisti. Muayenede (10.haftasi) doktor kanama alanı olduğunu gördü, ya kanaman oldu yada olacak dedi. Kanama alanının gitmesi için ilaç verdi hergun bir tane kullanıyor. Sizlerde bundan dolayı ilaç kullaniyor musunuz. 3 Hafta sonra kanama alanının durumu için tekrar muayeneye gidecek
Öyle içilen bir ilaç duymadım yine progesterondur bence. Rabbim şifa versin

Bende perşembe günü 10. haftama giriyorum , elimde fazladan 1 kutu progestan kaldı, kullansam mi diyorum bi an😚
Canım bana da bıraktırdı doktor bugün iğneyi perşembe fitili bırakacağım 🙄 dokuzuncu haftadayım. Bir de proluton vardı gerçi ona haftada bir devam dedi. Kendi isteğine göre kullanma bence fitilin zararı olmaz gerçi bence de bilemedim sen bilirsin kuzum

Ben de kötü bir gece geçirdim ne zaman gözümü kapatsam olumsuzdu gördüğüm rüyalar uyuyamadım filan Rabbim hayra çıkarsın. Sağ Salim sağlık huzurla geçsin günlerimiz inşallah 🤲🏻 Benim muayeneye çooook var çok geç gel dedi doktor ya. Bir ay sonraya verdi randevuyu. Arada olumsuz bir şey olmazsa diye de ekledi 🙄 inşallah olmasın da olumsuz şeyler bekleriz ne yapalım. Senin az kaldı yarın değil mi randevun?
Hayırlara gitsin inşallah.
Evet, yarın randevum canım.
Peki olumsuz bir şey olup olmadığını belirtisi olmayanlar nasıl anlayacak ki?
Midesi bulananın bulantı azalabilir.
Ağrısı veya kanaması olmayanın ağrısı kanaması olabilir.
Yalnız bunların hiçbiri olmadan da olumsuz bir şey olabiliyor anladığım kadarıyla.
Ben başından beri hiçbirini yaşamadım.
Doktor ne zaman çağırırsa çağırsın 2 haftada bir gitmek istiyorum ben.
Bilmiyorum, belki de fazla evham yapıyorum.
Ama içeride ne olduğunu bilsem daha rahat edecek içim.

Net bir şekilde dedi ki tüp bebeklerde kanama alanı görülmesi çok çok sık karşılaştığımız birşey. Eğer bebek sağlıksızsa ve düşecekse ne yaparsak tutamıyoruz. Ama eğer sağlıklı embriyo ise progesteron takviyesi işe yarayabiliyor . Genelde çocukların çoğu bu kanama alanlarını sağlıklı bir şekilde atlatıyor dedi
Çok sağol cevap için biraz içim rahatladı. Rabbim hepimize yardim etsin saglikla ilerlemeyi nasip etsin insallah

Yalnız bunların hiçbiri olmadan da olumsuz bir şey olabiliyor anladığım kadarıyla.
Olumsuzdan kastı aşırı ağrılar ve kanama sanırım ne kadar progesteron alırsan al düşüğü engellemiyor embriyo sorunlu ise tutmuyor rahim. Belirtilerim zaten adam akıllı yoktu benim. Onunla hareket edemem. Bana da çok uzak geliyor tarih eşime gidelim başka doktora arada diyorum boşver kendi doktorunu bekle diyor. Açıkçası sık ultrason da iyi değil. Bebekler hissediyor zararlı olmasa da stresi oluyor. Olumsuz şeyler yaşamayayım da Allah ım her şey yolunda olsun da beklerim diyorum ne yapayım. Ama bir ay uzun süre yaa. Bir de taa ikili tarama için çağırdı yani ayrı stres.

Olumsuzdan kastı aşırı ağrılar ve kanama sanırım ne kadar progesteron alırsan al düşüğü engellemiyor embriyo sorunlu ise tutmuyor rahim. Belirtilerim zaten adam akıllı yoktu benim. Onunla hareket edemem. Bana da çok uzak geliyor tarih eşime gidelim başka doktora arada diyorum boşver kendi doktorunu bekle diyor. Açıkçası sık ultrason da iyi değil. Bebekler hissediyor zararlı olmasa da stresi oluyor. Olumsuz şeyler yaşamayayım da Allah ım her şey yolunda olsun da beklerim diyorum ne yapayım. Ama bir ay uzun süre yaa. Bir de taa ikili tarama için çağırdı yani ayrı stres.
Aynen, olumsuz bir şey yaşamayalım yeter ki.
Naptın, karar verdin mi ikili taramayı kesin yaptıracak mısın?
Bana yarın tekrar sorucak muhtemelen. 🙈

Kuzum bir durumda şu doktorum ultrason da bile çok hassas davranıyor. Diğer gebeliğimde başka doktor takibi de olsun diye gidiyordum doktor doppler ultrason ile bakıyordu ama onlar ısı veriyormuş biraz bebek üzerinde olumsuz bir etkisi yok ama çokta önermiyorlarmış. O doktorun rutini öyle idi ve kalp seslerini çok uzun dinletmişti. Hala acaba derim içime kurt düşer. Elbette sağlıksız olduğu için kaybettim ama ne bileyim benim kendi doktorum hassas olunca içime sinmiyor. Ondan da başka doktora gitmeye korkuyorum gitsem öyle yapsa bir şey de diyemezsin doktor sonuçta yani. O zaman o şekilde ultrasonun olduğunu bile bilmiyordum farklı gelince araştırmıştım. Görüntü filan çok daha iyiydi merak etmiştim. O yüzden de bekleyeceğim sanırım bilmiyorum. Sorun olmasında inşallah beklerim 🤲🏻

Aynen, olumsuz bir şey yaşamayalım yeter ki.
Naptın, karar verdin mi ikili taramayı kesin yaptıracak mısın?
Bana yarın tekrar sorucak muhtemelen. 🙈
Kuzum ikili de seçim şansı tanımadı yani yaptırmak ister misin demedi. Yapılması gerekiyor dedi. Ense ve burun kalınlığına ikili yaptırmayalar da bakıyormuş. Geriye kan vermek filan kalıyor zaten ikili dedikleri şeyde. Yaptırırım artık. Zaten yaptırır mısınız demedi 😬 İnşallah sorunsuz geçer. Doğruluk payı %65 olsa da sorun ihtimali elbette can sıkıcı olacaktır. Rabbim korusun 🤲🏻 Fetal DNA testini bize bıraktı. Ben de ikiliyi beklemeye karar verdim.

Kuzum ikili de seçim şansı tanımadı yani yaptırmak ister misin demedi. Yapılması gerekiyor dedi. Ense ve burun kalınlığına ikili yaptırmayalar da bakıyormuş. Geriye kan vermek filan kalıyor zaten ikili dedikleri şeyde. Yaptırırım artık. Zaten yaptırır mısınız demedi 😬 İnşallah sorunsuz geçer. Doğruluk payı %65 olsa da sorun ihtimali elbette can sıkıcı olacaktır. Rabbim korusun 🤲🏻 Fetal DNA testini bize bıraktı. Ben de ikiliyi beklemeye karar verdim.
Evet, iyi yapmışsın canım. İkiliden sonra gerek olursa düşünürsün. ☺️
Eski acını hatırlatmak istemiyorum ama öyle bir durumdan korkuyorum ben. 😔
Gittiğimde kalp atışı duyulmazsa diye endişe ediyorum.
Sen hemen 2 gün sonra gittiğin için mi acaba kanama falan olmamıştı?
Yani bir hafta falan geçseydi üzerinden bir şey olurdu dii mi?

Evet, iyi yapmışsın canım. İkiliden sonra gerek olursa düşünürsün. ☺️
Eski acını hatırlatmak istemiyorum ama öyle bir durumdan korkuyorum ben. 😔
Gittiğimde kalp atışı duyulmazsa diye endişe ediyorum.
Sen hemen 2 gün sonra gittiğin için mi acaba kanama falan olmamıştı?
Yani bir hafta falan geçseydi üzerinden bir şey olurdu dii mi?
Canım doktor en fazla bir iki gün önce durmuş kalbi gelişimi çok normal dedi yani ya duyduktan sonra ya ertesi gün kaybetmişim. Aynen doktor yarını bekleyelim kendi atar dedi. O gün kanamam olmadı. Bende kürtaja alsınlar istedim tüp bebek doktorum da kürtaj önerdi. Kürtaj masasına yattığımda kanamam başlamıştı. Yattım ameliyathane de hemşire üzerimi kapatırken şaşkın etrafa baktı kan gelmiş dedi en son onu hatırlıyorum. Bel ağrım olmuştu o yüzden de kanamamın da başladığını düşünüyorum ben de o an.

X