2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Özellikle kalp kırmak istemiyorm asla. O yüzden ortaya yazicam kendi fikrimi...

Burada okuduklarımız elbette olumsuz etkileyebiliyor bazen bizi. Ama bu tamamen kişinin kendi sorumluluğunda olan bişey. Zorla bu siteye girdirip zorla bu başlığada sokmuyor kimse kimseyi...
Öyle bi şey yasiyoruzki; kimileri için dunyanin en kolay şeyini bizler maddi ve manevi fedakarliklardan gecerek zorluyoruz. Burda yeri geliyor transfer öncesi ilaclari konusuyoruz yeri geliyor dogru olmadigini bilsekte transfer sonrasi gün gün belirtileri... hiçbirisini yanliş bulmuyorum. Her durumu doktorlara zaten soramadigimiz aşikar. Burda aynı seyi ayni zamanda yasayan kadinlarin tecrübelerini ogrenmek kadar muhtesem bisey yok bence. Evet keske stres olmasak bakiş açısı güzel, asla art niyet aramiyorum. Ama hiçbirimiz bu durumun farkinda olmayacak kadar dusuncesiz değiliz... maalesef bazen elimizde olmuyor... ben bu topigi acarken ne kadar neseli ve umutluydum suan hamileyim cok sukur ama hep bi problem yasiyorum. Çogu arkadasima bende umut vermeye calistim hepimiz bunu yapiyoruz aslinda. Hatta bi donem sira sira teselli ediyoruz gibi bi laf konuşup gülmüştük. Ama hicbizaman azarlar gibi yapmadık bunu. Bunlarda benim fikrim. Herkese gönlündekini versin Allahim nefis bir hamilelik yaşasın herkes icin dileğim bu 🤲
Cok guzel anlatmissin evet kotu ve art niyet yok dusuncesizlikte degil sadece kendinizi rqhatlatmaniz ve tadini cikartmaniz icin soyledim azarlama veya kotu bi amacla asla soylemedim . Ben sadece cok abartanlar oldugu icin ve surekli okuyup kizdigim icin icimden geleni yazdim sonucta hepimizin toplu konusabilecegi bi alandayiz sadece dusuncemi yazdim . Kirdiysam ozur dilerim hepinizden

Ay katılıyorum ya ben çok rahat geçiriyorum normalde ama dün ir topikte (hangisiydi hatırlamıyorum) karnında bebeğin 10. haftada kalbinin durduğunu ama kendisinin 2 hafta boyunca hiçbir şey fark etmediğini, 12. hafta kontrole gittiğinde öğrendiğini ve kürtaj olduğunu yazmıştı biri. Buna banzer şeyler yaşayan başkaları da yorum yapmıştı yine.

Ben de en son 9 haftalıkken gitmiştim her şey yolundaydı. Şimdi cuma gideceğim bir daha ve 11+3 günlük olacak. Normalde sürekli pozitif düşünen biri olduğum halde benim bile içime kurt düşürdü. Hiç de belirti yaşamayan biri olduğum için dün mide bulantısı yaşadım ve resmen buna sevindim. Yine kötü bir şey olmamıştır diyorum ama zaten kabuslar gören biri olsaydım kesin kafayı yerdim.
Bunu yazan bendim sanırm cnku aynısnı yaşadım 🥺 bundan 3 ay sonra tekrar hamile kaldım ve kese oluştu bebek oluşmadı. Yani insan böyle şeyler yaşayınca nasıl korkularını bırakabilir ki. Keşke korkmasak rahat olsak ama atamıyor insan işte. Allah korusunnn hepimizn bebeklerini

Bana bugun cıkıs dedıler
Kanamam kesıldı dıe
Icerıdekı kendılıgınden gıdecek dedıler
Düsük riskın var dedıler
Ama hıc bır tedavı uygulanmadı 🤔🙄🥺
Evdekılerı ılaclarımı verdıler o kadar 😔
cnm gelmiş geçmiç olsun.. içtekide gidecektir yavaş yavaş inşallah.bolca istirahat et🙏🙏

Canim tamamen sizi ve bebeklerinizi dusunerek yazdik kotu bi niyetim yok uzuluyorum normal kadinlara gore cok cefa cekiyoruz ben iki buklumum hala cumartesiden beri. Yani kolay seyler yasamiyoruz birde pozitifi gorunce halâ baska seyleri dusunuyoruz sadece dua kendinizi yipratmayin cok zor bi donemdeyiz ama baskasinda olan sizde olmz herkesin tedavisi de sorununa kendinin
Biliyorum kuzum kötü niyetle yazmadığını. Çok geçmiş olsun. Evet çok zor süreçler. İnşallah Rabbim hayırlısı ile pozitif haberi almayı da nasip etsin. Pozitif görünce sürecin bitmediğini anlayacaksın. Yine ağrıların olacak merak edeceksin neden oluyor diye, olmayacak merak edeceksin neden olmadı diye. Tecrübe sahibi değiliz olsak bile her süreç birbirinden farklı. Elbette birine olan sana da olacak diye bir şey yok. Bir kere olumsuz bir şey yaşadın diye bir daha yaşayacaksın diye bir şey yok. Kendimizin ne kadar nefesi kaldı bu dünyada orası bile bilinmez. Bilinmez olduğu için korkutucu. Burada dertleşiyoruz rahatlıyoruz bu şekilde birbirimize destek oluyoruz. Ben buraya yazdıklarım dışında gün içerisinde bir sürü şeye tedirgin oluyorum. Yani yazsak da yazmasak da dile getirsek de getirmesek de. Saçma desek de mantıksız desekte bu duygular var. Önemli olan 24 saat aynı duyguda kalmamak. Öyle de olsa idi hepimize birer depresyon ilacı da reçete etmişlerdi çoktan 😬 ona can dayanmaz. Ve kişinin daha önce yaşanmışlıkları varsa sen ne dersen de. Kişi kendini ne kadar teselli ederse etsin motive ederse etsin minicik bir lekelenme bir kasık ağrısı ile darmadağın olur o oluşturduğu kaleler. Ama yeniden toplar kendi için bebeği için ailesi için... Nasip der dua eder devam eder yoluna öyle ya da böyle. Rabbim herkese sağ salim huzurla kucağına almayı nasip etsin 🤲🏻

Kızlarrr canlarrr cok şükür usg ıle baktılar bebegın kalp atısı var ve kanama alanı vok mınık kalmıs
Rabbıme bın şükür 🤲 😭
Yenı ılkkez kalp atısını duymusum gıbı heyecanlandım duygulandım
Rabbım herkese sifa versın ınsallahh
Dua eden herkestende destek olan herkestende allah razı olsun 🤲
aaa cnm çok sevindim yaaa.geriden okuya okuya geliyorum msjları bu msjını görünce çok sevindim 😍😍

Bana bugun cıkıs dedıler
Kanamam kesıldı dıe
Icerıdekı kendılıgınden gıdecek dedıler
Düsük riskın var dedıler
Ama hıc bır tedavı uygulanmadı 🤔🙄🥺
Evdekılerı ılaclarımı verdıler o kadar 😔
Can kuşum kanaması olan herkese düşük riski var derler. Ona takılma. Kanaman kesildi ise Allah ın izni ile alanda küçülmüştü atlatacaksın inşallah 🤲🏻 Zaten yoğun olarak serum ve progesteron tedavisi veriyorlar başka bir yolunu duymadım. Ondan kendi progesteron ilaçlarınla evde istirahat ederek geçirmeni tavsiye etmişlerdir

Can kuşum kanaması olan herkese düşük riski var derler. Ona takılma. Kanaman kesildi ise Allah ın izni ile alanda küçülmüştü atlatacaksın inşallah 🤲🏻 Zaten yoğun olarak serum ve progesteron tedavisi veriyorlar başka bir yolunu duymadım. Ondan kendi progesteron ilaçlarınla evde istirahat ederek geçirmeni tavsiye etmişlerdir
Aynenn kuzumm yaa cok zor dönemler rabbim bu gunlerımızı aratmasın 🥰🤲

Canım benim, çok teşekkür ederim.
Modunuzu düşürmeyeyim diye yazamadım kaç gündür ama takipteyim.
Ben geçen hafta kürtaj olmak zorunda kaldım, bebeğimin kalbi durmuş maalesef. 😔

Kilya Kilya cığım, çok destek oldun bana. Acaba benim yüzümden mi bu kadar karalar bağladın? 😔 Gerçekten çok üzülürüm öyleyse.

Yasamademek123 Yasamademek123 canım benim, sen de çok destek oldun ve çok içselleştirdin. 😔 Hastanede olmana sevindim, en azından evde kendi kendini yemezsin. Kontrol altında olursun.
Lütfen bizi habersiz bırakma canım benim.

Kilya Kilya ve Yasamademek123 Yasamademek123 arkadaşlarımı biliyordum da, @smr00 ve Labellaaa Labellaaa , siz de yaşamışsınız daha önce aynı şeyi.
Zor ama yapacak bişiy yok.

Gayet iiyim şu an.
Veren de Rabbim alan da...
Verdiği zaman şükredip aldığı zaman da sabretmek düşüyor bize. ☺️
Bakalım, biraz toparlayayım.
İlk adetten sonra doktorumla görüşüp ne zaman uygun görürse kalan 6 embriyomuz için hazırlıklara başlamak istiyoruz.
Sizler de dua ederseniz çok sevinirim. 🥰
Cnm Allah sabır versin ins yeniden sevineceğini saglikla kucağına evladini alacağın günler gelecek
Kizlar ben birde bu haftasonu ev taşıcam. Ve semtim degisiyor doktor bile bulamadim daha. Sonradan doktora baslamak ta sorun olacak basini bilmiyor etmiyor. Sorun olmaz değil mi? Napalim hayirlisi artik...
Bende geçen haftasonu taşındım çok zor hamileyken taşınma Allah kolaylık versin...

Biliyorum kuzum kötü niyetle yazmadığını. Çok geçmiş olsun. Evet çok zor süreçler. İnşallah Rabbim hayırlısı ile pozitif haberi almayı da nasip etsin. Pozitif görünce sürecin bitmediğini anlayacaksın. Yine ağrıların olacak merak edeceksin neden oluyor diye, olmayacak merak edeceksin neden olmadı diye. Tecrübe sahibi değiliz olsak bile her süreç birbirinden farklı. Elbette birine olan sana da olacak diye bir şey yok. Bir kere olumsuz bir şey yaşadın diye bir daha yaşayacaksın diye bir şey yok. Kendimizin ne kadar nefesi kaldı bu dünyada orası bile bilinmez. Bilinmez olduğu için korkutucu. Burada dertleşiyoruz rahatlıyoruz bu şekilde birbirimize destek oluyoruz. Ben buraya yazdıklarım dışında gün içerisinde bir sürü şeye tedirgin oluyorum. Yani yazsak da yazmasak da dile getirsek de getirmesek de. Saçma desek de mantıksız desekte bu duygular var. Önemli olan 24 saat aynı duyguda kalmamak. Öyle de olsa idi hepimize birer depresyon ilacı da reçete etmişlerdi çoktan 😬 ona can dayanmaz. Ve kişinin daha önce yaşanmışlıkları varsa sen ne dersen de. Kişi kendini ne kadar teselli ederse etsin motive ederse etsin minicik bir lekelenme bir kasık ağrısı ile darmadağın olur o oluşturduğu kaleler. Ama yeniden toplar kendi için bebeği için ailesi için... Nasip der dua eder devam eder yoluna öyle ya da böyle. Rabbim herkese sağ salim huzurla kucağına almayı nasip etsin 🤲🏻
Amin insallah

Kuzum geçmiş olsun öncelikle ben ara ara ateş basması ara ara üşüme yaşıyorum. Zencefil kullanmamızda sorun yok diye biliyorum zencefilli ballı süt filan mı içsen yine netten teyit et ama

Zencefil normalde de pek sevmem canım ya sonra kötü olursa ballı süt iyi olur pekmezde iyi geleceğine inanıyorum 🥰

X