2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

2 li test sonucum güzel çıktı çok şükür kızlar 🤲 darısı yaptıranlara ve yaptıracak olanlara inşallahhh 🤲🤲🤲😍😍😍
Evet Sıradaki gelsinnn 🤩 şmdi 4 lü testi mi bekliyorum ben 🤩
Canım tebrik ederim benim daha çıkmadı sanırım arayıp soran yok. Biraz da endişeliyim sınıra yakındı çünkü. Hayırlısı ile bakalım Rabbim bütün yavrulara sağlık versin inşallah 🤲🏻🤲🏻🤲🏻

Canım bana da demir ilacı başlandı ama onikinci haftaya geldim. Sorun varsa önce kullanılmasında da bence sakınca yok. Çünkü bakıyorum aslında daha geç başlatıyorlar ben de erken başlamış oldum biraz.
ben daha 6 haftaya giricim canım doktor sıkıntı olmaz dedi ama içim rahat etmedi bende daha geç başlanıyo diye biliyorum kararsız kaldım ama çok düşük 3 cıkmış ferritin 🤦‍♀️

ben daha 6 haftaya giricim canım doktor sıkıntı olmaz dedi ama içim rahat etmedi bende daha geç başlanıyo diye biliyorum kararsız kaldım ama çok düşük 3 cıkmış ferritin 🤦‍♀️
Canım bebeklerin besin kaynağı kan. Yani bence endişe etme sorun olsa doktor vermezdi zaten. Yine de başka doktora da sor istersen.

kızlar benim ferritinim çok düşmüş zaten hep ilaç kullanıyodum daha öncede. doktor başlayabilirsin demir ilacına dedi ama erkenmi kullanlar varmı
Benim de tsh’ım yüksek çıkmış yaa, 3,2. İlacın dozunu da yükseltmiştik halbuki.. gıcık oluyorum bu tiroide 😒 8. Haftadan sonra takviyeler başlanıyor heralde canım,şimdi vermezse bile 2 hafta sonra verir zaten ondan bence..

Canım şimdi nerdeyse her hamileye sunuyorlar bu alternatifi bana da söyledi doktorum. Biraz fiyatlı yine de yaptırırım diyordum ama bazı doktorlar çok kızıyor. Her gebeye yapılmaz eğer risk çıkarsa yapılır risk çok yüksek çıkarsa da amniyosentez yapılır zaten çok yüksek riskte de anlamı yok yaptırmanın diye. Çünkü bu testte sorun çıkarsa da anlam ifade etmiyormuş amniyosentez istiyorlarmış. Boşuna para ve stres diyorlar. Bir doktor paylaşmıştı ultrason bulguları çok iyi olan bebeğin bu fetal DNA testinde risk çıkmış. Aile çok üzülmüş amniyosentez yapılacak haftaya kadar beklemişler yaptırmışlar temiz gelmiş sağlıkla da doğmuş bebek. Yani ultrason bulgusu ikilisi iyi çıkanlara önermiyorlar. Eğer ikili riskli çıkarsa bazı doktorlar risk yüksekse yine önermeyip amniyosentez diyorlar direkt. Ben de vazgeçtim o yüzden. İkili sonucum çıkmadı inşallah sorunsuz gelir ama eğer riskli çıkarsa yaptırmayı düşünürüm. Cinsiyet için de öyle bir test ile uğraşmam açıkçası sağlıklı olsun da önemli değil. Bir de başka doktora da muayene olmaya karar verdim bir başka göz de görsün bir görüş daha alacağım. Şunu da ekleyeyim sağlık örgütünün yayınladığı bir yazı var ve bu testlerin bu kadar yaygın yapılmasından endişe duyduklarını gelişmelerin çok ümit verici olduğunu ama kesinliğinin bahsedilen gibi olmadığını bir karar verme açısından anlam ifade etmediğini en azından şu anki teknoloji ile. Bu yüzden doktorların biraz daha özenli davranması gerektiğini söylüyordu yazıda.
canim ne guzel ayrintili yazmisin ben ilk defa duydum arkadasim ikili uclu test ayri ayri stres yasicagima bir kere bunu yaptirdim icim rahat etti diyince bende merak ettim doktorumla konusmadim henuz tabiki cinsiyet icin yapilmaz sadece o da beklerken netlik kazaniyormus aslinda bu testlerin hicbirinin yuzde yuz guvenirligi yokmus zaten

Benim de tsh’ım yüksek çıkmış yaa, 3,2. İlacın dozunu da yükseltmiştik halbuki.. gıcık oluyorum bu tiroide 😒 8. Haftadan sonra takviyeler başlanıyor heralde canım,şimdi vermezse bile 2 hafta sonra verir zaten ondan bence..
benimde yükselmiştir tsh canım aynı 3.2 olmuş 50 mgc iciyodum zaten ferritin 3e düşmüş kan ilacına başla dedi doktor ama erken mi diye düşünüyorum

Ahh canım yaa ne kadar zor surecler ınsallah gececk hepsı 🤲
}
Selam kızlar kendi doktorum ilaç düzenlememi yaptı. Prenatal life ve feramat eklendi. Proluton depot haftada bir devama Oksapar devam. Folik asiti kesti. Yine d vitamini vermemiş 😅 zararlı mı nedir d vitamini anlamadım neyse. Yazayım dedim sizlere de.
Proluton Depot kaç haftaya kadar devam dedi canım?

}

Proluton Depot kaç haftaya kadar devam dedi canım?
Bilmiyorum bir ay sonraya randevu verdi o zamana kadar devam edeceksin dedi yani kabaca 16.hafta olacak gittiğimde daha da devam eder mi bilmiyorum. Eczacının söylediği ikiz olduğu içindir. Onlarda risk çok daha fazla oluyormuş yani tek gebelik olsaydı muhtemelen bıraktırmış olurdu

benimde yükselmiştir tsh canım aynı 3.2 olmuş 50 mgc iciyodum zaten ferritin 3e düşmüş kan ilacına başla dedi doktor ama erken mi diye düşünüyorum
Tüp bebekçin mi başla dedi? Öyle dediyse başla canım.. normal kadın doğumcun veya endokrincim söylediyse tüp bebek doktoruna sorup öyle başla. Ben de şimdi levotironu haftaiçi 75 haftasonu 100 olarak devam edeceğim..

Kızlar hamişlerim nasılsınızz ?? Size bişi sorcaktım soda içebiliyo muyuz hamileyken 🤗
Kuzum geçen haftaya kadar içmiyordum ben tansiyon nedeni ile de uzak duruyordum. Bu haftalarda başladım günde bir tane düşük sodyumlu olanlardan büyük rahatlık oldu mideme. Baktım herkes içiyor doktorda yasak demedi. Bir de içerisindeki mineraller için özellikle tavsiye ediyormuş bazı doktorlar. Yine de başlarda içmiyordum onu söyleyeyim kuzum

Bilmiyorum bir ay sonraya randevu verdi o zamana kadar devam edeceksin dedi yani kabaca 16.hafta olacak gittiğimde daha da devam eder mi bilmiyorum. Eczacının söylediği ikiz olduğu içindir. Onlarda risk çok daha fazla oluyormuş yani tek gebelik olsaydı muhtemelen bıraktırmış olurdu
Ben tüp bebek drumu geçen hafta aradım 11 haftaya kadar estrofem ve progesteron devam ondan sonra da haftada bir proluton depot dedi. İkiz olduğu için gevşemeyi rahim kisalmasini engeller dedi. Aynı zamanda perinatolag kendisi. Ikizlerde serklaj tavsiye edilen bir şey değil prolutonla onlicez dedi. O yüzden merak ettim. Coooook acıtıyor o 😂 her hafta korku dolu bir gun

canim ne guzel ayrintili yazmisin ben ilk defa duydum arkadasim ikili uclu test ayri ayri stres yasicagima bir kere bunu yaptirdim icim rahat etti diyince bende merak ettim doktorumla konusmadim henuz tabiki cinsiyet icin yapilmaz sadece o da beklerken netlik kazaniyormus aslinda bu testlerin hicbirinin yuzde yuz guvenirligi yokmus zaten
Yüzde 99 filan diyorlar ya aslında öyle olmayabiliyormuş. Bunun çok abartıldığını ifade ediyorlar. Benim doktorum da konuşurken yüzde 99 a yakın doğruluk olduğunu iddia ediyorlar dedi. Yani tıbben tam anlamıyla kanıtlamış bir yanı yok şu an için. Ama ne güzel olur keşke o kadar gelişse genetik. Bence çok güzel bir şey. Yine de bir alternatif sadece kan veriyorsun. Riskli durum çıkarsa ben de yaptırırım. Bana üçlü dörtlü yapılmayacak zaten kuzum.

Ben tüp bebek drumu geçen hafta aradım 11 haftaya kadar estrofem ve progesteron devam ondan sonra da haftada bir proluton depot dedi. İkiz olduğu için gevşemeyi rahim kisalmasini engeller dedi. Aynı zamanda perinatolag kendisi. Ikizlerde serklaj tavsiye edilen bir şey değil prolutonla onlicez dedi. O yüzden merak ettim. Coooook acıtıyor o 😂 her hafta korku dolu bir gun
Benim doktorum da benzer nedenlerle devam ettiriyor sanırım kuzum. Yaa bazen acıyor bazen hiç anlaşılmıyor. Yapana göre çok fark ediyor bir de gerçekten derin nefes alıp verince acımıyor.

Tüp bebekçin mi başla dedi? Öyle dediyse başla canım.. normal kadın doğumcun veya endokrincim söylediyse tüp bebek doktoruna sorup öyle başla. Ben de şimdi levotironu haftaiçi 75 haftasonu 100 olarak devam edeceğim..
tüp bebek doktoru başla dedi canım kan ilacına

X