2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
Bizde her hafta çarşamba günü yapıyorlarmış. O cidden saçma olmuş herkes onların dediği zaman müsait olmayabilir. Ya da Allah korusun bebek rahatsız olabilir hastayken aşı yapılmıyor mesela.
Mrb 2. Ay aşısı o şekilde cunku verem aşısı toplu şekilde aciyorlar ve ayni gün tuketimi zorunlu yoksa bozuluyor. O yuzden her bebegi ayni gün çağırıyorlar. Ben özel hastanede yaptiriyorum aşılarını normalde musaitlige göre giderdim orasida ayni şekilde söyledi çarşamba gelin asilari öğün açacağız diye.

Tüm eline ağzını sokmaya çalışmasına hayranım😁🤪 kesebilsem sorun depil. Gündüzleri kontrlümde açıyorum artık.

B baela o kdr açmış gibi uyanıyor ki memeyi almıyor mecbur 20-25 bazen 40 ml önceden içiriyorum belli bir süre sonra memeyi veriyorum. Çok açken de uyuyor önden süt versem de uyuyor.😔

Ped kullan acı çek helak oldum. Süt gelemye başladığı an deli gibi sızlıyor göğüslerim 😭😱 jiletliyorlar. Öyle devamı da gelmiyor yani. hayat kalitem düştü resmen dışarıda veya evde 1 saate bir sağmam gerekiyor göğüslerm taşlaşıyor yoksa . Aşır asırı sütüm yok ama nedense böyle bi şey yaşıyorum ve iyi ki yarın işe başlamıyorum diyorum.ne çalışabilirim böyle ne de dışarı çıkabiliyorum.

Benimde öyle. Avent göğüs kalkanı da denedim şimdi mochi aldım. Daha önce Niye almamışm elektrkliden bile daha iyi süt çıkarıyor . Sğrekli ped değişmek gerek.
Canım yazdıklarına bakılırsa aslında senin var sürekli emse alışır çünkü benim göğüslerim gündüz hiç taş gibi olmuyor hep yumuşak hep emziriyorum hiç ek mama vermedim masallah kilosu da iyi... Galiba seninki memeyi tutmuyordu değil mi? Bir alissa sende çok rahat edersin

Arkadaşlar benim kızım hala silikon meme ucu ile emiyor. Nasıl bıraktırabilirim? Meme ucum yok o yüzden emmek istemiyor öyle 🙄

Ben de sorayım bebeği konak olan var mı, daha ciddi sorunlardan ona fırsat bulmadım doktora sormadım yani, baalamadan once kaşlarında olmus zeytinuagı sur kafasında da olabilir gçhafif kazzıyarak yıka demişti,
Ben banyo oncesi grce zeytinyagı veya badem yagı surup yatırıyorum ertesi gün yıkıyorum su ara kabuklar kalınkaştı ama dokulen kısımlar da var, zamanla iyileşir diye dusunyorum.
Bizim sadece Kaşlarının başlangıcında Oldu Sarı kabuklanma onlar da zaten şu an geçti kafaya da geçer diye bekliyordum ama kafasında oluşmadı Bilmiyorum bu saatten sonra da oluşur mu

Arkadaşlar benim kızım hala silikon meme ucu ile emiyor. Nasıl bıraktırabilirim? Meme ucum yok o yüzden emmek istemiyor öyle 🙄
Sırf meme ucu yokluğundansa şu gönderiye bakabilirsin, kolay bir çıkarma yöntemi vermiş

Ama bebekler silikonun sertliğine de alışıyor o yüzden meme ucu çıksa da hemen almayabilir. Sürekli teklif etmek, uykuluyken emzirmek ve farklı pozisyonlar denemek işe yarayabilir.

B baela o kdr açmış gibi uyanıyor ki memeyi almıyor mecbur 20-25 bazen 40 ml önceden içiriyorum belli bir süre sonra memeyi veriyorum. Çok açken de uyuyor önden süt versem de uyuyor.😔

Ped kullan acı çek helak oldum. Süt gelemye başladığı an deli gibi sızlıyor göğüslerim 😭😱 jiletliyorlar. Öyle devamı da gelmiyor yani. hayat kalitem düştü resmen dışarıda veya evde 1 saate bir sağmam gerekiyor göğüslerm taşlaşıyor yoksa . Aşır asırı sütüm yok ama nedense böyle bi şey yaşıyorum ve iyi ki yarın işe başlamıyorum diyorum.ne çalışabilirim böyle ne de dışarı çıkabiliyorum.

Benimde öyle. Avent göğüs kalkanı da denedim şimdi mochi aldım. Daha önce Niye almamışm elektrkliden bile daha iyi süt çıkarıyor . Sğrekli ped değişmek gerek.
Evet çok açken daha zor alıyorlar cidden. Sizin bebeğinizin emme refleksi güçlüydü diye hatırlıyorum belki 4-5 dakikada alacağını alıyordur, emdikten sonra çok süt kalıyor mu sizce?

Ben de sorayım bebeği konak olan var mı, daha ciddi sorunlardan ona fırsat bulmadım doktora sormadım yani, baalamadan once kaşlarında olmus zeytinuagı sur kafasında da olabilir gçhafif kazzıyarak yıka demişti,
Ben banyo oncesi grce zeytinyagı veya badem yagı surup yatırıyorum ertesi gün yıkıyorum su ara kabuklar kalınkaştı ama dokulen kısımlar da var, zamanla iyileşir diye dusunyorum.
Bizim oldu canım.zeytin yağı ya da Hindistan cevizi yağı sürüp tersine tarıyoruz ama pek geçmedi yağdan başını arıtmakta çok zor oluyo..şampuanını değiştirmeyi deniycem birde

Kız bizi sağlık ocağından aramadılar hala 2 ay aşısı için azönce aradım ne zaman arıcaksınız die o aşının 3 aya kadar zamanı var bütün bebekleri toplayıp öyle yapıcaz dedi ne kadar saçma
Bazı aşılar toplu bi pakette oluyomuş ve açınca aynı gün içinde kullanmak gerekiyormuş canım.bizimde tam 2.ayında 2 tanesini yaptılar 3 hafta sonrada verem aşısını ayrıca yaptılar.

Bende dr a sordum salyasını oral gelişimi başladı gaywt norml dedi. Ben de diş döneminde olur diye biliyordum endişelnmiştik.🙈
Ağız bezi önlük eldiven hep ıslak. Ben ellerini sçmaya korkuyorum hem tırnaklarını kestirmiyor bizimki hem de kendisine zarar verecek diye korkuyorum 😱
Bizimde aynı eller ağızda bazen 2 dk bi başka şeyle ilgileniyorum bi bakıyorum yüzü gözü her tarafı salya olmuş😂Biz her hafta hatta bazen 2 kere tırnaklarını kesiyoruz doğduğundan beri.Dünden beri ellerini kaldırıp öyle ellerine bakıyor sanırım keşfetmeye başladı😄

Sırf meme ucu yokluğundansa şu gönderiye bakabilirsin, kolay bir çıkarma yöntemi vermiş

Ama bebekler silikonun sertliğine de alışıyor o yüzden meme ucu çıksa da hemen almayabilir. Sürekli teklif etmek, uykuluyken emzirmek ve farklı pozisyonlar denemek işe yarayabilir.
Takibe aldım bi bakayım teşekkürler 🙏🏻

Zekâ kartlarını kullanan var mı 😊
Oğlum bir tanesine aşırı tepki veriyor ne görüyor çok merak ediyorum 😁😁😁 20210330_191549.jpg

X