2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
Merhaba kizlar 3 aylik bebegim var, siz daha tecrubelisiniz size bir konu hakkinda danismak istiyorum. Bebegimin kafasina doktor basik dedi, hatta direkt arkasi degil de bir tarafa dogru basik, oteki taraf duzgun, yani baktigimizda capraz duruyor yamuk duruyor arkasi. Bebeginde basiklik veya yamukluk tespit edildikten sonra duzelen oldu mu aranizda?
Canm genelde hep bi tarafa falan yatirinca orasi basik falan oluyo seninki ondan midir acaba. Benmkisinin basta arkasi basikti sonra ben hep yan yatrimaya çalıştım yan da hep ayni yon degil yani bi sola bi saga donusumlu olrak simdi kafasi normal sekilde

Merhaba kizlar 3 aylik bebegim var, siz daha tecrubelisiniz size bir konu hakkinda danismak istiyorum. Bebegimin kafasina doktor basik dedi, hatta direkt arkasi degil de bir tarafa dogru basik, oteki taraf duzgun, yani baktigimizda capraz duruyor yamuk duruyor arkasi. Bebeginde basiklik veya yamukluk tespit edildikten sonra duzelen oldu mu aranizda?
Bizede 2. Ayında o teşhis konuldu ben yastık kullanıyordum onu bıraktım ve beşiğe ters yatırdım yani ne taraga yatıyorsa ayak ucuna yatırdım ertesi ay düzeldi düzelmezse fizik tedavi görecekti

Bizede 2. Ayında o teşhis konuldu ben yastık kullanıyordum onu bıraktım ve beşiğe ters yatırdım yani ne taraga yatıyorsa ayak ucuna yatırdım ertesi ay düzeldi düzelmezse fizik tedavi görecekti
Allah Allah fizik tedaviye gerek olabilecegini hic bilmiyordum. Masaallah cok sevindim duzeldigine. Kacinci ayda yasadiniz bu durumu?

Merhaba Ocak anneleri,
Bugün bebeğimi 4. ay kontrolüne götürdüm ve sadece 200 gr aldığını gördüm çok moralim bozuldu. Bütün ay memme reddiyle uğraşmıştık zaten. Sadece uykuluyken emiyordu. Doktorumuz kilosunun az olduğunu kaşık mamalara veya devam sütüne geçmemiz gerektiğini söyledi (üstünde 4 ay yazanlardan alacakmışız). Böyle bir durumla karşılaşan var mı aranızda? doktorlarınız nasıl bir yol izledi? İlk iki ay birer kilo 3. ay 850 gr almıştı bebeğim. Mamaya başlarsam memeyi tümden bırakır mı diye de korkuyorum açıkcası.

Merhaba Ocak anneleri,
Bugün bebeğimi 4. ay kontrolüne götürdüm ve sadece 200 gr aldığını gördüm çok moralim bozuldu. Bütün ay memme reddiyle uğraşmıştık zaten. Sadece uykuluyken emiyordu. Doktorumuz kilosunun az olduğunu kaşık mamalara veya devam sütüne geçmemiz gerektiğini söyledi (üstünde 4 ay yazanlardan alacakmışız). Böyle bir durumla karşılaşan var mı aranızda? doktorlarınız nasıl bir yol izledi? İlk iki ay birer kilo 3. ay 850 gr almıştı bebeğim. Mamaya başlarsam memeyi tümden bırakır mı diye de korkuyorum açıkcası.
Meme reddi hala devam ediyorsa bence önce bi emzirme danışmanından destek al sonra gerekirse mamaya başlarsın.

Allah Allah fizik tedaviye gerek olabilecegini hic bilmiyordum. Masaallah cok sevindim duzeldigine. Kacinci ayda yasadiniz bu durumu?
2 ayda teşhis konuldu 3. Ay kontrolünde geçmiş dedi ama dediğim gibi yastıktan olmuş ve hep aynı yöne yattığından biz çevirsekte kafasını çeviriyordu o yüzden beşiğe ters yatırdık

2 ayda teşhis konuldu 3. Ay kontrolünde geçmiş dedi ama dediğim gibi yastıktan olmuş ve hep aynı yöne yattığından biz çevirsekte kafasını çeviriyordu o yüzden beşiğe ters yatırdık
Tesekkur ederim cevabiniz icin masaallah cok sevindim duzelmesine. Ben de 1 haftadir yatisina dikkat ediyorum ama gozle gorulur hicbir degisiklik yok henuz. Fizik tedavi dediginiz nasil bir sey oluyor acaba? Kask giydirme duymustum o da fizik tedavinin bir parcasi mi oluyor?

Merhaba Ocak anneleri,
Ben de aynı durumu yaşadım o aylarda bebeğim kilo almıyordu üstüne üstlük meme reddi yaşıyorduk. Yine de mama vermedim, eğer verseydim memeyi tamamen bırakacağına emindim. Biberonu tamamen hayatımdan çıkardım, 5.ayda bir tık daha iyiydi, 6.ayda toparladı. Bence pes etmeyin, nörolojik gelişiminde problem yoksa moralinizi bozmayın kilo ile ilgili

Merhaba güzel anneler. Diş çıkarma durumunuz nedir acaba? Bizimki uyuyana kadar ağlıyor dişten midir anlamadım. Bilgisi olan var mı?

Merhaba güzel anneler. Diş çıkarma durumunuz nedir acaba? Bizimki uyuyana kadar ağlıyor dişten midir anlamadım. Bilgisi olan var mı?
6 ay 17 günlük 3 üncü dişini çıkartacak diş eti baya şişmiş sürekli huysuz ağlıyor hep birşeyleri ısırmak istiyor iştahı yok gece sürekli uyanıyor ağlıyor

Merhaba arkadaşlar 29+2 oldum bende. Dün dr a gittim benim bebeğimin kordonunda 3 damar olması gerekirken 2 damar var. Ayrıntılı da öğrendik diğer organlarında sıkıntı görülmedi. Bu zamana kadar kilosu boyu iyi gidiyor du Dün doktor alt sınırda takipbe alacağız 15 gün sonra yine gel dedi . 1.370 gr 38 cm boyu

Çok şükür oda bende iyiyiz canm sen nasılsın büyüdü mu bebiş hayırlısı boyleymis demek ki ikiz gibi buyutursun bebisleri hayirsiyla sağlıkla gelsin inşallah 🥰
Oh çok şükür... Bizimde büyüyor... El bebek göz bebekti... Şimdi hamilelik ikinci bebek derken kızıma karsi kendimi çok suçlu hissediyorum...

Oh çok şükür... Bizimde büyüyor... El bebek göz bebekti... Şimdi hamilelik ikinci bebek derken kızıma karsi kendimi çok suçlu hissediyorum...
Hayırlı olsun canim cok erken olmus ikincisi icin insallah yardım edenin çoktur yoksa baya yipraniyosun. Benmkilerin arasinda da 20 ay var basta bende senin gibi suçlu hissediyordum surekli kizima bakip üzülüyordum haksizlik etttim sevgisini paylasacam die ama simdi cok sukur iyikide yapmışım diyorum kardesi buyudukce onunla oynamaya calisiyo ve kiskanclik zarar verme durumlari yok pek cunku cok anlamiyolar pek ve kucugun 6. 7. Aya kadar da pek ilgiye ihtiyacı olmuyo yine büyüğü ile ilgilenirsin o zamana kadar. Ve zaman o kadar cabuk geciyoki bi bakmissin küçüğü hemende büyümüş

X