2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
Aynen canım çeşit olsun diye iyi oluyor benimki bütün gece memede buaralar sabahları göğüslerim hiç dolu olmuyor artık sabahları yapıyorum mesela yulaflı doysun da belki uyur die😴
Canm gece beslenmesini kes ya en kotu sey valla ilk kizimda yaptim o hatayi yanimda meme agzinda uyuyodu iki yasina geldu daha yeni kestim beslenmeyi

Hayirli olsun canim darusi digerlerinin basina.
ya ne erkenden cikardi oyle
Sağol canım 🥰amin inşallah evet biraz erkenciyiz bana çekmiş bende erken çıkarmışım ilk oğlum 1 yaşına girecekti artık çıkarttı oda eşim tarafına çekmiş bizim zaten 3 buçuk aylıkken yavaştan başlamıştı huzursuzluğu çok çekti oğlum ama baya zorlandı

Merhaba hangisinden aldınız ve anne sutuyle mi yapıyorsunuz?
Yok canım sütüm yokki okadar ben normal suyla yapiyorum hipp 4. Aydan itibaren olan yulaflı
Canm gece beslenmesini kes ya en kotu sey valla ilk kizimda yaptim o hatayi yanimda meme agzinda uyuyodu iki yasina geldu daha yeni kestim beslenmeyi
Gece kalkıp ağlıyor canım su da içmiyor mecbur emziriyorum daha küçük ama ilerde değişir.

Gözün aydın canım ateş falan oldumu sizde dünden beri 2 kez calpol verdim ateşi çıktı kızımın aşırı huysuz bugün sürekli memede bizimde dişmi geliyor acaba
Sağol canım 🥰Bizimde ara ara ateş oluyordu canım bu bi kaç gece sürekli ağlayarak uyanıyordu en büyük belirti sürekli birşeyleri ısırmasıydı canı yanıyordu belliydi damağına masaj yaptığım da rahatlıyordu biraz çok salyası akıyordu ve sürekli huzursuz mızmız hiç susmaz

Herkes bu çocuk niye böyle sürekli ağlıyor durmuyor diyordu bende dişten diyordum kimse inanmıyordu bu kadar erken başlamaz diye burdada bir kaç arkadaş ta demişti diş değildir erken daha diye 😃😃😃hepsini yanılttık🤣 ikinci dişte yeri belirginleşti oda çıkar yakında

Hanimlar mrb bebisleriniz oturuyormu ek gıdaya basladinizmi ne veriyorsunuz nekadar veriyorsunuz
Merhba canm yok canm daha oturmuyo yerde yuvarlaniyo bnmkisi. Ek gida olarak bazen yogurt bazen de kaşık mamasi veriyom gunde bir öğün veriyom yemeye alissin die veriyom yoksa sütüm yetiyo yogurt bi yemek kasigi kadar veriyom.
Onun disinda meyveleri tutuyom agzina emiyo arada salatalik veriyom eline

Merhaba ben şubat annelerindeyim ama oğlum ocakta doğdu ek gıdaya başlayanlarınız varsa yumurtaya başlayanınız var mı yumurta yoğurt meyveler ve muhallebiyle başlayabileceğimi söyledi doktor. örnek listeler verdi ama yumurta sarısı mesela katı olarak mı başlıyoruz formül mama ya da anne sütüyle mama kıvamı mı aldırmam gerekiyor ?
Bir de su için hazır suyu kaynatıp mı içiriyim kaynatmaya gerek yok mu ?

Merhaba ben şubat annelerindeyim ama oğlum ocakta doğdu ek gıdaya başlayanlarınız varsa yumurtaya başlayanınız var mı yumurta yoğurt meyveler ve muhallebiyle başlayabileceğimi söyledi doktor. örnek listeler verdi ama yumurta sarısı mesela katı olarak mı başlıyoruz formül mama ya da anne sütüyle mama kıvamı mı aldırmam gerekiyor ?
Canm bebisler sarıyı kati sekilde yiyemezler sivimsi olmasi gerek yani cok haslamamak gerek oyle yemesede ben kasik mamasina karistirip veriyodum ona cunku benmki sevmiyodu.
Mamalarda sivimsi olsa daha iyi yiyemiyolar cunku

Yumurta sarısını haşlayıp veriyorum ben, önce çeyrek sonra yarım sonra tam denemek gerek dedi doktor 3er gün. Sade de yiyor, labne ile karıştırıp da veriyorum daha rahat yenir diye

Merhaba kizlar 3 aylik bebegim var, siz daha tecrubelisiniz size bir konu hakkinda danismak istiyorum. Bebegimin kafasina doktor basik dedi, hatta direkt arkasi degil de bir tarafa dogru basik, oteki taraf duzgun, yani baktigimizda capraz duruyor yamuk duruyor arkasi. Bebeginde basiklik veya yamukluk tespit edildikten sonra duzelen oldu mu aranizda?

X