2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
Benim de ayaklarım o kadar şişmişti ki sezaryandan sonra 7.günde tamamen indi biraz yürüyüş evin içinde çok iyi geldi bugün 9.gün 7 kg gitmiş benden sabah tartıldım inanamadım çok çabuk gitti karnım da çok az ödem kaldı sizin de çabuk geçer hiç endişelenmeyin
Ay gerçekten mi inşallah 🙏 dizinde iyi gitmiş hemen 10 günde valla maşallah daha da gider🥰

Benim de ayaklarım o kadar şişmişti ki sezaryandan sonra 7.günde tamamen indi biraz yürüyüş evin içinde çok iyi geldi bugün 9.gün 7 kg gitmiş benden sabah tartıldım inanamadım çok çabuk gitti karnım da çok az ödem kaldı sizin de çabuk geçer hiç endişelenmeyin
Ağırların nasıl canım benim çok sancım var kaburgalarım sırtım çok fena yürürken bu arada konseyle ilgili doktorun Bilgi verdi mi benim doktorum hemen takma perşembe geldiğimde ben bi kontrol edeyim ona göre dedi

M manifestoo cok güzel anltmisin yalniz benim kafam surda karisiyor bebek tek meme den emdigi zaman tamamen bosaltinca yagli kismini doyuyotdur muhtemelen doymasa bile diger memeyi tamamen bosaltamassa mastit olmuyor mu? Sagmak mi lazim o geri kalan sütü ozmn oda hic oluyordur cünkü bidahaki beslenme saatinde diger meme dolmus olur yine ... 15 dk bi meme 15 dk bi meme denilincede yagli kismi kaliyor ...

birde ilk dogduklarinda okadar emmiyorlar bile ceviz kadar oluyormus mideleri

bu yüzden emzirme hakkinda kafam cok karisik😅😅
Aslında ben bu bilgileri ilk bebegimde bilmiyordum sonradan bebek hemşirelerini dinleyerek öğrendim. Bu yüzden inşallah ben de ilk kez tecrübe edeceğim. Tabii teori ile pratik her zaman bağdaşmıyor. Yani bebeğin emme düzeni de çok etkili. Benim kız tek memeyi emer ve doyardı mesela. Bu yuzden ikinci memede süt iyice azaldı. Yani ben sağ memeden 110 ml süt sağardım. Soldan ise ancak 20 ml çıkardı. Işte bu süt azalması olmasın diye bir meme tamamen boşaldığında bebek diğer memeyi emmediyse onu sağın ve buzluğa atın diyor hemşire. Mastit olma durumu ise aktif emmen bir bebeğin var ise pek mümkün degil. Bebeğe aşırı mama verilip memeye hiç alistirilmadiysa veya bebek memeyi reddediyorsa veya anne çok stres olmuşsa o zaman mastit oluyor. Süt emilmediği zaman kanallarda birikip tıkanıklık yapıyor ve meme şişiyor. O sütü sağmasi da çok zor. Allah korusun kimse olmasın. Insallah emzirme düzenimizi kurup bebeğimizi güzel güzel saglikla besleriz hepimiz.

Bol bol yürüyüş yap.
Hurma ye
İnişkak suresini dinle 🥰
Plates topunda egzersiz yap.
Yerleri çömelerek sil
Bunlar açılmayı sağlıyormuş
Hurma ve egzersiz yapıyorum yerleri silmiyorum ama çok eğilip kalkıyorum ama menisküs sorunum var o yüzden korkuyorum kilitlenirse tekrar kalkamam
Yürüyüş yapıyorum ama çok değil çünkü kasıklarımda son 1 aydır aşırı ağrım var ama yine de arttırayım elimden geldiği kadar
İnşikak da inşallah hem okuyup hem dinleyim canım sağol

Ben de aynı sekildeyim canım . Regliden önce bacak ağrım , akıntm olurdu . İki gündür aynı şekilde hissediyorum , yorgun hissediyorum ben de

Bir şeyler yapıyor musun gelmesi icin
Hurma yiyor ve pilates topu egzersizleri yapıyorum ama şimdilik gelen giden yok 🤷🏻‍♀️

Sadece dogum zamaninda mi ikindim canm bide sancin olduğu zaman napiyodun

Evet 9 CM açılmadan sonra ıkındım.
Öncesinde ıkınmak hem yoruyormuş hem de kesik riskini arttırıyormuş.

İlk sancı zamanları uyumaya çalıştım.
4 5 cm sonrasında açılma artırsın diye duş ve egzersiz yaptım.
8 CM sonrası doktora gidip sonrasında ıkınma çalışöası yaptım.

Bu arada 4 5 cm iken çok fazla ıkınma ihtiyacım vardı benim.
İnternette de vardır.
Nefes egzersizleri ile bebeğin yolunu açtık
. Derin bir nefes alma iki kısa 1 uzun mum üfler gibi üfledim. Ya da derin nefes alıp 3 seferde tıs tıs tıs diyerek verdim.
Kendinizi serbest bırakmanız o anki acıyla zor oluyor ama ne kadar serbest olursanız doğum o kadar kolay oluyor.

Sakuraaa Sakuraaa hayırlı uğurlu olsun cnm güle güle büyütün. Güzel bir doğum yapmışsın. Özel ebe imkanı olanlar için normal doğumda gerçekten çok iyi çünkü onlar devamlı yanında duruyor ve normal doğum tecrübeleri çok iyi oluyor. Iyi ki tercih etmişsin. Kan pihtilasmamasi ise bir nazar boncuğu olmuş neyse ki hastanede olunca hemen müdahale edilmiş. Insan doğum yapınca mutluluk hormonları artıyor zaten. Tentene teması çok önemsiyorum ben de ama sezaryende pek yapmıyorlar. Bir de göbek kordonunu geç kesme/ klempleme işini. Göbek kordonu 1 dk falan kesilmeyecekmiş aslında. Ama hemen kesiyorlar. Ayrica doğumdan sonra ilk yarim saatte anne memesi ile buluşacakmış bebek. Ya da en geç 1 saat sonra. Bunu da sezaryende yapıyorlar mi bilmiyorum. Normal doğum çok avantajlı gerçekten. Tekrardan güle güle sağlıkla büyütun bebeginizi

Evet 9 CM açılmadan sonra ıkındım.
Öncesinde ıkınmak hem yoruyormuş hem de kesik riskini arttırıyormuş.

İlk sancı zamanları uyumaya çalıştım.
4 5 cm sonrasında açılma artırsın diye duş ve egzersiz yaptım.
8 CM sonrası doktora gidip sonrasında ıkınma çalışöası yaptım.

Bu arada 4 5 cm iken çok fazla ıkınma ihtiyacım vardı benim.
İnternette de vardır.
Nefes egzersizleri ile bebeğin yolunu açtık
. Derin bir nefes alma iki kısa 1 uzun mum üfler gibi üfledim. Ya da derin nefes alıp 3 seferde tıs tıs tıs diyerek verdim.
Kendinizi serbest bırakmanız o anki acıyla zor oluyor ama ne kadar serbest olursanız doğum o kadar kolay oluyor.
Canım gözün aydın sağlıkla büyüt bebeğini 🥰

Sakuraaa Sakuraaa hayırlı uğurlu olsun cnm güle güle büyütün. Güzel bir doğum yapmışsın. Özel ebe imkanı olanlar için normal doğumda gerçekten çok iyi çünkü onlar devamlı yanında duruyor ve normal doğum tecrübeleri çok iyi oluyor. Iyi ki tercih etmişsin. Kan pihtilasmamasi ise bir nazar boncuğu olmuş neyse ki hastanede olunca hemen müdahale edilmiş. Insan doğum yapınca mutluluk hormonları artıyor zaten. Tentene teması çok önemsiyorum ben de ama sezaryende pek yapmıyorlar. Bir de göbek kordonunu geç kesme/ klempleme işini. Göbek kordonu 1 dk falan kesilmeyecekmiş aslında. Ama hemen kesiyorlar. Ayrica doğumdan sonra ilk yarim saatte anne memesi ile buluşacakmış bebek. Ya da en geç 1 saat sonra. Bunu da sezaryende yapıyorlar mi bilmiyorum. Normal doğum çok avantajlı gerçekten. Tekrardan güle güle sağlıkla büyütun bebeginizi

Allah razı olsun 💕💕
Evet kesinlikle ebe desteği muhteşem.
Ben fiyat olarak uygun bir hastane tercih ettim. Sırf ebe desteği alabilmek için. Ve gerçekten de işin %90ını ebem yaptı diyebilirim.
Yan odada aynı doktorumun başka bi gebesi doğum yapıyordu.
Erken gelmiş belli.
Sürekli çığlık atıp inliyordu.
Doktor çok yoruldum onun yanında. Benim söylediğim hiçbir şeyi duymuyor. Sen çok güzel dinliyorsun dedi bana. Ve sürecine saygı duydu. Hemen bebeği göğsüme koydular. Hatta o sırada biz daha çok vakit geçirelim diye plesanta ayrılınca kendi çıkardı. Tekrar ıkınmamı istemedi.

Rabbim isteyen herkese nasip etsin bu duyguları 💕💕😌

Kızlar merhabalaar. 🥰 100den fazla sayfa birikmiş okuyamadım ya 🤦‍♀️Doğuranlar olmuş baya sanırım, Allah analı babalı büyütsün bebişlerinizi inşallah 🙏🥰 doğuracakların da Allah yardımcısı olsunn 🙏 ben de topiğin ablasını büyütmeye çalışıyorum, 25 günlük olduk bugün🧿🙏🥰

Kızlar merhabalaar. 🥰 100den fazla sayfa birikmiş okuyamadım ya 🤦‍♀️Doğuranlar olmuş baya sanırım, Allah analı babalı büyütsün bebişlerinizi inşallah 🙏🥰 doğuracakların da Allah yardımcısı olsunn 🙏 ben de topiğin ablasını büyütmeye çalışıyorum, 25 günlük olduk bugün🧿🙏🥰
Merhaba , bebişin ve sen iyisindir inşallah canım. Sarılığı tamamen atlattınız mı ? Alıştınız mı birbirinize

Merhaba , bebişin ve sen iyisindir inşallah canım. Sarılığı tamamen atlattınız mı ? Alıştınız mı birbirinize
İyiyiz canım, alışmaya çalışıyoruz hala, 40ından sonra daha rahat edicez sanırım🙏🥰 2.hafta kontrolünde omuzdan yukarı çok az sarılığı devam ediyordu doktoru önemsiz gördü, normal bu kadarı dedi, test de yaptırmadı. Şimdi de yüzünde biraz var, sanırım ayını geçince geçicek sarılığı da. Sen doğurmadın di mi 🥰🙃

Allah razı olsun 💕💕
Evet kesinlikle ebe desteği muhteşem.
Ben fiyat olarak uygun bir hastane tercih ettim. Sırf ebe desteği alabilmek için. Ve gerçekten de işin %90ını ebem yaptı diyebilirim.
Yan odada aynı doktorumun başka bi gebesi doğum yapıyordu.
Erken gelmiş belli.
Sürekli çığlık atıp inliyordu.
Doktor çok yoruldum onun yanında. Benim söylediğim hiçbir şeyi duymuyor. Sen çok güzel dinliyorsun dedi bana. Ve sürecine saygı duydu. Hemen bebeği göğsüme koydular. Hatta o sırada biz daha çok vakit geçirelim diye plesanta ayrılınca kendi çıkardı. Tekrar ıkınmamı istemedi.

Rabbim isteyen herkese nasip etsin bu duyguları 💕💕😌
Cok tsk ederm canm bu guzel bilgilerin icin 😍😚

X