2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
Canım ya bu konuyu instagramda ebe tulinbulur var ona sorsana, sağolsun hep cevap veriyor. Bebek hemşiresi olan bir çok kişi var bu şekilde sayfası olan. Benim arkadaşım da silikon meme ucuyla veriyordu 6 ay ya da 9 ay öyle emzirdi diye hatirliyorum.
Tamam kuzum mutlaka sorarım ona iyi ki söyledin ben de okudum hep 4. Ayda 10. Ayda bırakanlar varmış ama millet ağrıdan meme acısından takıyomuş ay benim canım acısın hiç dert değil yeter ki bıraksın silikonu

Aynı durumdayız benimde göğsümü tutmadı silikon ile verdim ona alıştı mama veriyorduk ilk üç gün süt gelmedi süt gelince mamayı bıraktım silikon ile iyi emiyor aslında hatta benim ki fazlasını kusuyor doktor mu söyledi size boşaltamıyor diye bizim bebis kilo aldı. besleniyor diye düşünüyorum ben.emiyor ya ona şükür hiç bozmayın moralinizi dün ebemiz ile görüştük zamanla bırakıp memeyi tutuyorlarmış çoğunlukla oyle oluyor dedi meme ucun emdikçe çıkacak dedi
Ayyy nasıl rahatladım anlatamam ben mama da veriyorum küçük doğduğu için bana kalsa asla vermem ama eşimle doktorum çok ısrar ediyo ben de gün boyu emziriyorum gece sağıyorum gece sağdığım bitince 1-2 defa mama veriyorum ama doktor kilo verir diyo off mama vermek istemiyorum sütüm varken neden vereyim dimi

Serum sonrası durum böyle sonra yine sancı hastaneye git gel bi hal oldum serumda bu kadar durduruyor
Neden durdurmaya çalışıyorsunuz bu haftadan sonra gelişimi tamamlanıyor artık bebislerin. 33te durdurdu benim doktor 35te kontrole gittim bu haftadan sonra sancinda olsa durdurmam dedi olabilir yani herşey normal artık dedi

Ayyy nasıl rahatladım anlatamam ben mama da veriyorum küçük doğduğu için bana kalsa asla vermem ama eşimle doktorum çok ısrar ediyo ben de gün boyu emziriyorum gece sağıyorum gece sağdığım bitince 1-2 defa mama veriyorum ama doktor kilo verir diyo off mama vermek istemiyorum sütüm varken neden vereyim dimi
Sütun varken neden mama vereceksin ki o çocuk mamayı içse gün içinde tok olacak bu sefer seni emmeyecek yetkeyi yerde takviye yap canım bence

Neden durdurmaya çalışıyorsunuz bu haftadan sonra gelişimi tamamlanıyor artık bebislerin. 33te durdurdu benim doktor 35te kontrole gittim bu haftadan sonra sancinda olsa durdurmam dedi olabilir yani herşey normal artık dedi
İlk doğum sezeryan oldu canım buda öyle kasılma olmasını istemiyorlar. 36+6 ydı dün + ya geçince hemen bu takvimlerde bi sonraki haftayı baz alıyor. İlk sancıda 35+3 tü. Henüz erken dediler hemde kasılma eski dikişler için az da olsa risk taşıyor dediler.

Sütun varken neden mama vereceksin ki o çocuk mamayı içse gün içinde tok olacak bu sefer seni emmeyecek yetkeyi yerde takviye yap canım bence
Evet sağ ver dedi doktor sağarsam azalır sütüm dedim ben sana süt arttırıcı ilaç veririm diyo ya ne saçma var benim sütüm ve emzirmek istiyorum emdikçe artacak neden ilaç kullanayım değişik valla anlamadım inatla emzirecem

Evet sağ ver dedi doktor sağarsam azalır sütüm dedim ben sana süt arttırıcı ilaç veririm diyo ya ne saçma var benim sütüm ve emzirmek istiyorum emdikçe artacak neden ilaç kullanayım değişik valla anlamadım inatla emzirecem
Bol bol emzir.Sütü artirmanin tek ilacı bol su ve bol emzirmek.Geriye kalan herşey sadece efsane.Mamayı bırak kilo alimina ayda bir baktır.Bebek gak dese meme gül dese meme ver.İkizleri hiç mamasız sadece emzirerek büyüttüm.Nasıl sütün yetti diyorlar.Tek cevabı var.Bebeler az bir mırıldansa bile emzirdim.İki saatte emzir gibi sözlere takılmadım ve onlara sütünün yeteceğine dair inancımı hep diri tuttum.Bu süreçte mama ver diyen kimseyi dinlemedim,kulaklarimi çevreye tıkadım.Kaldi ki 3.aylarindan sonra süt alerjileri olduğu için emzirmeyi bırakana kadar diyet yapmak zorunda kaldım.Size tavsiyem mama diyen doktordan kaçarak uzaklaşın.Hemsire olarak daha düzgünyi bilirsiniz ki birçoğunun malesef mama firmqlariyla anlaşması var.İçgüdülerinize güvenin

canım hiç üzülme önemli olan alması bak biz 11. gündeyiz hala meme savaşları var silikonu istemiyor. memeyi düzgün kavrayamıyor. emiyor mu evet emiyor üstüne ikinci kutuya geçtik mamada ama doğum kilosuna ulaşamadı hala. doktor daya mamayı dedi 🤦🏼‍♀️

Emziren arkadaşlarda hep aynı dert var sanırım mama kavgaları. Bizde aynı durumdayız malesef bide sarılık var hafif idrar çok az yapıyor olanda da hep böbrek kristalleri var kırmızı kırmızı. Doktor zorla uyandır en geç 2 saatte bi iki göğsünü de Emzir dedi. Uyandırmak tam bir dert bide birini emiyo yine uyuyo yine aynı döngü. Üstüne bide bi ölçek mama veriyoruz ne kadar içerse artık.

Bide aldığım giysiler hep büyük geldi giydirecek giysi bulamıyorum. Olanlarında nasıl beceriyor bilmiyorum ama hep üstüne işiyor baştan sona değiştiriyoruz. Bez mi büyük geliyor anlamadım ki.

Mama vermek kötü bisey degil bence hiç üzülmeyin hiç emmeyebilirdi de mamaya öcü gibi bakmıyorum ben bi şekilde emiyor sonuçta anne sütünü alıyor silikonlari da bi şekilde bırakıyorlarmış bak 😊 benim göğüs ucum hiç yok iyi ki böyle bi icat yapmışlar da emzirebiliyorum tabi direk memeden emmesini isterdim ama buna da şükür 😇😇🙏

Emziren arkadaşlarda hep aynı dert var sanırım mama kavgaları. Bizde aynı durumdayız malesef bide sarılık var hafif idrar çok az yapıyor olanda da hep böbrek kristalleri var kırmızı kırmızı. Doktor zorla uyandır en geç 2 saatte bi iki göğsünü de Emzir dedi. Uyandırmak tam bir dert bide birini emiyo yine uyuyo yine aynı döngü. Üstüne bide bi ölçek mama veriyoruz ne kadar içerse artık.
benimki de sağ mememi hiç sevmiyor 😂
ay kıyafet işi bizim de öyle
annem alma çok gönderen olur dedi ama kimse göndermedi arada kapıdan hediye bırakanlar da hep pişik kremi almış 😂😂😂

Canım devletin verdiği para var her anneye veriyorlar doğumdan sonra doğum raporuyla başvuru yapıyorsun ilk bebek için 300 TL ikinci 400tl üç ve daha fazlası için 600tl bı sefere veriyorlar bide süt parası 200tl onun içinde ayrı başvuru yapıyorsun
Ne kadar çokmuş bozdurur bozdurur harcariz artik 😂Bir de tek seferlik değil mi ? Te Allah ım ben de essahtan bişey veriyorlar sandım

Hiç öyle düşünme . Biz de başlarda mama verdik. Ben halen arada 1 2 veriyorum . Sadece emzirmeyi bekleseydim bebe kilo vermişti . Şükür kontrolde doğduğu kiloya geri dönmüş. Sütüm arttıkça mamayı azalttım tabi. Benim 1 gogsumde skar izi var onu sagdiktan sonra çok azcik ucu çıkıyor uc denilirse
Benim minik ağızlı kızım onu bile tuttuysa bence sizde yapabilirsiniz. Tabi az savaş vermedim orası ayrı 😩

Bide aldığım giysiler hep büyük geldi giydirecek giysi bulamıyorum. Olanlarında nasıl beceriyor bilmiyorum ama hep üstüne işiyor baştan sona değiştiriyoruz. Bez mi büyük geliyor anlamadım ki.
Biz basta sleepy natural aldik 2_5 kg yenidoğan . Baktım hafif pişik oldu bebe. Baby turco aldik . O da sızdırma da 1. Sanirim. Dediğin gibi beline kadar siziyodu. Sonra baktım ki ben antibiyotik kullandigim için pişik olmuş. Sleepy e devam ediyoruz gayette memnunuz şuan için. Bir de başlarda önünü katlayarak bezini bağladım ben. Göbek bağının altına. Öyle yapabilirsiniz.

Günaydın kızlar. Yine sıfır uyku ile sabahı ettik 🥲 geceleri her ne oluyorsa ağrıdan, bebeğin hareketlerinden uyumam mümkün değil. Hele dün gece berbattı, bebek resmen ayaklarını kaburgalarıma dayayıp kendini aşağı doğru itiyor. O kadar yoğun bir baskı ve kasık ağrısı yaşıyorum ki anlatamam. O baskıyla 5 dk da bir çişe gitmem gerekiyor bir de 😅 bu böyle gece 1den yaklaşık saat 7ye kadar sürdü. Sonra sızmışım, 1-2 saat uyuyup uyandım her şey süt liman. Gündüz olunca hiç bi ağrım olmuyor bebek cok hareket bile etmiyor. Ne oluyorsa geceleri 😓 benzer şeyler yaşayan var mı? Ağrıya katlanıyorum ama özellikle uyuyamamak çıldırtıyor beni bütün gün kendime gelemiyorum

Günaydın kızlar. Yine sıfır uyku ile sabahı ettik 🥲 geceleri her ne oluyorsa ağrıdan, bebeğin hareketlerinden uyumam mümkün değil. Hele dün gece berbattı, bebek resmen ayaklarını kaburgalarıma dayayıp kendini aşağı doğru itiyor. O kadar yoğun bir baskı ve kasık ağrısı yaşıyorum ki anlatamam. O baskıyla 5 dk da bir çişe gitmem gerekiyor bir de 😅 bu böyle gece 1den yaklaşık saat 7ye kadar sürdü. Sonra sızmışım, 1-2 saat uyuyup uyandım her şey süt liman. Gündüz olunca hiç bi ağrım olmuyor bebek cok hareket bile etmiyor. Ne oluyorsa geceleri 😓 benzer şeyler yaşayan var mı? Ağrıya katlanıyorum ama özellikle uyuyamamak çıldırtıyor beni bütün gün kendime gelemiyorum
Benim de öyleydi gece olacak diye aklım çıkıyordu uyuyamıyordum
Kızım hala gece uyanık 😬😬

X