2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
Hay maşallah benim 15 20 dklik sağımda iki gogsumden en fazla 60 ml çıkıyor
Memede cok bekleyince fazla cıkıyor yoksa cok zaman geçmeden sağarsam bende de o civarlarda. Bazen gece kısa emiyor 10dk filan, o zaman sabaha kadar şişiyor sağınca da daha fazla cıkıyo bebiş boşaltmadığı için 🙈

Memede cok bekleyince fazla cıkıyor yoksa cok zaman geçmeden sağarsam bende de o civarlarda. Bazen gece kısa emiyor 10dk filan, o zaman sabaha kadar şişiyor sağınca da daha fazla cıkıyo bebiş boşaltmadığı için 🙈
Yok yavrum benim en fazla 60 ml 🤦‍♀️tahin helva beyaz dut vs deneyim bide . Belki coşar foşur foşur süt sağarım🤣🤣

Ya bizde aynı durumdayız altını alıyorum emziriyorum gazını çıkarıyorum uykuya dalsın diye biraz daha emziriyorum sonra yatağına yatırıyorum hemen uyanıyor😖 çok zorlanıyorum yatağına yatırınca neden uyanıyor bebekler bilen var mı tecrübeli anneler ?
bu yazdıklarım şikayet edilecek şeyler değilmiş onu anladım bebeğim hastalandı yoğun bakıma aldılar keşke iyi olsa evimizde olsa da hiç göğsümden inmese :KK43: çok üzgünüm..

16.günde bi sıkıntı var galiba bizimki de aynı dün 5 saat uyanıktı gece bugün de 4 saat oldu sürekli huzursuz memeyi vermezsem durmuyor.
Benim bebeğimde 16. gününde yoğun bakıma yatırıldı :KK43: hastanede bıraktım yavrumu kucağım boş geldim eve :KK43: çok üzgünüm.. Allah tüm yavrularımıza şifalar versin.. uyumaması, kucağımdan inince uyanması, sürekli emmek istemesi, yatağında uyumaması, gazının olması, sürekli ağmalası, vb. bunlar nimetmiş onu anladım :KK43:

bu yazdıklarım şikayet edilecek şeyler değilmiş onu anladım bebeğim hastalandı yoğun bakıma aldılar keşke iyi olsa evimizde olsa da hiç göğsümden inmese :KK43: çok üzgünüm..
Çok geçmiş olsun Rabbim tez zamanda şifasını versin kavuştursun sizi 🙏Peki noldu hastalığı nedir yavrucağın ?

Benim bebeğimde 16. gününde yoğun bakıma yatırıldı :KK43: hastanede bıraktım yavrumu kucağım boş geldim eve :KK43: çok üzgünüm.. Allah tüm yavrularımıza şifalar versin.. uyumaması, kucağımdan inince uyanması, sürekli emmek istemesi, yatağında uyumaması, gazının olması, sürekli ağmalası, vb. bunlar nimetmiş onu anladım :KK43:
Haklısın aslında şükredecek çok şeyi kaçırıyoruz. Allah yavruna acil şifalar versin inşallah 😔 neden yatırmak durumunda kaldınız

Canım çok geçmiş olsun noldu bebisine? En kısa zamanda sifa ile kavuşursun inşallah.üzüldüm 😞

Şikâyet konusuna gelince ben hamilelik döneminde de söylüyordum sağlıkla kavuşmaktan gerisi boş diye...Şimdi birşey demiyorum artık desek te başına gelmeyen anlamıyor...Hamileyken bir an önce doğuralım diye yırtınıyoruz doğunca vay uyumadı vay uykusuz kaldım vay memeden düşmüyor..Halbuki kuzucukların bir sağlık sorunu olduğu zaman hele ki yoğun bakımda olduğu zaman hele ki çaresiz bir hastalık varsa bütün bu konuşulanların utanılacak şeyler olduğunu kimse anlayamıyor...Insanoğlunun doğasında var kıymet bilmeme..

Canım çok geçmiş olsun noldu bebisine? En kısa zamanda sifa ile kavuşursun inşallah.üzüldüm 😞

Şikâyet konusuna gelince ben hamilelik döneminde de söylüyordum sağlıkla kavuşmaktan gerisi boş diye...Şimdi birşey demiyorum artık desek te başına gelmeyen anlamıyor...Hamileyken bir an önce doğuralım diye yırtınıyoruz doğunca vay uyumadı vay uykusuz kaldım vay memeden düşmüyor..Halbuki kuzucukların bir sağlık sorunu olduğu zaman hele ki yoğun bakımda olduğu zaman hele ki çaresiz bir hastalık varsa bütün bu konuşulanların utanılacak şeyler olduğunu kimse anlayamıyor...Insanoğlunun doğasında var kıymet bilmeme..
O kadar haklısın ki.. Kaç gündür oğlum sürekli memede ve artık canım yanıyo diye sikayetlenip ona emzik vermeye çalışıyorum. Vallahi tokat gibi çarptı bu yazdıkların, utandim şikayet ettiğim için. Rabbim bu günlerimizi aratmasın 🤲
Z zezesu çok geçmiş olsun canım, insallah hemen kavuşursunuz yavrunla. Çok dua edicem sizin için

Ben 2 numarasiyla basladim bebegim 2800 dogmustu suan 11 gunluk sizdirma falan yapmadi.memnunum
Ben de gece 2 numarasını kullandım sızdırma yapmadı, bugün gündüz yine 1 numara deneyeceğim eğer tekrar sızdırırsa artık 2’den devam, şu sızdırma olayları olana kadar çok memnundum ben hiç pişik falan yapmamıştı çünkü.

Kızlar oğlum ağlarken katılıyor nefessiz kalıyor bi kac saniye cok korkuyoruz o an napcağımızı bilemiyoruz yaşayan var mı bu durumu hiç bişey yokken birden ağlamaya başlıyor kucak istediği için
Kızımda oyle... Gazdan olduğunu tahmin ettik... Ki sanırım doğru tahmin etmişiz... Dün zinco damla verdik bu gece aglamadi çok şükür...

Gündüzleri 2 3 saatte bir emzirdikten sonra 40 ml mama ya da sagdigim süt. Geceleri genelde 4 saatte bir 50 ml.
Ben de bugün bu konuya baktım 1 aylık bebeklere genelde 60 -90ml diyorlar . Hatta neye dayanarak hesaplıyorlar bilmiyorum ama kilosu *56 kaç ml vermen gereken çıkıyormuş. Ornegin 3.650*56= 65 ml gibi. Biraz biraz cogaltacagim doymuyor bebe🤷‍♀️
Eğer doğru ise güzel bilgi🤲🤗

Kızlar tecrubeli anneler oğlum cok hızlı nefes alıp veriyor xok korkuyorum ya göbeği hızlı hızlı içine girip cıkıyor yarına randevu aldık normal mi böyle olması?😢

Ben de tutturmaya çalışınca çocuk agresiflesiyor ittiriyor beni de onu da yoruyor silikon ile emiyor ama az az ucum çıkmaya başladı bir göğsümde diğer göğsümde hiç uç yok 😔
Evet benim de öyle ama bebek doyuyorsa çok üzme kendini biraz daha büyüsün tekrar denersin

X