2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
Aynı şekilde ben de ne yapacağımı bilemez haldeyim. 3 farklı doktor karbonatlı suyla sil dedi emzirme danışmanları ve kendi araştırmalarım karbonatlı suyun çatlağı derinleştireceğini söylüyor. Biri yap biri yapma diyor hangisi doğru bilmiyorum. Bir doktor da baticon ile sil dedi sonra yıkamak gerekiyor tabi onu. Emzirme danışmanı da önerdi bunu ama günde bir iki kere dedi. Bir de sürekli açık tut diyor emzirme danışmanı hiçbir kalkanı önermiyor gümüş kapak, balmumu, avent. Kendin tişörtünü kes ve meme etrafına bir yükseltiyle açıkta bırak diyor. Ben asla geçmeyecek heralde bu çatlak diye düşünüyorum artık ya.
evet gümüş kapak kullanma dedi bana da emzirme danışmanı sanırım gümüş kapağı öneren yok bende anlamadm hiç kullanmıyorm o yzden boşuna almış olduk 🤷🏻‍♀️

Evet kesinlikle kuruyunca daha çok acıyor bence de. Yumuşak tutuyordum baştan bu nedenle ama yumuşak olunca çatladığını söylüyorlar. Her iki türlü de geçmedi bende zaten. Bir süre o göğsümü emzirmedim sadece sağdım o da geçirmedi. Şimdi ağlaya bağıra emzirmeye çalışıyorum.
Biraz dayan, sabret geçecek inşallah🌼

Kızlar 9aydır beklediğim an 18ocak 2021de kızımın sesini duyma ile başladı kilo alamıyor diye sezeryan oldum kordon dolanmış hep ... ilk doğumum 38.hafta 2600gram doğdu ipeğim ...sorun şu ki sezeryan ile sütün hemen gelmediğini kimse söylemedi asıl zor günlerim sonrA başladı ilk gün süt yetmeyince mama verdik 3.gün sarardı çocuğum şekeri düşmüş doktor her 2saatte emzirip mama vermemi söyledi sorun şu ki meme uçlarım kan içinde kaldı kabuk bağlıyor sonra onu koparıyor yine emzirirken ağlıyorum ayrıca en üzüldüğüm 9gün oldu SÜTÜM DOLU DOLU GELMEDİ moral olarak çöktüm artık sanırım ben annelik görevimi yapamayacağım süt Ne yapsam gelmiyor meme uçlarım işin garmastan verdiler ama bebeğim 10dk az emiyor okdr bile emse resmen ucu kopacak gibi oluyor....kızlar sütüm gelmezse diye hergün moralimi bozuyorum danışmandan emzirme tekniklerimi öğrendim eds yapın dedi ama o eds borusu mememi kesiyor resmen biberonla mama veriyoruz artık yıprandım moral kalmadı herkesin dolu dolu sütü geliyor sağsam süt çıkmıyor elle sağıyorum damla damla ...çok üzülüyorum gerçekten iyi anne olamadığımı düşünüyorum Ne yaralarım geçiyor Ne sütüm çoğalıyor az kaldı depresyona girmeme...
Cnm benim göğüs ucumda çökük c şeklinde tutturdu doktor yarada olmadı bu sefer diğerlerinde bebeğim kan içerdi resmen üç dört gün uğraştım c şeklinde tutmayı zor öğrendi ve tutuyo

Mochinin çok reklamı yapılıyor ve yorumlar hep reklam diye çok güvenemiyorum. Güvenilir kişilerin yorumları da hep akan sütü toplamada iyi olduğunu söylediler. Şimdi en başta sütün gelmesi,artması için kullanacağım için elektrikli mi alayım bilemedim. Bir de ilk bebeğim sütlü nuriye miyim sütsüz mü bilemiyorum🤷🏻‍♀️🙈😁
Memnın kalmanıza sevindim. İlk günlerde de mochiyi mi kullandınız elle mi sağdınız?
Hiç elle sağmadım daha doğrusu ilk günler yani kolostrumun geldiği günler sağmadım. Sütün arttığı günlerde sağmaya başladım. Mochi iyi cidden hatta ben göğsüm yara olduğu için bi süre birinden emziremedim o ara hastane tipi makina kiraladık onunla beceremedim yine mochiyle sağdım. Ama son günlerde tuhaf bi plastik kokusu var gibi geliyor gerçi annem yok dedi ama ben biraz hassasım koku konusunda onu da söyleyeyim yine de.

Yaram her defasında kalkıp kabuk bağlıyor süt ancak o emdiğinde doluyor her kremi deniyorum lansinoh fito garmasten bugün ayva çekirdeği yaptım gümüş kapak ısmarlayacağım Allahım diyorum Benin’de güldür bebeğimin rızkını yemeğini ver diye dua ediyorum 🙏🏻
Karabaş otu İbrahim Adnan Saraçoğlu beyin kürleri çok etkili diyo yaraya goguse

ay aynısını bana da dedi hep açıkta kalması gerekiyormş ben de evde pehlivan gibi dolaşıyorm 🤣🤣🤣 ama asla bitmedi ağrısı, ve bir gün acısına dayanamayıp emzirmek istemezsem diye korkuyorm, lansinoh da işe yaramıyor ağrısını almıyor mumsy natural diye bi krem buldm biraz pahalı ama acısını aldığı yazıyor onu denemek istiyorum son bir umut 😢
Ben de aynı durumdayım ya çok önerdiler garmastan pomad aldım bende ama yıkamak gerekiyor ona da çok üşendiğim için sürmüyorum. Geçecek diyolar ama koca yarık nasıl geçer ki bi süre sonra acısı hissedilmiyor heralde. Bi de ben açık da gezemiyorum sürekli damlıyo dolu da olsa boş da olsa sürekli pıt pıt akıyo kaslar mı gevşekmiş ne bi kaç gün öyle yatayım dedim yatak yorgan battı.
evet gümüş kapak kullanma dedi bana da emzirme danışmanı sanırım gümüş kapağı öneren yok bende anlamadm hiç kullanmıyorm o yzden boşuna almış olduk 🤷🏻‍♀️
Gümüş kapak başta iyiydi ama sonra sürekli nemli tuttuğu için bence de çok sağlıklı değil. Ama bazıları da çok memnun neye göre değişiyo bilmem.

Ben de aynı durumdayım ya çok önerdiler garmastan pomad aldım bende ama yıkamak gerekiyor ona da çok üşendiğim için sürmüyorum. Geçecek diyolar ama koca yarık nasıl geçer ki bi süre sonra acısı hissedilmiyor heralde. Bi de ben açık da gezemiyorum sürekli damlıyo dolu da olsa boş da olsa sürekli pıt pıt akıyo kaslar mı gevşekmiş ne bi kaç gün öyle yatayım dedim yatak yorgan battı.

Gümüş kapak başta iyiydi ama sonra sürekli nemli tuttuğu için bence de çok sağlıklı değil. Ama bazıları da çok memnun neye göre değişiyo bilmem.
Geçen gece ben de açık bırakıp yattım damla damla akmış her yere. Halbuki hiç aktığını görmemiştim öncesinde. Gümüş kapak ben de kullanıyodum düne kadar ama artık meme uçlarımı çok sıkıyor, küçük geliyo sanırım canım yaniyor onun yüzünden. İlk günden beri rahat ettirdi beni ama Allah var. Öyle aman aman yara yada acım olmadı çok şükür. Aventin kalkanindan almamıştım onu sipariş edicem onu kullanicam artık en azından hava almasını sağlıyo daha rahat sanırım

Merhaba kızlar 26 sat tarihim bende ocak annesiyim insallah 😍 yarın 5. Haftamız bitiyor
2 haftayı iple cekıyorum kalp ve kese için
Benim gibi sağ kasıgı ağrıyan varmı bacagıma belime vurur oldu 1 haftadır agrım var

ay aynısını bana da dedi hep açıkta kalması gerekiyormş ben de evde pehlivan gibi dolaşıyorm 🤣🤣🤣 ama asla bitmedi ağrısı, ve bir gün acısına dayanamayıp emzirmek istemezsem diye korkuyorm, lansinoh da işe yaramıyor ağrısını almıyor mumsy natural diye bi krem buldm biraz pahalı ama acısını aldığı yazıyor onu denemek istiyorum son bir umut 😢
Mumsy natural da aldım hatta ordan krem alınca danışmanlık hizmeti de veriyorlar. Ben sürdüm ama hiç işe yaramadı yine :KK43: acımayan meme de onu sürünce acımaya başladı anlamıyorum neden böyle ya :KK43:

Benim de yara olan göğsümden pıt pıt damlıyor sızıyor ya diğerinde öyle bir şey yok.

Mumsy natural da aldım hatta ordan krem alınca danışmanlık hizmeti de veriyorlar. Ben sürdüm ama hiç işe yaramadı yine :KK43: acımayan meme de onu sürünce acımaya başladı anlamıyorum neden böyle ya :KK43:
Aslında çok iyi bir krem ama neden ters etki yapmış ki çok mu yara oldu uçları ondan mı işe yaramadı. Ben o kremi doğum öncesi kullanmaya başladım yara olmasın diye doğum yapıncada her emrme sonrası sürdüm şükür yara olmadı.

Neden kullanmıyorsun gümüşü bence işe yarıyor içine biriken sütle uçları yumuşacık yapıyor
Bende en başta ya ne güzelmiş çok işe yaradı süper dedim hatta buraya bile yazdım ama sürekli sütün içine nemli kalınca fazlaca yumuşayıp daha yarılmaya sonrasında da enfeksiyona müsait duruma geldi. Şimdi ara ara takıyorum içinin nemlendiği farkedince çıkarıyorum hemen.
Bence göğüs yaralarının en önemli sebebi bebeğin tutamaması tam tutabildiktrn sonra yaralar da iyileşebilir ama bi türlü beceremiyoruz biz bu da bi döngü olarak devam ediyo.

Bende en başta ya ne güzelmiş çok işe yaradı süper dedim hatta buraya bile yazdım ama sürekli sütün içine nemli kalınca fazlaca yumuşayıp daha yarılmaya sonrasında da enfeksiyona müsait duruma geldi. Şimdi ara ara takıyorum içinin nemlendiği farkedince çıkarıyorum hemen.
Bence göğüs yaralarının en önemli sebebi bebeğin tutamaması tam tutabildiktrn sonra yaralar da iyileşebilir ama bi türlü beceremiyoruz biz bu da bi döngü olarak devam ediyo.

Eee bebeğin minicik ağzı var bnmde göğüs ucum çok büyük çocuk haliyle ısırıyor ben emzirme uzmanı ile evde görüştüm 2saat bana acını hissetme diyor hissedilmeyecek gibi değil Kalkan zeytinyağı garmAstan fito lansinoh gümüş kapak hiçbiri geçirmedi en son soğan koydum bnmkide yarıldı Ne yapıcam bilmiyorum

X