2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
Ağlamayı bilmiyo derler canım ama onun bi çaresi yok galiba ben yüzüne üflüyorum yada sırtına vuruyorım yavaşça . Bu arada anlattığın bütün belirtiler bizdede var 43 günlük olduk 40dan sonra düzelir dediler umut dünyası bekliyorum 🤣 eşimle ayrı yaşıyoruz bizde görev dolayısıyla birde kızım var 4.5 yaşında onunla ilgilenemiyorum annemlerdeyim evime geçemiyorum korkudan 😔
Allah sabır versin canım bide kücük cocugun var 😕 bende yüzüne üflüyorum o iyi geliyor gibi bakalım doktorda bişey demedi

Bizim dr 1 aylık olunca getirin dedi. Ama sağlık ocağı 15 günlük olunca getirin dedi. Ben de kararsizim götürüp götürmeme konusunda. Bi taraftan da kilo almış mi, yani doğum kilosunu yakalamış mi bakmak gerekiyor
Saglik ocagina gitmene gerek yok bence zaten kilo kontrolü tek yapiliyo bizim hemsire aradi kilosu nasil almis mi evet dedim bid3 bnm kanamami sordum yok dedim o kadar zten bir aylik oldugunda aşısı var mecbur gidilecek
Eki Görüntüle 2776995 dün geceden beri huzursuz cok aglıyor ıkınıyor sureklı ve bu sekılde kustu sapsarı sizce napmalıyım
Canm benmkide sari kusuyo bazen bu kdar sari olmasada o sütun yagli olsundandir bence rengi cunku sütümu sagiyom bazen boyle saridir

Günaydın herkese,
Bugün kontrolüm vardı. Baş ve karın çevresi iki hafta geri çıktı bebeğimin. Doktor perşembeye de randevu koydu. Perşembe ve pazartesi bakalım gelişme olmazsa tekrar konuşuruz dedi. Gelişme olmazsa haftaya alır diye düşünüyorum. Bu tarz bi durum yaşayan var mı? Veya duyan, fikri olan
Merhaba ben 21 haftalık gebeyim bebeğimin baş çevresi bir hafta geri çıktı. Çok telaşlandım buraya bakarken mesajınızı gördüm siz doğum yaptınız mı? Gerilik devam etti mi?

hepimizde aynı dertler.
uykuya dalamıyor, ağlıyor vs.
bizimki etrafı keşfetmeye başladı artık kucakta yüzü dışa dönük gezecek leydi. yatırdığımız an çıldırıyor ağlama krizlerine giriyor.
bu gece garip bir şey oldu. çığlık attı uykusunda
fırladık hemen baktık nefes alamıyor kuzum sırtına falan vurdum düzeldi ama şimdi de korkudan uyuyamıyorum ya yine olursa diye

hepimizde aynı dertler.
uykuya dalamıyor, ağlıyor vs.
bizimki etrafı keşfetmeye başladı artık kucakta yüzü dışa dönük gezecek leydi. yatırdığımız an çıldırıyor ağlama krizlerine giriyor.
bu gece garip bir şey oldu. çığlık attı uykusunda
fırladık hemen baktık nefes alamıyor kuzum sırtına falan vurdum düzeldi ama şimdi de korkudan uyuyamıyorum ya yine olursa diye
Aman Allah korusun hırıltı burun tıkanıklığı vs var mi? Benim kiz da bi kaçkere öyle yaptı ama gerisinde bastı ağlamayı. Daha yeni de baktım burun tıkalı zar zor nefes alıyor emerken tıkanıyor falan. aspiratör ile temizledim lakin hırıltı gerilerde pazartesi doktor kontrolünde serum fizyolojik uygulatip öğreneceğim. Rabbim sağlık sihhat versin evlatlarımıza🙏

Merhaba ben 21 haftalık gebeyim bebeğimin baş çevresi bir hafta geri çıktı. Çok telaşlandım buraya bakarken mesajınızı gördüm siz doğum yaptınız mı? Gerilik devam etti mi?
36 haftaya kadar kafa göbek çevre falan 1 hafta geri veya ileri çıkabiliyor. Bu normal, endişelenme hiç. Burda çok arkadaşımızın 2 hafta falan geri çıktığı oldu, sonra ileriye döndü falan.
Benim 36. Haftada gelişim durdu, durmasının nedeni de kordon kan akımı yavaşlamıştı. O yüzden 38de aldılar.

Bu gece bizim de hiç uykusuz geçti...
Göğsum hala ağrıyor , kabızlıktan dolayı popomun üzerine oturamiyorum oğlan da uyumadı 🤦
Kızlar bide 3. Gün kaka yapmadı bebegim , çiş var dolu dolu yapıyor bu sabah kaka da biraz sert gibi yapmış ama çok az sulu falan değil
Göğsum mastit oldu , emzirdim acaba ondan mı oldu acaba

Kızlar mastite lahana çok iyi geliyor. Önce sıcak uygulama yapıp masaj yapın göğse hatta eşiniz anneniz falan kim varsa iyice bastıra bastıra masaj yapsın evet malesef biraz acıyo sonra ya emzirin ya da sağın sütünüzü en son çiğ lahana yaprağını şişliklerin olduğu yere koyun bekletin ama en fazla 2 3 saat durmalıymış yoksa sütü azaltıyomuş. Biz dün uzun araştırmalarımız sonucu diğer göğsümü daha kötü olmaktan öyle kurtardık.

Özellikle gazlı bebek annelerine yazıyorum yüzüstü yatırmayı deneyin biraz faydası oluyo benimkide zor dalıyo ama bazen güzel uyuyo 😂

Eklentiler

• 030A60CB-8220-42BB-9057-2A94FA41D581.jpeg
    030A60CB-8220-42BB-9057-2A94FA41D581.jpeg
    69,4 KB · Görüntüleme: 70
X