2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
Boşver o zaman hehe de geç. Kötü niyeti yok demek, sadece bilgisiz. Bana da k.validem her geldiğinde mama ver diyor. Sütüm geldiği halde. Rabbim bu melekleri dünyaya getirip rızkını hiç vermez mi? Yalnız annede bir sağlık sorunu olursa psikolojik ya da fiziksel işte o zaman iyi ki mama var. Gece mama ver daha rahat uyur diyor. Ben uyanmaktan gocunmuyorum ki. Bu çocuğu istediysem sıka sıka uyanicam. Bana moral verecek adam lazım etrafimda. Insallah 1 ay kontrolünde iyi kilo almıştır da mama lafını unutur.
Öyle yapıyorum zaten insanlar psikolojik şiddet uygulamayı ne kadarda çok seviyorlar herkesin yakınında emin ol böyle insanlar var malesef benimde ilk zamanlar sütüm azdı bebeğim doymuyor du mama veriyordum günde iki defa ama çevremdeki çok bilmişler aman verme seni emmez yoksa mama şişirir çocuğu falan filan ama kimseyi dinlemedim valla çok şükür sütüm çoğaldı mamaya gerek kalmadı zaten

Öyle yapıyorum zaten insanlar psikolojik şiddet uygulamayı ne kadarda çok seviyorlar herkesin yakınında emin ol böyle insanlar var malesef benimde ilk zamanlar sütüm azdı bebeğim doymuyor du mama veriyordum günde iki defa ama çevremdeki çok bilmişler aman verme seni emmez yoksa mama şişirir çocuğu falan filan ama kimseyi dinlemedim valla çok şükür sütüm çoğaldı mamaya gerek kalmadı zaten
Mama verirsin sütün yetmiyor mu verme diye darlarlar vermezsin aç bu çocuk doymuyor diye darlarlar. Hiç bitmiyolar her yerdeler. Özellikle benim gibi acemi anneler için çok kafa karıştırıcılar ne kadar takmıyorum desem de insana sürekli kendini yetersiz hissettiriyolar

Bebeğe ayrı karışırlar anneye ayrı ben bu hamileliğimde 7 kilo aldım hamile olduğum bile pek belli olmuyodu göbeğim vardı sadece bi tane kendini bilmez sen nie kilo almıyosun bebekte zayıf olur nasıl hamilesin böyle hamile olmaz bilmem ne en son dedim yiyorum ama almıyorum yani sa na ne

Bebeğe ayrı karışırlar anneye ayrı ben bu hamileliğimde 7 kilo aldım hamile olduğum bile pek belli olmuyodu göbeğim vardı sadece bi tane kendini bilmez sen nie kilo almıyosun bebekte zayıf olur nasıl hamilesin böyle hamile olmaz bilmem ne en son dedim yiyorum ama almıyorum yani sa na ne
Kilo alsan bu sefer çok yemek çok şişmişsin derdi 👊

Kilo alsan bu sefer çok yemek çok şişmişsin derdi 👊
Aynen ilk hamileliğimde 27 kilo almıştım canım.Onda bu kadar kilo almıştın bunda nie böyle bilerek kilo almamak içinmi yapıyosun eşinmi istemiyo falan diodu aksine ekmeği çok tüketirim özellikle geceleri uyumadan önce mutlaka yerim yanii ama bünye meselesi

Mama verirsin sütün yetmiyor mu verme diye darlarlar vermezsin aç bu çocuk doymuyor diye darlarlar. Hiç bitmiyolar her yerdeler. Özellikle benim gibi acemi anneler için çok kafa karıştırıcılar ne kadar takmıyorum desem de insana sürekli kendini yetersiz hissettiriyolar
Bu insanlarda nedense en yakınımızdakiler psikolojik baskı uygulayacaklarına insana biraz moral motivasyon verseler birşey kaybetmezler

İnanki Aynı şeyi yaşadım biliyormusun ah ah hepimizin derdi bir malesef 🤷🏼‍♀️

Aynen ilk hamileliğimde 27 kilo almıştım canım.Onda bu kadar kilo almıştın bunda nie böyle bilerek kilo almamak içinmi yapıyosun eşinmi istemiyo falan diodu aksine ekmeği çok tüketirim özellikle geceleri uyumadan önce mutlaka yerim yanii ama bünye meselesi
Boşver herkes birşey söylüyor birde bunu yapan hemcinsimiz olunca daha fazla kızıyorum.... Çevremde yeni doğum yapmış arkadaşlsrima özellikle hep moral vermişimdir... Verirsin sağlıklı olun önemli olan o benim de hala 7 kilo fazlam var hiç umursamıyorum sütum daha önemli şuan 😇

Boşver herkes birşey söylüyor birde bunu yapan hemcinsimiz olunca daha fazla kızıyorum.... Çevremde yeni doğum yapmış arkadaşlsrima özellikle hep moral vermişimdir... Verirsin sağlıklı olun önemli olan o benim de hala 7 kilo fazlam var hiç umursamıyorum sütum daha önemli şuan 😇
Aynen canım bide onları takarsak vay halimize yanii😀

Kızlar mrb bende uzun süredir takip ediyorum sayfayı bir türlü fırsat bulup yazamadim benimde oğlum oldu 2 aylik suan 6 yasinda kizim var. Tecrübeli olsamda sanki herseyi unutmuş
Gibiyim .ben kizimi pek emziremedim cunku o zaman gelen giden cok fazla idi her kafadan bir ses cikti ve goguslerim cok yumuşadı herkes sutun yok dedi mamaya basladim ama cok büyük hata imis şunu anladım yumuşak göğüste sut daha iyi oluyor. Ve ben cok zayıfım göğüs yapımda pek yok . Covid döneminde kimse pek gelmediginden suan hersey yolunda ilk gün sezeryan oldugumdan sütüm yoktu kayinvalidem e aç mi kalacak bu cocuk dedi cok zoruma gitti kimse ac kalmaz mama denen bisey var dedim . Bu arada benim sütüm oyle saklayacağım kadar deil ancak doyuyor. Ama en buyuk yardimcim kuru incir ve dut kurusu kaynatip içmek oluyor .

Karnina vurdugum zaman bos davul srsi gibi geliyo iste o zaman anliyom gazi var karna masaj yapiyom sonra ayaklarla hareket ettirip cikariyom
Canim benki de oyle. Karni davul gibi ses cikarir hep. Masajla kolayina da cikarmaz gazini. O noktada zorlanirim esas..

X