2021 Şubat Anneleri

Bu Arada iki bebekle nasıl durumlar?? Benim oğlum yardımcı olmasa pertim de

Bir bebek 20 günde 800 gram aldıysa nasıl hala süt yetmediği mevzusu... şimdi hepimiz döküldük

Aynen ya seviye yerlerde! Benim bebek aşıdan etkilendi ya. Uykuda çığlıkla uyanıyor hafifte sıcak. İlk çocuğum hiç etkilenmemişti aşılardan. Artarsa calpol vereceğim artık
Bizimdi bugün verem yapıldı kaka yapamamanın verdiği huzursuzluğü aşı eklendi, uyuyamıyor 2 güne geçer inşallah

Amin amin inşallah, şimdi gene iyiyiz, bu ufaklıklar hareketlenince Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Bizimdi bugün verem yapıldı kaka yapamamanın verdiği huzursuzluğü aşı eklendi, uyuyamıyor 2 güne geçer inşallah
İnş hemen geçer. Benim ilk çocuğum çok uzun zaman kaka yapmazdı mama ve meme birlikte giderdik. Huzursuz olmayınca karışmazdık huzursuzlanınca yarım fitil verirdik. Her bebe farklı oluyormuş gerçekten

Bir memeyi kac dk emziriyorsunuz ve her seferinde iki memeyide emziriyormusunuz ???
Canım uzun uykudan kalkınca ikisini de emiyor.. Artik dk ya bakmiyorum kendisi birakiyor zaten doyunca..Bazen seninki gibi surekli ac gibi yapiyo veriyorum her istediginde bosaltiyor tabi süt bitiyor ama biliyorum ki tok..yine de meme isterse emzik verip sallayarak uyutuyorum yada evin icinde bebegin sirtini göğusume yaslayip evi turluyoruz.. durmazsa sallayarak geziyoruz..yani her aglamasi huysuzlugu aç demek degil bir sekilde oyalamaya calisiyiruz..sende surekli ac oldugunu düşünme, sürekli mama içtikçe hem midesi genişler.. hem gaz dolar çocuk ondan da rahatsız olur..her beslenme sonrası gazını çıkartıyor musun?

Biz daha 2. Ay aşımızı olmadık evde de calpol veya başka bir ateş düşürücü yok. Alsam mı evde dursa? Aşıdan önce içiriyormuş annem zamanında ama 30 sene önce tabi şimdi pek önerilmiyor. Öncesinde içiren var mı? Doktora sordınuz mu?

Evet çıkartıyorum ama ben gazi varkende emmek isteyince ac sanip surekli emzirdim yada mama verdim o da dahads gaz yapti ondan saaat başı uyanmaya başladı buyuk ihtimal anneme geldim Bugün ogleden sonra emzirdim yatirdim 1 saat 15 dk sonra geri uyandi anneme dedim evdede boleydi o dedi gazi var diye şimdi 2 saate çıkardım emzirmeyi yine bakalm bi iki gun burda yine durucam bol bol araştırmadayım sorunları anlamak ve biran once cozmek icin

Ya orda benim aklıma şey geldi abdestsiz bebek emzirilir mi emzirilmez mi diye soruyor acaba dedim
Yok canım ya o anlamda sormamıştı zaten kimse de cevap vermedi yani ben görünce bu kadar da değil demiştim . O niyetle sorsa zaten öğrenmek için bi daha yazardı.
Maşallah oğluna ne güzel yardım ediyor ilerde bu zamanları hatırlar anlatır kardeşine bizim zor geçiyor canım ya ikisi de bakım gerektiriyor büyüğü bide extra ilgi oyun istiyor bu arada 3 tane de diş çıkarıyor onun huysuzluğu var küçük de bu ara daha gazlı hep bi koşuşturma var evde eşimle yarim saat konuşamıyoruz çocuklarla ilgilenmekten . Ama canları sağolsun iyi olsunlarda bugünlerde geçer çok şükür tek olmaya da alıştık pandemiden dolayı kimseyi yardıma çağıramıyorum senin ne güzel paşa yardım ediyor bizimki de bez getiriyor kardeşine

Öncesinde önerilmiyor canım aşının etkisini azaltıcağı için. Sonrasında da ateş ve huzursuzluk varsa verin diyorlar . İlk oğlumda ateş olmadıkça vermemiştim bunda da haftaya aşımız var inşallah rahat atlatırız. İstersen al evde bulunsun

İnş hemen geçer. Benim ilk çocuğum çok uzun zaman kaka yapmazdı mama ve meme birlikte giderdik. Huzursuz olmayınca karışmazdık huzursuzlanınca yarım fitil verirdik. Her bebe farklı oluyormuş gerçekten
İnşallah, bende ilk oğlumda mama içine zeytinyağı damlatırdım, bundaspoposuna hafif zeytinyağı sünüyorum, hepsi ayrı hepsi melek

Canım her doktorun herkesin doğrusu ayri, benim mantığıma yatmıyor çoçuk ateşlenmeden ilaç vermek belki çıkmayacak zaten çok çıkmıyor genelde, sen al evde dursun

Bir bebek 20 günde 800 gram aldıysa nasıl hala süt yetmediği mevzusu... şimdi hepimiz döküldük
Mama verdik aralarda cunku ac ac agliyodu emzirdikten sonra 40 dk emzirsem bile gazi olmadığına emin oldugum zamnlarda ac ac agliyodu esimde böleymiş annesi anlatir emermis ustune mama yedirirlermis yinede doymazmis cok istahliyms ayrica kafama gore karar vermedim bunlara ben 40 Dk emzirdikten sonra hala ac diye taze anne olan ablam ve annem de anlayip hala ac mama verelim dediler hep ilk 2 hafta onlarla baktık bebege herşeye bilmeden yorum yapmak kolaybolabilir içini bilemezsiniz yazdiklarimi sorduklarımi laf olsun diye sormadim hicbi zaman

Canım ıslak mendili memene sürüp bebeğe verme sakin..illa hijyen istiyorsan bi de pamukcuk için karbonatlı şu yap içine de pamuk bas her emzirme öncesi onunla sil öyle ver memeni..

Öncesinde içirmiyorum, büyük oğullarımın hemşiresi çok donanımlı tecrübeliydi asla içirtmezdi ateşi 37,8i geçmeden. Ama evde bulunsun ilk gün çok huzursuzluk yaptı. Calpol ile rahatlayıp uyuyabildi.

Lütfen artık şubat annelerine yazmayı bırakır mısınız, şu an yazabildiğinize göre bebeğiniz ya uyuyor ya bakan biri var gidin uyuyun...

Lütfen artık şubat annelerine yazmayı bırakır mısınız, şu an yazabildiğinize göre bebeğiniz ya uyuyor ya bakan biri var gidin uyuyun...
Aha yeni bi probleme ışık tuttun, uyuyamıyordu ki

Hepimiz içimize atmışız meğer, ne çok biriktirmişiz

Kimisi öneriyor kimisi de vermeyin vücut dirensin diyor ben ikisine de içirmedim. İlkinde hiç ateşlenme olmadı ikincide de hala Yok şükür ama calpol aşıdan sonra hemen aldık eczaneden duruyor

Benim kız da öyle onu getir kızım bunu getir kızım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…