2021 Şubat Anneleri

Ben gün içinde işyerinde oturuyorum zaten eve gelip yemeğimi yapıyorum öyle kolay yemekte değil yani ne olursa yapmaya çalışıyorum neyse e çocuk var evde onla biraz oyna giydir yedir yatır falan haftaiçi şarjlı aletle yerleri süpürüyorum viledayla da almaya çalışıyorum haftada bir ,yerde kırıntı görünce direk elime ıslak mendil alıp eğilip alıyorum hemen tabi zaten çocuklu evde onu yapmam bunu yapmam olmuyor ama çamaşırımı eşim astı sağolsun ve bulaşıkları makinaya eşim attı o çıkarttı haftasonları 1 süpürge de ona açtırdım normal süpürgeyle yapamadım baştan beri kalça ağrım var yoksa onu da yapardım durum bu bizde de.
Bende esimden yardim aliyorum bazi seyler icin. Cocuk varsa oturamazsin canim zaten dgru.
Zaten cok oturmak iyi degil bence

Ben gün içinde işyerinde oturuyorum zaten eve gelip yemeğimi yapıyorum öyle kolay yemekte değil yani ne olursa yapmaya çalışıyorum neyse e çocuk var evde onla biraz oyna giydir yedir yatır falan haftaiçi şarjlı aletle yerleri süpürüyorum viledayla da almaya çalışıyorum haftada bir ,yerde kırıntı görünce direk elime ıslak mendil alıp eğilip alıyorum hemen tabi zaten çocuklu evde onu yapmam bunu yapmam olmuyor ama çamaşırımı eşim astı sağolsun ve bulaşıkları makinaya eşim attı o çıkarttı haftasonları 1 süpürge de ona açtırdım normal süpürgeyle yapamadım baştan beri kalça ağrım var yoksa onu da yapardım durum bu bizde de.
Çocuğu ve ağrı sızısı olmayana dert olmasın zaten. Zaten dönemimiz riskli şurada iki sancimiz olsa sırf meraktan gidemiyoruz doktora bu devirde bence yormamaliyiz kendimizi ...ben şarjlı süpürgeyle supuruyorum haftada toz alıyorum hafta da eşim büyük süpürgeyle süpürüyor. Her gün yemek yapıyoruz kızım sağ olsun hamur işi sever onu eksik etmeyiz tamam🤣 ama yine bol bol ağrım oluyor😌

Kızlar göbek deliği yada karnı ağrıyan varmı.. gaz gibi değilde böle patlayackmısım gibi . Biraz iş gördüm bugun ondan mo.. göbek deliğimde de ahrı hissediom dün kontolum vardı sormayı unuttum . Bşde nor alde 28+3 falanım sanrım 29+6 gözüktü ultrasonda. Basından beri ileri gözüküo erken döllenme sanırım.. SAT e göre olacak sezeryan değil mi?

Çocuğu ve ağrı sızısı olmayana dert olmasın zaten. Zaten dönemimiz riskli şurada iki sancimiz olsa sırf meraktan gidemiyoruz doktora bu devirde bence yormamaliyiz kendimizi ...ben şarjlı süpürgeyle supuruyorum haftada toz alıyorum hafta da eşim büyük süpürgeyle süpürüyor. Her gün yemek yapıyoruz kızım sağ olsun hamur işi sever onu eksik etmeyiz tamam🤣 ama yine bol bol ağrım oluyor😌
Bende aynı düşünüyorum valla canım riskli olmasak bile en ufak bi ağır işte hemen ağrı oluyor zaten bu zamanlarda risk durumu belli oluyor doktorum bana kendini çok yorma dedi bende elimden geleni yapıyorum ama evde 1.5 yasında bebek var onunla anca yemekle ortalığı düzeltmeyi yapabiliyorum fazlası için kendimi zorlamıyorum. Hastaneye de gidemiyosun bu zamanda iş iş diye kendimi paralayamam zamanında sağlıkla çocuğumu kucağıma alıyım da işi sonra da yaparım diye bakıyorum.
Kızlar göbek deliği yada karnı ağrıyan varmı.. gaz gibi değilde böle patlayackmısım gibi . Biraz iş gördüm bugun ondan mo.. göbek deliğimde de ahrı hissediom dün kontolum vardı sormayı unuttum . Bşde nor alde 28+3 falanım sanrım 29+6 gözüktü ultrasonda. Basından beri ileri gözüküo erken döllenme sanırım.. SAT e göre olacak sezeryan değil mi?
Sat a göre doğum oluyor genelde canım bu dönemlerde önde olabiliyor son haftalarda tam haftasini yakalıyorlar.

Aa kızlar bir arkadasa sordum göbek ve deliği agrısını direkt kabızmısın dedi evet iki gğndr kabızım sanırım ondan olmuş inşşalah bir zararı olmaz

Aa kızlar bir arkadasa sordum göbek ve deliği agrısını direkt kabızmısın dedi evet iki gğndr kabızım sanırım ondan olmuş inşşalah bir zararı olmaz
Bende aynı 🤦 ay içinde ya kabız ya ishalim. Günde ucu gecmiycek şekilde incir yiyorum iyiyim o ağrı azaldı🤲🏻

Bende hergün ev süpürüyorum yemek bulasık hepsini yapıyorım ama mesela dün evi silip süpürdüm bide evim dubleks 7 oda aksam kasıklarımda çok ağrı oldu. Bebeğin hakkına mı giriyorum sıkıntı mı oluyo diye üzüldüm, vicdan azabı çekiyorum
Ben salonun kapısını kilitledim odan çıkmış senin de sürekli kullanmadığını kilitle ev büyük olduğu için ağrın olur belin de ağrır ya eşin yardımcı olsun ya da dediğim gibi kilitle odaları doğuma kadar yapma

Bende hergün ev süpürüyorum yemek bulasık hepsini yapıyorım ama mesela dün evi silip süpürdüm bide evim dubleks 7 oda aksam kasıklarımda çok ağrı oldu. Bebeğin hakkına mı giriyorum sıkıntı mı oluyo diye üzüldüm, vicdan azabı çekiyorum
Ben hiç supurmuyorum eşim yapiyor sagolsun, riskli gebelik benimki. Ama ilk gebeligim riskli degildi yine yapmiyordum, kendinize dikkat edin yorulmayın o kadar. Yemeğimi yapıyorum, çocuğun uzaktan eğitimi, çamaşır, bulaşık bunlar işte. Çok da kafa yormuyorum açıkçası, ayağımı uzatıp güneşlenmek ve kitap okumak hep çalışırken yapmak isterdim. Şimdi izinde değerlendiriyorum, bebisler doğunca hem güneşe hem de uykuya hasret kalacağız bol bol depolayalım şimdiden

Bende aynı düşünüyorum valla canım riskli olmasak bile en ufak bi ağır işte hemen ağrı oluyor zaten bu zamanlarda risk durumu belli oluyor doktorum bana kendini çok yorma dedi bende elimden geleni yapıyorum ama evde 1.5 yasında bebek var onunla anca yemekle ortalığı düzeltmeyi yapabiliyorum fazlası için kendimi zorlamıyorum. Hastaneye de gidemiyosun bu zamanda iş iş diye kendimi paralayamam zamanında sağlıkla çocuğumu kucağıma alıyım da işi sonra da yaparım diye bakıyorum.

Sat a göre doğum oluyor genelde canım bu dönemlerde önde olabiliyor son haftalarda tam haftasini yakalıyorlar.
Aynen şu dönem riskli olunca dr a da gidilmiyor. Ben cumartesiye randevu aldım 5 hafta oldu gitmeyeli, bebeğinin yüzünü çok merak ediyorum. Yüzünü en son 23 gaftslikken görmüştük. dr raporluydu covidden.. teşhis konali 3 hafta olacak negatiftir inşallah.

Valla mantık konusu tartışılır. Çoğu ebe bunlardan öneriyor artık özellikle korona zamanı hastanede emziremediğinde. Pahalı konusunda sonuna kadar haklısınız. 720 TL aşırı pahalı ama bu ülkemizde pahalı olan bi durum. Misal joie sallanabilir ana kucağı ülkemizde 2.299tl en ucuzu 1.499 TL Almanya’da 149euro. Ve inanın benim gördüğüm çoğu anne biberon kullanıyor. Tabi adetler değişik bizde böyle onlarda öyle
Canım 2016 yılında ilave gümrük vergisi geldi bebek ürünlerine hepsi iki katina cıktı. Ondan öncesinde hem döviz kuru düşüktü hem de vergi yoktu ucuzdu. Millet nasıl alıyor anlamıyorum, instagramda çok alışveriş yapanlar var herhalde ayda 30-40 bin gelirleri var...

Aynen şu dönem riskli olunca dr a da gidilmiyor. Ben cumartesiye randevu aldım 5 hafta oldu gitmeyeli, bebeğinin yüzünü çok merak ediyorum. Yüzünü en son 23 gaftslikken görmüştük. dr raporluydu covidden.. teşhis konali 3 hafta olacak negatiftir inşallah.
Risk yoksa yapılır denilmiş ama risk aniden olabiliyor bu dönemlerde dikkat etmek lazım diye düşünüyorum zor zamanlar hayırlısıyla zamanında doguralim da isimizi yaparız. Doktorun da iyileşmiştir yoksa hasta kabul etmez ama sen yinede 2 kat maske tak bende artık öyle yapicam.

Hm anladım peki günlük ölçümleriniz nasıl çıkıyor
Benim açlık 80-85 gibi çıkıyor, tokluk 95-120 arası değişiyor yediklerime göre. Devamlı ölçtüm ilk 1 hafta ve 1 kilo verdim. Şimdiyse arada ölçüyorum her öğünde değil.Arada kaçamak yaptım ama çok az. Genelde ara öğünde yaptım kaçamağı. Ana öğünlerde abartmıyorum. Az yiyince mide de rahat ediyor

Risk yoksa yapılır denilmiş ama risk aniden olabiliyor bu dönemlerde dikkat etmek lazım diye düşünüyorum zor zamanlar hayırlısıyla zamanında doguralim da isimizi yaparız. Doktorun da iyileşmiştir yoksa hasta kabul etmez ama sen yinede 2 kat maske tak bende artık öyle yapicam.
Evet cnm maske hep 2 kat taktım bir de siperlik takıyorum, hayırlısıyla inşallah

Haklısın cnm tamamen çocuk belirliyormuş böyle şeyleri🙃 öğrendim artık. Umarım akıllı olur ve annesinin binbir kavgayla aldığı beşiğinde uyur😁😇 bende yaza ayırırım inşallah🤲 çnkü yatak odasından komidinlerimi çıkardım beşiği koyduk resmen odada yer kalmadı oda üstüme geliyor. 😱pandemi de yeni eve taşınamayacağımız için, Bir ara salonu yatak odası mı yapsak dedim eşime.😇

Diğer sokağa çıkma yasaklarında sıkıntı olmamıştı önceden alınan hastane randevuları olduğu için. Ki zaten hamilesiniz hastaneye kontrole gidiyorum. En kötü ağrım bar fln derseniz sıkıntı olmaz. O yüzden dert etmeyin ama hastanenize bir sorun kızlar.

Kızlar doktorlarınızdan 32 çalışamaz raporunu 2-3 gün önce veren/verecek olan var mı?
Zor bir şey değil diye biliyorum sat yazmıyor o raporda bildiğim kadarıyla. Benimki veremem diye tutturdu deli ediyor beni 😡😭
Benim de 32+0 cuma gününe geliyor. Ben de pazartesi verse daha iyi olur doğum sonrasında atar diyorum. Cuma çok kayıp bir gün çünkü haftasonu giriyor zaten

Kesinlikle gerekli mi bilmiyorum. Eskiden evde doğumlarda bıçak maskasla kesiler oluyormuş. Onların da ne derece temiz oldukları belli değilmiş paslı da olabiliyormuş tabi ki. Yaptırmadım ben de.
Ben de dr a sordum ve yaptırmadım bu sefer. Aile hekimliğine fln gitmek istemedim covidden ötürü

Son düzenleme:
X