2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Bende kimyon çayı vermeyi düşünüyorum ya şimdi okudum yazınızı 40 günlük oldu ama durduramıyorum ağrıdan ağlıyor uyumuyor battanıye de sallıyoz artık Çatlıcak çocuğum ya sapıttım. Kimyon çayına devam ettiniz mi iyi geldi mi
Malesef yetersiz kaldı ama bir kaç gün düzenli kullanamadim çünkü çok zorladı beni sab simplex gaz damlası aldım onu kullaniyorum şimdi baya faydası oldu

Merhaba Hanımlar.5 Temmuzda doğum yapmıştım..Bebegimin 1.ay aşısını yaptırdık biraz önce.Kilo ve boyuna da bakıldı.Kilosu az dedi hemşire.3500 doğmuştu.4100 olmuş.
Sürekli emziriyorum ama yetmiyor demekki.Sağ göğüs ucum geride biraz.Ondan da pek emmiyor sağı.
Bide çok az uyuyor, emerken uyuyakalıyor sürekli.Birakinca 5 dk sonra uyanıyor.
Döngü bu şekilde...
Kilo alması ve uyuması için ne yapabilirim sizce?
Canim abartmis hemsire benim ebem dedi ki 600 gr almis bebegin 500 gr ustune cok iyi diyoruz dedi

Benim oğlumun sarılık değeri 14,6 çıkmıştı. 17 üstünü hastaneye yatırıyoruz, serum tedavisi uyguluyoruz demişti doktor. Biz 3 gece evde odanın ışığını da açtık, bebeğimizi beyaz floresan lamba altında 3 saat yatırdık, 2 saat floresanı kapattık vücudu dinlendi, sonra 3 saat daha floresan altında uyuttuk.. Doktor fitil vermişti, günde yarım olarak onu kullandık. Doktorun demesiyle mamaya tekrar başladık ve ben sürekli emzirmeye çalıştım. 3 gün sonra tekrar tahlil yapıldı, 14,6 dan 8,2 ye düşmüştü.Şükür şu an sarılık yok gibi. Bebeğinizi doktor boşuna yatırmış hastaneye. Tedavisini evde siz yapabilirdiniz . Kıyamam ben ona minicik yavru. Allah şifa versin inşallah 🙏🏻🙏🏻

Sarılık oldu hastaneye geri döndük yatışa 😭
Cnm üzülme hemen düşer merak etme
Geçmiş olsun

El kadar bebeyle nasıl yürüyelim canım 😟 birkaç ay sonra başlarım artık. Korse giymeye başlayacağım akşam serinliği düşünce . O biraz etki eder herhalde
Bu korse olayı gerçekten işe yarıormudur acaba

Sarılık düşüyor kızlar herkese cevap veremedim uyandırmayı beceremediğim için çok stres oldum evde kalsaydık bu kadar besleyemezdim şimdi sütümü sağıp meme emerken yandan şırınga da veriyorum anca içmesi gerektiği kadar içiyor

X