2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Bnm kesem 4+2de karindan ultrasonla kese cok net gorldu hatta dr suradaki ince cizgi gibi gorunende yolk kesen 15 gun sonra gel kalp atsini dinleyelm dedi devlet hastnesindede bi dr a gttim o zmnda 5+4 günlüktü duyulmadi kalp atsi bklm yarin kendi doktoruma gtcem bklm nolck
Hayırlısı olsun cnm hakkimizda

Bnm kesem 4+2de karindan ultrasonla kese cok net gorldu hatta dr suradaki ince cizgi gibi gorunende yolk kesen 15 gun sonra gel kalp atsini dinleyelm dedi devlet hastnesindede bi dr a gttim o zmnda 5+4 günlüktü duyulmadi kalp atsi bklm yarin kendi doktoruma gtcem bklm nolck
Hayırlı olsun inşallah dün bir arkadaş konuştum kese görmeye gitmiş sonra tmm 3 ay sonra gitmiş şuan doğuma hazırlanıyor biz sadece panik yapıyoruz kendimize

Bn beta olcturmedim hic gbelimi ogrenmk icin olctrdum bide 2 gun sonra saglik ocaginda olctrdum o zmn 1826 idi sonrada hic olctrmedm 17 gun once bkildi en son

Bn beta olcturmedim hic gbelimi ogrenmk icin olctrdum bide 2 gun sonra saglik ocaginda olctrdum o zmn 1826 idi sonrada hic olctrmedm 17 gun once bkildi e
Hayırlı olsun inşallah dün bir arkadaş konuştum kese görmeye gitmiş sonra tmm 3 ay sonra gitmiş şuan doğuma hazırlanıyor biz sadece panik yapıyoruz kendimize
Panik ypiyrum evd fazlası var eksigi yok

Merhaba arkadaşlar herkese gebelik 6. Haftada gebelik kesenizin boyu ve crl biz kaçtı acaba??

Evet ama biraz karışık. 36 haftada 3 santim açılmam oldu. 37 kadar dikkatli olmam söylendi sonra özel hastane olduğu için hafta sonu doğum olursa nöbetçi bakacak ben gelemem dedi. Doktorum bu sebeple suni sancı verdi 37 haftalıkken doğurdum. ama şuan ki aklım olsa asla kabul etmezdim. Ne zaman gelmek istiyorsa o zaman gelsin. Suni sancıya hiç gerek yoktu.
Sırf kendini düşünmüş doktor demekki açılman olması çok normalmiş yoksa hatta kendi suyun gelerek olsaymış keşke olsun sağlıklısınız ikinizde önemli olan o. Yoksa her doğumda içimize sinmeyen birşeyler hepimiz yaşıyoruz malesef

normal sakın endişe edip kendinizi üzmeyin:) herkesin artışı veya değeri aynı olacak diye birşey yok:) akıntı olmaması daha iyi. dinlenin bol bol.
Çok stres yaptım işte ya....meğer bende istiyormuşum 3.çocuğu

Iyi cnm ama yat belin ağrıyorsa dinlenmek lazim
Evet dinlenmek lazım da.. Benim biraz zor o işler... Bakalım elimden geldiği kadar dinlenmeye çalışıcam.

Beynim allak bullak oldu bazi sitelerdeki yazida su sekilde kese goruldukten 10 gun sonra kalp atsi duyulur dio kalp atsi duyulunca embriyo da goruluyo dio

Çok güzel artmış. Ağrılar hepimizde oluyor canım. Yat dinlen

benim de ilk gebeliğimde kalbi atmadı aldılar 6buçuk haftalıkken:KK43: şu an da 6 haftalığım korkuyla geçiyor günlerim. yarın kalo atışını duyabilmek umuduyla doktoruma gidicez. sizin en yakın beta hcg ölçümünüz ne zamandı? benim artışlar şöle:
22.10.2020 --- 878

28.10.2020 --- 5.900

04.11.2020 --- 16.870

10.11.2020 --- 34.900 BUGÜN YANİ normal mi bilemiyorum endişeliyim.

Benim en son 234 çıkmıştı daha gitmedim doktora acaba artmismidir.surekli düşünüyorum valla .karamsar da olmak istemiyorum

Kızlar az önce bir post okudum. 8+1kalp atışı yok diye başlığı var.
9 sayfanın tamamını okudum merak ettiğim için... Her hafta moral bozukluğu ile dönmüş doktordan.. Bebek var kalp atışı yok... Ve artık umudunu kaybedecekken 9 hafta dolduğunda duymuşlar kalp atışını.....

Çok stres yaptım işte ya....meğer bende istiyormuşum 3.çocuğu

Evet dinlenmek lazım da.. Benim biraz zor o işler... Bakalım elimden geldiği kadar dinlenmeye çalışıcam.

Kızlar az önce bir post okudum. 8+1kalp atışı yok diye başlığı var.
9 sayfanın tamamını okudum merak ettiğim için... Her hafta moral bozukluğu ile dönmüş doktordan.. Bebek var kalp atışı yok... Ve artık umudunu kaybedecekken 9 hafta dolduğunda duymuşlar kalp atışını.....
Işte rabbimin mucizesi ol derse olur olma derse olmaz

Betaya baktrsam mi acaba yani mesela beta 40.000 olunca kalp atsi duyuluyodur ortalama ama bnm 37.000 dir randevuyu bir kac gun sonraya ertelesem beklesem mi die dusunuyorum bi baglantsi var midir ki bu konuda hic bi bilgim yok digerlerindede simdiki gibi 1 veya 2 kez beta bktrmstim

Betaya baktrsam mi acaba yani mesela beta 40.000 olunca kalp atsi duyuluyodur ortalama ama bnm 37.000 dir randevuyu bir kac gun sonraya ertelesem beklesem mi die dusunuyorum bi baglantsi var midir ki bu konuda hic bi bilgim yok digerlerindede simdiki gibi 1 veya 2 kez beta bktrmstim
Benim 5 Kasım'da 2000 ne çıkmıştı keseyi gördük, bugünde 6+2 kalp atışını ve bebeği gördüm inşallah sende duyarsın bı sıkıntı olmadan

Sırf kendini düşünmüş doktor demekki açılman olması çok normalmiş yoksa hatta kendi suyun gelerek olsaymış keşke olsun sağlıklısınız ikinizde önemli olan o. Yoksa her doğumda içimize sinmeyen birşeyler hepimiz yaşıyoruz malesef
Aynen öyle. Ama çok şükür sonucu güzel oldu ❤

X