2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
😂😂 aynen vala bende oyle yaptım bezi islak mendili agız bezi bir sürü ufak tefek seyler annin bebegin ayri ihtiyaci yengem o yüzden ilk onun malzemelerini hazirla dedi 😂
Evet bebeğin ihtiyaçları daha çok doğru diyorsun. Onunkini aradan çıkarıp kendimizi rahat hazırlarız🤭

Evet ilk canim ben ilk ogrendigimde gri beyaz yıldızlı bi takim aldım erkek de olur kizda 5li bi müslin bezi havlusunu aldım corap aldım iki tane bayz ve gri bi tanede sarı battaniye aldım 😂
İyi yapmışsın canım insan görünce dayanamıyo valla 😄 diyorum ya kızımdan kalma bi dolu kıyafeti var ama görsen her siteden bi dünya şey favladım 😄 ama ara renkler alman iyi olmuş.senin bebişin cinsiyeti neydi öğrenmişmiydin

Benimki suan göbek altında tekmeliyo canım bazen bende baya kasıkta his ediyorum ayakları oraya geliyo galiba 😊
Sağol canım bence de öyledir inşallah güzel düşünelim güzel olsun 🥰
Benimkilerin yerleri dar çok şekil degistiremiyorlar o yüzden hep aynı yerde hissediyorum. Seninkinin yeri nispeten daha geniş içerde rahat rahat döner annesi artık her yerde hissedebilirsin😍
Aynen sorma at koşturabilir 🙈 Seninkiler de canları sıkılmayacak ne güzel 😍🧿

Evet bebeğin ihtiyaçları daha çok doğru diyorsun. Onunkini aradan çıkarıp kendimizi rahat hazırlarız🤭
Aynen o yüzden 3 hafta sonra bebek icin ne gerekiyorsa çantaya koymak icin hepsini alcam bakalım artık hayırlısı olsun 😊
Annemlerde almış birseyler örüyorda örgü konusunda bende yaptım bi hırka bi yelek iki patik annemde k.v dede yapmış bakalım artık zaten ilk 3 ay cok birsey almayı düşünmuyorum ama yengemin kızıda çok kustu evdekileri zor yetistiriyorduk sürekli kustugu icin ıslanıyor kokuyor üstleri genelde alt kalıyor temiz 😂 kararsızım

İyi yapmışsın canım insan görünce dayanamıyo valla 😄 diyorum ya kızımdan kalma bi dolu kıyafeti var ama görsen her siteden bi dünya şey favladım 😄 ama ara renkler alman iyi olmuş.senin bebişin cinsiyeti neydi öğrenmişmiydin
Iki kere erkek dedi bu sefer gitmemde gördüm pipiyi 😂😂 kesin erkek dedi ayrıntılıda bakalım ne cıkcak onuda bu haftalarda yaptırmam gerekmis ama gittigim hastanede yok devlete bakcam orada da yoksa cevre illere gideriz artık onu yaptırmayı cok istiyorum benim yaşadıgım yer hastane konusunda cok eksik mr daha yeni bu sene geldi

Kızlar cuma günü bime bebek ürünleri geliyor müslinler, welsoft battaniyeler, bebek bakım çantaları falan çok uygun.
Müslinlere göz koydum kacırmak isyemiyorum siz de bi bakin isterseniz🥰
Aynen bende gördüm ve müslin cok iyi uygun bi ara yine gelmişti oradan aldım bime gelem ürünlerden yigenime aldık gayet güzel bozulmadıda takımları olsun battaniyesi olsun bozulmadı yani yep yeni duruyor 6 aylık bide bizimkisi dediğim gibi cok kustu ve altini acarken büyük tuvaletini actıktan sonra yapiyordu battaniyesinide cok yıkandı yıpranmadı

Iki kere erkek dedi bu sefer gitmemde gördüm pipiyi 😂😂 kesin erkek dedi ayrıntılıda bakalım ne cıkcak onuda bu haftalarda yaptırmam gerekmis ama gittigim hastanede yok devlete bakcam orada da yoksa cevre illere gideriz artık onu yaptırmayı cok istiyorum benim yaşadıgım yer hastane konusunda cok eksik mr daha yeni bu sene geldi
En azından bi kız bi erkek dememiş ben 3 doktora gittim 2si kız 1i erkek dedi en son gittiğim kız dedi diye kızdır diye düşünüyorum.ayrıntılıda değişirse bilemicem 🤷🏻‍♀️ ocak ayında arkadaşım doğum yaptı o başka bi şehirde yaşıyor onada 7.ayında bile bi erkek bi kız dediler ozmana gelinceye kadar kaç doktor değiştirdi biri erkek dese diğeri kız dedi o da belirsizlik yaşadığı için hep unisex bebek kıyafetleri aldı 8.ayına doğru erkek olduğu kesinleşti öylelikle annesi ablası erkek bebek kıyafetleri aldı

Aynen o yüzden 3 hafta sonra bebek icin ne gerekiyorsa çantaya koymak icin hepsini alcam bakalım artık hayırlısı olsun 😊
Annemlerde almış birseyler örüyorda örgü konusunda bende yaptım bi hırka bi yelek iki patik annemde k.v dede yapmış bakalım artık zaten ilk 3 ay cok birsey almayı düşünmuyorum ama yengemin kızıda çok kustu evdekileri zor yetistiriyorduk sürekli kustugu icin ıslanıyor kokuyor üstleri genelde alt kalıyor temiz 😂 kararsızım
Bi de o var dimi ağız bezi yetmiyor demek ki sadece

En son 22 ocakta gitmiştim ben sonra eşimden gizli farklı bir hastaneye gittim bebeğimi göremedim bile 😩 ve 13 martta gidicem kendi doktoruma 🥺 bu ay maddi açıdan sıkıştığımız için erteledim 1 ay doktorumu toplamda kendi doktoruma 2 ay gitmemiş oluyorum yani 😔
Sağlık olsun cnm. Görürüz inşallah bizde bebislerimizi. Bende 1 ay oldu görmeyeli
Herkese selamlar bebegimi gordum geldim 😍hersey yolundaydi 265 gr olmus teyzeleri😍
Kız benden sonra sen iki kere gittin ne çok randevu veriyorlar. Ben en son 1 ay önce gittim.
İnsallah haftaya bebisim göreceğim

Merhaba kaçıncı haftada yaptırdın canım bu şeker testini. Belirtiler neler acaba şüpheleniyorum kendimden çok şık idrara çıkma ve ağız kuruluğu yaşıyorum bazen baş ağrısı da yaşıyorum
Benim oncekilerde oldugu icin zaten doktor idrar tahlillerinde bakiyor idrarda glikoz var mi diye. Arada ben de evde olcuyordum ve yuksek cikiyordu bazen oyle istedim. Siz de konusursaniz doktorunuzla belki erkenden yapabilir. 14. Haftada oldum testi. Diger kizimda 12. Haftada olmustim 😩

Benim oncekilerde oldugu icin zaten doktor idrar tahlillerinde bakiyor idrarda glikoz var mi diye. Arada ben de evde olcuyordum ve yuksek cikiyordu bazen oyle istedim. Siz de konusursaniz doktorunuzla belki erkenden yapabilir. 14. Haftada oldum testi. Diger kizimda 12. Haftada olmustim 😩
Yaa çok geçmiş olsun canım çok duyuyoruz artık yaygınlaştı ben de ondan korkuyorum. İdrarda bakilmisti protein ve glukoz çıkmamıştı kanda baktırmak için gittim sağlık ocağı sağolsun şeker hariç herşeye bakmış ne yapalım beslenme düzeni çok önemli Allah'ın izniyle ilkinde atlatmışsin bunda da düzenli kontrol altında gider🙏

X