2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Selam anneler nasilsiniz ben gireniyorum ya 3 cocuk bide ise basladim ayrica dersler online die derslerede giriorum bide staj yapma ihtimalim var cook yogunum yani 🙂Ve bu kosusturmacada sutum azaldi bitmeye yaklasti kizim gundz beni hic emmio diebilirm.Bende sagamaiorum pek geceleri emio oda 1 veya 2 kere.Dun gece yatarken emzrdim sonra 4 de emzrdm bide 7 de emzrdim sonra sagyim dedim hic abartsz 1 damla cikti tek gogsmu hic emzrmedgm halde 😭Sutum.icin ne kullana bilirim ya valla yardim edin ramazdada oruc tutarsam tamamen bitecek ya.Bestlak damla kullndim ama tam duzenli kullanamadm.Humananin stil tee sini onerdi ebe ama nette 450 falan eczanelerde tukenmis.
Canim humana harici hipp mamsel hunnap markalarinin da stil tee ürünü mevcut. Ben humana bulamadimmi onlari alıyorm.sutun en önemli arttiricisi su biliyorsun bol su tüketimi gerekiyor. Tahin helvasi hurma bunlarida tuket bol.bol

Selam anneler nasilsiniz ben gireniyorum ya 3 cocuk bide ise basladim ayrica dersler online die derslerede giriorum bide staj yapma ihtimalim var cook yogunum yani 🙂Ve bu kosusturmacada sutum azaldi bitmeye yaklasti kizim gundz beni hic emmio diebilirm.Bende sagamaiorum pek geceleri emio oda 1 veya 2 kere.Dun gece yatarken emzrdim sonra 4 de emzrdm bide 7 de emzrdim sonra sagyim dedim hic abartsz 1 damla cikti tek gogsmu hic emzrmedgm halde 😭Sutum.icin ne kullana bilirim ya valla yardim edin ramazdada oruc tutarsam tamamen bitecek ya.Bestlak damla kullndim ama tam duzenli kullanamadm.Humananin stil tee sini onerdi ebe ama nette 450 falan eczanelerde tukenmis.
E bebekten 110tl gibi bir fiyata almistim en son oraya bakin bence

Kızlar bebislere şu icirmeye başlayan var mı benim bebik idrar yolu enfeksiynu olmuş doktor iğne verdi birde bol su icir dedi 🙄 birde sünnet yaptırıp bu illetten kurtulan var mı 😔

göz muayenesi için göz doktorundan randevu alıcaz
Doktorumuz önce çok gerekli dedi sonra gerek yok dedi kararsız sanırım kendileri biraz
Sizin doktorlar ne diyor gittiniz mi 3 aylıkken göz muayenesine

Doktorumuz önce çok gerekli dedi sonra gerek yok dedi kararsız sanırım kendileri biraz
Biz geçen hafta gittik zaten sağlık ocağı da sürekli sordu götürdünüz mü diye. Gözün tüm herşeyi oluşmuş mu diye bakıyorlar bence götürün işditme testi kadar önemli birşey bu.

Kızlar bebislere şu icirmeye başlayan var mı benim bebik idrar yolu enfeksiynu olmuş doktor iğne verdi birde bol su icir dedi 🙄 birde sünnet yaptırıp bu illetten kurtulan var mı 😔
Anne sütü alıyorsa hiç gerek yok ben vermedim vermem de. Havalar çok ısındığında veririm ancak

Kızlar bebişlere su veriyor musunuz ben hiç vermedim vermeli miyim
Anne sütü aldığı için doktor vermiyor. Bir de anne sütü alan bebeklerde dillerinin üstünde oluşan beyaz katmanın su nedeniyle kaybolmasının bağışıklıklarını nasıl düşürdüğünü anlatan bi video da vardı.

Solgar b12 hapı var çok arttırıyor benim sütümü ama düzenli kullanıyorum

Kızlar instagramda video izlerken denk gelmişti
3 aylık bebekleri ellerinden tutup kaldırmaya çalıştığınızda ( yatarken) başlarını tutabilmeleri gerekirmiş , ben dün denedim ama başı biraz arkaya doğru gitti yani tam tutamadı
Siz denedinizmi hiç ya da bileniniz varmı ?
Bu aylarda ne yapması gerekir bebişlerimizin
Mesela benimki henüz tutmaya başlamadı bişeyleri
Sadece auuuu ,uuuu sesler çıkarıyor 🙈😀
3 ayliken doktor kontrolüne gittiğimizde doktor kendisi yapmıştı tutup ellerinden kaldirdi oturur vaziyette tuttu sorun yok dedi.kafasini tutmuştu.tabi her bebeğin gelişimi farklı yüz üstü egzersizlerini bol yaptırabilirsiniz ben ağlayınca dek tutuyordum buda Max 5 10 dk oluyordu.cok yüz üstu durmak istemezse kucağınıza o pozisyonda tutun ayakta mesela başını tutmasını öğrenir kasları gelişir.ayrica göğsünüze dede o pozisyonda siz arkanıza yaslanırken tutabilirsiniz.

Anne sütü aldığı için doktor vermiyor. Bir de anne sütü alan bebeklerde dillerinin üstünde oluşan beyaz katmanın su nedeniyle kaybolmasının bağışıklıklarını nasıl düşürdüğünü anlatan bi video da vardı.
Aa gerçekten mi hiç bilmiyordum ben anne sütü içindeki su yeterli olur diye biliyordum ama sağlık açısındanda demek çok önemliymiş o zaman hiç vermeyim su çok teşekkür ederim bilgi için

Bize bi şey çıkacağını sanmam ana bi muaneye götürün dedi perşembe günü gidicez bizde göz doktoruna 3 ay 20 günlük olucak

Kızlar merhaba. Ben rota virüs aşısının tarihini geçirmişim. Sağlık ocağı hiç bilgilendirmedi beni. çocuk doktorum getirin bugün yapalım dedi. 3 ay 15 günlüğe kadar yaptırılıyormuş bebeğim 2 ay 19 günlük. Bilginiz var mı bu konuda? Herkes yaptırdı mı bu aşıyı?

Kızlar merhaba. Ben rota virüs aşısının tarihini geçirmişim. Sağlık ocağı hiç bilgilendirmedi beni. çocuk doktorum getirin bugün yapalım dedi. 3 ay 15 günlüğe kadar yaptırılıyormuş bebeğim 2 ay 19 günlük. Bilginiz var mı bu konuda? Herkes yaptırdı mı bu aşıyı?
Ben 2.ay olduğu gün, diğer aşılarla birlikte yaptırdım. Önemli bir aşı, doktorumuz önerdi yaptırmamızı. Özellikle kreşe başladığında ya da park gibi oyun alanlarından başka çocuklardan geçebilen bir hastalık. Aşı hastaneye yatmadan daha rahat atlatmasını sağlıyor, hastalığa yakalanabilir yine yani. Yaptırabilirsiniz doktorunuz da yapabiliriz dediyse. İkinci dozunu Nisan başında yaptıracağız.

Ben 2.ay olduğu gün, diğer aşılarla birlikte yaptırdım. Önemli bir aşı, doktorumuz önerdi yaptırmamızı. Özellikle kreşe başladığında ya da park gibi oyun alanlarından başka çocuklardan geçebilen bir hastalık. Aşı hastaneye yatmadan daha rahat atlatmasını sağlıyor, hastalığa yakalanabilir yine yani. Yaptırabilirsiniz doktorunuz da yapabiliriz dediyse. İkinci dozunu Nisan başında yaptıracağız.
2 tane doktora sordum yaptırılabilir dediler. Sizin yaptığınız diğer aşılar hangileri?

X