Popüler Konu 2022 Haziran Anneleri Paylaşım alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    28

Gooseberry

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2015
515
620
YA bu hafta benim de kafamı karıştırıyor. Şu an Banu çiftçi uygulaması kullanıyorum takip için o da bana 9+ olduğunda 10. Haftadasın diyor. Şimdi biz 39+ da mı doğuracaz 40+da mı hajsjshsh
Canım mesela 10+0 dasın diyelim. 11.haftadasın, 10 haftalıksın. Yani haftamızı doldurmuş oluyoruz ya ona haftalık diyoruz ama 11. Haftadayız o haftaya girmiş oluyoruz daha bitmedi çünkü. Yaş hesabı gibi biraz 🤣 o yüzden imzamızda da girdiğimiz hafta yazıyor

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 27-06-2022

Hamileliğimin 11. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 206 gün kaldı.

Önümüzdeki 4 gün içinde bebeğinizin derisi kalınlaşmaya ve daha az şeffaf olmaya başlayacaktır. Su, vitamin, elektrolitler(sodyum, potasyum ve klorür gibi mineraller) ve diğer mineraller bebeğinizin kan oluşumu ve büyümesi için gerekli ve çok önemlidirler. Ayrıca bunlar vücudun çeşitli olayları sürdürebilmesi için de gerekli ve önemlidir. Bugün bebeğinizin yüzü iyice şekillendi.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 8 gr. - Yaklaşık boyu : 31 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

cotton

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2019
16.281
24.876
27
En son 3 hafta önce görmüştüm bebişi. Şimdi muayeneden çıktım🥰 10+5 sata göre, 5 cm olmuş gelişimi 11+ dedi dr ama ikili test için erken dedi, 2 hafta sonra çağırdı. Kollarını havaya kaldırmış kıpırdatıyordu 🥲🥲🥲
Yaaaaaaaaaaa ooffff ne değişik bi duygu ama ya 🥺🥺

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-06-2022

Hamileliğimin 12. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 197 gün kaldı.

İki gün içinde bebeğinizin sindirim sitemi duvarlarındaki kaslar besinleri bir bölümden diğer bölüme itmek için gerekli olan hareketleri pratik amaçlı yapmaya başlar. Eğer bebeğiniz erkek ise testesteron üretmeye başlamıştır. Geçmişte doğum : Eski Yunan hekimi Hipokrat gelişmekte olan bir bebeğin cinsiyetini belirlediğine inandığı bir tez geliştirdi. Hipokrata göre, eğer kadının sağ göğsü daha sıkı ve sağ gözü daha parlak ise bebek erkek, sol göğsü daha sıkı ve sol gözü daha parlak ise bebek kız olacaktır :) Diğer bir eski inanışa göre erkek bebekler anne rahminde kız bebeklere göre daha üst kısımda bulunurdu. Bu inanış 20. yüzyıla kadar devam etti.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 14 gr. - Yaklaşık boyu : 41 mm. (Baştan Popoya)

Gooseberry

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2015
515
620
Kızlar doğum yapacağınız hastaneyi belirledikten sonra o hastane ile anlaşma yapma vb. Gibi bir durum söz konusu oluyor mu? Okuduğum yorumlardan öyle anladım sanırım bir arkadaşımız da doktor fiyatta yardımcı oluyor gibi yazmış bu konularda hiç bilgim yok yılbaşından sonra ciddi zam gelir aslında böyle bir şey olsa iyi olurdu

Önümüzdeki 4 gün içinde bebeğinizin derisi kalınlaşmaya ve daha az şeffaf olmaya başlayacaktır. Su, vitamin, elektrolitler(sodyum, potasyum ve klorür gibi mineraller) ve diğer mineraller bebeğinizin kan oluşumu ve büyümesi için gerekli ve çok önemlidirler. Ayrıca bunlar vücudun çeşitli olayları sürdürebilmesi için de gerekli ve önemlidir. Bugün bebeğinizin yüzü iyice şekillendi.

zzekta1

🌸
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2021
620
933
26

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 09-06-2022

Hamileliğimin 14. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 188 gün kaldı.

Bebeğinizin eli daha işlevsel hale geliyor. Bebeğiniz baş parmağını hareket ettirmeye başladı. Önümüzdeki 3 gün içinde kız bebeklerin dış cinsiyet yapısı erkek bebeklere nazaran daha açıkça ayırt ediliyor. Bebeğinizin baş ve popo arası mesafe yaklaşık 7-9 cm oldu. Ağırlığı ise 35 gram civarında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 45 gr. - Yaklaşık boyu : 74 mm. (Baştan Popoya)

My-little-bird

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Temmuz 2021
564
1.354
28
Kızlar doğum yapacağınız hastaneyi belirledikten sonra o hastane ile anlaşma yapma vb. Gibi bir durum söz konusu oluyor mu? Okuduğum yorumlardan öyle anladım sanırım bir arkadaşımız da doktor fiyatta yardımcı oluyor gibi yazmış bu konularda hiç bilgim yok yılbaşından sonra ciddi zam gelir aslında böyle bir şey olsa iyi olurdu
Hangi ildesiniz? Özel hastanelerde aranıp sorulabilir ben hep öyle yaptım. Yalnız doğru kişiye bağlanmak baya zor😁😁onu başarırsanız fiyat bilgisi veriyorlar. Ama yardımcı falan olmuyo şu kadar diyo sen de bi yutkunup tamam diyosun🤣🤣🤣

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 24-06-2022

Bebeğimi kucağıma almama 203 gün kaldı.

Bebeğinizin cildi artık daha kalın ve daha az şeffaf duruma geldi. Kız bebeklerde vajina gelişmeye başladı. Erkek bebeklerin penisi artık ayırt edilebiliyor. 1 hafta gibi kısa bir sürede bebeğinizin ağırlığı iki katına çıktı. Bebeğiniz yaklaşık 7,6 gr. ağırlığında. Hamile anneler daha fazla oksijene ihtiyaç duyarlar, bundan dolayı hamilelik boyunca nefes darlığı hissedebilirsiniz.

zzekta1

🌸
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2021
620
933
26
Bazı hastanelerde doğum paketi var ama benim bulunduğum yerde yok doktorum fiyatta yardımcı olur diye umuyorum bakalım

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 09-06-2022

Bebeğimi kucağıma almama 188 gün kaldı.

Bebeğinizin eli daha işlevsel hale geliyor. Bebeğiniz baş parmağını hareket ettirmeye başladı. Önümüzdeki 3 gün içinde kız bebeklerin dış cinsiyet yapısı erkek bebeklere nazaran daha açıkça ayırt ediliyor. Bebeğinizin baş ve popo arası mesafe yaklaşık 7-9 cm oldu. Ağırlığı ise 35 gram civarında.

Gooseberry

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2015
515
620
Hangi ildesiniz? Özel hastanelerde aranıp sorulabilir ben hep öyle yaptım. Yalnız doğru kişiye bağlanmak baya zor😁😁onu başarırsanız fiyat bilgisi veriyorlar. Ama yardımcı falan olmuyo şu kadar diyo sen de bi yutkunup tamam diyosun🤣🤣🤣
Yok maalesef telefonda fiyat bilgisi vermiyorlar. Gaziantep e gidiyorum. En son gittiğim doktora da yorumlara bakarak gitmiştim biraz gergin davrandı bize gerildim bir daha ona gitmeyi düşünmüyorum öğle arasıydı ayrıntılı bilgi alamadık ama girişteki sekretere sordum bizde doğum çok uygun 2300-2500den başlıyor fiyatlar gibi bir şey dedi. Bir sonraki muayeneye Akademi hastanesine gitmeyi düşünüyorum bir de oradan fiyat alayım

Gooseberry

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2015
515
620
Bazı hastanelerde doğum paketi var ama benim bulunduğum yerde yok doktorum fiyatta yardımcı olur diye umuyorum bakalım
Doğum paketi iyiymiş ama karar verme aşaması zor. Tamamen içime sinen bir doktor bulamadım daha zaten birkaç tane farklı doktora gitmeyi düşünüyorum. Burada bazı hastanelerde muayenede öğretmen indirimi uygulanıyormuş. Sağolsun telefonda randevu alırken sekreter söylemişti bana da öğretmen kızlar aklınızda bulunsun belki sizin hastanenizde de vardır.

ser1627

Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2021
157
153
34
gittiğim hastanede doğum paketi var aralik gibi almayi dusunuyorum acikcasi.Resim oda susleme ve kuafor dahil dediler sezeryan veya normal dogumda icinde 4500 tu ama yilbasinda articak diyorlar

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-06-2022

Bebeğimi kucağıma almama 201 gün kaldı.

Bebeğinizin el ve ayak parmaklarında yumuşak tırnaklar gelişmeye başladı. Önümüzdeki 3 gün içinde bebeğinizin tırnakları, tırnak yatağında büyümeye başlayacak. Kadınların %90 nında gebelik boyunca çatlaklar meydana gelecektir. Eğer cildiniz yumuşaksa ve kilo alma sürecinizi düzenli ve azar azar olacak şekilde ayarlayabilirseniz, çatlatların oluşum şansını azaltabilirsiniz.

sweetgirlcandy

Popüler Üye
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
2 Ağustos 2013
8.340
19.484
Bizim burda bi tane özel hastane var zaten. Ben paket aldım her şey içinde. Ocaktan sonra zam gelir muhtemelen muayene ücretlerine doğuma falan

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-06-2022

Bebeğimi kucağıma almama 187 gün kaldı.

Bebeğiniz karın bölgesinde soluk alıp verme hareketleri yapıyor. Bu hareketler bebeğinizin akciğerine amniyotik sıvıyı gönderip alır. Bu sıvının varlığının, akciğerlerdeki hava keselerinin düzgün oluşumuna etkisi önemlidir. Bugünlerde muhtemelen meme başı çevresinin (areola) koyulaşması ve areola çapının artması gözlemlenecektir. Bebeğinizin diş yuvaları gelişmeye ve şekillenmeye devam ediyor.

sweetgirlcandy

Popüler Üye
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
2 Ağustos 2013
8.340
19.484
gittiğim hastanede doğum paketi var aralik gibi almayi dusunuyorum acikcasi.Resim oda susleme ve kuafor dahil dediler sezeryan veya normal dogumda icinde 4500 tu ama yilbasinda articak diyorlar
Aynısını 6 bine aldım bende🤭

Bebeğiniz karın bölgesinde soluk alıp verme hareketleri yapıyor. Bu hareketler bebeğinizin akciğerine amniyotik sıvıyı gönderip alır. Bu sıvının varlığının, akciğerlerdeki hava keselerinin düzgün oluşumuna etkisi önemlidir. Bugünlerde muhtemelen meme başı çevresinin (areola) koyulaşması ve areola çapının artması gözlemlenecektir. Bebeğinizin diş yuvaları gelişmeye ve şekillenmeye devam ediyor.

sweetgirlcandy

Popüler Üye
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
2 Ağustos 2013
8.340
19.484
En son 3 hafta önce görmüştüm bebişi. Şimdi muayeneden çıktım🥰 10+5 sata göre, 5 cm olmuş gelişimi 11+ dedi dr ama ikili test için erken dedi, 2 hafta sonra çağırdı. Kollarını havaya kaldırmış kıpırdatıyordu 🥲🥲🥲
Maşallah kuzucuğa 🌸
Kuzu hangileri o bi bakayım
Demir can 2 hayat
Mapfre
1 tane daha vardı ama hatırlayamadım onu

ser1627

Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2021
157
153
34
Doğum paketi iyiymiş ama karar verme aşaması zor. Tamamen içime sinen bir doktor bulamadım daha zaten birkaç tane farklı doktora gitmeyi düşünüyorum. Burada bazı hastanelerde muayenede öğretmen indirimi uygulanıyormuş. Sağolsun telefonda randevu alırken sekreter söylemişti bana da öğretmen kızlar aklınızda bulunsun belki sizin hastanenizde de vardır.
bende gaziantepliyim ama bursada yasiyorum 18 yildir.Acikcasi ben doktorumu biraz arastirdim sonra instagramdan baktim sanki yillardir taniyo gibi hissettim gittigimdede oyle oldu hemen kaynaştik

Bebeğinizin el ve ayak parmaklarında yumuşak tırnaklar gelişmeye başladı. Önümüzdeki 3 gün içinde bebeğinizin tırnakları, tırnak yatağında büyümeye başlayacak. Kadınların %90 nında gebelik boyunca çatlaklar meydana gelecektir. Eğer cildiniz yumuşaksa ve kilo alma sürecinizi düzenli ve azar azar olacak şekilde ayarlayabilirseniz, çatlatların oluşum şansını azaltabilirsiniz.

ser1627

Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2021
157
153
34

cotton

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2019
16.281
24.876
27
Ya kızlarr ya ben çerkezköyde doktoruma görünüyorum ama 6 ay sonra kontrole gitmem gerekir bi doktora istanbulda bi hastanede doğurmayı düşünüyorum ailem çevrem orda anneme yakın hastane hatta hiç belli olmazz bakalım nasıl olcak doğumumuz normal istiyorum ama rahmimiz açılcakmı o var bilemeyizkii doğumu bile biz karar veremiyoruz sonuçta genede yılbaşı geçmeden daha doktora görünmeden nasıl doğum paketi alabilirimki

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-06-2022

Bebeğimi kucağıma almama 197 gün kaldı.

İki gün içinde bebeğinizin sindirim sitemi duvarlarındaki kaslar besinleri bir bölümden diğer bölüme itmek için gerekli olan hareketleri pratik amaçlı yapmaya başlar. Eğer bebeğiniz erkek ise testesteron üretmeye başlamıştır. Geçmişte doğum : Eski Yunan hekimi Hipokrat gelişmekte olan bir bebeğin cinsiyetini belirlediğine inandığı bir tez geliştirdi. Hipokrata göre, eğer kadının sağ göğsü daha sıkı ve sağ gözü daha parlak ise bebek erkek, sol göğsü daha sıkı ve sol gözü daha parlak ise bebek kız olacaktır :) Diğer bir eski inanışa göre erkek bebekler anne rahminde kız bebeklere göre daha üst kısımda bulunurdu. Bu inanış 20. yüzyıla kadar devam etti.