2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    236
Kızlar anladığım kadarıyla daha kimse oda ayırmamış ama yapabiliyorsanız ayırın. Benim bebeğim artık sabaha kadar kesintisiz uyuyor meğer bizim sesimizden uyanıyormuş
Benim hiç cesaretim yok o kadar çok kalkıyoruz ki kamera var sesini duyarım zaten yan oda ama git orada sandalye tepesinde dur geri dön ikide bir büyüyo gözümde

7de gece uykusuna geçiyorsa olabilir benimki de 7ye doğru kalkıyor genelde alarm kurmuş gibi 5 kala. İlk uykusu 10.30 11.15 gibi ikinci uykusuna da 16.30 gibi yatıyor 5.30 gibi kalkıyor gece uykusuna da 10.30 gibi yatıyor. 1.5 saat uyku bence yeterli benimki az uyuduğu için belki
İşte 2. Uyku bizde de geçe kalır normalde 5.30 gibi uyuturum ama onun yerine biraz daha beklettim 7 de uyuttum doğru mu bilmiyorum ama gündüz uykumjz 1/1.5 çok nadir 2 saat oluyor.

Kızlar anladığım kadarıyla daha kimse oda ayırmamış ama yapabiliyorsanız ayırın. Benim bebeğim artık sabaha kadar kesintisiz uyuyor meğer bizim sesimizden uyanıyormuş
Alla alla çok enterasan ben de bizim seslerimizi duyunca daha güvende hisseder diye düşünüyordum benim kızım gece çoook kalkıyor ayrı odada olursa zor oour diye düşünmedim bir de sanki bizi bulamazsa gece kalkınca nasıl hisseder emin olamadım ?

Depremden korkuma ayırmıyorum yoksa çoktan fırtlatmıştım odasına 🫤 hatta oğlan babasıyla yatıcak bi odada ben yenidoğanla yatıcam heralde
Ayyy deprem deme bana hiç düşünmemiştim 😔 Allah korusun hepimizi 🙏🏻 mis gibi yenidoğan kokusu olacak şimdi sende, koynunda uyuyacak falan oh mis 💖 sağlıkla gelsin 🥰

Bazem cooook zorluyorum yine de uyumuyor öyle olunca da sarkıyor ilk uykusu :KK43:
Saatlere dikkat etmene ve uyutmaya çalışmana rağmen uyumuyorsa zorlama tabiki. Ama şöyle de bir şey var oyunu bırakmak istemiyorlar o yüzden uyku saati gelmeden yarım saat önce oyunu bırakırsanız daha hızlı uyuyabilir

Benim hiç cesaretim yok o kadar çok kalkıyoruz ki kamera var sesini duyarım zaten yan oda ama git orada sandalye tepesinde dur geri dön ikide bir büyüyo gözümde
Benim kızımda çok kalkıyordu ama odayı ayırdığım ilk günden itibaren ya bir kere kalktı ya da hiç kalkmadı o yüzden hiç zor olmadı
Alla alla çok enterasan ben de bizim seslerimizi duyunca daha güvende hisseder diye düşünüyordum benim kızım gece çoook kalkıyor ayrı odada olursa zor oour diye düşünmedim bir de sanki bizi bulamazsa gece kalkınca nasıl hisseder emin olamadım ?
Her bebek farklıdır tabiki ama benim bebeğim sesimizi istemiyormuş onu anlamış oldum. 4 5 kere kalkıyordu benim kızımda. Benim arkadaşım bir profesöre sordu arkadaşım odayı ayırdı sorun olur mu diye, iyi yapmış ayrılması daha sağlıklı bir durum demiş. O yüzden olumsuz bir durum olacağını sanmıyorum. Sabah uyandığı zamanda hiç ağlamıyor yatakta kendi kendine konuşuyor, bizim yanımızda uyanınca da öyle yapardı. Bende hemen sesini duyup yanına gidiyorum zaten

Ayyy deprem deme bana hiç düşünmemiştim 😔 Allah korusun hepimizi 🙏🏻 mis gibi yenidoğan kokusu olacak şimdi sende, koynunda uyuyacak falan oh mis 💖 sağlıkla gelsin 🥰
Benimde aklımdan çıkmıyor 😑 amiiin amin bişey olcaksa kucağında da olur ama işte içime sinmedi taşınana kadar devam böyle 🫤 evet yaa bakalım biraz zor bir sene olucak ama sonrası bal 💕

Aptamil 3 oluyo. Evet suyu ısıtıp karıştırıp veriyorum geceden kaynamış su oluyo kettleda onu sadece bir tık ısıtıp yapıyorum. Uyanınca veriyorum mamanın ömrü bir saat o yüzden önceden koymak mantıklı olmuyo. Birkaç biberon edinirseniz iyi olur gece çok kalkan bebekse benimki gibi
Teşekkür ederim 💐💐

Gerçekten öyle yap yapma demesi çok kolay 🫤ek gıda arttı tabi bu durumda dimi? Benimki biraz yemeğe düştü açıkcası galiba sütüm azalıyor o yüzden. Diş dönemi aynen meme arttı uykumuz bozuldu düzelmeye çalışıyoruz şu ara sancılı 🥲 meme işi çok gerdi beni açıkcası karnımdaki sıpaya bir zararı yoksa emzirmeye devam edicem sanırım 15 16.haftalarda süt değişiyomuş belki kendi bırakır 🤷🏻
Beni sadece gece düşündürüyor. Bi de beslenmesinde yetersizlik olur mu onu düşünüyorum. Ek gıdayla aramız iyi. Yemesinden içmesinden gelişiminden memnunum. Ama yine de herhangi bi besinin eksikliği olur mu acaba?
Sen neden emzirmeyi bırakacaksın doğuma kadar emzirmeyi düşünüyodun sanki?

Benimde aklımdan çıkmıyor 😑 amiiin amin bişey olcaksa kucağında da olur ama işte içime sinmedi taşınana kadar devam böyle 🫤 evet yaa bakalım biraz zor bir sene olucak ama sonrası bal 💕
çok güzel olacak gerçekten birlikte büyüyecekler umarım çok iyi anlaşırlar 🥰

X