2022 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Kız

OY: 82 44,8%
  • Erkek

OY: 92 50,3%
  • İkiz/Kız

OY: 3 1,6%
  • İkiz/Erkek

OY: 0 0,0%
  • İkiz/Kız-Erkek

OY: 5 2,7%
  • Üçüz/Çoğul

OY: 1 0,5%

• Ankete Katılan
    183
Yaa yenidogan gibi cok uzunn, yani ben 15 20 dkda bile sıkılıyorum cunku sutu emip bitiyor sonra emzik gibi kullaniyormus gibi geliyor. Ben gece beslenmesini kestim uyansada emzirmiyorum. Tabii kademeli kestim geceyi de. Gunduzde bizimki cok erken uyandigi icin oglen uykusu icin sızıyor resmen memeyi agzina aldigi gibi 10.dk da hoop uykuya. Aksam da emzirip yatagina koyuyorum döne döne uyuyor. Ama biz saatleri tam oturttuk sanırım yanii ben artik uykuyu sevmedigini kabullendim.🤦‍♀️ sabah 6 da kalkiyoruz yaa kör karanlık vallahi.
Aynen öyle 1.5 aydır canıma okudu her uyuma seansi 2 3 saat emerek geciyor ve uyumuyor öyle oynasiyor memeyle en sonunda uyuyakliyor evde abisinden kalma bi hamak vardi onu kurduk caresizlikten sadece onda uyuyor 2 gundur... yatagina uyutmadan birakamiyorum desteksiz uyuyamiyor hala saldim gitti ya gelisiguzel bi sure bu konuyla ugrasacak halim kalmadi duzensiz gitsin gec yatsin yapacak biseyim yok simdilik

Dun 1 defa emzirdim bugun hic emzirmedim faciya koptu evde biraktiriccam artik gonul isterdi 2 yil emsin ama yok dayanilacak is degil huylaniyo insan süt bitince emzirmeye .. 2 saat 3 saat koca disleriyle emzik niyetine gveliyor memeyi insan gibi em süt bitince git oda yok kendi etti kendi buldu 😂 kademeli bitiricez ins bu isi belki duzelir ozaman ..

Ya çok kötüyüm su an. Sinirlerim cok bozuk. Burada 18. Ay uyku gerilemesinden bahsedildiğini okudugumda , başkalarının da ayni problemi yaşadığını, geçici olduğunu düşünüp biraz sakinlesmistim. Sabrettim geçecek dedim. Ama 1 aydan fazla oldu. Normalde 20.30 da yataga gidip 10-15 dk emip uyurdu kızım, uyumasa bile yataginda birakip cikiyordum odadan 10 dk icinde uyumus oluyordu. Ama simdi 20.30 da basliyoruz. 9 oluyo 10 oluyo bazen 11 oluyo asla uyumuyor. Yarım saat 1 saat odasinda dönüp duruyor uyumuyor. Memeyi 5 dk emip birakiyor. Ama asla uyumuyor. Hüngür hüngür aglayasim var su an. Nasil cozucez napicaz nasil uyku saatini geriye cekicez yardim edin ya

Ya çok kötüyüm su an. Sinirlerim cok bozuk. Burada 18. Ay uyku gerilemesinden bahsedildiğini okudugumda , başkalarının da ayni problemi yaşadığını, geçici olduğunu düşünüp biraz sakinlesmistim. Sabrettim geçecek dedim. Ama 1 aydan fazla oldu. Normalde 20.30 da yataga gidip 10-15 dk emip uyurdu kızım, uyumasa bile yataginda birakip cikiyordum odadan 10 dk icinde uyumus oluyordu. Ama simdi 20.30 da basliyoruz. 9 oluyo 10 oluyo bazen 11 oluyo asla uyumuyor. Yarım saat 1 saat odasinda dönüp duruyor uyumuyor. Memeyi 5 dk emip birakiyor. Ama asla uyumuyor. Hüngür hüngür aglayasim var su an. Nasil cozucez napicaz nasil uyku saatini geriye cekicez yardim edin ya
2.5 ay oldu ayni dueumdayiz uyumak bilmiyor bakin saat 12 cin gbi gziyor hala emzirmeyi biraktm 7.gundeyiz 2 3 saat emiyordu uyumuyordu dayanilmaktan cikti durum ve suan esime dedimki git eczaneden uyku ilaci al artik yeter kullanicam kesinlikle duzene girene kadar cekilecek gbi degil ne buyuk oglum ne esim ne ben kimsede uyku kalmadi direnip.duruyor

Uyutalı 5 dakika oldu her gecen gun daha ileri gidiyoruz oglen 1.30 yatti 3 de uyandi ve gecenin 1.30 una kadar oturdu gayet de mutluydu derdi yoktu yarin 9.30 dan erken kaldirirsam kiyamet kopar bu evde ki yine bile cok az uyumus olucak ama mecbur kaldiricam yapacak birsey yok malesef

Uyutalı 5 dakika oldu her gecen gun daha ileri gidiyoruz oglen 1.30 yatti 3 de uyandi ve gecenin 1.30 una kadar oturdu gayet de mutluydu derdi yoktu yarin 9.30 dan erken kaldirirsam kiyamet kopar bu evde ki yine bile cok az uyumus olucak ama mecbur kaldiricam yapacak birsey yok malesef
Bizimki bu sorunlu surecin basindan beri hem aksam yatmak bilmiyor hem geceleri kalkiyor hem de sabah 6 da uyaniyordu. 2 hafta falan boyle surdu. Simdi sabah uyanmasi geri 7-7.30 oldu gibi 1 haftadir. 3 gecedir gece uyanmiyor da, cok sukur. Ama aksam yatmamasi bu kadar ugrastirmasi cok sinir bozucu. Bu ne zaman gececek bilmiyorum. Normalde cok uzun zmaandir aksamlari 8.30 da sorunsuz uyurdu, gece de uyanmazdi.

Bizimki bu sorunlu surecin basindan beri hem aksam yatmak bilmiyor hem geceleri kalkiyor hem de sabah 6 da uyaniyordu. 2 hafta falan boyle surdu. Simdi sabah uyanmasi geri 7-7.30 oldu gibi 1 haftadir. 3 gecedir gece uyanmiyor da, cok sukur. Ama aksam yatmamasi bu kadar ugrastirmasi cok sinir bozucu. Bu ne zaman gececek bilmiyorum. Normalde cok uzun zmaandir aksamlari 8.30 da sorunsuz uyurdu, gece de uyanmazdi.
Ben dün dayanamadim doktorumuza götürdüm bizim problemimizde dalmaktaydı yatma vakti gelince enerji basiyodu cocugu mumkun degildi yatirmak çığlık çığlığaydık baybay nigt diye bitkisel bir damla önerdi 2.5 aydır böyle huzur görmedim 2. Gün bugunde verdik 10 15 damla arasi verebilirsin demisti yanima yatiyor 10 15 dk icinde uyuyor saka gbi dun denk mi geldi acaba dedim ama bugunde uyudu ki abiden grip gecti bide bugun hasta ona ragmen uyudu sizde olmadi doktorunuza danisarak alin

Bebegin uyku regülasyonu bozulmus duzene sokar dedi duzene girince birakirsiniz dedi tamamen bitkisel bir damla inanamiyorm gercekten keske bastan gitseydik birde bu damla gece uyanmamasi icin degilmis uykuya rahat gecis icinmis uyaniyorsa etki etmez dedi yok dedim derdi yoksa uyuyor tam bize hitap eden bir damlayms sorun dalmasiydi

Ne cektiginizi cok iyi anliyorm bize cozum oldu cok sukur sizde bir goz atin olmadi diye yazmak istedim

Ben dün dayanamadim doktorumuza götürdüm bizim problemimizde dalmaktaydı yatma vakti gelince enerji basiyodu cocugu mumkun degildi yatirmak çığlık çığlığaydık baybay nigt diye bitkisel bir damla önerdi 2.5 aydır böyle huzur görmedim 2. Gün bugunde verdik 10 15 damla arasi verebilirsin demisti yanima yatiyor 10 15 dk icinde uyuyor saka gbi dun denk mi geldi acaba dedim ama bugunde uyudu ki abiden grip gecti bide bugun hasta ona ragmen uyudu sizde olmadi doktorunuza danisarak alin

Bebegin uyku regülasyonu bozulmus duzene sokar dedi duzene girince birakirsiniz dedi tamamen bitkisel bir damla inanamiyorm gercekten keske bastan gitseydik birde bu damla gece uyanmamasi icin degilmis uykuya rahat gecis icinmis uyaniyorsa etki etmez dedi yok dedim derdi yoksa uyuyor tam bize hitap eden bir damlayms sorun dalmasiydi

Ne cektiginizi cok iyi anliyorm bize cozum oldu cok sukur sizde bir goz atin olmadi diye yazmak istedim
Ben biraz cozmeye basladim gibi. Genel olarak sorunumuz çözülmüş sayilmaz. Ama oturup sorun tespiti yaptim. Burada okuduklarima dayanarak da. Bi ara kizim 5-6 arasi sabah uyanmaya baslamisti. O saatlerde uyandığında sabah 3mm3si sirasinda bazen es kaza uyuya kalıyordu ve 9 u geçen bi saatte uyaniyordu. Oyle olunca normalde 11.30 da uyuduğu öğle uykusu da 2-3 e kayıyordu. Ee tabi bu sebeple aksam da uyumuyordu. Dongu boyle başladı heralde. Sonralari sabah uyanmasi normale dondu 7-7.30 civari oldu. Ama ogle uykusuna 1 de falan yatmaya basladi. Ben bu daha onceki bozulan döngü sebebiyle gec yattigi ogle uykusundan olabileceğini düşündüm. 2 gündür zor da olsa ogle uykusuna 11.30 da yatırdım. Aksamlari da cok net uyku belirtileri gormedikce saat 8.30 oldu diye alip uykuya götürmedim. Dün aksam 9.30 da bu aksam da 9 da tek denemede uyudu. Cok şükür. Bu benim icin onemli cidden cunku en canımı sikan buydu Uyutmamiz 3 saat suruyordu perisan oluyorduk. Erken saatlerden deneme yapmaya basladikca ters tepiyor daha da erteleniyor saati belli ki. Erken goturmicem yatagina onumuzdeki gunlerde bakalim. Kendisinden sinyal beklicem İnsallah tamamen cozeriz sorunumuzu

Ben biraz cozmeye basladim gibi. Genel olarak sorunumuz çözülmüş sayilmaz. Ama oturup sorun tespiti yaptim. Burada okuduklarima dayanarak da. Bi ara kizim 5-6 arasi sabah uyanmaya baslamisti. O saatlerde uyandığında sabah 3mm3si sirasinda bazen es kaza uyuya kalıyordu ve 9 u geçen bi saatte uyaniyordu. Oyle olunca normalde 11.30 da uyuduğu öğle uykusu da 2-3 e kayıyordu. Ee tabi bu sebeple aksam da uyumuyordu. Dongu boyle başladı heralde. Sonralari sabah uyanmasi normale dondu 7-7.30 civari oldu. Ama ogle uykusuna 1 de falan yatmaya basladi. Ben bu daha onceki bozulan döngü sebebiyle gec yattigi ogle uykusundan olabileceğini düşündüm. 2 gündür zor da olsa ogle uykusuna 11.30 da yatırdım. Aksamlari da cok net uyku belirtileri gormedikce saat 8.30 oldu diye alip uykuya götürmedim. Dün aksam 9.30 da bu aksam da 9 da tek denemede uyudu. Cok şükür. Bu benim icin onemli cidden cunku en canımı sikan buydu Uyutmamiz 3 saat suruyordu perisan oluyorduk. Erken saatlerden deneme yapmaya basladikca ters tepiyor daha da erteleniyor saati belli ki. Erken goturmicem yatagina onumuzdeki gunlerde bakalim. Kendisinden sinyal beklicem İnsallah tamamen cozeriz sorunumuzu

Hmm sizin durumunz bizden farkliymis uyanma zamanindan kaynaklandi muhtemelen .. bizim öyle deyildi cocugu uyutamiyorduk 9 10 saat en az dolaniyordu oglen uykusu yapmiyordu uyumamasina ragmen gece uykuya gecirmek 2 3 saat suruyordu ve bu surecte emzirmeyi birakmak durumunda kaldim emmeden asla durmuyordu 3 saat 4saat araliksiz emiyordu falan dayanamadim artik .. uzuldum yani belki damlayi bastan alsam hala emiyor olurdu ama duzelirmiydi bilmem .. meme bagimlisi haline gelmisti suan cebellesmiyoruz en azindan saadece saatlerimiz hala gec bi onu duzene koymak kaldi sizin adiniza da sevindm cnku insani cok yipratan bir durum

Kızlar selam nasılsınız ben oynatmak üzereyimm 18. Ay uyku gerilemesi bu sanırımm yada herneyse çözemedimm inanınn 2 gündür asla gündüz uykusu uyutamıyorum sallatmıyorda kendini sadece emzirerek uyutabiliyorum ki bunu yenidoğan dönemi hariç hiç yapmamıştı memede uyumamisti 11 saat uyanik kalip bagira cagira uyutabiliyorum 5 dakika bile hic uyumadan oturuyor dis mi yapiyor acaba 1 tane azi patlaticak suan varmi boyle olan ay cok zor durumdayim yaa 😔😔😔
naber kızlar çok uzun zaman oldu bebişler nasıl ? benm kızda b12 eksiklği çıktı 15 iğnemiz var. 10 günde bir so da yaptırıyorum. birde sağ ayağını içe basıyordu. ortopediye gittik sağ uyluk kemiğinde hafif dışa çıkıklık varmış 😔 onun için sanırım 6 yaşa kadar tkşpteyiz. doktr 3 yaşa kadar kendilğinden düzelebilir %75/80 dedi. Allahım inşallah düzelsin 🤲 güncel boy 74 cm kilo 10 normalmiş ayına göre. sonraaa hala oyuncaklarıyla oynayamıyor. genel durum bu.

canım uyku düxenimizi de yazayım
sabah 8 öğlen uykusu 13/14.30 gece de 23/23.30 da zar zor yatıyor. geceyi asla öne çekemedim saldım bende 🤦

kızlar bebekleriniz saçları uzadı mı ? bizimki hala kelimsi 🙃
Bizim kiz hic uzamicak saniyodum yaşına gelirken. Dogum gununden sonra aniden uzadı. Baya saçı var su an. Zorlasak hepsi arkada tek tokaya geliyor at kuyrugu seklinde. Ay cok guzel saclari masallah 😍 biz memlekete gidince 1 bucuk yas kontrolune gidicez daha gidemedik. Aşı icin saglik ocagina gittigimde tartildi 82 cm 10.3 kilo. 7 aylikken 9.2 kiloydu ve bir ay oncesine kadar hala 9 kiloydu , cunku hic yemiyordu. Son 1 ayda kilo almis sukurler olsun. Resmen 1 sene hic kilo almamıştı. Bir de bizimki de oyuncaklarla oynamiyor ve dil gelisimi basta iyiydi sonra geriledi hatta soylediklerini de soylemez oldu. Napicam bilmiyorum valla. Degisik bi cocuk zaten. Asla kendisine temas ettirmiyor. Dogdugundan beri duyusal gelisim problemlerinden supheleniyordum ama iletişim kurma noktasinda cok guzel gelismisti sonradan. Ama bu asla temas sevmeme huyu sadece bi huy mu altinda yatan bir sey mi var diye keyhilaniyorum acikcasi. Sevmek, kucaklanmak, opulmek asla kabul etmiyor

naber kızlar çok uzun zaman oldu bebişler nasıl ? benm kızda b12 eksiklği çıktı 15 iğnemiz var. 10 günde bir so da yaptırıyorum. birde sağ ayağını içe basıyordu. ortopediye gittik sağ uyluk kemiğinde hafif dışa çıkıklık varmış 😔 onun için sanırım 6 yaşa kadar tkşpteyiz. doktr 3 yaşa kadar kendilğinden düzelebilir %75/80 dedi. Allahım inşallah düzelsin 🤲 güncel boy 74 cm kilo 10 normalmiş ayına göre. sonraaa hala oyuncaklarıyla oynayamıyor. genel durum bu.

sabah 8 öğlen uykusu 13/14.30 gece de 23/23.30 da zar zor yatıyor. geceyi asla öne çekemedim saldım bende 🤦
Oyy cok gecms olsun kuzucuga umarm hallolurr kendiliginden 🙏🙏 vallahi biz birseyi cozsek yeni bir mod ekleniyor bana okadar dustu ki dusa giremiyorm butun gun kucagimda olmak istiyor kimseyle kalmiyor baya degisik bir cocuk cikti canlari sagolsun neyapalm 🙂 evet kilosu boyuna gore gayet normal bencede bizimki 12.2 kg ama boy 84 cm .. sizinkide bizim kizi aratmiyor masallah uyku konusunda allah sabirlar versn

Hepsinin derdi ayrı gerçekten. Benim kızımda beslenme terapisine başladı meme reddi ile başlayan sonra ek gıda reddi vs derken yiyeceklere karşı neofobik ve asla ısırarak bişey yemek istemiyor. Ergoterapi umarm bir fayda görürüz. Bizimki 83 cm 11 kilo kıyafetiyle. Oyuncaklarıyla son bir aydır çok güzel oynuyor. Hatta baya dalıp gidiyor artık oyuncaklarına. Uykumuz çok şükür fena değil🧿 bizim sorunumuzda beslenme🫠 Allah herkesi bir yerden sınıyor😂

Merhaba arkadaslar nasilsiniz , herkes icin hersey yolundadir umarim 🙏 bebeklerimiz buyudu cok sukur 2 yasina yaklasti 🤩 ben ptesi ise basliyorum annem gelip bakicak ,eylul ayinda da kismetse krese baslaticam. Bebekleriniz konusma basladı mı nasıllar 🥰

Merhaba arkadaslar nasilsiniz , herkes icin hersey yolundadir umarim 🙏 bebeklerimiz buyudu cok sukur 2 yasina yaklasti 🤩 ben ptesi ise basliyorum annem gelip bakicak ,eylul ayinda da kismetse krese baslaticam. Bebekleriniz konusma basladı mı nasıllar 🥰
Masallah 🤲🏻 benimki durdu durdu, birden basladi konusmaya resmen 😍 gecikti falan diye dusunuyorduk, cok anlasilmaz bazi kelimeler söylüyordu sadece. Son 1 ayda falan maşallah bülbül oldu. Saymayi vs de öğrendi. Net bı çaba sarfetmedim sayma için erken oldugunu düşünüyordum ama izlediklerinden falan öğrendi galiba. Hic susmuyor ♥️
Ama 2 yas krizleri de yuklendi valla. Son 2 aydir dehşet derecede inatçı, cok fazla huysuzluk yapiyor. Her seyi aglayarak yaptırmaya calisiyor. İletişim kurmak cok zorlaştı. İnsallah cok uzun sürmez cok yorulduk biz çünkü bu hallerden 🙁 . Bu ay icinde emzirmeyi biraknaya hazirlaniyorum. Ama hala emerek uyuyor. Yani nasil desem, emdikten sonra uyumadiysa yataginda birakiyorum kendiligind3n uyuyor ama illa oncesinde emiyor, yoksa yatakta ve odada kalmayi kabul etmiyor. Napicaz boyle bilmiyorum 💔 bu ay bu isi insallah halledebiliriz. Gercekten buyuduler. İnanamıyorum 🥺

Bu arada ben aralari yakın kardes istiyordum. Zaten bazi sebeplerden yeterince ertelemistik. Aralik ayinda hamile kaldim, ama devam etmedi malesef. Ve bazi saglik sorunlarim sebebiyle bi sure daha ertelemeye karar verdik o olaydan sonra. Kizimin yakin yasta kardesi olsun istiyordum, hep planım ve istegim buydu ama olamayacak gibi malesef 💔 hayirlisi olsun insallah Saglikla buyusunler

Çok şükür büyüdüler ya, bundan sonrası çocukluk dönemi🥹 benim kızımda eylülde yarım gün olarak başlayacak. Ele avuca sığmıyor, çok hareketli sadece uyurken oturuyor sanırım. evde de sıkılıyor. Biraz oyun grubu gibi düşünerek başlatma kararı aldık. Kızımda çat pat konuşuyor ama bıcır bıcır konuşma olayına daha giremedik😅

X