2022 Mayıs Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    91
Ben 12. Haftadan beri alıyorum demiri, tahlillerde yerlerde değildi ama sanırım çok ihtiyaç oluyormuş demire mg bile önemliymiş. İşte o yüzden dökülmenin sebebini anlamadım valla.
70 tam sınır he hamilelikte bende açlığa 0 tahammül ya resmen erzakla çıkıyorum dışarı
Üzülmeyinn benim de vajinal kistim oluştu hamilelikte. Baştan beri normal istememe rağmen onu tehlikeye atabilir büyürse falan. O yüzden bebeğime kavuşayımda nasıl olursa olsun diye düşünüyorum napalım elden bi şey gelmiyor. Bebekler nasıl isterse

Canım tokluk mu ? 70 çıkıyor
Benim açlık kan sekerim 70 ile 80 arasi cikiyor hep tokluklarda sıkıntı var yarın dahiliye Dr gidecegim insülin ignesine başlıyacağız

Bende aynı şekilde demiri 2aylikken almaya basladim 2hafta önce kan degerime yine bakıldı düşük cikinca demir hapı 2 cikardi doktorum 17 ocakta tekrar kan degerlerime baktircam aile hekimliğinde artış varmi diye
Benimde saçlarım dökülüyor

Kızlar benim saçlarım da inanılmaz dökülüyor Uzamasında, parlaklığında sıkıntı yok, 17.haftadan beri demir hapı kullanıyorum ama d vit eksikliği de yapabiliyormuş onu yeni kullanmaya başladım doktoruma söyleyeceğim bakalım L Larissa Pembe Lotus

Kızlar geçen idrar tahlili verdim enfeksiyon çıktı doktor şase bir toz verdi antibiyotikmiş sanırım ama antibiyotik olduğunu duyunca korktum biraz açıkçası aranızda daha önce kullanan var mı bu ilacı aldı da Üromisin

Geçmiş olsun canım bende 3aylikken d vitaminine basladim
Ben kullandim canim korkmana gerek yok Geçmiş olsun

Kuşum cuma kontrole gideceğim o zaman detaylı içinde randevu alırım çok büyük bir ihtimalle. İnşallah güzel haberler alırım da yazarım sizlere

Ben d vitaminine de 12. Haftada başlamıştım demekki benimkinin sebebi o da değil ya da az mı geliyo gerçekten hiç bi fikrim yok şu detaylıyı atlatsam da kendi doktoruma gidip tahlil versem.
Senin de böyle avuç avuç mu dökülüyor kuzum? Ben resmen saçlarımın yarısını duşta yarısını da kurutup tararken bırakıyorum heralde

Benimde hiçç fikrim yok bir şeyler eksik ama ne bilmiyorum senin sadece duşta mı dökülüyor? Benim duşta, duştan çıkınca, kuruturken, bütün gün benim arkamdan her yer saç içinde kalıyor öyle çok
Anneciğim sana yüzümü göstermiyorum ama parmaklarımla idare ett
Aahh o parmaklar ısırılcak haberi yokk

Saç dökülen arkadaşlar biotin alıyormusnuz yani kullandığınız vitaminlerin içinde varmı ne kullanıyorsunız günlük vitamin N Neess L Larissa ben elental kullanıyorum hepsi içinde kompleks bi vitamin D fln hepsi içinde.. bnm saçlar tam tersi gürleşti parlaklaştı..

Kızlar bugün yaşadıklarımı anlatsam şaşarsınız. Biz Aydın’a bağlı aydın Denizli sınırında ilçede oturuyoruz Denizli daha yakın olduğu için dün Denizli’de üniversite hastanesine gidip ordan heyet almıştım bugün milli eğitim bu geçersiz şehir dışından alabilmeniz için acil girişli olmanız lazım dedi (isteseler sisteme raporumu girip ses çıkarmazlar ama mobbingin alasını yaşıyorum tüp bebek sürecimden beri) gittik Denizli’ye doktorumun sekreteri bunu değiştiremeyiz bunda usulsüzlük yok dedi benim müdürüm müdür yetkili aslında onu arıyorum o milli eğitimi arıyor öğrenmek için uzuyor iş ben de direkt şube müdürünü aradım iki gündür yollarda uğraşıyorum belim ağrıyor bir yandan bebeğe bişi olur mu bi yandan rapor işinden başım yanar mı diye iyice uyuştum hiç gelemem tartışma ortamına neyse şube müdürünü aradım hocam memur olarak sizin bilmeniz lazım dedi ben de durum daha iyi anlaşılsın diye bir dakika hocam deyip sekretere verdim telefonu bu sekretere falan siz bana hesap mı soruyorsunuz diyor sonra ben telefonu alınca muhatabım olmayan insana nasıl telefon verirmişim hocam hastanedeyim sekretere veriyorum diye niye söylememişim edepsizlik saygısızlıkmış yaptığım en sonda da kapat kapat dedi kapattı sonra o raporu iptal ettirip aile hekimliğinden aldık bu haftalık eşim sinirlendi ben gidip konuşacağım dedi milli eğitim müdürünün yanına gittiğinde dedikleri şu neymiş ben doktor ayarlayıp 4-5 aydır rapor alıyormuşum ki geçen senenin sonunda tüp bebeğe giderken aldım mecburen bir de bu sene kanamam geldi gece acile gittik eylülde 4 gün yattım çıkacağım gün heyet verdiler ben nasıl doktor ayarlamış oluyorum acaba ki üniversitenin koca profesörü işi gücü yok ben para vercem o da yazıvereyim sana diyecek bir de diyorlarmış ki benimle uğraşırlarmış artık hem iftira hem tehdit eşim kaymakamın yanına çıktı sonra eşim polis ve Beşiktaş terör patlamasında yaralanmıştı durumu anlatmış kaymakama öyle demeye hakları yok uyaracağım onları demiş iş çıkışına denk geldiği için yarın uyaracakmış ben gitmedim çünkü o ortamda kendimi biliyorum iyice

Almıyorum canım ben sadece gyno ferro sanol demir hapı kullanıyorum. Onunda içinde yok
Benim doktorum pek ilaç vermiyor. Covid olduğumda bile takviye olarak hiçbir şey vermiyordu zorla dvit aldım
Elenatal2 kullanıyorsun sanırım 19.haftada farklı bir doktora gitmiştim oda takviye olarak onu almamı önermişti. 13ünde doktoruma randevum var soracağım bakalım ne diyecek

Onlarda o kadar dökülüyorki diğerlerini söylemeye gerek bile duymadım o yüzden
Bende ilk elanatal2 kullanıyodum ama çok büyükk zar zor içtim 30 tableti. sen nasıl içiyosun onu sonra vitalea ile değiştirdik içerik böyle biotin de var yanii. Bence değerlerimde sorun yok sorun komple benim

Eklentiler

• B1ABC9A4-3512-42BF-951E-DA27EFD4D5A3.png
    211,1 KB · Görüntüleme: 46
Bunu kullanıyorum bahsettiğiniz gibi bir saç dökülmesi hamilelk boyunca yaşamadım hatta cok daha kabardı aslan yelesi gbi saçlar, gürleşti parlaklaştı.. tüp bebek annesiyim tüp bebek doktorumda hamilelik süresi boyunca vitamin kullanmamı kesinlikle reçete etmişti tedavi başında zaten kendi doktorumda demir hapı ile elental i beraber verdi 12. Haftadan beri içiyorum..bence kesinlikle içilmeli mutlaka başlayın derim

Eklentiler

• 0BDAFA5C-3821-440D-A421-6440A80C5138.jpeg
    81,9 KB · Görüntüleme: 14
hocam memuriyet görev süresi içersinde başka ildeki hastaneye gidip muayene olamazsınız. bunu bilmeniz gerekiyor gerçekten. ama rapor konusunda neden size bu kadar eziyet ediyorlar anlamadım. ben denizli de yaşıyorum, ablamda nazillide öğretmen dünya kadar rapor alıyor izin alıyor ben bile şaşırıyorum kimse bişey demiyor ona :)) size anlayışsız insanlar denk gelmiş sanırım.

bnm içtiğimde biotin yokmş şu an farkettm güzel içerikli birşeye benziyor.

bnm içtiğimde biotin yokmş şu an farkettm güzel içerikli birşeye benziyor.
Biotin normaldede arada kullanırdım, tırnaklarım semsert gebelık basından beri ve hiç bu kadar uzamamıştı, aynı sekılde saçlarım belime uzuycak nerdeyse .. saç tırnak zayıflığı için kullanırdım genç kızken.. baska yararlarıda vardır mutlaka ama gebelikte benım kullandıgım vitaminin içinde var

vallahi öyle onlar nasıl isterse şimdi 24. haftayı beklicem bakalim o zamana kadar yukarı çıkma ihtimali varmış inşallah çıkar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…