2022 Mayıs Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    91
Ben de normal doğum çok istiyorum kızlaar😍 inşallah hepimize gönlümüzden geçtiği gibi kavuşmak nasip olur🙏🏻🥰
Benim oğluşun kafası biraz büyük önden gidiyor görümcem de bu doktorda doğum yapmıştı bebek iri ve kafası büyük olduğu için direkt sezaryen önerdi. Şimdi ben de o yüzden biraz tedirginim kafası büyük diye bana da sezaryen der mi diye🤷🏻‍♀️

Insallah gönlünden geçen olur canim rabbim saglikli kolay dogum nasip etsin hepimize
Ben de normal doğum cok istiyorum Allahim kismet ederse🤲.

Sezeryanin bu kadar kolay ve sık önerilmesi turkiyede cok garibime gidiyor sebebini cok merak ediyorum. Ben yurtdisindayim butun Avrupa ulkelerinde nerdeyse boyle uygulama , sezeryan dogum diye secme hakkin yok zaten. dogum anında ya da oncesinde normal doguma engel bir durum varsa ancak doktor buna karar verirse sezeryan olabilirsin onun harici sadece normal doğum, suda dogum ve epidural şeklinde secenekler var. Neden farklı acaba 🤷🏼‍♀️

Insallah gönlünden geçen olur canim rabbim saglikli kolay dogum nasip etsin hepimize

Sezeryanin bu kadar kolay ve sık önerilmesi turkiyede cok garibime gidiyor sebebini cok merak ediyorum. Ben yurtdisindayim butun Avrupa ulkelerinde nerdeyse boyle uygulama , sezeryan dogum diye secme hakkin yok zaten. dogum anında ya da oncesinde normal doguma engel bir durum varsa ancak doktor buna karar verirse sezeryan olabilirsin onun harici sadece normal doğum, suda dogum ve epidural şeklinde secenekler var. Neden farklı acaba 🤷🏼‍♀️
Amin canım inşallah🙏🏻

Siz orda sezaryen olmak için doktorları ikna etmeye çalışıyorsunuz biz de burda normal doğum için doktor araştırıyoruz vs.🥲
Neden böyle ben de bilmiyorum💆🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

Sebebi şu ki ,doktor gece vakti ya da haftasonu rahatını bozmak istemiyor.Hastaneye hemen gelmese bile telefon takibinde falan uykusu ,tatili bölünüyor, o da hafta ici 5 dakikada çıkarıp dikmek istiyor.Sezeryan yanlisi doktorlar tabi bu şekilde

Burda normal doğum için doktoru ikna etmek gerekiyor 🤣
Ah kolaycılık ya başka bi şey diyemiyorum.

Amin canım inşallah🙏🏻

Siz orda sezaryen olmak için doktorları ikna etmeye çalışıyorsunuz biz de burda normal doğum için doktor araştırıyoruz vs.🥲
Neden böyle ben de bilmiyorum💆🏻‍♀️🤷🏻‍♀️
Aynen oyle canim, burda oyle korkuyorum vs sebep ile sezeryan yapamazsin asla mutlaka fiziksel bir engel ya da dogumsal bir engel olmali doktor karar vermeli secim hakkimiz yok 🤷🏼‍♀️.
Sebebi şu ki ,doktor gece vakti ya da haftasonu rahatını bozmak istemiyor.Hastaneye hemen gelmese bile telefon takibinde falan uykusu ,tatili bölünüyor, o da hafta ici 5 dakikada çıkarıp dikmek istiyor.Sezeryan yanlisi doktorlar tabi bu şekilde
Dogru canim gercekten artik boyle dusunmeye basladim ve sanirim maddiyatta var isin icinde ucretler pahali olabilir sanirim
Burda normal doğum için doktoru ikna etmek gerekiyor 🤣
Ah kolaycılık ya başka bi şey diyemiyorum.
Hahaha dogru 🤣
Allah doktorunda vicdanlisiyla karsilastirsin helimizi canim boyleleri gelmesin 🤦🏼‍♀️

Kızlar bende normal doğum yanlısıyım ancak bu hafta konuştuk doktorumla periontologta aynı cümleyi kurmuştu malesf ,☹️doğum knalı rahım agzına yakın bi yerde miyom um olduğundan bebeği zora sokmamak ve bu miyomun normal doğumda bana sıkıntı cıkaracagı sebebiyle sezeryan önerdi hatta sanırım doğum esnasında miyom alınacak henüz karar net verilmiş olmasa da .. periontolog Dr. Ali ekiz de aynı görüşte doğum anında miyom asırı kanama yapabılıyor bu gbi endıkasyonlar sebebyle bebegın kafasının sıkısmaması kesınlıkle ıstenmedıgınden .. sizin sezeryan olur demişti.. kendı doktorumda birebir böyle anlatmasada sizin durumunuzda normal dogum cok zor sezeryan kesinlikle dedi! .. bu gibi bi durumlarda olabiliyor..planlanmış bir doğum tercih ediliyor malesf..

Kızlar bende normal doğum yanlısıyım ancak bu hafta konuştuk doktorumla periontologta aynı cümleyi kurmuştu malesf ,☹️doğum knalı rahım agzına yakın bi yerde miyom um olduğundan bebeği zora sokmamak ve bu miyomun normal doğumda bana sıkıntı cıkaracagı sebebiyle sezeryan önerdi hatta sanırım doğum esnasında miyom alınacak henüz karar net verilmiş olmasa da .. periontolog Dr. Ali ekiz de aynı görüşte doğum anında miyom asırı kanama yapabılıyor bu gbi endıkasyonlar sebebyle bebegın kafasının sıkısmaması kesınlıkle ıstenmedıgınden .. sizin sezeryan olur demişti.. kendı doktorumda birebir böyle anlatmasada sizin durumunuzda normal dogum cok zor sezeryan kesinlikle dedi! .. bu gibi bi durumlarda olabiliyor..planlanmış bir doğum tercih ediliyor malesf..
Sizinki çok özel bir durum kuzenimde aynı şekilde oldu sezeryan ile çocuğunu kucağına aldıktan sonra miyom için 40 50 dakikalık bir ameliyata girdi biz bazı şeyleri istiyoruz ama her şey bizim elimizde değil maalesef bazen şartlar bizi yönetebiliyor hem sezeryan da doğursak normal de doğursak anneyiz biz hangimizin normal doğum garantisi var hepimizin gönlünden geçiyor çocuğunu en sağlıklı yöntemle doğurmak ama işte çocuk ters gelebilir çatı dar olabilir kontrol altına alınması mümkün olmayan başka komplikasyonlar olabilir nasip kısmet bir yerde ☺️

Hiiç canını sıkma canım benim hayırlısı nasılsa öyle olsun diyoruz ya gerçekten kanama çok büyük bi risk o anda. İnşallah kolaycacık atlatırsın önemli olan hikayemizin sonu 💕

Canım benim neyse ki senin önemli bir sebebin var. Hiçç canını sıkma. Nasıl kavuştuğumuzun bir önemi yok, önemli olan sağlıkla kavuşmak🥰
Ben de sezaryen olacaksam böyle geçerli bir sebebim olmasını isterim. En azından için rahat başka seçeneğin yok🤗

Canim senin durumun ozel, saglik durumun neyi gerektirirsw tabkki onu yapmak zorundasin. Ayrica nasil dogurdugumuzun hic onemi yok yeterki saglikli bir sekilde bebeklerimizi kucagimiza alalim 🤲🏻

Teşekkürler arkadaşlar moral oldu yazdıklarınız :dua:Aynısını doktorumda söyledi Ali bey de ,:KK52:nasıl doğurduğumuzun bir önemi yok ,bizim için önemli olan bebeğin sağlıklı bir şekilde kucağımıza almak..riskli bir durum var ise bunun için en doğru yöntem neyse onu seçeriz..erken doğum riskide oluyor bu tarz drumlarda akciğer geliştirici olucam 3 hafta sonra doktorun tercihi..önlem amaçlı tamamen . kuzenin erken fln olmadı di mi,normal zamanında mı doğum yaptı? K Karsela

Teşekkürler arkadaşlar moral oldu yazdıklarınız :dua:Aynısını doktorumda söyledi Ali bey de ,:KK52:nasıl doğurduğumuzun bir önemi yok ,bizim için önemli olan bebeğin sağlıklı bir şekilde kucağımıza almak..riskli bir durum var ise bunun için en doğru yöntem neyse onu seçeriz..erken doğum riskide oluyor bu tarz drumlarda akciğer geliştirici olucam 3 hafta sonra doktorun tercihi..önlem amaçlı tamamen . kuzenin erken fln olmadı di mi,normal zamanında mı doğum yaptı? K Karsela
Yok aksine 38.hafta planlamışlardı doktorunun programı nedeniyle bir haftada ertelediler 39.haftada doğumunu yaptı ☺️Bebekte kendisi de çok sağlıklı sizin de öyle olacak eminim 🍀

Ben de normal doğum isteyerek bekliyorum. Hayalim şu doğumdan sonra bebeğiyle yürüyerek çıkan annelerden olmak :) ama hangi cesaretle istiyorum bilmiyorum. Normal doğum beni biraz korkutuyor, yapabilir miyim kendime pek güvenemesem de. Hicbir video izlemeden , araştırmadan (Daha çok korkarım diye kaçıyorum) normal doğum diye bekliyorum. Ama tabii ki doktorum son haftalarda sezeryan derse hiç itiraz etmeden kabul ederim. Sonuçta olumsuz bir durumla karşılaşmaktansa hayırlısı deyip akışına bırakmak gerek diye düşünüyorum. talena talena senin durumun da çok özel canım. Canını sıkmana hiç gerek yok, sezeryanı direkt tercih eden bir sürü insan var. Sonuç olarak ikisinde de önemli olan bebişin sağlıkla gelmesi. Hicbirimizin hayal ettiği olacak diye bir şey yok. Kendini bebeği kucağına almaya odakla yeter bence:)

Ben de normal doğum isteyerek bekliyorum. Hayalim şu doğumdan sonra bebeğiyle yürüyerek çıkan annelerden olmak :) ama hangi cesaretle istiyorum bilmiyorum. Normal doğum beni biraz korkutuyor, yapabilir miyim kendime pek güvenemesem de. Hicbir video izlemeden , araştırmadan (Daha çok korkarım diye kaçıyorum) normal doğum diye bekliyorum. Ama tabii ki doktorum son haftalarda sezeryan derse hiç itiraz etmeden kabul ederim. Sonuçta olumsuz bir durumla karşılaşmaktansa hayırlısı deyip akışına bırakmak gerek diye düşünüyorum. talena talena senin durumun da çok özel canım. Canını sıkmana hiç gerek yok, sezeryanı direkt tercih eden bir sürü insan var. Sonuç olarak ikisinde de önemli olan bebişin sağlıkla gelmesi. Hicbirimizin hayal ettiği olacak diye bir şey yok. Kendini bebeği kucağına almaya odakla yeter bence:)
Çok sağolun❤️ K Karsela zaten cok zor oldu 2. Tüp bebek tedavisinde sonuç aldık , 1 senedir tedavi görüyordu eşim.. çok sağolun inşallah en büyük duam 39 haftadan önce gelmez🌼kızım sağlıkla gelsin hepimizin evladı sağlıkla zamanında gelsin..🙏🏻

BA8400F5-99E3-4FBE-B04F-3F393A633E08.jpg

Kızlar bundan aldım babybjörn muadili yorumları güzel fiyatı da bayadır bundan daha çok düşmüyor zaten alıverdim

X