2022 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    265
bizim beşiğimiz bu tahta beşiklerdendi küçüktü. o yüzden onda rahat edemiyordu. abimiz var bizim ikisine ranza yaptırdık. alt yatağı yerden direk yapıldı ayak falan yok , koruması var. çabuk alıştı diyebilirim. yatakta dört dönüyor. odasına da telsiz koydum ağladımı hemen duyuyorum. ama bu aralar bizimkide gece çok mızmızlanıyor. tam olarak uyanmıyor ama hep bir ağlama mızmızlanma sesi var. sanırım dönemsel. ben bir ara aç mı kalıyor dedim ama artık gece yatmadan önce 1 tabak mama yediriyorum. ama yinede 3-4 kere beni kaldırıyor. birde benim sıkıntım sabah 5 ten sonra. hep bir mızmızlanma sesi o yüzden onun yanına gidiyorum pışla falan uyuyor sonra yine aynı. sanırım dönemsel.
Çok sağol canım, umut oldun bana. Şu yere sıfır montessori yatakları görüyorum trendyolda ahşaptan ben de onlardan alıp deneyeyim. Ben de doyduğundan emin değilim aslında, hiçbir şey yemiyor nerdeyse. İki kaşık alıp bırakıyor her şeyi. Ben de gece maması mı alsam diyordum kendi kendine. Şöyle bir güzel uyusalar kendileri de dinlenecekler aslında bizler de. İnşallah 2023’te bütün bebişler daha çok uyur ve çok sağlıklı olurlar.
Kıyamam.

Allahım yardımcınız olsun inşallah arkadaşlarım.

Bizimki de bizimle aynı sofrada. Biz hep tuzsuz yediğimiz için hiç ayırmadık yemeğini. Beğenmezse yemedi, beğenirse yedi.

Biz 7. Ayda odasına yerleştirdik. Ben git gide bağımlı olmaya başlamıştım. Ağlama krizlerim bitmemişti. Kendim için istedim yani. Şükür iyi oldu. Bakıp bakıp ağlamalarım devam etse de arada… Bu sabah da çok duygusalım. İnstagramda bir kadının doğuma girişini gördüm. Saçlar süper, makyaj yapılıyor,göbeğinde nst’yi görünce fena oldum… Çok çok zor günlerdi… Geçen sene bu zamanlar…

Çok şükür bugünlerimize…
Amin canım inşallah hepimizin. Sağlıkla büyütelim minnoşları. Çok şükür geçekten, yorgunluktan ve bitkinlikten bazen unutuyoruz ama şükür sebebi miniklerimiz.

Canım arkadaşım geçecek bugünler emin ol gelip geçecek çok zor biliyorum aynı seyleri yaşıyorum çünkü bnm de büyük 4 yaşında gece korkulari ve bebek benimle yattığı için kıskançlıkları var ama durumu şu şekilde yönetiyorum ben belki fikir olur büyüğe anlattim sende küçükken benimle yatardin meme emdigin için şuan bana muhtaç kardeşin memeyi bırakıp büyüdüğünde seninle aynı odada yatacak bu bir süreç anlar anlamaz bn anlattım böyle korkuyorum siz ikiniz yatıyorsunuz dediğinde de baba devreye girdi bak bende salonda yatıyorum istersen gece kalktiginda benim yanıma gelebilirsin dedi ve nerden dedi her gece babasının yanında gece uyansa da uykuya devam ediyor bakıyor babası yanında ama uyumuş biz odasına aldı isek hemen uyanıp bnm yanıma veya babasının yanına gidio eşinle durumu konuşup büyüğü olsun onun yanına almasını iste o buyukle yatsın bir kaç gün uykusuz kalır sonra alışır babası yanında diye uyanmamaya küçüğe de mecbur seninle olur en azından bir yükün hafifler
Çok teşekkür ederim🌹 benimki anlamaz ki uyanıp ağlayıp geliyo o arada da uykusu açılıyor çok zor geri uyutmak😔baba zaten oturma odasında uyuyor ve asla destekçi değil kapısını kapar ben ne yaşarsam yasayim gece hatta sessiz olup ona duyurmam ki laf eder.. İse gidiyo ya iyi ki bi yaptığı işe gitmek.. Yarın bi gün bende başlayacam işe ve bu gecelerden çıkıp çıkıp uykusuz..
Hep beraber uyumak benim tek yolum.. Bebek her ağladığın da o kadar stres olurum ki aman büyüğü uyanmasin diye büyüğü odasında biraksam her an uyanio gelecek diye stres..

Çok teşekkür ederim🌹 benimki anlamaz ki uyanıp ağlayıp geliyo o arada da uykusu açılıyor çok zor geri uyutmak😔baba zaten oturma odasında uyuyor ve asla destekçi değil kapısını kapar ben ne yaşarsam yasayim gece hatta sessiz olup ona duyurmam ki laf eder.. İse gidiyo ya iyi ki bi yaptığı işe gitmek.. Yarın bi gün bende başlayacam işe ve bu gecelerden çıkıp çıkıp uykusuz..
Hep beraber uyumak benim tek yolum.. Bebek her ağladığın da o kadar stres olurum ki aman büyüğü uyanmasin diye büyüğü odasında biraksam her an uyanio gelecek diye stres..
Bnmki de emin ol o kafada bn çalışıyorum çalışıyorsun da bnde evde yatmiyorum az mı kavga ettim oğlan hastanede yatınca kıza üç gün evde bu bakınca anladi biseyleri ki bn eve yemek yapıp bırakmıştım tek ısıtıp veriyordu bide düşün farkina vardı ama hala der bn sabah işe gitcem diye walla biraz cemkirmeden olmuyor inşallah esinde anlar

Bana hiç geçecek gibi gelmiyor.. O kadar sıkıldım ve bunaldım ki artık hayatımdan bıkmış bir haldeyim 2 çocuğum var bide benim.. Diğeri de 3 yaşında.. Yasayan çeken bilir ne anlatsam boş.. Geceleri artık deliriyorum gecenin derdi bitmiyor sabahın bitmiyor ikisi arasında sıkışmış kalmış durumdayım. Nefes alamıyorum gerçekten isteidigim bu günlerin artık bitmesi geçmesi çok yoruldum çok
İse baslamayi istiyorum artık bu evden kaçış gibi geliyor büyüğü krese küçüğüde ya bakıcı ya büyükler
İse gittiğimde kafamı dinleyebilirim gibi geliyo bi iki insanla konuşmak evden çıkmak hazırlamak ben çok sıkıldım bu düzenden diyemeyecem düzensizlikten
Ben de yeni işe başladım Allahtan yoğun değil işim ama evde uzaktayım sonuçta iyi gelir gibi gelmişti ama olmadı sürekli evi düşünüyorum bebeğimi bakıcı yı kameradan izliyorum galiba bende bir sorun var bebeğim her çıkışımda ağlıyor ama ne ağlama sesi dışarıya geliyor bir şeyler yanlış gibi bilmiyorum sizi anlıyorum gerçekten Allahım yardımcımız olsun hepimizin ne yapacağımı bilmiyorum daha mutsuz olduğum bir dönem olmamıştı hayatımda 😔

Ben de yeni işe başladım Allahtan yoğun değil işim ama evde uzaktayım sonuçta iyi gelir gibi gelmişti ama olmadı sürekli evi düşünüyorum bebeğimi bakıcı yı kameradan izliyorum galiba bende bir sorun var bebeğim her çıkışımda ağlıyor ama ne ağlama sesi dışarıya geliyor bir şeyler yanlış gibi bilmiyorum sizi anlıyorum gerçekten Allahım yardımcımız olsun hepimizin ne yapacağımı bilmiyorum daha mutsuz olduğum bir dönem olmamıştı hayatımda 😔
Allahım yardımcınız olsun inşallah arkadaşım.

Ben nasıl işe başlarım hiç bilmiyorum. Açıkçası eve çok alıştım…

Günaydın tatlı anneler. :anneadayı:

Herkes iyidir inşallah.

Hepimizin sağlığı sıhhati yerinde olsun inşallah.:KK74:

Son bir haftadır biraz zorlanıyoruz maalesef. Gece uykularından ağlayarak kalkıyor, gözler hep yaşlı, çapaklanma oldu, arıtma suyu ile siliyorum, bu sabah demli çay ile sildim, iyi olur inşallah.:KK56:

Üstten dişleri geliyor bir de. Kıyamam canı acıyor.

Yemek istemiyor.

Hep mama verince çok üzülüyorum.

Hep sevdiklerini sundum ama istemedi.

Şimdi peyniri yumuşak börek ve arpa pişirdim. Bugün de onları göstereyim bakalım ne yapacak?:hamarat:

Yattığı yerden ağladıkça içim yanıyor.

Allahım tüm hastalara acil şifalar versin inşallah. Bizlere de yardım etsin inşallah. Tüm yavrular sağlıkla mutlulukla büyüsün inşallah…:KK36:

Arkadaşlar iyi akşamlar, bebeklerinize kaç öğün veriyorsunuz ve anne sütü ya da mama verme sıklığınız nedir?
3 ana 1 ara öğün gitmeye çalışıyorum 2 haftadır memesiz uyuduğu için anne sütü sıklığı azalmıştı günde 2 3 kere bikaç dakika emiodu fakat bu hafta memesiz uyumuo çok sık emmek istiyor

Günaydın tatlı anneler!!! :anneadayı:

Hepimize muhteşem hafta sonu diliyorum!!!:KK31:

Geçen sene bu sabah hastanede yatıyorduk. Kocam en sevdiğim peyniri böreği yedirmişti. Korkunç bir karın ağrısıyla ağlamıştım. Doktorlar hemen muayene ettikler, “bebeğin kalbi atıyor ama hareket etmiyor,almak zorundayız” dediler. Ağlayarak girdiğim doğumda bayıldığım için hiç bir şey hatırlamıyorum ben.:uykucu:

Evet evet evet bugün bizim yavrumuzun doğum günü!!!:KK200:

1,5 ay yattığımız hastanede her sabah bu kuşu besledik biz binbir umutla… “Sabah ezanlarıyla bebeğimizi besleyeceğimiz günler gelecek” derdi kocam ben her ağladığımda… Bu sabah ezanlar okunuyorken üçümüz gözyaşlarımızda birbirimize sarılıp hep şükrettik bugünlerimize…:KK74:

İyi ki doğmuş yavrumuz!!!
İyi ki doğmuş yavrularımız!!!
Tüm Ocak bebelerinin doğum günü kutlu olsun!!!:KK37:

Rabbim tüm yavrulara anasıyla babasıyla birlikte sağlıkla,mutlulukla ve umutla büyümesini nasip etsin inşallah!!!:KK36:

0E60D0C5-0CFB-4BED-A7E6-DEBA04847F49.jpeg

Günaydın tatlı anneler!!! :anneadayı:

Hepimize muhteşem hafta sonu diliyorum!!!:KK31:

Geçen sene bu sabah hastanede yatıyorduk. Kocam en sevdiğim peyniri böreği yedirmişti. Korkunç bir karın ağrısıyla ağlamıştım. Doktorlar hemen muayene ettikler, “bebeğin kalbi atıyor ama hareket etmiyor,almak zorundayız” dediler. Ağlayarak girdiğim doğumda bayıldığım için hiç bir şey hatırlamıyorum ben.:uykucu:

Evet evet evet bugün bizim yavrumuzun doğum günü!!!:KK200:

1,5 ay yattığımız hastanede her sabah bu kuşu besledik biz binbir umutla… “Sabah ezanlarıyla bebeğimizi besleyeceğimiz günler gelecek” derdi kocam ben her ağladığımda… Bu sabah ezanlar okunuyorken üçümüz gözyaşlarımızda birbirimize sarılıp hep şükrettik bugünlerimize…:KK74:

İyi ki doğmuş yavrumuz!!!
İyi ki doğmuş yavrularımız!!!
Tüm Ocak bebelerinin doğum günü kutlu olsun!!!:KK37:

Rabbim tüm yavrulara anasıyla babasıyla birlikte sağlıkla,mutlulukla ve umutla büyümesini nasip etsin inşallah!!!:KK36:

Eki Görüntüle 3187906
Oy çok duygulandım ❤️ Rabbim yavrularimiza sağlıklı mutlu uzun ömürler versin .çok şükür yanımızda civildiyorlar

O dediğin göbek fıtığı. Bizdede var. Büyüdükçe düzelir dedi doktorumuz. 2 yaşına kadar düzelmiş olur dedi. Bugün kontrolümüz vardı.
Merhaba ,benim kızımda da göbek fıtığı var ,sizin paylaşımınızi gördüm acaba geçti mi , bizimki sanki giderek büyüyor

Günaydın tatlı anneler.:anneadayı:

Cumamız mübarek, dualarımız kabul, kabul olan her duamıza sonsuz şükürler olsun inşallah.:KK200:

Hepimizin sağlığı sıhhati yerindedir inşallah.:KK74:

Çok şükür biz idare ediyoruz.

Her aşı,sağlık ocağı ve hastane ziyareti sonrası olduğu gibi biz gene öksürük ve sümüklüyüz ailecek.:hasta:

Önce yavru,sonra baba, en son da bana vuruyor bu ziyaret sonrası hastalık. Ya aslında ben çok dert etmiyorum insanız hepimiz hastalanırız,iyileşiriz de şimdi hafta sonu babaannelerde vah vah tüh tüh bir sürü tantana başım hiç kaldırmıyor. Susuyorum uzatıyorlar, cevap veriyorum kendim üzülüyorum. Ya tamam geçmiş olsun dersin ah şu bu dersin de uzatmak çok sıkıcı. Yine saçma sapan yün bişiyler alınmış, içeri girince bir kere üstünde görürler o kadar, sonra çıkarırım hemen zaten. :KK69:

Şimdi bir şey diyecem de cuma günü günaha giriyorsun sus Lâle sus! Az hastalık yaşamadın, şükret, az sus diye söyleniyorum kendime!!!:KK67:

Neyse…

Bu hafta dışarı çok çıkmak zorunda kaldık, inşallah önümüzdeki hafta evimizdeyiz, dinleniriz.:spor:

Allahım hepimize eşlerimizle ve evlatlarımızla birlikte sağlıkla huzurla neşeyle yuvamızda rahatsız edilmeden yaşamayı nasip etsin inşallah.:KK37:

Çok şükür bugünlerimize…:KK36:

X