2023 Aralık Ayı Tüp Bebek Transfer Olacakların Paylaşım Alanı

Baska agrim falan yok. Zaten benim iki tupumde alindi tupler yokken dis gebelik olur mu acaba. Ilk gebeligim dis gebelikti. Birde 2 embriyo transferi oldum transfeein 7. Gunu kanamam basladi lekelenme tarzinda ve 1 hafta surdu suanda yok. Beden boyle oldu bethcg bilmiyorum acaba biri tuttu digeri dustu mu diye dusunuyorum ama mantikli mi bilmiyorum.
Benimde çift transfer biri tuttu ama beta da belli olmuyor o durum. Tüpler yokken dış gebelik ihtimali zor gibi ama bilemedim.

Kızlarr uzun zaman oldu foruma yazmayalı bu süreçte sizinle çok güzel şeyler paylaştık. En yorucu anlarımızı birlikte geçirdik sorularımızı sorunlarımızı birbirimizle paylaştık. Şimdi düşününce ne güzel zamanlarımızmış🥹 Nasılsınız nasıl geçiyor gebeliğiniz? Biz şuan 14+6 yız. Elhamdülillah herşey güzel ilerliyor ikili test yaptırdım cinsiyeti teyit ettirdim iyice ama plesantadan kaynaklı kanama alanım mevcut kahverengi akıntım oluyor bu yüzden bugün doktorum fitil iğne ve hap ve yatak istirahati verdi. Ama bebişin çok şükür maşallahı vardı. Bu arada Cinsiyeti belli olan arkadaşlarım var mı?

Kızlarr uzun zaman oldu foruma yazmayalı bu süreçte sizinle çok güzel şeyler paylaştık. En yorucu anlarımızı birlikte geçirdik sorularımızı sorunlarımızı birbirimizle paylaştık. Şimdi düşününce ne güzel zamanlarımızmış🥹 Nasılsınız nasıl geçiyor gebeliğiniz? Biz şuan 14+6 yız. Elhamdülillah herşey güzel ilerliyor ikili test yaptırdım cinsiyeti teyit ettirdim iyice ama plesantadan kaynaklı kanama alanım mevcut kahverengi akıntım oluyor bu yüzden bugün doktorum fitil iğne ve hap ve yatak istirahati verdi. Ama bebişin çok şükür maşallahı vardı. Bu arada Cinsiyeti belli olan arkadaşlarım var mı?
Selammm bizde 13+3 olduk benimki nazlı çıktı yüz üstü yattığı için cinsiyeti göremedik geçen hafta 🤭🤭 artık haftaya göreceğiz inşallah. Bende ikili test yaptım çok şükür bir sorun yok. Senin cinsiyet neymiş 😍 benim doktorum estrofem ve fitili hala kesmedi. Çoğu arkadaş bıraktı sanırım ama 14. Haftada belki keserim riske atamıyorum dedi

Selammm bizde 13+3 olduk benimki nazlı çıktı yüz üstü yattığı için cinsiyeti göremedik geçen hafta 🤭🤭 artık haftaya göreceğiz inşallah. Bende ikili test yaptım çok şükür bir sorun yok. Senin cinsiyet neymiş 😍 benim doktorum estrofem ve fitili hala kesmedi. Çoğu arkadaş bıraktı sanırım ama 14. Haftada belki keserim riske atamıyorum dedi
Bizimki de ikili testte full yüz üstüydü sadece 30 dakikalık ultrason muayenesinde 1 dakika yüzüstü durdu🤭😂 perinatolog kıza benziyor ama değişebilir dedi ama dün sabah ayrı doktora öğlen kendi doktoruma gittim bana ikisi de kız dedi kendi doktorum hatta kesin kız yanılmam bu haftalarda dedi🤤🫶🏻 ben fitil kullanmamıştım ama diğerlerini doktor kontrolünde erken bırakmıştım. Cinsiyet konusunda da sağlıklı olsunlarda cinsiyetlerinin zerre önemi yok.

Canım bizde 14+6 dayız. Çok şükür güzel geçiyor. Evet en zor zamanları beraber geçirdik güzel ve heyecanlı günlerdi 🥲 bana da erkeğe benziyor dedi cuma günü gittim sırtı dönüktü baya uğraştık ama dönmedi doktor erkek düşüncem devam ediyor dedi. Tüm ilaçları bıraktım bitek oksapar kaldı onu da doğuma kadar kullanalım dedi

Canım bizde 14+6 dayız. Çok şükür güzel geçiyor. Evet en zor zamanları beraber geçirdik güzel ve heyecanlı günlerdi 🥲 bana da erkeğe benziyor dedi cuma günü gittim sırtı dönüktü baya uğraştık ama dönmedi doktor erkek düşüncem devam ediyor dedi. Tüm ilaçları bıraktım bitek oksapar kaldı onu da doğuma kadar kullanalım dedi
Yaa ne güzel sağlıcakla gelsin forumun güzel bebişleri inşallah🥹🫶🏻 Daha embriyo iken tutundu mu tutunmadılar mı derken şuan cinsiyetlerini konuşuyoruz ay çok duygusal🥹🥹🥹💖

Evet ne günler geçirdik birlikte 😊 umarım birlikte doğumlarını da konuşuruz burda. Ben şu an 15+4 üm canım kız cinsiyetimiz. Oksapar kullanıyorum sadece doğuma kadar kullanıcam pıhtılaşma çıktı bende. Zor günleri atlattık inşallah 😍

Kızlar 12+2 hamileyim. 12. Haftada progestan fitil ve progestan dex iğneyi bıraktım tüp bebek doktorum 12. Haftaya kadar kullanmamı söylemişti. Sonra bırakmamı söylemişti. Ama kontrole gittiğim doktorum akşamları 1er tane yatmadan vajinal fitil al dedi ben de öyle yapıyorum. Fakat bugün hafif karın ağrım oldu. Acaba rahim büyüdüğü için mi, adet dönemine geldiği için vücut o zamanlarda ağrı yapıyormuş ondan mı, yoksa progestanı azalttığım için mi oldu bilmiyorum. Sizde durumlar nasıl, karın ağrınız oluyor mu kızlar?

Kızlar 12+2 hamileyim. 12. Haftada progestan fitil ve progestan dex iğneyi bıraktım tüp bebek doktorum 12. Haftaya kadar kullanmamı söylemişti. Sonra bırakmamı söylemişti. Ama kontrole gittiğim doktorum akşamları 1er tane yatmadan vajinal fitil al dedi ben de öyle yapıyorum. Fakat bugün hafif karın ağrım oldu. Acaba rahim büyüdüğü için mi, adet dönemine geldiği için vücut o zamanlarda ağrı yapıyormuş ondan mı, yoksa progestanı azalttığım için mi oldu bilmiyorum. Sizde durumlar nasıl, karın ağrınız oluyor mu kızlar?
Bende bugün 14. Haftaya girdim hala karın ağrılarım oluyor özellikle adet dönemi. Ama benim doktorum ilaçlarımı bıraktırmadı gb ala sadece azalttı😢

Bende 15+3 deyim. Hala sancı bel ağrısı oluyor. Doktor gayet normal vücut alışmaya çalışıyor rahim büyüyor dedi. Ben 12. Hafta da oksapar hariç hepsini bıraktım

Kızlar ben de dün alt karnda sancı belde ağrı be kanamayla hastaneye yattım 13+4 haftalığz çok şükür bi sorun yokmuş bnmde adet zamanımdı ondan mı oldu acaba yaa her seferinde çok korkuyorm düşük yapıyorm diye

Kızlar ben de dün alt karnda sancı belde ağrı be kanamayla hastaneye yattım 13+4 haftalığz çok şükür bi sorun yokmuş bnmde adet zamanımdı ondan mı oldu acaba yaa her seferinde çok korkuyorm düşük yapıyorm diye
Öncelikle çok geçmiş olsun canım. Bende aynı şeyden muzdaribim bebekte problem yok am rahşm dışında kanama alanım mevcut bise plesantadan kaynaklı deniliyor dün gece yine başladı taze kırmızı kan sonra kahverengiye döndü yarın kontrolüm var ve artık bu muhabbetten çok sıkıldım korkuyorum birşey olacak diye. Senin kanaman nasıl?

Çok teşekkür ederim kızlar. Çok şükür bugün olmadı ağrım sanırım ara ara olacak doktora sordum normal dedi🙏🏻 yatmadan bir tane progestan fitil al dedi kontrole gittiğim doktorum bir de oksopar kullanıyorum ben de. Sağ salim kucağımıza alalım bebişlerimizi🙏🏻🧿

selam kızlar aramızda ikiz bekleyenler var mı?
Ben çift embriyo transferi oldum. İkiz istiyorduk. Biri tutmamış biride bölünmüş tek yumurta ikizine dönmüş. Allahın işi işte🙏mucizemiz. 10. Haftada ikiz olduğunu öğrendik. Şuan 15+3 teyiz. İki kere kanamam oldu. Kanama alanıda yoktu. Burakmıştım ama tekrardan progestan fitili 3 kez kullan dedi doktor. Oxaparı doğuma kadar kullanacağım. Cinsiyetleride erkek dedi doktor. Rabbim kucağımıza almayı nasip etsin hepimize🌸 ikiz bekleyenlere sormak istediklerim var. Yazarsanız sevinirim 🌸

Merhaba benim sürecimde benzer seninle her türlü test yapıldı 3 ü normal bir tüp bebek kaybım var doktorun nasıl bir tedavi planlıyor brn kortizon tedavisi görüyorum ve serum tedavisi alıyorum şuan ikinci transferimi oldum 10. Günüm Allah isteyen herkese nasip etsin çok zor bir durum tam oldu diyorsun onu hissedip kaybetmek çok acı
Merhaba! Gebelik kaybınız nasıl oluyordu benimkiler kalp atışları attıktan sonra bir iki hafta içinde duruyordu kortizon tedavisi dediğiniz ne oluyor acıklarmısınız lütfen

İkili test sonucuma bakar mısınız hiç bsy anlamadım
Screenshot_20240325-121124.png

İkili test sonucuma bakar mısınız hiç bsy anlamadımEki Görüntüle 3406489
Benim de e nabızdan papp a ve beta değeri gözüküyor ama gidip laboratuvardan sonuç almanız gerek. Ayrıntılı rapor şeklinde oluyor oran oluyor bu şekilde malesef bir şey anlaşılmıyor. Çünkü anne yaşı ense kalınlığı fln da ölçülüp ona göre bir oran çıkıyor raporda.

Bu şartlar devletin ilaçlarının bir kısmını karşılaması için geçerli. Tabi bunun için heyet raporu lazım falan. Bazı hastaneler çıkarıyor sen uğraşmıyorsun ben Medipol Mega üniversite hastanesi tüp bebek bölümüne gidiyorum orada belli bir ücretle çıkarıyorlardı. Ama seçeneklerden 5 yıllık sgk olmadığı için (onu da 3 ayla kaçırdık) rapor alamadık biz. Opu dan önceki ilaçları özellikle gonal f falan ki en pahalı iğne hep ücretli aldık. şuan da transferden sonraki süreçteyim progestan hariç diğerlerini devlet karşılıyor ama mesela estrofemi 2 kutu veriyor devlet 3.kutu ücretli alıyorsun. Rabbim yar ve yardımcımız olsun inşallah.
Merhaba, medipol mega üniversitesinden belli bir ücretle çıkartıyorlar demişsiniz. Siz yazalı da baya bi olmuş, aradık orayı tam bilgi alamadık, sabah arayın dediler. Hala çıkartıp çıkartmadıklarını biliyor musunuz?

Merhaba, medipol mega üniversitesinden belli bir ücretle çıkartıyorlar demişsiniz. Siz yazalı da baya bi olmuş, aradık orayı tam bilgi alamadık, sabah arayın dediler. Hala çıkartıp çıkartmadıklarını biliyor musunuz?
yazdığım sıra çıkarıyorlardı büyük ihtimal hala çıkarıyorlardır. Normalde raporu ücretsiz bazı devlete bağlı hastanelerden alabiliyormuşsun ama bu süreci baya uzatıyormuş ve sıra bulmakta zorlanıyormuşsun herhalde.

X