2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    266
Şimdi iyi şükür duruldu zeytinyağı sürüyorum çişini yaparken yanmasın diye ☹️ Göstermedim ama arkadaşıma sordurdum canım sıkıntı yok yapılmasında sakınca yokmuş ama başka bi tedavide olabilirmiş tabi
Çok geçmiş olsun enfeksiyon durumunda da olabiliyormuş baktılar mı enfeksiyon için

Kızlar dün bebeğimi 5. Ay kontrolüne götürdüm ve vaginal yapışıklık olduğu söylendi. Aşırı bir yapışıklık yokmuş ama ilerlerse daha da yapışıp daha büyük bi müdahale gerektireceği söylendi. Bizi çocuk cerrahına yönlendirdiler ufak bi işlemle bu işin hallolalcağı ve yinede tekrarlama ihtimali olduğu söylendi bizde gaflete düşüp yaptıralım o zaman dedik. Neyse yaptırdık orda bi kıyamet kopardı kızım. Gerizekalı cerrah bu iç dudakların oraları temizlememiz gerektiğini söylemiş ve kuru bi gazlı bezle kendisi temizlemiş. Eve geldik çocuk 2 saat boyunca bağıra bağıra ağladı. Bize hastanede ne böyle bişeyin acı vereceği söylendi nede işlem önce bi ağrı kesici ya da ıyuşturmak için krem falan kullanılmadı. Çocuk perişan oldu ben perişan oldum. Zorla sakinleştirip calpol vermeyi başardım ve uyuttum. Yani paramızla rezil olduk ve moral bozuklu cabası.. internetten araştırdık sonrasında ilk önce kremle masaj yaparak müdahale edilmesi gerektiği sonrasında düzelme olmazsa bu işlemin yapılması gerektiğini okudum bir kaç doktordan ve bize böyle bir seçenek sunulmadığı için delirdim. Çocuğumun canını yaktırmak canımı fazlasıyla yaktı. Doktoru gidip gırtlaklayasım geldi 😡😡😡 sizinde başınıza gelirse araştırmadan asla hiçbişey yaptırmayın bana ders oldu bir daha asla bi kaç doktor önerisi almadan yaptırmayacağım hiçbişey ve doktorumuzu ve hastaneyi net kararla değiştiriyorum
Çok geçmiş olsun bizim başımıza gelmişti hatta burada da yazmıştım hamileyken☹️ ben yağ sürüp elimle iki yana ayırarak açmıştım her gün. Büyüdükçe hormonlardan dolayı o yapışıklık geçiyor zaten. Bir de ilk başta bir kremi var o kullanılıyor geçmezse cerrahi işlem oluyordu☹️

Yakışıklı yeniden yak bizi hep düşünmeden❤️‍🔥
4 aylık olduk teyselerim🤗

IMG_20240329_153015.jpg

Kızlar dün bebeğimi 5. Ay kontrolüne götürdüm ve vaginal yapışıklık olduğu söylendi. Aşırı bir yapışıklık yokmuş ama ilerlerse daha da yapışıp daha büyük bi müdahale gerektireceği söylendi. Bizi çocuk cerrahına yönlendirdiler ufak bi işlemle bu işin hallolalcağı ve yinede tekrarlama ihtimali olduğu söylendi bizde gaflete düşüp yaptıralım o zaman dedik. Neyse yaptırdık orda bi kıyamet kopardı kızım. Gerizekalı cerrah bu iç dudakların oraları temizlememiz gerektiğini söylemiş ve kuru bi gazlı bezle kendisi temizlemiş. Eve geldik çocuk 2 saat boyunca bağıra bağıra ağladı. Bize hastanede ne böyle bişeyin acı vereceği söylendi nede işlem önce bi ağrı kesici ya da ıyuşturmak için krem falan kullanılmadı. Çocuk perişan oldu ben perişan oldum. Zorla sakinleştirip calpol vermeyi başardım ve uyuttum. Yani paramızla rezil olduk ve moral bozuklu cabası.. internetten araştırdık sonrasında ilk önce kremle masaj yaparak müdahale edilmesi gerektiği sonrasında düzelme olmazsa bu işlemin yapılması gerektiğini okudum bir kaç doktordan ve bize böyle bir seçenek sunulmadığı için delirdim. Çocuğumun canını yaktırmak canımı fazlasıyla yaktı. Doktoru gidip gırtlaklayasım geldi 😡😡😡 sizinde başınıza gelirse araştırmadan asla hiçbişey yaptırmayın bana ders oldu bir daha asla bi kaç doktor önerisi almadan yaptırmayacağım hiçbişey ve doktorumuzu ve hastaneyi net kararla değiştiriyorum
Canım geçmiş olsun.. İnşallah kotu bişeyi yoktur.. Bunlar hep tecrübe.. Ama dedıgın dogru, sorup soruşturmadan yapmamak lazım.. Gelmiş geçmiş olsun tekrar 🙏

Çok geçmiş olsun bizim başımıza gelmişti hatta burada da yazmıştım hamileyken☹️ ben yağ sürüp elimle iki yana ayırarak açmıştım her gün. Büyüdükçe hormonlardan dolayı o yapışıklık geçiyor zaten. Bir de ilk başta bir kremi var o kullanılıyor geçmezse cerrahi işlem oluyordu☹️
Evet öyleymiş işte çok kötü gaflete düştüm yoksa asla yaptırmazdım çok pişmanım evladım perişan oldu ☹️

Bu çocuk uykuda acayip dönüyor yaa 🤣 buna sığmayacak kalkın sizin yatak daha rahat diyecek utanmasa bizim yatakta da gidiyor döne döne uykuda 😂
Canım baya olmuş yazayı yeni görüyorum ama yazmadan edemedim. Bu kadar dönüyorsa yastık ve yorgan kullanma canım. Uyku tulumu kullan çok daha güvenli olur.

Kızlar, aşk olsun, kimse taktik önermemiş🤣 neyse, belki aynı şeyleri yaşayan oluyordur diye ben kendi uyguladığım taktiği yazayım. Bir saat neredeyse kesintisiz ağladı, annem önce ver sen şunu bana diye elimden aldığı ama bir türlü susturamadığı bebişi “al annesi, seni istiyor” diye aynı şekilde elime tutuşturdu (Annemden çok güzel baba olurmuş, onu anladık burdan🙈😁). Memeyi max. bir dakika emip haykırarak ağlıyordu bu arada, akılma Spring05 Spring05 in taktiği geldi (yatakta zıplayarak emzirme) ama tabii ben kendimi o kadar atletik hissetmediğim için oturduğum yerde düğüne gitmiş elti gibi omuz sallama hareketi yaparak emzirmekle yetindim, bebek memeyi bırakıp ağladıkça (üvee üvee diye ağlıyor) ağzına ağzına soktum (üveooommm sesi çıkacak bebekten o esnada), vallahi doğru açıdan verince alıp emmeye devam etti. (Omuz sallamaya devam bu arada, ritmi bebeğe göre ayarlıyoruz) Böyle böyle beş on dakika emince bir pırtlar yaptı, bir pırtlar yaptı, vallahi şaştık. Derdi oymuş meğer, sonra kuzu gibi sakinleşti. O gün birkaç saat önce coşkun bir şekilde kaka yaptığı için açıkçası bağırsak gazı olabileceğini hiç düşünmemiştim, demek ki olabiliyormuş.
Gaz olabiliyor tabi benim oğlumda memeyi ağzıne aldığı gibi aynı şekildi ağladığında çok uykusu olmuş oluyor. Bunu da tesadüf çözdüm. Bigün bir yeri ağırıyor diye doktora koşacaktık ki uyudu ve sustu. Meme istemiyorumm uyut beni diye haykırışlarıymış meğer.

Ben bunu birkaç yıl önce bir arkadaşımdan duymuştum genetik olabiliyormuş. O da eliyle actirdigini, çok yapistiginda doktorun masaj yaptigini büyüdükçe de geçtiğini söylemişti. Size de geçmiş olsun 🤗🤗
Balkabsğı mı vereceğiz ilk? Kabak dendiğinde aklıma en son gelecek kabak türüdür de. Bende olsam yenem yani😂
Ben de beyaz kabak verecektim instagram tariflerinde bal kabağı vardi ben de denedim olmadı 🙄
Genelde ilk havuç öneriyorlar. Ben yoğurtla başladım havuç kabak patates yedirdim. Şimdi her şeyin tadına baktırıyorum . Doktor biraz böyle ilerle dedi.
Havuç tatlı aslında beyaz kabak daha iyi gibi ilk tadım için. Benimki alerji ihtimaline karşı özel mama yiyor. İnek sütü de yapabilir.yogurt mayalaninca değişiyor ama yine korkuyorum sebze ile devam edeceğim ya da küçük bir takımla tepkisine bakabilirim
Normalde yeşil kabakla başlıyoruz ama balbakabağının nesi var ki ya🤣 bayılırım😋
Şekersiz olunca güzel değil demek ki bende severim 🤭

Hooops Hooops canım gelmiş geçmiş olsun burada Spring05 Spring05 söylemişti hamile iken hatta geçen günde birinin başına geldi kimdi hatırlayamadım onlarda cocuk cerrahisine gitmişlerdi.
Neyseki geçici bir durum artık daha dikkatli olursun. Yaz geldi artık hergun yıkanacaklar bırde kremledın mı tamamdır ınsallah

Çok çok geçmiş olsun üzme kendini sen nereden bilebilirdin ki ☹️ sonuçta doktor ne diyorsa nasıl yönlendiriyorsa biz öyle çözüm arıyoruz🙏
Doğru söylüyorsun ama işte annelik senin başına geleni okumuş olsaydım kızım bu kadar sıkıntı çekmeyecekti ☹️ Hala bile huysuzluğumuz devam ediyor ne kadar canı yandıysa yavrumun

Hooops Hooops canım gelmiş geçmiş olsun burada Spring05 Spring05 söylemişti hamile iken hatta geçen günde birinin başına geldi kimdi hatırlayamadım onlarda cocuk cerrahisine gitmişlerdi.
Neyseki geçici bir durum artık daha dikkatli olursun. Yaz geldi artık hergun yıkanacaklar bırde kremledın mı tamamdır ınsallah
İnşallah canısı teşekkür ederim 🙏🏻 Artık çok dikkat edicem bir daha çocuğuma bu sıkıntıyı yaşatmayacağım 🙏🏻

X